ӨЗІНДІК ИМИДЖ ҚАЛЫПТАСТЫРУ ҮШІН КИІМ, АКСЕССУАРЛАР ТОПТАМАСЫН ЖАСАУ ЭКСПЕРИМЕНТТІ
С.Нұрмағамбетов атындағы №72 жоббм көркем еңбек пәні мұғалімі
|
Бөлім: |
Дизайн және технологи |
||||||
|
Педагогтың аты-жөні: |
Хансейтова. Перизат |
||||||
|
Күні: |
06.12.23ж |
||||||
|
Сынып: 9 «Б» |
|
||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Өзіндік имидж қалыптастыру үшін киім, аксессуарлар топтамасын жасау экспериментті. |
||||||
|
Сабақта меңгерілетін оқу мақсаттары |
9.1.5.1 күрделі нысандар, пішіндер мен образдардың дизайнын дайындау үшін түрлі салалар бойынша білімдерді қорытындылау; 9.1.6.3 трикотажды, тоқусыз матаны және басқа да заманауи, дәстүрлі материалдарды өз бетінше зерделеу, анықтау және бағалау; 9.2.3.1 бұйым дайындау барысында материалдарды өңдеу мен безендірудің ұтымды тәсілдерін анықтау, таңдау мен қолдану; 9.3.4.1 өзінің және өзгелердің жұмыстарындағы мақсаттың өзіндік анық көруін және негізделген бағаны өзіндік білдіру |
||||||
|
Сабақтың мақсаты: |
Барлық оқушылар үшін: Топтама жасауды үйренеді. |
||||||
|
Сабақтың барысы |
|||||||
|
Сабақтың кезеңі/уақыт |
Педагогтың әрекеті |
Оқушылардың әрекеті |
Бағалау
|
Ресурстар |
|||
|
Басталуы
2 Минут
4 минут
Ортасы
6 минут
10 мин.
10 мин |
I. Ұйымдастыру кезеңі: 1.Оқушылармен амандасу,түгендеу 2.Психологиялық ахуал қалыптастыру,«Комплимeнттeр бұрқacыны» әдіcі. 3.Топқа бөлу II. Өткенді пысықтау. «Кір жаю» әдісі 1.Заманауи өнердің қандай бағыттарын білесіңдер? Оларадың негізгі ерекшеліктерін атаңдар. 2. ХV-XVI ғғ. Сөмке үлгілері қандай болған? 3.Топтаманы дайындау кезінде қандай маңызды факторларға мән береді? 4. Имидж дегеніміз не? 5. Стиль дегеніміз не? III. Жаңа сабақ. Ойқозғау.Слайд, Бейне ролик тамашалау.. 1-тапсырма: Тәжірибе жұмысы. «Ойлан, бірік , бөліс» әдісі. Сөмке жасаудың визуалды схемасы мен түсіндірмесін қарастырады. Осы материалдарды пайдаланып, бұйымның технологиялық картасын жасайды. Бұйымды дайындайды. 1- топ. «Алтын жіп» 2- топ. «Күміс жіп» 2-тапсырма: Жеке жұмыс. «Менің қолымнан бәрі келеді» әдісі. Аксессуарлартаныстырылымы 1- топ. «Алтын жіп» - Топтама құрастыруда не сәтті шықты? - Не қиын болды? 2- топ. «Күміс жіп» - Топтама дайындауда қандай сән көрсетілімдері мен модельерлерді басшылыққа алдыңдыр? Сергіту
сәті. «Қыздар»
әні
|
Оқушылар амандасып ,бір-біріне жағымды ахуал туғызады. Алтын, күміс жіптерді таңдау арқылы екі топқа бірігеді. 1–топ. «Алтын жіп» 2-топ. «Күміс жіп»
Оқушылар қайталау сұрақтарына жауап береді
Оқушылар бейне
көрініске байланысты алған әсерлерін айтады.
ҚЕ: |
ҚБ: Бірін –бірі бағалау.
«Бас бармақ» арқылы бағалау
«Керемет»! «Жақсы»! «Тапын»!
«Қошемет» әдісі.
Дескриптор: -
-Топтық
жұмысты орындайды. -Сұрақтарға жауап береді.
|
Оқулық, оқу құралдары. бөз мата, тоқитын құрал, әр түрлі жіптер, моншактар,фетор бұйымдар, суреттер
Слайд, Бейне ролик
Бейне ролик,
|
|||
|
8 минут
|
№3-тапсырма. Ой толғау. «Фри» әдісі бойынша сабақты қорытындылау. |
Оқушылар сұрақтарға дұрыс жауап береді.
|
ҚБ:. Керемет! Жақсы! |
|
|||
|
Сабақтың соңы Ой толғаныс. Рефлексия 7 мин.
|
«Бас бармақ» әдісі. Яғни «Барлығын түсіндім», «Енді түсініп келемін», «Түсінбедім».. оқушының сабаққа деген көзқарасын, рефлексиясын оқиды. |
Білім алушы бүгінгі сабақтың мақсаты, тақырыбы бойынша өз ойын жазу арқылы сабаққа қорытынды жасайды. |
Білім алушы өз ойын жазады |
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
ӨЗІНДІК ИМИДЖ ҚАЛЫПТАСТЫРУ ҮШІН КИІМ, АКСЕССУАРЛАР ТОПТАМАСЫН ЖАСАУ ЭКСПЕРИМЕНТТІ
ӨЗІНДІК ИМИДЖ ҚАЛЫПТАСТЫРУ ҮШІН КИІМ, АКСЕССУАРЛАР ТОПТАМАСЫН ЖАСАУ ЭКСПЕРИМЕНТТІ
ӨЗІНДІК ИМИДЖ ҚАЛЫПТАСТЫРУ ҮШІН КИІМ, АКСЕССУАРЛАР ТОПТАМАСЫН ЖАСАУ ЭКСПЕРИМЕНТТІ
С.Нұрмағамбетов атындағы №72 жоббм көркем еңбек пәні мұғалімі
|
Бөлім: |
Дизайн және технологи |
||||||
|
Педагогтың аты-жөні: |
Хансейтова. Перизат |
||||||
|
Күні: |
06.12.23ж |
||||||
|
Сынып: 9 «Б» |
|
||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Өзіндік имидж қалыптастыру үшін киім, аксессуарлар топтамасын жасау экспериментті. |
||||||
|
Сабақта меңгерілетін оқу мақсаттары |
9.1.5.1 күрделі нысандар, пішіндер мен образдардың дизайнын дайындау үшін түрлі салалар бойынша білімдерді қорытындылау; 9.1.6.3 трикотажды, тоқусыз матаны және басқа да заманауи, дәстүрлі материалдарды өз бетінше зерделеу, анықтау және бағалау; 9.2.3.1 бұйым дайындау барысында материалдарды өңдеу мен безендірудің ұтымды тәсілдерін анықтау, таңдау мен қолдану; 9.3.4.1 өзінің және өзгелердің жұмыстарындағы мақсаттың өзіндік анық көруін және негізделген бағаны өзіндік білдіру |
||||||
|
Сабақтың мақсаты: |
Барлық оқушылар үшін: Топтама жасауды үйренеді. |
||||||
|
Сабақтың барысы |
|||||||
|
Сабақтың кезеңі/уақыт |
Педагогтың әрекеті |
Оқушылардың әрекеті |
Бағалау
|
Ресурстар |
|||
|
Басталуы
2 Минут
4 минут
Ортасы
6 минут
10 мин.
10 мин |
I. Ұйымдастыру кезеңі: 1.Оқушылармен амандасу,түгендеу 2.Психологиялық ахуал қалыптастыру,«Комплимeнттeр бұрқacыны» әдіcі. 3.Топқа бөлу II. Өткенді пысықтау. «Кір жаю» әдісі 1.Заманауи өнердің қандай бағыттарын білесіңдер? Оларадың негізгі ерекшеліктерін атаңдар. 2. ХV-XVI ғғ. Сөмке үлгілері қандай болған? 3.Топтаманы дайындау кезінде қандай маңызды факторларға мән береді? 4. Имидж дегеніміз не? 5. Стиль дегеніміз не? III. Жаңа сабақ. Ойқозғау.Слайд, Бейне ролик тамашалау.. 1-тапсырма: Тәжірибе жұмысы. «Ойлан, бірік , бөліс» әдісі. Сөмке жасаудың визуалды схемасы мен түсіндірмесін қарастырады. Осы материалдарды пайдаланып, бұйымның технологиялық картасын жасайды. Бұйымды дайындайды. 1- топ. «Алтын жіп» 2- топ. «Күміс жіп» 2-тапсырма: Жеке жұмыс. «Менің қолымнан бәрі келеді» әдісі. Аксессуарлартаныстырылымы 1- топ. «Алтын жіп» - Топтама құрастыруда не сәтті шықты? - Не қиын болды? 2- топ. «Күміс жіп» - Топтама дайындауда қандай сән көрсетілімдері мен модельерлерді басшылыққа алдыңдыр? Сергіту
сәті. «Қыздар»
әні
|
Оқушылар амандасып ,бір-біріне жағымды ахуал туғызады. Алтын, күміс жіптерді таңдау арқылы екі топқа бірігеді. 1–топ. «Алтын жіп» 2-топ. «Күміс жіп»
Оқушылар қайталау сұрақтарына жауап береді
Оқушылар бейне
көрініске байланысты алған әсерлерін айтады.
ҚЕ: |
ҚБ: Бірін –бірі бағалау.
«Бас бармақ» арқылы бағалау
«Керемет»! «Жақсы»! «Тапын»!
«Қошемет» әдісі.
Дескриптор: -
-Топтық
жұмысты орындайды. -Сұрақтарға жауап береді.
|
Оқулық, оқу құралдары. бөз мата, тоқитын құрал, әр түрлі жіптер, моншактар,фетор бұйымдар, суреттер
Слайд, Бейне ролик
Бейне ролик,
|
|||
|
8 минут
|
№3-тапсырма. Ой толғау. «Фри» әдісі бойынша сабақты қорытындылау. |
Оқушылар сұрақтарға дұрыс жауап береді.
|
ҚБ:. Керемет! Жақсы! |
|
|||
|
Сабақтың соңы Ой толғаныс. Рефлексия 7 мин.
|
«Бас бармақ» әдісі. Яғни «Барлығын түсіндім», «Енді түсініп келемін», «Түсінбедім».. оқушының сабаққа деген көзқарасын, рефлексиясын оқиды. |
Білім алушы бүгінгі сабақтың мақсаты, тақырыбы бойынша өз ойын жазу арқылы сабаққа қорытынды жасайды. |
Білім алушы өз ойын жазады |
|
шағым қалдыра аласыз

















