Практикалық жұмыс: "Сапалық мәтінді және экспериментал есептерді шығару" 7 сынып

Тақырып бойынша 11 материал табылды

Практикалық жұмыс: "Сапалық мәтінді және экспериментал есептерді шығару" 7 сынып

Материал туралы қысқаша түсінік
Заттың көлемін, мыс сымның диаметрін өлшеу тәсілдері берілген.
Материалдың қысқаша нұсқасы

22.12.14ж. 7-сынып

Сабақтың тақырыбы: Сапалық мәтінді және экспериментал есептерді шығару

Сабақтың мақсаты: Оқушыларды эксперименттерді жасай отырып есептерді шығару жолдарын түсіндіру . Әр-түрді құрал-жабдықтарды пайдалануды үйрету. Жауаптекршілікке, ұқыптылыққа тәрбиелеу.

Сабақтың түрі:

Сабақтың көрнекілері: сызғыш, қарындаш кітап штангельциркуль т.б.

Сабақтың барысы: І Ұйымдастыру кезеңі

ІІ Эксперимент жасау

ІІІ Эксперимент арқылы есептерді шешу

ІҮ Қорытындылау

Ү Үйге тапсырма

ҮІ Бағалау

І Оқушылармен амандасу, түгендеу, сабаққа дайындығын тексеру.

ІІ Эксперименттермен танысу, оларды орындау.

ІІІ Эксперименторындалған соң есептерді шығару

2. Заттың көлемін анықтаңыздару


Сіздерге колориметрлік денелер жинағынан дене, жіп, суы бар ыдыс, динамометр берілген.

Тапсырма: дененің көлемін архимед заңы бойынша анықтаңыздар. Судың тығыздығы 1000кг/ .

Тапсырманы орындауға мүмкіндік беретін нұсқа

Динамометр көмегімен дененің судағы , ауадағы(P2) салмағын өлшеңіздер.

Судағы денеге әсер ететін Архимед күші:

Р21

Осы формуладан дененің көлемін табамыз


  1. Мыс сымның диаметрін анықтаңыздар


Сіздерге сызғыш және әртүрлі салмақтағы гірлері бар таразы берілген.

Тапсырма: Жұқа мыс сымның диаметрін анықтаңыздардар. Мыстың тығыздығы кг/ .

Тапсырманы орындауға мүмкіндік беретін нұсқалар.

1-нұсқа. Жұқа сымның диаметрін сызғыш арқылы өлшенбейді. Алайда сымның ұзындығын сызғышпен өлшеп, және таразы арқылы массасын біле отырып, көлемді анықтаңыздаруға болады.

болғандықтан, мұндағы - көлденең қимасының ауданы сымның. Осыдан диаметрін есептеп табамыз.

2-нұсқа. Сымды қарындашқа 30-40 рет ораймыз. Орамның ұзындығын өлшеп, оны орам санына бөлеміз.

ІҮ Қорытындылау:

  1. Архимед заңының формласы?

  2. Ығыстырушы күштің формуласы:

  3. Сымның диаметірін өлшеу үшін қандай тәжірибе қолайлы?

Ү Бағалау

ҮІ Үйге таспырма: денеің салмағы. Салмақсыздық

Жүктеу
bolisu
Бөлісу
ЖИ арқылы жасау
Файл форматы:
docx
18.01.2018
2287
Жүктеу
ЖИ арқылы жасау
Бұл материалды қолданушы жариялаған. Ustaz Tilegi ақпаратты жеткізуші ғана болып табылады. Жарияланған материалдың мазмұны мен авторлық құқық толықтай автордың жауапкершілігінде. Егер материал авторлық құқықты бұзады немесе сайттан алынуы тиіс деп есептесеңіз,
шағым қалдыра аласыз
Қазақстандағы ең үлкен материалдар базасынан іздеу
Сіз үшін 400 000 ұстаздардың еңбегі мен тәжірибесін біріктіріп, ең үлкен материалдар базасын жасадық. Төменде керек материалды іздеп, жүктеп алып сабағыңызға қолдана аласыз
Материал жариялап, аттестацияға 100% жарамды сертификатты тегін алыңыз!
Ustaz tilegi журналы министірліктің тізіміне енген. Qr коды мен тіркеу номері беріледі. Материал жариялаған соң сертификат тегін бірден беріледі.
Оқу-ағарту министірлігінің ресми жауабы
Сайтқа 5 материал жариялап, тегін АЛҒЫС ХАТ алыңыз!
Қазақстан Республикасының білім беру жүйесін дамытуға қосқан жеке үлесі үшін және де Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық материалыңызбен бөлісіп, белсенді болғаныңыз үшін алғыс білдіреміз!
Сайтқа 25 материал жариялап, тегін ҚҰРМЕТ ГРОМАТАСЫН алыңыз!
Тәуелсіз Қазақстанның білім беру жүйесін дамытуға және білім беру сапасын арттыру мақсатында Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық жұмысын жариялағаны үшін марапатталасыз!
Министірлікпен келісілген курстар тізімі