Материалдар / Программалауды үйренейік.1ші сабақ 8 сынып қмж
МИНИСТРЛІКПЕН КЕЛІСІЛГЕН КУРСҚА ҚАТЫСЫП, АТТЕСТАЦИЯҒА ЖАРАМДЫ СЕРТИФИКАТ АЛЫҢЫЗ!
Сертификат Аттестацияға 100% жарамды
ТОЛЫҚ АҚПАРАТ АЛУ

Программалауды үйренейік.1ші сабақ 8 сынып қмж

Материал туралы қысқаша түсінік
Программалауды үйренейік. 8 сынып қмж
Авторы:
Автор материалды ақылы түрде жариялады. Сатылымнан түскен қаражат авторға автоматты түрде аударылады. Толығырақ
25 Ақпан 2024
414
13 рет жүктелген
250 ₸
Бүгін алсаңыз
+13 бонус
беріледі
Бұл не?
Бүгін алсаңыз +13 бонус беріледі Бұл не?
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады

Қысқа мерзімді жоспары

Бөлім

Python тілінде алгоритмдерді программалау.

Педагогтың аты-жөні


Күні


Сынып: 8

Қатысушылар саны


Қатыспағандар саны


Сабақтың тақырыбы:

4.8 Программалауды үйренейік. Практикалық тапсырмаларар

Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаттары

        1. While цикл операторын пайдалану;

        2. For цикл операторын пайдалану;

        3. цикл басқару нұсқаулығын қолдану (continue, break, else)

Сабақтың мақсаты:

  • программа алгоритмін анықтау;

  • программа кодын жазу, қатені анықтау;

  • программа нәтижесін алудың маңыздылығын тұжырымдау.

Сабақтың барысы:


Сабақтың кезені/ уақыт

Педагогтың әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақтың басы

1.Оқушылармен амандасу.

2.Сабақтың тақырыбы мен мақсаттарымен таныстыру.

Сыни тұрғысынан ойлаудың «Кубизм» стратегиясын қолданып өткен сабақ пен жаңа сабақты ұштастырып мәселені шешуді ұсыну.

Алгоритмдерді программалау кезінде қолданылатын циклдерді басқаруды

«Кубизм» аясында талдаңдар:

1 Сипатта (түрі, түсі, көлемі).

2 Салыстыр (ұқсастығы, айырмашылығы).

3 Ұсын (қалай, қай жерде пайдаланылады).

4 Дәлелде (қарсы және қарсы емеспін).

5 Талда (қалай жасалған, неден тұрады).

6 Ой толғау (бұл неден жасалған).


1.Мұғаліммен амандасады.

2.Сабақтың тақырыбын дәптерге жазады.

3.Сабақтың мақсаттарымен танысады.



ҚБ: жұлдыз









http://castlots.org/brosit-igralnye-kosti-online/


Сабақтың ортасы

Жаңа тақырып. «Миға шабуыл» әдісі арқылы мәселені бірге шешу.

Оқушылар берілген сұрақтар туралы пікірлерін еркін жеткізеді.

  • While цикл операторын қолданудың қандай ерекшеліктері бар?

  • For цикл операторын пайдалануда жиі жіберетін қандай қателерді атай аласың?

  • Сontinue, break, else цикл басқару нұсқаулықтарын қолдану программа

  • құрудың тиімділігін қаншалықты арттырады?

  • Программаны біртіндеп орындай отырып тексерудің қандай тиімді жақтары бар?

1-тапсырма. Тіктөртбұрышты кесте**. Төменде көрсетілген өлшемі N* N тіктөртбұрышты кестені экранға шығаратын программа құрастырыңдар N (1<N<20). Тапсырманы орындаудың үлгісі 1-суретте берілген. Программаның шығару жолын талдап, блок-схемасын құрыңдар.

2-тапсырма Полиндром сандар***

A дан B ға (1 ≤ А, B ≤ 1018) дейін полиндром сандарды тауып, экранға шығаратын программа құрастыр. Егер сол аралықта полиндром сан болмаса онда, экранға «-1» шығар. Полиндром сан деп солға және оңға қарай бірдей оқылатын сан. Тапсырманы орындаудың үлгісі 2-суретте берілген. Программаның шығару жолын талдаңдар.


3-тапсырма

Үштаңбалы цифрлары әртүрлі сандар***

Үштаңбалы барлық цифрлары әртүрлі сандардың жалпы санын табыңдар (кірістірілген циклдарды қолдан).

Тапсырманы орындаудың үлгісі 3- суретте берілген. Программаның шығару жолын талдаңдар.




https://wordwall.net сайтында тақырып бойынша сұрақтарға жауап береді



















Дескриптор:

  • Программа кодын анықтайды;

-программада орындалған алгоритмдерді талдайды;

  • программаның блок-схемасын сызады.








Дескриптор:

-Берілген есептің алгоритмін анықтайды;

-Кірістірілген циклдарды анықтайды;

  • While циклін қолданады;

-Else циклін қолданады.

-Программа кодын тексереді







Дескриптор:

-Үштаңбалы сандарды анықтайды;

-Цифрлары әртүрлі үштаңбалы сандарды анықтайды;

Кірістірілген циклдарды қолданады;

Программа кодын тексереді






ҚБ:Ауызша мадақтау, ынталан- дыру


















2 балл



















4 балл


















4 балл




























Компьютер, оқулық.








Компьютер, оқулық.

































Сабақтың соңы

1.Сабақты қорытындылау үшін

«Ашық микрофон» әдісін қолдану.



2.Кері байланыс: «Бағдаршам» әдісі

Оқушылар қолдарына микрофон алып бір-бірлеріне сабаққа байланысты ашық сұрақтар қояды.


Өзін-өзі бағалау.


Үйге тапсырма

110 бет, №4 тапсырма






Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!