|
Пән: Математика
|
|
|
Сабақ тақырыбы |
Пикторамма және диаграмма |
|
Осы
сабақта қол жеткізілетін |
1.5.2.5 деректерді жинау, кестелерді, пиктограммаларды, диаграммаларды күнделікті материалдардың көмегімен жүйелеу, жасап бітіру, құру. |
|
Сабақ мақсаттары |
Барлығы: Жиналған деректерді қолданып пиктограмма құрады. Көпшілігі:Пиктограмма мен дианрамманы ажыратады. Кейбіреуі:Пикторамманы диаграмаға, диаграмманы пиктограммаға айналдырады.
|
|
Жетістік критерийлері |
Білім алушы Деректерді жинақтайды, жүйелейді және кесте құрастырады. Берілген/жинақталған деректерден диаграмма, пиктограмма құрастырады. |
|
Тілдік мақсаттар |
Пиктограмма мен диаграмма түсініктерін бекіту.Оқушылардың осы түініктерді қолдануын және ажырата білуін қадағалау. Пәнге тән лексика мен
терминология:пикторгамма,
диаграмма. |
|
Құндылықтарды дарыту |
Құндылықтарды дарыту топтық және жұптық оқытуды
жүзеге асыру , зерттеуге негізделген
оқу арқылы жүзеге |
|
Пәнаралық байланыстар |
Өнер, сауат ашу пәндерімен байланысады. |
|
АКТ қолдану дағдылары |
|
|
Бастапқы білім |
Артық кем, тең ұғымдары туралы білімі. |
Сабақ барысы
|
Сабақтың |
Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет |
Ресурстар |
Сілтемелер |
|||||||
|
Сабақтың басы 15 минут |
Сабақ
басында: Топтарға фотоаппарат, ноутбук, планшет және ұялы телефонның суреттерін тарқатып беремін. Бірінші топ сыныпта қанша адамда фотоаппарат, екінші топ қанша адамда ноутбук, үшінші топ қанша адамда планшет, төртінші топ қанша адамда ұялы телефон бар екенін анықтып өздерінің пиктограммаларын жасайды. Пиктограммаларды тақтаға іліп жиналған нәтижелерді сараптау.(8минут) Сараптаудан кейін әрбір топ өзге топтың пиктограммасын алып пиктограмма бойынша диаграмма құрастырады.Ол үшін алдын ала кесілген төртбұрышты қағаздарды тарқатамын.Бағандары бар парақтарды тақтаға іліп, ұжыммен тексереміз.Оқушылардан пиктограмма мен диаграммадан нені білуге болатынын сұраймын.(5минут) |
Маркерлер Флипчарт фотосуреттер |
Математика 2-бөлім. МАН |
|||||||
|
Сабақтың ортасы (15 минут.) Деректерді жинақтайды, жүйелейді және кесте құрастырады. Берілген/жинақталған деректерден диаграмма, пиктограмма құрастырады. |
Оқулықтың 98 беті бойынша жұптық жұмыс:Оқушыларға пиктограммаларға мұқият қарап,самсаларға салынған салмалары бойынша сануды,сонан соң гистограммамен салыстырып самсалар орналсқан бағандарды табуды сұранамын(3 минут) Жұптар бірін бірі бағалайды (2минут) «Бағдаршам»әдісімен |
|
Математика оқулығы 2-бөлім |
|||||||
|
Бағалау критерийі бойынша тапсырмалар орындау. 1-тапсырма(5миут) Жұптық жұмыс. Сыныптағы оқушыларға сұрақ қою арқылы спорттың қай түрін ұнататындығын анықтаңыздар.
Дескриптор: Білім алушы - берілген тапсырма бойынша деректер жинақтайды
2-тапсырма(5минут) Жинақталған деректер бойынша жұпта диаграмма құрастырыңыздар. Дескриптор: - алынған мәлімет негізінде диаграмма құрастырады. |
|
ҚБ арналған тапсырмалар жинағы |
||||||||
|
Тапсырманы мерзімінен бұрын орындаған жұптарға жұмыс дәптерінің 95 бетінде берілген тапсырмалар бойынша пиктограмма және диаграмма құрастыруларын тапсырамын.
|
|
Математика жұмыс дәптері 2-бөлім |
||||||||
|
Сабақтың соңы 10 минут
5минут |
Тақатаға «пиктограмма» және «диаграмма» деген сөздер ілемін. Парақшаларға бірнеше пиктограммалар мен диаграммалар жасап даярлап қоямын. Оқушыларды бір-бірден тақтаға шақырып кез келген парақты алып пиктограмма немесе диаграмма деген сөздің астына орналсатыруын өтінемін.Оқушылар бір-бірін тексеріп отырады. Егер оқушы дұрыс ілсе хормен «пиктограмма» немесе «диаграмма» деп айқайлайды. |
|
Математика 2-бөлім. МАН |
|||||||
|
Оқушылар рефлексия
жүргізеді: |
|
|
||||||||
|
Саралау – оқушыларға
қалай |
Бағалау –
оқушылардың |
Денсаулық және қауіпсіз дік техникасы ның сақталуы |
|
|||||||
|
Оқушыдан күтілетін нәтижелер
арқылы,оқушыға дербес қолдау көрсету арқылы
сараланады. |
Пиктограмма мен диаграммадан нені білуге болады деген сұрақ қою арқылы, дескриптор бойынша, «Бағдаршам»әдісімен. |
Оқушыларға маркермен, қайшымен жұмыс жасаудағы қауіпсіздікті естеріне саламын
|
|
|||||||
|
Сабақ
бойынша |
Бұл бөлімді сабақ туралы өз пікіріңізді
білдіру үшін пайдаланыңыз. Өз |
|||||||||
|
|
||||||||||
|
Жалпы
баға |
||||||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Пикторамма және диаграмма 1кл
Пикторамма және диаграмма 1кл
|
Пән: Математика
|
|
|
Сабақ тақырыбы |
Пикторамма және диаграмма |
|
Осы
сабақта қол жеткізілетін |
1.5.2.5 деректерді жинау, кестелерді, пиктограммаларды, диаграммаларды күнделікті материалдардың көмегімен жүйелеу, жасап бітіру, құру. |
|
Сабақ мақсаттары |
Барлығы: Жиналған деректерді қолданып пиктограмма құрады. Көпшілігі:Пиктограмма мен дианрамманы ажыратады. Кейбіреуі:Пикторамманы диаграмаға, диаграмманы пиктограммаға айналдырады.
|
|
Жетістік критерийлері |
Білім алушы Деректерді жинақтайды, жүйелейді және кесте құрастырады. Берілген/жинақталған деректерден диаграмма, пиктограмма құрастырады. |
|
Тілдік мақсаттар |
Пиктограмма мен диаграмма түсініктерін бекіту.Оқушылардың осы түініктерді қолдануын және ажырата білуін қадағалау. Пәнге тән лексика мен
терминология:пикторгамма,
диаграмма. |
|
Құндылықтарды дарыту |
Құндылықтарды дарыту топтық және жұптық оқытуды
жүзеге асыру , зерттеуге негізделген
оқу арқылы жүзеге |
|
Пәнаралық байланыстар |
Өнер, сауат ашу пәндерімен байланысады. |
|
АКТ қолдану дағдылары |
|
|
Бастапқы білім |
Артық кем, тең ұғымдары туралы білімі. |
Сабақ барысы
|
Сабақтың |
Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет |
Ресурстар |
Сілтемелер |
|||||||
|
Сабақтың басы 15 минут |
Сабақ
басында: Топтарға фотоаппарат, ноутбук, планшет және ұялы телефонның суреттерін тарқатып беремін. Бірінші топ сыныпта қанша адамда фотоаппарат, екінші топ қанша адамда ноутбук, үшінші топ қанша адамда планшет, төртінші топ қанша адамда ұялы телефон бар екенін анықтып өздерінің пиктограммаларын жасайды. Пиктограммаларды тақтаға іліп жиналған нәтижелерді сараптау.(8минут) Сараптаудан кейін әрбір топ өзге топтың пиктограммасын алып пиктограмма бойынша диаграмма құрастырады.Ол үшін алдын ала кесілген төртбұрышты қағаздарды тарқатамын.Бағандары бар парақтарды тақтаға іліп, ұжыммен тексереміз.Оқушылардан пиктограмма мен диаграммадан нені білуге болатынын сұраймын.(5минут) |
Маркерлер Флипчарт фотосуреттер |
Математика 2-бөлім. МАН |
|||||||
|
Сабақтың ортасы (15 минут.) Деректерді жинақтайды, жүйелейді және кесте құрастырады. Берілген/жинақталған деректерден диаграмма, пиктограмма құрастырады. |
Оқулықтың 98 беті бойынша жұптық жұмыс:Оқушыларға пиктограммаларға мұқият қарап,самсаларға салынған салмалары бойынша сануды,сонан соң гистограммамен салыстырып самсалар орналсқан бағандарды табуды сұранамын(3 минут) Жұптар бірін бірі бағалайды (2минут) «Бағдаршам»әдісімен |
|
Математика оқулығы 2-бөлім |
|||||||
|
Бағалау критерийі бойынша тапсырмалар орындау. 1-тапсырма(5миут) Жұптық жұмыс. Сыныптағы оқушыларға сұрақ қою арқылы спорттың қай түрін ұнататындығын анықтаңыздар.
Дескриптор: Білім алушы - берілген тапсырма бойынша деректер жинақтайды
2-тапсырма(5минут) Жинақталған деректер бойынша жұпта диаграмма құрастырыңыздар. Дескриптор: - алынған мәлімет негізінде диаграмма құрастырады. |
|
ҚБ арналған тапсырмалар жинағы |
||||||||
|
Тапсырманы мерзімінен бұрын орындаған жұптарға жұмыс дәптерінің 95 бетінде берілген тапсырмалар бойынша пиктограмма және диаграмма құрастыруларын тапсырамын.
|
|
Математика жұмыс дәптері 2-бөлім |
||||||||
|
Сабақтың соңы 10 минут
5минут |
Тақатаға «пиктограмма» және «диаграмма» деген сөздер ілемін. Парақшаларға бірнеше пиктограммалар мен диаграммалар жасап даярлап қоямын. Оқушыларды бір-бірден тақтаға шақырып кез келген парақты алып пиктограмма немесе диаграмма деген сөздің астына орналсатыруын өтінемін.Оқушылар бір-бірін тексеріп отырады. Егер оқушы дұрыс ілсе хормен «пиктограмма» немесе «диаграмма» деп айқайлайды. |
|
Математика 2-бөлім. МАН |
|||||||
|
Оқушылар рефлексия
жүргізеді: |
|
|
||||||||
|
Саралау – оқушыларға
қалай |
Бағалау –
оқушылардың |
Денсаулық және қауіпсіз дік техникасы ның сақталуы |
|
|||||||
|
Оқушыдан күтілетін нәтижелер
арқылы,оқушыға дербес қолдау көрсету арқылы
сараланады. |
Пиктограмма мен диаграммадан нені білуге болады деген сұрақ қою арқылы, дескриптор бойынша, «Бағдаршам»әдісімен. |
Оқушыларға маркермен, қайшымен жұмыс жасаудағы қауіпсіздікті естеріне саламын
|
|
|||||||
|
Сабақ
бойынша |
Бұл бөлімді сабақ туралы өз пікіріңізді
білдіру үшін пайдаланыңыз. Өз |
|||||||||
|
|
||||||||||
|
Жалпы
баға |
||||||||||
шағым қалдыра аласыз













