|
Мұғалімнің аты-жөні: |
|
|||||
|
Пән/Сынып: |
Математика 2-сынып |
|||||
|
Күні: |
|
|||||
|
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: |
Сандармен амалдар орындау.Есептер. |
|||||
|
Сабақтың тақырыбы:№ 9 |
Өткенді бекіту/Менің сүйікті ойындарым |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты |
2.1.2.5.** бір таңбалы жəне екі таңбалы сандарды ондықтан аттап қосу жəне азайту тəсілін қолданып, ауызша қосу жəне азайтуды орындау |
|||||
|
Оқу мақсаты: |
Барлық оқушылар: бір таңбалы жəне екі таңбалы сандарды ондықтан аттап қосу жəне азайту тəсілін қолданып, ауызша қосу-азайтуды орындай алады. Екі бір таңбалы саннан 11 санын құра алады. Көптеген оқушылар: екі таңбалы сандардың натурал сандар қатарындағы орнын анықтап талдайды. Кейбір оқушылар: бір таңбалы жəне екі таңбалы сандарды ондықтан аттап қосу тəсілін қолдануға қорытынды жасайды. |
|||||
|
Саралап оқыту тапсырмалары |
||||||
|
Ұжымдық жұмыс Жаңа тақырыптың түсіндірілуі Тапсырманы ұсыну және дұрыс жауапты ұсыну арқылы үйрету |
Жеке жұмыс Тапсырманы ұсыну, оқушылар өз бетімен орындауы |
|||||
|
Уақыты |
Кезеңдері |
Педагогтың әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
|
3 минут |
Басы |
Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру ширату жаттығуларын жасау арқылы жүреді. Оқу материалын жариялау: «Ауызша жаттығу» әдісі арқылы жүреді. -5 пен 6-ның қосындысын ата. -8 бірлік пен 3 бірліктің қосындысы нешеге тең? -7 мен 4-тің қосындысын тап. 6 мен 4-тің қосындысын тап, натурал сандар қатарында одан кейін тұратын санды ата. -10 мен 3-тің айырмасы болатын санды ата. Тсс -Ендеше бүгінгі сабағымыздың мақсаты не болады? |
Ширату жаттығуларын жасайды. Сандардың қосындысын, айырмасын ауызша табады. Сабақ тақырыбын анықтайды. |
Оқушыларды ынталандыру мақсатында мадақтау сөздері арқылы бағаланады. |
Оқулық, |
|
|
35 минут |
Ортасы |
(Д) 1- тапсырма «Орындап көр» әдісі арқылы жүзеге асады. А) Сурет бойынша қосуға және азайтуға байланысты теңдіктер жаз. 7+4=11 8+3=11 6+5=11 9+2=11 4+7=11 3+8=11 5+6=11 2+9=11 11-4=7 11-8=3 11-6=5 11-9=2 11-7=4 11-3=8 11-5=6 11-2=9 Сергіту сәті «Графиктер» (Д) 2- тапсырма «Есептеп көр» әдісі арқылы жүзеге асады. А) Сырымның 11 үстел ойыны бар. 8 ойынды ата-анасы, ал қалғанын достары сыйлады. Сырымның достары неше ойыншық сыйлады? Ә) Кері есептер құрастырып шығар. 1)Сырымның 11 үстел ойыны бар. Бірнеше ойынды ата-анасы, ал 3 ойыншықты достары сыйлады. Сырымның ата-анасы неше ойыншық сыйлады? 2) Сырымның бірнеше үстел ойыны бар. 8 ойыншықты ата-анасы, ал 3 ойыншықты достары сыйлады. Сырымның барлығы неше ойыншығы бар |
Оқушы тапсырмаларды түсініп оқиды, орындайды. Өрнектердің мәнін табады. Дескриптор: - Сурет бойынша қосуға және азайтуға байланысты теңдіктер жазады. -Өрнектердің мәнін табады. Саралау тәсілі: «Қарқын» әдісі арқылы жүзеге асады Оқушы есептерді шығарады. Ш: 11-8=3 Ж: Достары 3 ойыншық сыйлады. Оқушы кері есептер құрады, шығарады. Ш: 11-3=8 Ж: Ата-анасы 8 ойыншық сыйлады. Ш: 8+3=11 Ж: барлығы 11 ойыншық бар Дескриптор: - Есептің шартын жазады. -Шешуін табады. - Жауабын жазады. -Кері есептер құрады, шығарады.. |
ҚБ: 1-10 балдық жүйе. ҚБ: 1-10 балдық жүйе. |
Оқулық, дәптер қалам Оқулық |
|
|
5 минут |
бекіту |
Әрбір түстен неше бөлшек пайдаланылған? Санап көр. Диаграмма бойынша «Нешеуі...» сөзін қолданып, сұрақтар қойып көр. Диаграмма бойынша әртүрлі теңсіздіктер құрастыр.
Жауабы: 10 ˂11 12˃11 7 ˃6 10 ˃ 7 |
Тақырыпты меңгергенін анықтау мақсатында диаграмма арқылы әртүрлі теңсіздіктер құрастырады, Білім алушының сыни тұрғыдан ойлануына, логикалық ойлауға мүмкіндік алады. |
ҚБ: 1-10 балдық жүйе |
|
|
|
2минут |
Кері байланыс |
Кері байланыс: «Жетістік баспалдағы» әдісі бойынша өтеді. |
Өз ойымен бөліседі |
Оқушыларды ынталандыру мақсатында мадақтау сөздері арқылы бағаланады. |
|
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Өткенді бекіту. Менің сүйікті ойларым бөліміне ҚМЖ.
|
Мұғалімнің аты-жөні: |
|
|||||
|
Пән/Сынып: |
Математика 2-сынып |
|||||
|
Күні: |
|
|||||
|
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: |
Сандармен амалдар орындау.Есептер. |
|||||
|
Сабақтың тақырыбы:№ 9 |
Өткенді бекіту/Менің сүйікті ойындарым |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты |
2.1.2.5.** бір таңбалы жəне екі таңбалы сандарды ондықтан аттап қосу жəне азайту тəсілін қолданып, ауызша қосу жəне азайтуды орындау |
|||||
|
Оқу мақсаты: |
Барлық оқушылар: бір таңбалы жəне екі таңбалы сандарды ондықтан аттап қосу жəне азайту тəсілін қолданып, ауызша қосу-азайтуды орындай алады. Екі бір таңбалы саннан 11 санын құра алады. Көптеген оқушылар: екі таңбалы сандардың натурал сандар қатарындағы орнын анықтап талдайды. Кейбір оқушылар: бір таңбалы жəне екі таңбалы сандарды ондықтан аттап қосу тəсілін қолдануға қорытынды жасайды. |
|||||
|
Саралап оқыту тапсырмалары |
||||||
|
Ұжымдық жұмыс Жаңа тақырыптың түсіндірілуі Тапсырманы ұсыну және дұрыс жауапты ұсыну арқылы үйрету |
Жеке жұмыс Тапсырманы ұсыну, оқушылар өз бетімен орындауы |
|||||
|
Уақыты |
Кезеңдері |
Педагогтың әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
|
3 минут |
Басы |
Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру ширату жаттығуларын жасау арқылы жүреді. Оқу материалын жариялау: «Ауызша жаттығу» әдісі арқылы жүреді. -5 пен 6-ның қосындысын ата. -8 бірлік пен 3 бірліктің қосындысы нешеге тең? -7 мен 4-тің қосындысын тап. 6 мен 4-тің қосындысын тап, натурал сандар қатарында одан кейін тұратын санды ата. -10 мен 3-тің айырмасы болатын санды ата. Тсс -Ендеше бүгінгі сабағымыздың мақсаты не болады? |
Ширату жаттығуларын жасайды. Сандардың қосындысын, айырмасын ауызша табады. Сабақ тақырыбын анықтайды. |
Оқушыларды ынталандыру мақсатында мадақтау сөздері арқылы бағаланады. |
Оқулық, |
|
|
35 минут |
Ортасы |
(Д) 1- тапсырма «Орындап көр» әдісі арқылы жүзеге асады. А) Сурет бойынша қосуға және азайтуға байланысты теңдіктер жаз. 7+4=11 8+3=11 6+5=11 9+2=11 4+7=11 3+8=11 5+6=11 2+9=11 11-4=7 11-8=3 11-6=5 11-9=2 11-7=4 11-3=8 11-5=6 11-2=9 Сергіту сәті «Графиктер» (Д) 2- тапсырма «Есептеп көр» әдісі арқылы жүзеге асады. А) Сырымның 11 үстел ойыны бар. 8 ойынды ата-анасы, ал қалғанын достары сыйлады. Сырымның достары неше ойыншық сыйлады? Ә) Кері есептер құрастырып шығар. 1)Сырымның 11 үстел ойыны бар. Бірнеше ойынды ата-анасы, ал 3 ойыншықты достары сыйлады. Сырымның ата-анасы неше ойыншық сыйлады? 2) Сырымның бірнеше үстел ойыны бар. 8 ойыншықты ата-анасы, ал 3 ойыншықты достары сыйлады. Сырымның барлығы неше ойыншығы бар |
Оқушы тапсырмаларды түсініп оқиды, орындайды. Өрнектердің мәнін табады. Дескриптор: - Сурет бойынша қосуға және азайтуға байланысты теңдіктер жазады. -Өрнектердің мәнін табады. Саралау тәсілі: «Қарқын» әдісі арқылы жүзеге асады Оқушы есептерді шығарады. Ш: 11-8=3 Ж: Достары 3 ойыншық сыйлады. Оқушы кері есептер құрады, шығарады. Ш: 11-3=8 Ж: Ата-анасы 8 ойыншық сыйлады. Ш: 8+3=11 Ж: барлығы 11 ойыншық бар Дескриптор: - Есептің шартын жазады. -Шешуін табады. - Жауабын жазады. -Кері есептер құрады, шығарады.. |
ҚБ: 1-10 балдық жүйе. ҚБ: 1-10 балдық жүйе. |
Оқулық, дәптер қалам Оқулық |
|
|
5 минут |
бекіту |
Әрбір түстен неше бөлшек пайдаланылған? Санап көр. Диаграмма бойынша «Нешеуі...» сөзін қолданып, сұрақтар қойып көр. Диаграмма бойынша әртүрлі теңсіздіктер құрастыр.
Жауабы: 10 ˂11 12˃11 7 ˃6 10 ˃ 7 |
Тақырыпты меңгергенін анықтау мақсатында диаграмма арқылы әртүрлі теңсіздіктер құрастырады, Білім алушының сыни тұрғыдан ойлануына, логикалық ойлауға мүмкіндік алады. |
ҚБ: 1-10 балдық жүйе |
|
|
|
2минут |
Кері байланыс |
Кері байланыс: «Жетістік баспалдағы» әдісі бойынша өтеді. |
Өз ойымен бөліседі |
Оқушыларды ынталандыру мақсатында мадақтау сөздері арқылы бағаланады. |
|
|
шағым қалдыра аласыз



