Қысқа мерзімді жоспар
|
Мектеп: |
Көктерек ЖОББМ |
|||||||||
|
9-бөлім |
Жеңіс күні Ұ лы ерлікке тағзым |
|||||||||
|
Сабақ тақырыбы: |
Отан үшін от кешкендер |
|||||||||
|
Мұғалім |
Калмулдина Умит Бердешқызы |
|||||||||
|
Күні: |
|
|||||||||
|
Сыныбы: |
7 |
|||||||||
|
Осы сабақ арқылы жүзеге асыратын оқу мақсаттары |
Т/А/4 Мәтін тақырыбы ,сөйлемнің дауыс ырғағы мен сөйлеу мәнері арқылынегізгі ойды анықтау |
|||||||||
|
Сабақ мақсаттары |
А: Мәтінді тыңдап, мазмұнын түсінеді; |
|||||||||
|
В: Мәтіндегі негізгі ойды тақырып пен сөйлеушінің дауыс ырғағы мен сөйлеу мәнері бойынша ажыратады; |
||||||||||
|
С: Шығармадағы негізгі ойға қатысты өз көзқарастарын білдіріп тұжырымдайды. |
||||||||||
|
Бағалау критерийі |
Мәтін мазмұнын түсінеді; Сөйлешінің дауыс ырғағы мен мәнеріне қарай негізгі ойды анықтайды |
|||||||||
|
Тілдік мақсаттар |
Сөздік қор мен терминдер: Жеңіс, екінші дүниежүзілік соғыс |
|||||||||
|
Құндылықтарға баулу |
Өзіне және айналасындағыларға құрмет, Отанды құрметтеу деген ұғымды түсінеді |
|||||||||
|
Пәнаралық байланыс |
Әдебиет,тарих |
|||||||||
|
Тақырып бойынша алдыңғы білім |
Отан қорғау, бейбітшілік, соғыс, ерлік |
|||||||||
|
Сабақта жоспарланған кезеңдер |
Сабақта жоспарланған жаттығу түрлері |
Ресурстар |
||||||||
|
Сабақтың басы 3 минут 6 минут |
«Ыстық алақан» тренингі өткізіледі Оқушыларды топқа бөлу «Бейбітшілік», «Жеңіс», «Алау» Тыңдалым алды тапсырма «Теріс орындық» әдісі Теріс қарап отырған оқушыға суреттер көрсетіледі. Оқушыға 3көмек ұсынылады. Орындықта отырған оқушы жасырынған суретте не турғанын табады.
ҚБ Мұғалімнің мадақтауы |
Қима қағаздар Интербелсенді тақта |
||||||||
|
Сабақтың ортасы 10 минут 8 минут |
Ж/ЖЖ/ТЖ «Ойлан-жұптас-бөліс» Тыңдалым тапсырмасы 1.Мәтінді тыңдап, сөйлеушінің дауыс ырғағы мен сөйлеу мәнеріне мән беріңіз. 2. Өз тобыңызда алған әсеріңізбен ой бөлісіп, негізгі ойды анықтаңыз. Бағалау критерийі: Мәтін тақырыбын, мен негізгі ойды анықтайды. Сөйлеушінің дауыс ырғағы мен сөйлеу мәнеріне мән береді. Дескриптор: 1. Мәтінді тыңдайды 2. Сөйлеушінің дауыс ырғағы мен сөйлеу мәнеріне мән береді 3. Өзара ой бөліседі 4. Негізгі ойды анықтайды. Саралау тапсырмасы: Оқушылардың қажеттілігіне қарай негізгі ойды анықтауда сөйлемдер беремін. Сөйлемдер
Қ/Б «Екі жұлдыз, бір тілек» ТЖ «Ұшақ» стратегиясы Жас ұрпақтың ұлы ерлігін жасаған батырларды құрметтеуге шақыру үшін 5 қағидадан тұратын үндеу жазып, қағаздан ұшақ жасап, басқа топқа ұшырып жібереді. ҚБ «Бас бармақ» әдісі арқылы бағалау Саралау тапсырмасы: Дереккөз ретінде оқушыларға үндеудің үлгісін беремін. |
Б.Момышұлының өз даусымен жазылған видеороликтен даусы тыңдалады
|
||||||||
|
Сабақтың соңы 7 минут |
ТЖ «Ой қорыту немесе 1 тезис, 3 дәлел» стратегиясы 1-қадам тыңдалған мәтін бойынша ой қорыту. 2-қадам қорытынды ойын, яғни тезисті кестеге түсіру.
ҚБ Қолшапалақ әдісі арқылы бағалау
|
|
||||||||
|
6 минут
Кері байланыс |
«Бес саусақ» әдісі Бас бармақ – басты мәселе Бүгінгі сабақта ең құнды мәселе не болды? Балаң үйрек – бірлесу Мен топта, жұпта қалай жұмыс жасадым? Кімге көмек бердім. Ортан терек – ойлану Мен бүгін қандай білім мен тәжірибе алдым? Шылдыр шүмек – шынайылық Сабақ маған ұнады ма? Неліктен? Кішкентай бөбек – көңіл күй ахуалы Мен өзімді сабақта қалай сезіндім?
|
|
||||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
"Отан үшін от кешкендер"
"Отан үшін от кешкендер"
Қысқа мерзімді жоспар
|
Мектеп: |
Көктерек ЖОББМ |
|||||||||
|
9-бөлім |
Жеңіс күні Ұ лы ерлікке тағзым |
|||||||||
|
Сабақ тақырыбы: |
Отан үшін от кешкендер |
|||||||||
|
Мұғалім |
Калмулдина Умит Бердешқызы |
|||||||||
|
Күні: |
|
|||||||||
|
Сыныбы: |
7 |
|||||||||
|
Осы сабақ арқылы жүзеге асыратын оқу мақсаттары |
Т/А/4 Мәтін тақырыбы ,сөйлемнің дауыс ырғағы мен сөйлеу мәнері арқылынегізгі ойды анықтау |
|||||||||
|
Сабақ мақсаттары |
А: Мәтінді тыңдап, мазмұнын түсінеді; |
|||||||||
|
В: Мәтіндегі негізгі ойды тақырып пен сөйлеушінің дауыс ырғағы мен сөйлеу мәнері бойынша ажыратады; |
||||||||||
|
С: Шығармадағы негізгі ойға қатысты өз көзқарастарын білдіріп тұжырымдайды. |
||||||||||
|
Бағалау критерийі |
Мәтін мазмұнын түсінеді; Сөйлешінің дауыс ырғағы мен мәнеріне қарай негізгі ойды анықтайды |
|||||||||
|
Тілдік мақсаттар |
Сөздік қор мен терминдер: Жеңіс, екінші дүниежүзілік соғыс |
|||||||||
|
Құндылықтарға баулу |
Өзіне және айналасындағыларға құрмет, Отанды құрметтеу деген ұғымды түсінеді |
|||||||||
|
Пәнаралық байланыс |
Әдебиет,тарих |
|||||||||
|
Тақырып бойынша алдыңғы білім |
Отан қорғау, бейбітшілік, соғыс, ерлік |
|||||||||
|
Сабақта жоспарланған кезеңдер |
Сабақта жоспарланған жаттығу түрлері |
Ресурстар |
||||||||
|
Сабақтың басы 3 минут 6 минут |
«Ыстық алақан» тренингі өткізіледі Оқушыларды топқа бөлу «Бейбітшілік», «Жеңіс», «Алау» Тыңдалым алды тапсырма «Теріс орындық» әдісі Теріс қарап отырған оқушыға суреттер көрсетіледі. Оқушыға 3көмек ұсынылады. Орындықта отырған оқушы жасырынған суретте не турғанын табады.
ҚБ Мұғалімнің мадақтауы |
Қима қағаздар Интербелсенді тақта |
||||||||
|
Сабақтың ортасы 10 минут 8 минут |
Ж/ЖЖ/ТЖ «Ойлан-жұптас-бөліс» Тыңдалым тапсырмасы 1.Мәтінді тыңдап, сөйлеушінің дауыс ырғағы мен сөйлеу мәнеріне мән беріңіз. 2. Өз тобыңызда алған әсеріңізбен ой бөлісіп, негізгі ойды анықтаңыз. Бағалау критерийі: Мәтін тақырыбын, мен негізгі ойды анықтайды. Сөйлеушінің дауыс ырғағы мен сөйлеу мәнеріне мән береді. Дескриптор: 1. Мәтінді тыңдайды 2. Сөйлеушінің дауыс ырғағы мен сөйлеу мәнеріне мән береді 3. Өзара ой бөліседі 4. Негізгі ойды анықтайды. Саралау тапсырмасы: Оқушылардың қажеттілігіне қарай негізгі ойды анықтауда сөйлемдер беремін. Сөйлемдер
Қ/Б «Екі жұлдыз, бір тілек» ТЖ «Ұшақ» стратегиясы Жас ұрпақтың ұлы ерлігін жасаған батырларды құрметтеуге шақыру үшін 5 қағидадан тұратын үндеу жазып, қағаздан ұшақ жасап, басқа топқа ұшырып жібереді. ҚБ «Бас бармақ» әдісі арқылы бағалау Саралау тапсырмасы: Дереккөз ретінде оқушыларға үндеудің үлгісін беремін. |
Б.Момышұлының өз даусымен жазылған видеороликтен даусы тыңдалады
|
||||||||
|
Сабақтың соңы 7 минут |
ТЖ «Ой қорыту немесе 1 тезис, 3 дәлел» стратегиясы 1-қадам тыңдалған мәтін бойынша ой қорыту. 2-қадам қорытынды ойын, яғни тезисті кестеге түсіру.
ҚБ Қолшапалақ әдісі арқылы бағалау
|
|
||||||||
|
6 минут
Кері байланыс |
«Бес саусақ» әдісі Бас бармақ – басты мәселе Бүгінгі сабақта ең құнды мәселе не болды? Балаң үйрек – бірлесу Мен топта, жұпта қалай жұмыс жасадым? Кімге көмек бердім. Ортан терек – ойлану Мен бүгін қандай білім мен тәжірибе алдым? Шылдыр шүмек – шынайылық Сабақ маған ұнады ма? Неліктен? Кішкентай бөбек – көңіл күй ахуалы Мен өзімді сабақта қалай сезіндім?
|
|
||||||||
шағым қалдыра аласыз

















