Қысқа мерзімді жоспар
|
Сабақ/ ортақ тақырыптар: Отбасылық дәстүрлер мен мерекелер. Отбасылық дәстүрлер |
Мектеп: Бұлақты НОМ |
|||
|
Күні: 16.03.2018ж |
Мұғалімнің аты- жөні: Сакенова Улболсын Сериковна |
|||
|
Сынып: 5 |
Қатысқандар: 6 |
Қатыспағандар: 0 |
||
|
Осы сабақ арқылы жүзеге асатын оқу мақсаттары |
ӘТН3 5.4.3.1 Тура және ауыспалы мағыналы сөздерді көп мағыналы сөздерді көркемдік ерекшелігіне сай қолдану. |
|||
|
Сабақ мақсаттары |
Барлық оқушы орындай алады: тура және ауыспалы мағыналы сөздер мен көп мағыналы сөздердің көркемдік ерекшелішгін біледі. |
|||
|
Оқушылардың көпшілігі орындай алады: Аталған сөздерді ерекшеліктеріне сай қолдана алады. |
||||
|
Кейбір оқушылар орындай алады: Тура және ауыспалы сөздер мен мағыналы сөздердің айырмашылығын ажыратады, мәтін құрастыра алады. |
||||
|
Бағалау критерийі |
|
|||
|
Тілдік мақсат |
Оқушылар орындай алады: |
|||
|
Тура және ауыспалы сөздерді қолданып, мәтін құрастыра алады. |
||||
|
Пәнге қатысты сөздік қор мен терминдер: |
||||
|
Кілт, бас (Білімнің кілті, сөздің басы) |
||||
|
Диалог құруға/ шығарма жазуға арналған пайдалы тіркестер: |
||||
|
Менің пайымдауымша, менің ойымша |
||||
|
Талқылауға арналған сұрақтар: |
||||
|
Отбастарыңызда қандай дәстүрлерді ұстанасыздар? |
||||
|
Құндылықтарға баулу: |
Достыққа, мейірімділікке, қамқорлық қарым – қатынас жасау қабілеті. |
|||
|
Пәнаралық байланыс: |
Өзін – өзі тану |
|||
|
Алдыңғы білім: 5 минут |
«Бес қадам» стратегиясы арқылы алдыңғы білімді пысықтау. |
|||
|
ЖОСПАР |
||||
|
Жоспарланған уақыт |
Жоспарланған жаттығу түрлері |
Ресурстар |
||
|
Басы 7мин |
«Ой шақыру» стратегиясы суреттер топтамасын алып, тақырыпты ашу. Әке, ана, бала суреттері бойынша 3 топқа бөлу. |
Суреттер |
||
|
Ортасы |
ТЖ. «Көшпелі бекет» стратегиясы Мәтінді оқып, тура, ауыспалы мағыналы, көп мағыналы сөздердің көркемдік ерекшеліктерін тап. Дескрипторлар: Мәтіннен тура, ауыспалы мағыналы, көп мағыналы сөздерді табады. Көркемдегіш ерекшеліктерін ажыратады. ҚБ. Саусақ қимылдары арқылы ЖЖ. «Мен саған, сен маған » стратегиясы арқылы тура және ауыспалы, көп мағыналы сөздерді мәтіннен ажыратып, теріп жаз. Дескрипторлар: Мәтіннен тура , ауыспалы, көп мағыналы сөздерді ажыратып, теріп жазады. ҚБ. Смайликтер арқылы. Ж. Тура және ауыспалы, көп мағыналы сөздерді қолданып, мәтін құрастыр. Дескриптор: Тура, ауыспалы және көп мағыналы сөздерді қолданып мәтін құрастыра алады. ҚБ. Мадақтау сөздері арқылы. |
Оқулық Оқулық |
||
|
Соңы 13мин |
Кері байланыс. «Отбастарыңызда қандай дәстүрлерді ұстанасыздар? » деген сұраққа 3-4 сөйлеммен пікір білдір. Рефлексия
|
|
||
|
Қосымша ақпарат |
Басқа елдердің қандай отбасылық дәстүрлері бар екен? Ақпарат жинап келу. |
|
||
|
Саралау – оқушыға мейлінше қолдау көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Қабілетті оқушыға тапсырманы қалай түрлендіреміз? |
Бағалау –оқушы білімін тексеруді қалай жоспарлайсыз? |
Пәнаралық байланыс –денсаулық жəне қауіпсіздік, АКТ- мен байланыс, құндылықтармен байланыс (тəрбие элементі) |
|
Тапсырманы орындау барысында мен оқушыларға мейілінше қолдау көрсетіп, бағыт бағдар беруге тырыстым. Әрбір тапсырма оқушылардың қарым- қабілетіне байланысты түрленіп отырды. |
Сабақ барысында үнемі қалыптастырушы бағалау жүріп отырады. Өзін – өзі бағалау,әртүрлі әдіс – тәсілдер арқылы тапсырмалар лрындады. |
Бүгінгі сабағым өзін –өзі тану пәнімен байланысты болды. Сабақ барысында АКТ – ны, яғни, компьютер қолдындым. Мәңгілік ел жалпы ұлттық идеясының негізінде оқушыларға отбасылық құндылықтарды қастерлеуге, достыққа, мейірімділікке баулу мақсат етілді. Сабақ барысында оқушылар қажетті мағұлмат ала білді. |
|
Рефлексия. Сабақтың мақсаты мен оқу міндеттері орындалды ма? Бүгін оқушылар не үйренді? Сабақ қалай өтті, қандай деңгейде өтті? Жоспарлаған саралау жақсы іске асты ма? (тапсырмалар сәйкес болды ма?) Уақытты қалай пайдаландым? Жоспарыма қандай өзгерістер енгіздім және неге? |
Сабақ мақсатына жеттім деп ойлаймын. Оқушылар тура және ауыспалы, көп мағыналы сөздердің көркемдік ерекшеліктерін біліп, өздері ажырата алатын жәрежеге жетті. Мәтіннен тура және ауыспалы, көп мағыналы сөздерді тауып, өздері мәтін құрастыра алды.Сабақ жоспар бойынша өтті. |
|
|
Қорытынды бағалау Ең жақсы өткен екі нәрсе (оқыту мен оқуға қатысты) 1.Ой шақыру кезеңі сәтті өтті. 2.Кері байланыста берілген сұраққа оқушылардың тиімді жауап беруі. Қандай екі нәрсе немесе тапсырма сабақтың одан да жақсы өтуіне ықпалын тигізер еді? (оқыту мен оқуға қатысты) 1. басқа да әдіс – тәсілдерді пайдалануға болар еді. 2. топтық жұмыстың молырақ болуы. Осы сабақтың барысында барлық сынып немесе жекелеген оқушылар жөнінде келесі сабағыма қажет болуы мүмкін қандай ақпарат білдім? 1. тиімді стратегияларды пайдалану керектігін білдім. 2. сараланған тапсырмаларды даярлау керектігін білдім. |
||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Отбасылық дәстүрлер мен мерекелер
Отбасылық дәстүрлер мен мерекелер
Қысқа мерзімді жоспар
|
Сабақ/ ортақ тақырыптар: Отбасылық дәстүрлер мен мерекелер. Отбасылық дәстүрлер |
Мектеп: Бұлақты НОМ |
|||
|
Күні: 16.03.2018ж |
Мұғалімнің аты- жөні: Сакенова Улболсын Сериковна |
|||
|
Сынып: 5 |
Қатысқандар: 6 |
Қатыспағандар: 0 |
||
|
Осы сабақ арқылы жүзеге асатын оқу мақсаттары |
ӘТН3 5.4.3.1 Тура және ауыспалы мағыналы сөздерді көп мағыналы сөздерді көркемдік ерекшелігіне сай қолдану. |
|||
|
Сабақ мақсаттары |
Барлық оқушы орындай алады: тура және ауыспалы мағыналы сөздер мен көп мағыналы сөздердің көркемдік ерекшелішгін біледі. |
|||
|
Оқушылардың көпшілігі орындай алады: Аталған сөздерді ерекшеліктеріне сай қолдана алады. |
||||
|
Кейбір оқушылар орындай алады: Тура және ауыспалы сөздер мен мағыналы сөздердің айырмашылығын ажыратады, мәтін құрастыра алады. |
||||
|
Бағалау критерийі |
|
|||
|
Тілдік мақсат |
Оқушылар орындай алады: |
|||
|
Тура және ауыспалы сөздерді қолданып, мәтін құрастыра алады. |
||||
|
Пәнге қатысты сөздік қор мен терминдер: |
||||
|
Кілт, бас (Білімнің кілті, сөздің басы) |
||||
|
Диалог құруға/ шығарма жазуға арналған пайдалы тіркестер: |
||||
|
Менің пайымдауымша, менің ойымша |
||||
|
Талқылауға арналған сұрақтар: |
||||
|
Отбастарыңызда қандай дәстүрлерді ұстанасыздар? |
||||
|
Құндылықтарға баулу: |
Достыққа, мейірімділікке, қамқорлық қарым – қатынас жасау қабілеті. |
|||
|
Пәнаралық байланыс: |
Өзін – өзі тану |
|||
|
Алдыңғы білім: 5 минут |
«Бес қадам» стратегиясы арқылы алдыңғы білімді пысықтау. |
|||
|
ЖОСПАР |
||||
|
Жоспарланған уақыт |
Жоспарланған жаттығу түрлері |
Ресурстар |
||
|
Басы 7мин |
«Ой шақыру» стратегиясы суреттер топтамасын алып, тақырыпты ашу. Әке, ана, бала суреттері бойынша 3 топқа бөлу. |
Суреттер |
||
|
Ортасы |
ТЖ. «Көшпелі бекет» стратегиясы Мәтінді оқып, тура, ауыспалы мағыналы, көп мағыналы сөздердің көркемдік ерекшеліктерін тап. Дескрипторлар: Мәтіннен тура, ауыспалы мағыналы, көп мағыналы сөздерді табады. Көркемдегіш ерекшеліктерін ажыратады. ҚБ. Саусақ қимылдары арқылы ЖЖ. «Мен саған, сен маған » стратегиясы арқылы тура және ауыспалы, көп мағыналы сөздерді мәтіннен ажыратып, теріп жаз. Дескрипторлар: Мәтіннен тура , ауыспалы, көп мағыналы сөздерді ажыратып, теріп жазады. ҚБ. Смайликтер арқылы. Ж. Тура және ауыспалы, көп мағыналы сөздерді қолданып, мәтін құрастыр. Дескриптор: Тура, ауыспалы және көп мағыналы сөздерді қолданып мәтін құрастыра алады. ҚБ. Мадақтау сөздері арқылы. |
Оқулық Оқулық |
||
|
Соңы 13мин |
Кері байланыс. «Отбастарыңызда қандай дәстүрлерді ұстанасыздар? » деген сұраққа 3-4 сөйлеммен пікір білдір. Рефлексия
|
|
||
|
Қосымша ақпарат |
Басқа елдердің қандай отбасылық дәстүрлері бар екен? Ақпарат жинап келу. |
|
||
|
Саралау – оқушыға мейлінше қолдау көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Қабілетті оқушыға тапсырманы қалай түрлендіреміз? |
Бағалау –оқушы білімін тексеруді қалай жоспарлайсыз? |
Пәнаралық байланыс –денсаулық жəне қауіпсіздік, АКТ- мен байланыс, құндылықтармен байланыс (тəрбие элементі) |
|
Тапсырманы орындау барысында мен оқушыларға мейілінше қолдау көрсетіп, бағыт бағдар беруге тырыстым. Әрбір тапсырма оқушылардың қарым- қабілетіне байланысты түрленіп отырды. |
Сабақ барысында үнемі қалыптастырушы бағалау жүріп отырады. Өзін – өзі бағалау,әртүрлі әдіс – тәсілдер арқылы тапсырмалар лрындады. |
Бүгінгі сабағым өзін –өзі тану пәнімен байланысты болды. Сабақ барысында АКТ – ны, яғни, компьютер қолдындым. Мәңгілік ел жалпы ұлттық идеясының негізінде оқушыларға отбасылық құндылықтарды қастерлеуге, достыққа, мейірімділікке баулу мақсат етілді. Сабақ барысында оқушылар қажетті мағұлмат ала білді. |
|
Рефлексия. Сабақтың мақсаты мен оқу міндеттері орындалды ма? Бүгін оқушылар не үйренді? Сабақ қалай өтті, қандай деңгейде өтті? Жоспарлаған саралау жақсы іске асты ма? (тапсырмалар сәйкес болды ма?) Уақытты қалай пайдаландым? Жоспарыма қандай өзгерістер енгіздім және неге? |
Сабақ мақсатына жеттім деп ойлаймын. Оқушылар тура және ауыспалы, көп мағыналы сөздердің көркемдік ерекшеліктерін біліп, өздері ажырата алатын жәрежеге жетті. Мәтіннен тура және ауыспалы, көп мағыналы сөздерді тауып, өздері мәтін құрастыра алды.Сабақ жоспар бойынша өтті. |
|
|
Қорытынды бағалау Ең жақсы өткен екі нәрсе (оқыту мен оқуға қатысты) 1.Ой шақыру кезеңі сәтті өтті. 2.Кері байланыста берілген сұраққа оқушылардың тиімді жауап беруі. Қандай екі нәрсе немесе тапсырма сабақтың одан да жақсы өтуіне ықпалын тигізер еді? (оқыту мен оқуға қатысты) 1. басқа да әдіс – тәсілдерді пайдалануға болар еді. 2. топтық жұмыстың молырақ болуы. Осы сабақтың барысында барлық сынып немесе жекелеген оқушылар жөнінде келесі сабағыма қажет болуы мүмкін қандай ақпарат білдім? 1. тиімді стратегияларды пайдалану керектігін білдім. 2. сараланған тапсырмаларды даярлау керектігін білдім. |
||
шағым қалдыра аласыз














