|
Сынып жетекшінің аты-жөні |
Әуезова Қ. |
||
|
Күні |
09.09.2024 |
||
|
Сынып: 6 «Г» |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
|
Сынып сағатының тақырыбы |
Отбасы – тәрбиенің алтын бесігі |
||
|
Мақсаты |
Жақын адамдарына пайда
келтіру мен отбасында өмір сүру қажеттіліктерін қалыптастыру.
Отбасы құндылығын түсіну қабілетін
қалыптастыру. |
||
|
Құндылық |
Қыркүйек – еңбекқорлық және кәсіби біліктілік айы |
||
|
Аптаның дәйек сөзі |
Жанұям – қорғаным, ата-анам – тірегім! |
||
|
Қауіпсіздік сабағы (10 минут) |
«Экология ғылым ретінде. Неліктен экология бәрін зерттеу керек?» |
||
Сабақтың барысы
|
Барысы |
Тәрбие сағатындағы орындалуы тиіс іс-әрекеттер |
Ресурстар |
|
|
«Экология ғылым ретінде. Неліктен экология бәрін зерттеу керек?» Түйін ұғымдар. Экологияны анықтау, экологиялық факторлар. Өмір сапасы және қоршаған орта. Адамның рухани және дене денсаулығының бірлігі. |
5-8 сынып Білім алушылары үшін Экологиялық Білім Беру бойынша «Мен және экология» сынып сағаттарының бағдарламасы |
|
Сабақтың басы Сабақтың ортасы Сабақтың соңы |
Сабақты қызықтыру мақсатында оқушыларды топтастырып,
тақырыппен таныстыру. Отбасы мүшелерінің жауапкершілігі толығымен ер
азаматқа жүктеледі. Баланы өсіріп тәрбиелеу
– әйел ананың тікелей міндеті. 6. Айда қыс, жаз мезгілі бола ма? (болмай ды) 7. «Көзі ашық, көкірегі ояу» сөзінің мағынасы ? (оқыған) 8. Жігіттің үш жұрты (өз жұрты, нағашы жұрты, қайын жұрты) 9. Қазақ халқының ұлттық ойындарын ата? (бәйге, көкпар, теңге алу, қыз қуу) 10. Азияда қысқы спорттық ойындары Қазақстанда қай қалаларда өтті? (Алматы, Астана) Екінші кезең. Халқымыз «Аталы сөз – баталы сөз» деп бекер айтпаған. Ендеше кезекті сөз сайысына берсек. (Отбасына, бала тәрбиесіне байланысты нақыл сөздер жарысы)
«Тығырықтан шығу» тақырыбында жағдаяттық сұрақтар. 1-топқа 1. Сенің өзіңе жақын адал достық бар, бірақ онымен дос болуға ата-анаң қарсы. Сен не істейсің? 2. Сен тәртіпсіздік жасадың мұғалім сені қатты сөкті. Сен не істейсің? 3. Сыныпта сабақтан себепсіз көп қалатын оқушы бар. Ол оқушыға деген көз қарасың қандай? Сыныптасың ретінде не айтар едің? 2-топқа 1. Саған мұғалімің сеніп, жауапкершілігіңді бағалап ертеңге жұмыс тапсырды. Бір себептермен сен ол жұмысты орындап бола алмадың. Не істейсің? 2. Сыныпта тәртібі нашар, сабақ үлгерімі төмен оқушы бар. Ол оқушыға көзқарасың қандай? Сыныптас досың ретінде не айтар едің? 3. Сенің адал досың бар. Оның көңіл-күйі болмай бір жағдаятқа өте алаңдауда. Сенің досыңа көмектесіп көңілін көтергің келеді. Сенің әрекетің, не істейсің?
Түйіндеме Отбасы: |
Интерактивті тақта, слайд |
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Отбасы – тәрбиенің алтын бесігі
Отбасы – тәрбиенің алтын бесігі
|
Сынып жетекшінің аты-жөні |
Әуезова Қ. |
||
|
Күні |
09.09.2024 |
||
|
Сынып: 6 «Г» |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
|
Сынып сағатының тақырыбы |
Отбасы – тәрбиенің алтын бесігі |
||
|
Мақсаты |
Жақын адамдарына пайда
келтіру мен отбасында өмір сүру қажеттіліктерін қалыптастыру.
Отбасы құндылығын түсіну қабілетін
қалыптастыру. |
||
|
Құндылық |
Қыркүйек – еңбекқорлық және кәсіби біліктілік айы |
||
|
Аптаның дәйек сөзі |
Жанұям – қорғаным, ата-анам – тірегім! |
||
|
Қауіпсіздік сабағы (10 минут) |
«Экология ғылым ретінде. Неліктен экология бәрін зерттеу керек?» |
||
Сабақтың барысы
|
Барысы |
Тәрбие сағатындағы орындалуы тиіс іс-әрекеттер |
Ресурстар |
|
|
«Экология ғылым ретінде. Неліктен экология бәрін зерттеу керек?» Түйін ұғымдар. Экологияны анықтау, экологиялық факторлар. Өмір сапасы және қоршаған орта. Адамның рухани және дене денсаулығының бірлігі. |
5-8 сынып Білім алушылары үшін Экологиялық Білім Беру бойынша «Мен және экология» сынып сағаттарының бағдарламасы |
|
Сабақтың басы Сабақтың ортасы Сабақтың соңы |
Сабақты қызықтыру мақсатында оқушыларды топтастырып,
тақырыппен таныстыру. Отбасы мүшелерінің жауапкершілігі толығымен ер
азаматқа жүктеледі. Баланы өсіріп тәрбиелеу
– әйел ананың тікелей міндеті. 6. Айда қыс, жаз мезгілі бола ма? (болмай ды) 7. «Көзі ашық, көкірегі ояу» сөзінің мағынасы ? (оқыған) 8. Жігіттің үш жұрты (өз жұрты, нағашы жұрты, қайын жұрты) 9. Қазақ халқының ұлттық ойындарын ата? (бәйге, көкпар, теңге алу, қыз қуу) 10. Азияда қысқы спорттық ойындары Қазақстанда қай қалаларда өтті? (Алматы, Астана) Екінші кезең. Халқымыз «Аталы сөз – баталы сөз» деп бекер айтпаған. Ендеше кезекті сөз сайысына берсек. (Отбасына, бала тәрбиесіне байланысты нақыл сөздер жарысы)
«Тығырықтан шығу» тақырыбында жағдаяттық сұрақтар. 1-топқа 1. Сенің өзіңе жақын адал достық бар, бірақ онымен дос болуға ата-анаң қарсы. Сен не істейсің? 2. Сен тәртіпсіздік жасадың мұғалім сені қатты сөкті. Сен не істейсің? 3. Сыныпта сабақтан себепсіз көп қалатын оқушы бар. Ол оқушыға деген көз қарасың қандай? Сыныптасың ретінде не айтар едің? 2-топқа 1. Саған мұғалімің сеніп, жауапкершілігіңді бағалап ертеңге жұмыс тапсырды. Бір себептермен сен ол жұмысты орындап бола алмадың. Не істейсің? 2. Сыныпта тәртібі нашар, сабақ үлгерімі төмен оқушы бар. Ол оқушыға көзқарасың қандай? Сыныптас досың ретінде не айтар едің? 3. Сенің адал досың бар. Оның көңіл-күйі болмай бір жағдаятқа өте алаңдауда. Сенің досыңа көмектесіп көңілін көтергің келеді. Сенің әрекетің, не істейсің?
Түйіндеме Отбасы: |
Интерактивті тақта, слайд |
шағым қалдыра аласыз













