Ұзақ мерзімді жоспардың бөлімі: Бөлім 8: Мәтін, дыбыс және презентация
| Мектеп: №127 ЖОББММұғалімнің аты-жөні: Б.П.Байтуреева |
| |
Сынып: 3 |
|
Сабақтың тақырыбы | Пернетақтада жоқ символдар |
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары: (оқу бағдарламасына сілтеме) | Мәтіндік редакторда сөйлемдерді теруЕрекшеленген мәтінді қиып алу, көшіру және құжатқа кірістіруБелгілі бір тақырып бойынша фотосуреттер пайдалану |
Сабақ мақсаттары | Мәтіндік редакторда бастапқы деңгейде жұмыс жасауды үйрету
|
Бағалау критерийлері | Мәтіндік редакторда мәтінді тередіМәтінді қиып алады, көшіреді және кірістіредіПернетақтада жоқ символдарды пайдаланадыМәтінге суретті кірістіреді |
Тілдік мақсаттар
| Оқушылар: Мәтіндік редактордың не үшін қажет екендігінҰғымдар: пернетақта, мәтін, shift, көшіру, кірістіру, қиып алу ... біледі. |
Құндылықтар | Оқушылардың ақпараттық және коммуникативтік құзіреттілігін, жауапкершілік сезімін қалыптастыру, сөйлеу дағдысын дамыту. |
Пәнаралық байланыс | Биология |
АҚТ пайдалану дағдысы | Компьютермен қамтамасыз етілген мұғалімнің жұмыс орны, проектор, экран, компьютермен жабдықталған оқушылардың жұмыс орындары, компьютерде Word программасы орнатылған болуы керек, мұғалім презентациясы
|
Бұрынғы білімі | Мәтіндік редакторда базалық деңгейде жұмыс жасау |
Сабақтың барысы |
Сабақтың жоспарланған кезеңдері | Сабақта жоспарланған іс-әрекеттер
| Ресурстар |
Сабақтың басы5 мин. | Мұғалім сабақтың тақырыбымен, мақсатымен және критерийлерімен таныстырады.Пернетақтада жоқ символдарМақсаттар:Мәтіндік редакторда сөйлемдерді теруді іске асыруЕрекшеленген мәтінді қиып алу, көшіру және құжатқа кірістіруБелгілі бір тақырып бойынша фотосуреттер пайдалану
Сабақ критерийлері:Мәтіндік редакторда мәтінді тередіМәтінді қиып алады, көшіреді және кірістіредіМәтіндік редактордағы ақпараттың мағынасын ашады Мәтінге суретті кірістіреді
Мұғалім оқушыларды бүгінгі сабақтың сөздігімен таныстырады
Сабақтың тақырыбына кіріспе: 5-слайдФормативті бағалау №1Мәтіндік редакторды іске қосып, төмендегі таблицадағы символдардың ішінен ұнағанын теріп көр. (4 мин)Мұғалім бұл процесті бақылай жүріп, оқушыларға көмектеседі. Формативті бағалау №2 (4 мин)Мәтіндік редакторға кіріп, келесі жұмбақтарды шеш:Оқушылар бірінші тапсырмада болғандай, жұмбақтарды шешуі керек.Пілден де ауыр кім? (1040 1050 1059 1051 1040) Шегірткенің құлағы қай жерде орналасады? (1053 1054 1043 1040)Үсті-басына кір жуытпайтын ең таза кішкентай аң (1041 1040 1056 1057 1059 1050) Жауаптар : Акула, аяқ, борсықВидеоны қарау (2 мин)Суретті мәтінге қалай кірістіретінін көрсететін видеоны оқушыларға көрсетіңіз.Мәтінді қалай дұрыс қиып алуды , көшіру және кірістіру керек екендігін көрсетіңіз.
Дифференциация: жылдам орындайтын оқушыларға дәл осындай тапсырмаларды жедел пернелермен (горячие клавиши) орындауды тапсырыңыз.
Формативті бағалау №3 (22 мин)Оқушыларды ынталандыру үшін төмендегідей тапсырмаларды беруге болады, мысалы: сүйікті футболшыңыздың фотосуреті салынған досье немесе ішіне афишалар кірістірілген сүйікті фильмдердің тізімі т.б.Сүйікті мерекеМәтіндік редектордың көмегімен өзіңіздің сүйікті мерекеңіз туралы мини мәтін теріңізКөшіріп алу және кірістіру командасы арқылы өз мәтініңізді көбейтіңізСәйкес суретті іздеп тауып, мәтінге кірістіріңізМұғалім жұмыс процесін бақылай жүріп, оқушыларға көмектеседі, қателерін түзетеді.
| Презентация Power Point
|
Сабақтың ортасы
30 мин |
| Презентация Power Point
Microsoft Word
Видео материал
|
Сабақтың аяғы 5 мин
|
|
|
Қосымша ақпарат |
Дифференциация – Сіз оқушыларға көбірек қолдау көрсету үшін не істейсіз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай тапсырма беруді көздеп отырсыз? | Бағалау – Оқушылардың ақпаратты қаншалықты меңгергенін қалай тексересіз? | Пәнаралық байланыс Қауіпсіздік ережелері АКТ-мен байланыс Құндылықтармен байланыс (тәрбиелік элемент) |
|
|
|