|
Пәні: Информатика |
Мерзімі: |
Сыныбы: |
|
Сабақтың тақырыбы: |
PAINT қарапайым графикалық редакторы. Суретті ашу, сақтау. |
|
|
Сабақтың реті: |
14-сабақ |
|
|
Жалпы сабақтың мақсаты: |
Оқушыларға графикалық редактор жайлы түсінік беру |
|
|
Күтілетін оқу нәтижелері: |
Графикалық редактор туралы түсінік қалыптасады, редакторды іске қоса алады, сурет салу кезеңдерін білетін болады, графикалық редактор құралдарының қызметін біледі. |
|
|
Түйінді идеялар: |
«Естігенімді ұмытамын, көргенімді сақтаймын, өз істегенімді меңгеремін» Конфуций сөзі |
|
|
Сабақты ұйымдастыру түрі: |
Тренинг-тәжірибе |
|
|
Белсенді оқытуда қолданылатын әдіс-тәсілдер: |
топтық әдістер, ДК, сыни ойлау, түрткі болу, сынақтан өткізу техникалары |
|
|
Жұмыс түрлері: |
Ұжымдық, жеке жұмыс, жұптық жұмыс, топтық жұмыс |
|
|
Сабақтың дидактикалық қамтамасыз етілуі яғни дереккөздер: |
Интерактивті тақта, слайд, ақ парақшалар, маркерлер, стикерлер, компьютер |
|
|
І. Қызығушылығын ояту кезеңі: |
||
|
Мұғалімнің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
|
|
1-әрекет. Сыныптағы ынтымақтастық атмосферасын құру. Шаттық шеңберін құру. |
Оқушылар бір-біріне өз аттарының бірінші әріпінен басталатын жақсы тілектер айтады. |
|
|
2-әрекет. «Геометриялық фигура» арқылы топқа бөлу. |
Оқушылар топқа бөлініп, жаңа топ құрады |
|
|
3-әрекет. «Шар ішіндегі сұрақ» әдісімен үй тапсырмасын тексеру. |
Әр топқа шар үрленіп соның ішіне 2 сұрақтан жазылып салынады. Оқушылар топта талқылап сұрақтарға жауап береді |
|
|
4-әрекет. Жауаптар «Бағдаршам» арқылы бағаланады |
Топтар бір – бірінің жауабын түрлі-түсті қағаздарды пайдалану арқылы бағалайды |
|
|
ІІ. Мағынаны ажырату кезеңі |
||
|
5-әрекет. Топтық жұмыс: Суреттің қиындысын жинау арқылы жаңа сабақтың тақырыбын анықтау |
Әр топ өзіне берілген суреттің қиындысын жинақтап, қойылған сұрақтарға жауап беру арқылы сабақтың тақырыбын ашады. |
|
|
6-әрекет. Интербелсенді тақтадан жаңа сабаққа байланысты, PAINT бағдарламасы туралы слайд көрсетеді |
Жаңа сабақ туралы мәлімет алады |
|
|
7- әрекет. Жеке жұмыс. «Түртіп ал» әдісі бойынша дәптерге мәлімет жаздыру |
Интербелсенді тақтада көрсетілген мәліметтерді оқушылар дәптерлеріне жазады. |
|
|
ІІІ. Ой толғаныс кезеңі |
||
|
8-әрекет. Жеке жұмыс: Компьютермен және қолмен шығармашылық жұмыс жасату |
Жарты топ компьютерде, қалған топ қолмен берілген тақырыпта суреттер салады. |
|
|
9-әрекет. Жұптық жұмыс: «Салыстыру» әдісі бойынша компьютерде салған суретпен қолмен салған суретті салыстырып, артықшылығын анықтайды. «Т кестесімен» жұмыс жасату |
«Т кестесі» бойынша екі жұмысты салыстырып, талқылайды, артықшылығын анықтайды. |
|
|
10-әрекет. Бағалау |
Оқушылар бір-бірлерінің жұмыстарын бағалайды |
|
|
11-әрекет. Топтық жұмыс: «Сөзсызба» әдісі бойынша жаңа тақырыпқа арналған сөздерді табу |
Әр топ берілген тапсырма бойынша, сөзсызбадағы сөздерді табады, жариялайды, бағалайды |
|
|
12-әрекет. Үй тапсырмасы |
Үйге осы тақырыптарда кеңінен ізденіп келу. |
|
|
13-әрекет. Жеке жұмыс: «Алма ағашы» әдісі бойынша кері байланыс жасату |
Оқушылар «Алма ағашына» өздерінің бүгінгі сабақта алған әсерлерін алма жемісі арқылы жазып іледі |
|
|
Мұғалім |
Жиенбаева Әлия Нәсілжанқызы |
|
А
қпарат дегеніміз не ?

Ақпаратты алу көздері ?

Файл дегеніміз не ?

Буманы не үшін құрамыз ? Қанша түрі бар.

Ақпаратты қалай сақтаймыз ?

Буманы құру жолдары ?


жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
PAINT қарапайым графикалық редакторы. Суретті ашу, сақтау.
PAINT қарапайым графикалық редакторы. Суретті ашу, сақтау.
|
Пәні: Информатика |
Мерзімі: |
Сыныбы: |
|
Сабақтың тақырыбы: |
PAINT қарапайым графикалық редакторы. Суретті ашу, сақтау. |
|
|
Сабақтың реті: |
14-сабақ |
|
|
Жалпы сабақтың мақсаты: |
Оқушыларға графикалық редактор жайлы түсінік беру |
|
|
Күтілетін оқу нәтижелері: |
Графикалық редактор туралы түсінік қалыптасады, редакторды іске қоса алады, сурет салу кезеңдерін білетін болады, графикалық редактор құралдарының қызметін біледі. |
|
|
Түйінді идеялар: |
«Естігенімді ұмытамын, көргенімді сақтаймын, өз істегенімді меңгеремін» Конфуций сөзі |
|
|
Сабақты ұйымдастыру түрі: |
Тренинг-тәжірибе |
|
|
Белсенді оқытуда қолданылатын әдіс-тәсілдер: |
топтық әдістер, ДК, сыни ойлау, түрткі болу, сынақтан өткізу техникалары |
|
|
Жұмыс түрлері: |
Ұжымдық, жеке жұмыс, жұптық жұмыс, топтық жұмыс |
|
|
Сабақтың дидактикалық қамтамасыз етілуі яғни дереккөздер: |
Интерактивті тақта, слайд, ақ парақшалар, маркерлер, стикерлер, компьютер |
|
|
І. Қызығушылығын ояту кезеңі: |
||
|
Мұғалімнің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
|
|
1-әрекет. Сыныптағы ынтымақтастық атмосферасын құру. Шаттық шеңберін құру. |
Оқушылар бір-біріне өз аттарының бірінші әріпінен басталатын жақсы тілектер айтады. |
|
|
2-әрекет. «Геометриялық фигура» арқылы топқа бөлу. |
Оқушылар топқа бөлініп, жаңа топ құрады |
|
|
3-әрекет. «Шар ішіндегі сұрақ» әдісімен үй тапсырмасын тексеру. |
Әр топқа шар үрленіп соның ішіне 2 сұрақтан жазылып салынады. Оқушылар топта талқылап сұрақтарға жауап береді |
|
|
4-әрекет. Жауаптар «Бағдаршам» арқылы бағаланады |
Топтар бір – бірінің жауабын түрлі-түсті қағаздарды пайдалану арқылы бағалайды |
|
|
ІІ. Мағынаны ажырату кезеңі |
||
|
5-әрекет. Топтық жұмыс: Суреттің қиындысын жинау арқылы жаңа сабақтың тақырыбын анықтау |
Әр топ өзіне берілген суреттің қиындысын жинақтап, қойылған сұрақтарға жауап беру арқылы сабақтың тақырыбын ашады. |
|
|
6-әрекет. Интербелсенді тақтадан жаңа сабаққа байланысты, PAINT бағдарламасы туралы слайд көрсетеді |
Жаңа сабақ туралы мәлімет алады |
|
|
7- әрекет. Жеке жұмыс. «Түртіп ал» әдісі бойынша дәптерге мәлімет жаздыру |
Интербелсенді тақтада көрсетілген мәліметтерді оқушылар дәптерлеріне жазады. |
|
|
ІІІ. Ой толғаныс кезеңі |
||
|
8-әрекет. Жеке жұмыс: Компьютермен және қолмен шығармашылық жұмыс жасату |
Жарты топ компьютерде, қалған топ қолмен берілген тақырыпта суреттер салады. |
|
|
9-әрекет. Жұптық жұмыс: «Салыстыру» әдісі бойынша компьютерде салған суретпен қолмен салған суретті салыстырып, артықшылығын анықтайды. «Т кестесімен» жұмыс жасату |
«Т кестесі» бойынша екі жұмысты салыстырып, талқылайды, артықшылығын анықтайды. |
|
|
10-әрекет. Бағалау |
Оқушылар бір-бірлерінің жұмыстарын бағалайды |
|
|
11-әрекет. Топтық жұмыс: «Сөзсызба» әдісі бойынша жаңа тақырыпқа арналған сөздерді табу |
Әр топ берілген тапсырма бойынша, сөзсызбадағы сөздерді табады, жариялайды, бағалайды |
|
|
12-әрекет. Үй тапсырмасы |
Үйге осы тақырыптарда кеңінен ізденіп келу. |
|
|
13-әрекет. Жеке жұмыс: «Алма ағашы» әдісі бойынша кері байланыс жасату |
Оқушылар «Алма ағашына» өздерінің бүгінгі сабақта алған әсерлерін алма жемісі арқылы жазып іледі |
|
|
Мұғалім |
Жиенбаева Әлия Нәсілжанқызы |
|
А
қпарат дегеніміз не ?

Ақпаратты алу көздері ?

Файл дегеніміз не ?

Буманы не үшін құрамыз ? Қанша түрі бар.

Ақпаратты қалай сақтаймыз ?

Буманы құру жолдары ?


шағым қалдыра аласыз













