Бекітілді ___________
Тәрбие сағаты бойынша қысқа мерзімді жоспар
|
Тәрбие сағаты |
«Өз құқығыңды білесіңбе?» |
|
|
Күні |
|
|
|
Класс жетекші: |
|
|
|
Класс: |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы: Эпиграфтар (тақырып мазмұнын ашатын) |
|
|
|
Сабақтың мақсаты: |
Қазақстан Республикасындағы баланың құқықтары туралы білімдерін шыңдау, құқық бұзушылықтан аулақ болуға шақыру. |
|
|
Құндылықтарды дарыту |
Оқушылардың өз құқығын білу, құқықтық мәдениетін жетілдіре отырып |
|
|
Сабақтың барысы |
||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Мұғалім әрекеті |
Оқушы әрекеті |
Ресурстар Сабақтың техникалық құрал-жабдықтары |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Ұйымдастыру кезеңі (7 мин) |
Кіріспе: Оқушылар бір-бірден шығып «менің атым кім. Ол нені білдіреді» 1-слайд - - - - - - Жақсы, балалар, өздеріңнің есімдеріңді және оның нені білдіретінін айттыңдар. -Осы жерде қандай құқық туралы айтуға болады? . «Сен маған, мен саған»ойыны 2-слайд Бос уақыттарыңды қалай өткізезің? Осыған орай қандай құқық туралы айтуға болады? |
Оқушылар мұғаліммен амандасады,түгенделеді, мектеп партасындағы қатарлары бойынша орындарына отырады. -Оқушылар: Бала туғаннан кейін есім алуға құқылы Оқушылар: Дем алу құқығы |
Слайд-1 |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ басы (13 мин) |
сөзжұмбақ:
Бала қайда тұруға құқылы ? 2. Отбасының алтын дінгегі кім? 3. ата-ананың жалғасы кім? 4. отбасының қаражатын жұмсайтын кім? 5. Бала өз ата-анасының тәрбиесін алуға, олардың қызығушылықтарын, жан –жақты дамуын қамтамасыз етуге, оның адамдық қадір қасиетін не істеуге құқылы 6. Егер ата-аналары жоқ болса баланы кімдер бағып-қағумен айналысуы керек?
|
Оқушылар сөзжұмбақты шешеді
|
Слайд-3
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Ортасы (20 мин)
|
Сауалнама : «Мен және менің құқығым»
1. Құқық туралы не білесіз? Сіз неге құқылысыз? Құқық бұзушы кімдер? 4.Құқық бұзылмау үшін не істеу керек? 5 Құқық бұзбауға қосар үлесіңіз қандай?
|
Сауалнамаға оқушылар топтасып жауап береді
|
Слайд-4 |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Соңы
|
«ҚҰҚЫҚ» , «ЗАҢ! |
Оқушылар үш топқа отырып постер құрау
|
Слайд-5 А4 формат қағаз |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
«Өз құқығыңды білесіңбе».docx
«Өз құқығыңды білесіңбе».docx
Бекітілді ___________
Тәрбие сағаты бойынша қысқа мерзімді жоспар
|
Тәрбие сағаты |
«Өз құқығыңды білесіңбе?» |
|
|
Күні |
|
|
|
Класс жетекші: |
|
|
|
Класс: |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы: Эпиграфтар (тақырып мазмұнын ашатын) |
|
|
|
Сабақтың мақсаты: |
Қазақстан Республикасындағы баланың құқықтары туралы білімдерін шыңдау, құқық бұзушылықтан аулақ болуға шақыру. |
|
|
Құндылықтарды дарыту |
Оқушылардың өз құқығын білу, құқықтық мәдениетін жетілдіре отырып |
|
|
Сабақтың барысы |
||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Мұғалім әрекеті |
Оқушы әрекеті |
Ресурстар Сабақтың техникалық құрал-жабдықтары |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Ұйымдастыру кезеңі (7 мин) |
Кіріспе: Оқушылар бір-бірден шығып «менің атым кім. Ол нені білдіреді» 1-слайд - - - - - - Жақсы, балалар, өздеріңнің есімдеріңді және оның нені білдіретінін айттыңдар. -Осы жерде қандай құқық туралы айтуға болады? . «Сен маған, мен саған»ойыны 2-слайд Бос уақыттарыңды қалай өткізезің? Осыған орай қандай құқық туралы айтуға болады? |
Оқушылар мұғаліммен амандасады,түгенделеді, мектеп партасындағы қатарлары бойынша орындарына отырады. -Оқушылар: Бала туғаннан кейін есім алуға құқылы Оқушылар: Дем алу құқығы |
Слайд-1 |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ басы (13 мин) |
сөзжұмбақ:
Бала қайда тұруға құқылы ? 2. Отбасының алтын дінгегі кім? 3. ата-ананың жалғасы кім? 4. отбасының қаражатын жұмсайтын кім? 5. Бала өз ата-анасының тәрбиесін алуға, олардың қызығушылықтарын, жан –жақты дамуын қамтамасыз етуге, оның адамдық қадір қасиетін не істеуге құқылы 6. Егер ата-аналары жоқ болса баланы кімдер бағып-қағумен айналысуы керек?
|
Оқушылар сөзжұмбақты шешеді
|
Слайд-3
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Ортасы (20 мин)
|
Сауалнама : «Мен және менің құқығым»
1. Құқық туралы не білесіз? Сіз неге құқылысыз? Құқық бұзушы кімдер? 4.Құқық бұзылмау үшін не істеу керек? 5 Құқық бұзбауға қосар үлесіңіз қандай?
|
Сауалнамаға оқушылар топтасып жауап береді
|
Слайд-4 |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Соңы
|
«ҚҰҚЫҚ» , «ЗАҢ! |
Оқушылар үш топқа отырып постер құрау
|
Слайд-5 А4 формат қағаз |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
шағым қалдыра аласыз













