|
Ұзақ мерзімді жоспардың тарауы: Отбасылық дәстүрлер мен мерекелер |
Мектеп: Еңбекші ауылындағы орта мектеп |
||||||||||||||
|
Күні: |
Мұғалімнің аты-жөні: Алтынбаева Г.М |
||||||||||||||
|
Сынып: 5 -cынып |
Қатысқаны:26 |
Қатыспағаны:2 |
|||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Отбасы құндылығы |
||||||||||||||
|
Осы сабақ арқылы жүзеге асатын оқу мақсаттары |
5Ж3. Жазба жұмыстарын әртүрлі формада ұсыну. Сюжетті суреттердің(фотосуреттер) желісі бойынша әңгіме құрастыру |
||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаттары |
Барлығы: Сюжетті суреттердің (фотосуреттер) желісі бойынша әңгіме құрастырады. Көпшілігі: Сюжетті суреттердің(фотосуреттер) желісі бойынша тақырыпты нақты ашатын әңгіме құрастырады. Кейбірі: Сюжетті суреттердің желісін өмірмен байланыстырып, әңгіме құрастырады. |
||||||||||||||
|
Бағалау критерийлері |
-Суреттермен танысып, тақырып қояды ; -Суреттер бойынша сұрақтар құрастырады ; -Суреттерге қарап, әңгіме құрастырады . |
||||||||||||||
|
Тілдік мақсаттар |
- |
||||||||||||||
|
Құндылықтарға баулу |
Ата-анаға, отбасы мүшелеріне құрмет –өнегелі отбасының тірегі екеніне, «Отан отбасынан басталатынына» көзін жеткізу |
||||||||||||||
|
Пәнаралық байланыс |
5-сынып, Өзін-өзі тану пәнінде «Отбасылық қарым-қатынастар» деген тақырыппен байланысады. 5-сынып, Қазақ әдебиеті пәнінде «Отбасы құндылықтары» бөлімімен байланысады. |
||||||||||||||
|
Алдыңғы білім |
Отбасы, отбасы мүшелері туралы ұғымдарды біледі |
||||||||||||||
|
Сабақ барысы |
|||||||||||||||
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақта жоспарланған жаттығу түрлері |
Ресурстар |
|||||||||||||
|
Сабақтың басы 4 минут |
Амандасу, психологиялық жайлы орта құру; Оқу мақсатымен, бағалау критерийімен, сабақтың тақырыбымен таныстыру. |
оқу мақсаты жазылған плакат |
|||||||||||||
|
Сабақтың ортасы 7 минут (Қалыптастырушы бағалауды қосқанда) 10 минут (Қалыптастырушы бағалауды қосқанда) 15 минут (Қалыптастырушы бағалауды қосқанда) |
№1-тапсырма: «Ойлан, тап!» әдісімен (Жеке жұмыс-саралау тапсырмасы арқылы) Суреттермен танысып, лайықты тақырыбын қой. Қалыптастырушы бағалау. Дескриптор:
(«Бағдаршам» әдісі) 1-тапсырманы орындап, бағалау аяқталғасын, интерактивті тақтаға суреттер желісінің дұрыс нұсқасы шығарылады. Суреттер бойынша оқушылар ұсынған «Менің отбасым», «Отбасы және мен», «Отан отбасынан басталады», «Отбасы-шағын мемлекет», «Отбасы аясында» деген тақырыптардың ішінен «Отбасы-шағын мемлекет»деген ортақ тақырып қойылады.
№2 тапсырма (Жұптық жұмыс-«9 шаршы» әдісі) Суреттер желісі бойынша сұрақтар құрастыр. Қалыптастырушы бағалау. Дескриптор:
(«Смайликтер» әдісі) №3 тапсырма: «Еркін жазу» әдісімен (Жеке жұмыс-деңгейлік тапсырмалар ) Біреудің көзін жеткізуге арналған жазба Суреттерге қарап, әңгіме құрастыр. Қалыптастырушы бағалау. Дескриптор:
(«Баспалдақ» әдісі) |
Суреттер топтамасы, бағдаршам түстерін білдіретін стикерлер «9 шаршы» кестесі сызылған плакат Тапсырмалар жазылған үлестірмелі карточкалар |
|||||||||||||
|
Сабақтың соңы Оқушылар рефлексиясы 4 минут |
Оқушылар «2 жұлдыз, 1 тілек» әдісімен рефлексия жазады, келесі сабақта оқушылардың бұл жазбалары назарға алынады. |
стикерлер |
|||||||||||||
|
Саралау – Сіз қандай тәсілмен көбірек қолдау көрсетпексіз? Сіз басқаларға қарағанда қабілетті оқушыларға қандай тапсырмалар бересіз? |
Бағалау – Сіз оқушылардың материалды игеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлап отырсыз? |
Денсаулық және қауіпсіздік техникасын сақтау |
|||||||||||||
|
№1-тапсырма (Жеке жұмыс) Суреттермен танысып, лайықты тақырыбын қой. САРАЛАУ Барынша қолдау көрсету:Тақырып мазмұнына сәйкес келетін суреттер желісін пайдалану арқылы Сабақ мазмұнына сай тақырып қояды.
Орташа қолдау:Ұсынылған аралас суреттерді пайдалану арқылы, сабақ мазмұнына сай тақырып қояды
Қолдау көрсету аз: Ұсынылған толық емес суреттер желісінің негізінде тақырып қояды.
|
Қалыптастырушы бағалау («Бағдаршам» әдісі) |
Сабақ барысында балалардың денсаулығы мен өмірінің қауіпсіздігіне қауіп төндіретін жағдайлар жоқ. Оқу құралдарынан пайдаланғанда сақтық шараларын ескеру қажеттілігі айтылды. |
|||||||||||||
|
№2 тапсырма(Жұптық жұмыс) Суреттер желісі бойынша сұрақтар құрастыр. ТАҢДАУ Блум таксономиясының «9 шаршы» кестесі ұсынылады.
Өздері қалаған ойлау дағдылары бойынша сұрақтар құрастырады.
|
Қалыптастырушы бағалау («Смайликтер» әдісі)
|
|
|||||||||||||
|
3-тапсырма(Жеке жұмыс) Суреттерге қарап, әңгіме құрастыр. ДЕҢГЕЙЛІК ТАПСЫРМАЛАР 1-деңгей:
2-деңгей:
3-деңгей:
|
Қалыптастырушы бағалау («Баспалдақ» әдісі)
|
|
|||||||||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Отбасы құндылығы
Отбасы құндылығы
|
Ұзақ мерзімді жоспардың тарауы: Отбасылық дәстүрлер мен мерекелер |
Мектеп: Еңбекші ауылындағы орта мектеп |
||||||||||||||
|
Күні: |
Мұғалімнің аты-жөні: Алтынбаева Г.М |
||||||||||||||
|
Сынып: 5 -cынып |
Қатысқаны:26 |
Қатыспағаны:2 |
|||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Отбасы құндылығы |
||||||||||||||
|
Осы сабақ арқылы жүзеге асатын оқу мақсаттары |
5Ж3. Жазба жұмыстарын әртүрлі формада ұсыну. Сюжетті суреттердің(фотосуреттер) желісі бойынша әңгіме құрастыру |
||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаттары |
Барлығы: Сюжетті суреттердің (фотосуреттер) желісі бойынша әңгіме құрастырады. Көпшілігі: Сюжетті суреттердің(фотосуреттер) желісі бойынша тақырыпты нақты ашатын әңгіме құрастырады. Кейбірі: Сюжетті суреттердің желісін өмірмен байланыстырып, әңгіме құрастырады. |
||||||||||||||
|
Бағалау критерийлері |
-Суреттермен танысып, тақырып қояды ; -Суреттер бойынша сұрақтар құрастырады ; -Суреттерге қарап, әңгіме құрастырады . |
||||||||||||||
|
Тілдік мақсаттар |
- |
||||||||||||||
|
Құндылықтарға баулу |
Ата-анаға, отбасы мүшелеріне құрмет –өнегелі отбасының тірегі екеніне, «Отан отбасынан басталатынына» көзін жеткізу |
||||||||||||||
|
Пәнаралық байланыс |
5-сынып, Өзін-өзі тану пәнінде «Отбасылық қарым-қатынастар» деген тақырыппен байланысады. 5-сынып, Қазақ әдебиеті пәнінде «Отбасы құндылықтары» бөлімімен байланысады. |
||||||||||||||
|
Алдыңғы білім |
Отбасы, отбасы мүшелері туралы ұғымдарды біледі |
||||||||||||||
|
Сабақ барысы |
|||||||||||||||
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақта жоспарланған жаттығу түрлері |
Ресурстар |
|||||||||||||
|
Сабақтың басы 4 минут |
Амандасу, психологиялық жайлы орта құру; Оқу мақсатымен, бағалау критерийімен, сабақтың тақырыбымен таныстыру. |
оқу мақсаты жазылған плакат |
|||||||||||||
|
Сабақтың ортасы 7 минут (Қалыптастырушы бағалауды қосқанда) 10 минут (Қалыптастырушы бағалауды қосқанда) 15 минут (Қалыптастырушы бағалауды қосқанда) |
№1-тапсырма: «Ойлан, тап!» әдісімен (Жеке жұмыс-саралау тапсырмасы арқылы) Суреттермен танысып, лайықты тақырыбын қой. Қалыптастырушы бағалау. Дескриптор:
(«Бағдаршам» әдісі) 1-тапсырманы орындап, бағалау аяқталғасын, интерактивті тақтаға суреттер желісінің дұрыс нұсқасы шығарылады. Суреттер бойынша оқушылар ұсынған «Менің отбасым», «Отбасы және мен», «Отан отбасынан басталады», «Отбасы-шағын мемлекет», «Отбасы аясында» деген тақырыптардың ішінен «Отбасы-шағын мемлекет»деген ортақ тақырып қойылады.
№2 тапсырма (Жұптық жұмыс-«9 шаршы» әдісі) Суреттер желісі бойынша сұрақтар құрастыр. Қалыптастырушы бағалау. Дескриптор:
(«Смайликтер» әдісі) №3 тапсырма: «Еркін жазу» әдісімен (Жеке жұмыс-деңгейлік тапсырмалар ) Біреудің көзін жеткізуге арналған жазба Суреттерге қарап, әңгіме құрастыр. Қалыптастырушы бағалау. Дескриптор:
(«Баспалдақ» әдісі) |
Суреттер топтамасы, бағдаршам түстерін білдіретін стикерлер «9 шаршы» кестесі сызылған плакат Тапсырмалар жазылған үлестірмелі карточкалар |
|||||||||||||
|
Сабақтың соңы Оқушылар рефлексиясы 4 минут |
Оқушылар «2 жұлдыз, 1 тілек» әдісімен рефлексия жазады, келесі сабақта оқушылардың бұл жазбалары назарға алынады. |
стикерлер |
|||||||||||||
|
Саралау – Сіз қандай тәсілмен көбірек қолдау көрсетпексіз? Сіз басқаларға қарағанда қабілетті оқушыларға қандай тапсырмалар бересіз? |
Бағалау – Сіз оқушылардың материалды игеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлап отырсыз? |
Денсаулық және қауіпсіздік техникасын сақтау |
|||||||||||||
|
№1-тапсырма (Жеке жұмыс) Суреттермен танысып, лайықты тақырыбын қой. САРАЛАУ Барынша қолдау көрсету:Тақырып мазмұнына сәйкес келетін суреттер желісін пайдалану арқылы Сабақ мазмұнына сай тақырып қояды.
Орташа қолдау:Ұсынылған аралас суреттерді пайдалану арқылы, сабақ мазмұнына сай тақырып қояды
Қолдау көрсету аз: Ұсынылған толық емес суреттер желісінің негізінде тақырып қояды.
|
Қалыптастырушы бағалау («Бағдаршам» әдісі) |
Сабақ барысында балалардың денсаулығы мен өмірінің қауіпсіздігіне қауіп төндіретін жағдайлар жоқ. Оқу құралдарынан пайдаланғанда сақтық шараларын ескеру қажеттілігі айтылды. |
|||||||||||||
|
№2 тапсырма(Жұптық жұмыс) Суреттер желісі бойынша сұрақтар құрастыр. ТАҢДАУ Блум таксономиясының «9 шаршы» кестесі ұсынылады.
Өздері қалаған ойлау дағдылары бойынша сұрақтар құрастырады.
|
Қалыптастырушы бағалау («Смайликтер» әдісі)
|
|
|||||||||||||
|
3-тапсырма(Жеке жұмыс) Суреттерге қарап, әңгіме құрастыр. ДЕҢГЕЙЛІК ТАПСЫРМАЛАР 1-деңгей:
2-деңгей:
3-деңгей:
|
Қалыптастырушы бағалау («Баспалдақ» әдісі)
|
|
|||||||||||||
шағым қалдыра аласыз














