| 
 Бөлім тақырыбы: Парасат пайымы  | 
 Мектеп: Пән: қазақ әдебиеті  | 
|||||||||
| 
 Күні:  | 
 Мұғалімнің аты-жөні:  | 
|||||||||
| 
 Сынып: 10  | 
 Қатысқан оқушылар саны:  | 
 Қатыспаған оқушылар саны:  | 
||||||||
| 
 Сабақтың тақырыбы:  | 
 «Өзге елде сұлтан болғанша, өз еліңде ұлтан бол!»  | 
|||||||||
| 
 Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары  | 
 10.2.4.1 көркем шығармадағы көтерілген мәселелерге талдау жасау арқылы өзіндік пікірін қосып, шығармашылық жұмыс (эссе, әдеби және еркін тақырыптарға шығарма) жазу. 10.3.3.1 шығарманың идеясын адамгершілік құндылық тұрғысынан талдап, әдеби эссе жазу.  | 
|||||||||
| 
 Сабақтың мақсаттары  | 
 Оқушылардың барлығы: шығарманың идеясын анықтайды Оқушылардың көпшілігі: шығарма идеясын ғаламдық тұрғыда талдайды, эссе жазады; Оқушылардың кейбірі: шығарманың идеясын адамгершілік құндылық тұрғысынан талдап, әдеби эссе жазады.  | 
|||||||||
| 
 Жоспар  | 
||||||||||
| 
 Сабақтың кезеңі/ уақыт  | 
 Педагогтің әрекеті  | 
 Оқушының әрекеті  | 
 Бағалау  | 
 Ресурстар  | 
||||||
| 
 Сабақтың басы Сабақтың ортасы  | 
 Ұйымдастыру кезеңі. 
 Қызығушылықты ояту. «ПОПС» формуласы «Туған жер», «Бауыр», «Оралу» тірек сөздерін шығарма идеяларымен байланыстырып, «ПОПС» формуласы негізінде ойларын айтады. Біздің ойымызша .... Оны былай дәлелдейміз .... Мынандай мысал келтіреміз .... Мынандай қорытындыға келдік .... 
 Мағынаны тану. Тапсырма. Топтық талқылау. Топтар берілген мәліметті шығарма идеясымен байланыстыра отырып талдайды. Сынып алдында жауаптарын қорғайды. 
 
 
 Тапсырма. Жеке жұмыс. Ақынның «Шетте жүрген бауырластарға» атты өлеңін оқып, «Өзге елде сұлтан болғанша, өз еліңде ұлтан бол!» тақырыбында әдеби эссе жазыңыз. Жазылым барысында стилдік, тілдік ерекшеліктерді сақтаңыз, өз ойыңыз креативті жеткізіңіз. Сөз саны: 120-150. Дескриптор: 
 ҚБ «Автор орындығы». Үздік эсселер «Автор орындығында» оқылады.  | 
 Оқушылар «ПОПС» формуласы «Туған жер», «Бауыр», «Оралу» тірек сөздерін шығарма идеяларымен байланыстырып, «ПОПС» формуласы негізінде ойларын айтады. 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 Топтық жұмыс жүргізеді 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 Ақынның «Шетте жүрген бауырластарға» атты өлеңін оқып, «Өзге елде сұлтан болғанша, өз еліңде ұлтан бол!» тақырыбында әдеби эссе жазыңыз. Жазылым барысында стилдік, тілдік ерекшеліктерді сақтаңыз, өз ойыңыз креативті жеткізіңіз.  | 
 
 
 
 
 
 
 
 ҚБ «Нысана» Оқушы лар стикер жапсыру арқылы бағалай 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 ҚБ «Нысана» Оқушы лар стикер жапсыру арқылы бағалай 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 ҚБ «Нысана» 
  | 
 10-сынып Қазақ әдебиеті 
 
 
 
 қима қағаздар 
 
 
 
  | 
||||||
| 
 Сабақтың соңы 
  | 
 Кері байланыс: «Менің сабақтан кейінгі әсерім» кестесін толтырады. 
 
  | 
|||||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
«Өзге елде сұлтан болғанша, өз еліңде ұлтан бол!»
«Өзге елде сұлтан болғанша, өз еліңде ұлтан бол!»
| 
 Бөлім тақырыбы: Парасат пайымы  | 
 Мектеп: Пән: қазақ әдебиеті  | 
|||||||||
| 
 Күні:  | 
 Мұғалімнің аты-жөні:  | 
|||||||||
| 
 Сынып: 10  | 
 Қатысқан оқушылар саны:  | 
 Қатыспаған оқушылар саны:  | 
||||||||
| 
 Сабақтың тақырыбы:  | 
 «Өзге елде сұлтан болғанша, өз еліңде ұлтан бол!»  | 
|||||||||
| 
 Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары  | 
 10.2.4.1 көркем шығармадағы көтерілген мәселелерге талдау жасау арқылы өзіндік пікірін қосып, шығармашылық жұмыс (эссе, әдеби және еркін тақырыптарға шығарма) жазу. 10.3.3.1 шығарманың идеясын адамгершілік құндылық тұрғысынан талдап, әдеби эссе жазу.  | 
|||||||||
| 
 Сабақтың мақсаттары  | 
 Оқушылардың барлығы: шығарманың идеясын анықтайды Оқушылардың көпшілігі: шығарма идеясын ғаламдық тұрғыда талдайды, эссе жазады; Оқушылардың кейбірі: шығарманың идеясын адамгершілік құндылық тұрғысынан талдап, әдеби эссе жазады.  | 
|||||||||
| 
 Жоспар  | 
||||||||||
| 
 Сабақтың кезеңі/ уақыт  | 
 Педагогтің әрекеті  | 
 Оқушының әрекеті  | 
 Бағалау  | 
 Ресурстар  | 
||||||
| 
 Сабақтың басы Сабақтың ортасы  | 
 Ұйымдастыру кезеңі. 
 Қызығушылықты ояту. «ПОПС» формуласы «Туған жер», «Бауыр», «Оралу» тірек сөздерін шығарма идеяларымен байланыстырып, «ПОПС» формуласы негізінде ойларын айтады. Біздің ойымызша .... Оны былай дәлелдейміз .... Мынандай мысал келтіреміз .... Мынандай қорытындыға келдік .... 
 Мағынаны тану. Тапсырма. Топтық талқылау. Топтар берілген мәліметті шығарма идеясымен байланыстыра отырып талдайды. Сынып алдында жауаптарын қорғайды. 
 
 
 Тапсырма. Жеке жұмыс. Ақынның «Шетте жүрген бауырластарға» атты өлеңін оқып, «Өзге елде сұлтан болғанша, өз еліңде ұлтан бол!» тақырыбында әдеби эссе жазыңыз. Жазылым барысында стилдік, тілдік ерекшеліктерді сақтаңыз, өз ойыңыз креативті жеткізіңіз. Сөз саны: 120-150. Дескриптор: 
 ҚБ «Автор орындығы». Үздік эсселер «Автор орындығында» оқылады.  | 
 Оқушылар «ПОПС» формуласы «Туған жер», «Бауыр», «Оралу» тірек сөздерін шығарма идеяларымен байланыстырып, «ПОПС» формуласы негізінде ойларын айтады. 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 Топтық жұмыс жүргізеді 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 Ақынның «Шетте жүрген бауырластарға» атты өлеңін оқып, «Өзге елде сұлтан болғанша, өз еліңде ұлтан бол!» тақырыбында әдеби эссе жазыңыз. Жазылым барысында стилдік, тілдік ерекшеліктерді сақтаңыз, өз ойыңыз креативті жеткізіңіз.  | 
 
 
 
 
 
 
 
 ҚБ «Нысана» Оқушы лар стикер жапсыру арқылы бағалай 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 ҚБ «Нысана» Оқушы лар стикер жапсыру арқылы бағалай 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 ҚБ «Нысана» 
  | 
 10-сынып Қазақ әдебиеті 
 
 
 
 қима қағаздар 
 
 
 
  | 
||||||
| 
 Сабақтың соңы 
  | 
 Кері байланыс: «Менің сабақтан кейінгі әсерім» кестесін толтырады. 
 
  | 
|||||||||
шағым қалдыра аласыз

 













