Ақсукент Гуманитарлық
техникалық
колледж
директорының
оқу ісі жөніндегі
орынбасары
__________________
Ш.Давлетова
"____"_______________ 2024
ж
САБАҚ ЖОСПАРЫ
№ _____
АКЖ
241/2-топ "
"
2024ж
Модуль /пән
атауы: Шетел тілі
1.Сабақтың
тақырыбы: Progress check.Special questions and
answers
2.Сабақ
түрі:Жалпылау және жүйелеу
сабағы
3.Сабақтың
мақсаты, міндеттері:
Пән бойынша білімдерін
тереңдету, қайталау, пысықтау. материалдардың құрылысы мен
қасиеттерін зерттеу жəне олардың құрамы, құрылысы мен
қасиеттері бойынша негізгі
жұмыстарымен таныстыру;
4.Сабақтың тәрбиелік
мақсаты: Мамандыққа, пәнге деген
қызықушылығын арттыру, студенттердің
дайындығын
жүзеге асыру және жаңа материалдар
жасау қажеттігі туралы көзқарастарын
қалыптастыру;
5.Сабақтың дамытушылық
мақсаты:Студенттердің
есте сақтау логикалық
қабілетін дамыту және сабақ уақытын бағалауға
үйрету, еңбекқорлыққа және пәнге қызығушылығын
арттыру.
6. Сабақты жабдықтау
: ПК, интерактивті тақта,
презентациялық материалдар, үлестірмелі материалдар,
плакат,оқулық.
6.1 Оқу-әдістемелік құрал-жабдықтар, анықтамалық
әдебиеттер:- Ағылшын тілі кітабы, Action
ағылшын
тілі сөздігі,слайдтар...
7. Сабақ бойынша рефлексия
: Енді «Бағдаршам» әдісі бойынша
рефлексия жасап, үш түсті стикерлерді пайдаланамыз: қызыл, сары,
жасыл. «Қызыл»-маған тақырып
бойынша бәрі түсінікті
емес,ұнамады, «Сары»- маған тақырып бойынша
бәрі түсінікті емес,бірақ ұнады,
«Жасыл»-маған бәрі де
түсінікті,бәрі де
ұнады (стикерлермен оқушылар
белгі береді).
8. Үй
тапсырмасы
Сабақ жоспарының берілген тармақтары міндетті болып
табылады
Сабақтың
барысы
Жоспарланған
уақыт
|
Оқытушының
іс-әрекеті
|
Ұйымдастыру кезеңі
(2
мин)
|
Аудиторияның дайындығын
тексеру. Студенттермен
амандасу:
- Good morning
students!
-How are your feelings
today?
-I'm good thanks
!
-Sit
down!
|
Техникалық қауіпсіздік
ережелерін түсіндіру
-
мин)
Тәрбие жайлы қысқаша мағлұмат
беру
(10-мин)
|
Техникалық қауіпсіздік
ережелері және қауіпсіздік талаптары:
1.Оқытушының рұқсатынсыз
сыныптағы құрал-жабдықтарды орнынан
қозғауға,сымдарға,розеткаларға тиісуге тыйым
салынады;
2.Оқытушының рұқсатынсыз
сыныптан шығуға болмайды;
3.Оқытушының рұқсатынсыз
сыныпта жүруге болмайды;
4.Үстелде тек қана дәптер мен
қалам ғана жатуы керек;
5.Келушілер келгенде
студенттердің орнынан тұруының қажеті жоқ;
6.Студенттер көзді демалдыру
жаттығуларын білуі керек;
7.Қажет болса,электр тоғымен
зақымданғандарға алғашқы көмек көрсете білуі
керек;
8.Аппаратураны оқытушының
нұсқауымен өшіру керек;
9.Оқытушының рұқсатынсыз
телефонмен сөйлесуге,өзара сөйлесуге
болмайды;
10.Қауіпсіздік ережелерін
қатаң түрде сақтау керек.
|
Жасөспірімдер арасындағы құқықбұзушылықтың алдын алу
шаралары: Буллинг және Кибербуллинг
ұғымдары
Буллинг проблемасы бүгінде бұл
құбылыстың таралуына және оның физикалық және психикалық
денсаулығына қауіптілігіне байланысты қоғамның алаңдаушылығын
арттыруда.Буллинг нақты жағдайда өзін қорғай алмайтын адамға
бағытталған бір адам немесе топ жүзеге асыратын физикалық немесе
психологиялық зорлық-зомбылық ретінде анықталады. Бір адамға немесе
адамдар тобына қатысты зорлық-зомбылық актілері бір реттік немесе
ұзақ уақыт бойы қайталануы мүмкін. Буллингті қақтығыстан ажырата
білу маңызды, өйткені біріншісі жағдайында біз қатысушылардың
күштерінің теңсіздігімен екенің байқай аламыз, соның салдарынан
жәбірленуші қарсылық көрсете алмайды.Булленгтың барлық көріністерін
екі үлкен санатқа жіктеуге болады:1-ші санат-негізінен қорлаудың
белсенді түрлерімен байланысты көріністер;
2-ші санат-топтан зардап
шеккендерді қоспағанда, саналы оқшауланумен байланысты
көріністер.Қорлаудың белсенді түрлеріне өз кезегінде физикалық
буллинг (әдейі итеру, соққылар, ұрып-соғу, басқа дене жарақаттарын
салу, жыныстық сипаттағы әрекеттер және т.б.) және психологиялық
буллинг (ауызша қорлау, қорқыту, қудалау) жатады. Негізінен, бұл
зиянды қауесеттердің таралуы, қорлайтын қимылдар, оқшаулану,
бопсалау (ақша, тамақ, басқа заттар, бірдеңе ұрлауға мәжбүрлеу);
мүлікпен әрекет ету (ұрлық, тонау, жәбірленушінің жеке заттарын
жасыру).
|
Үй тапсырмасын
сұрау (5
мин)
|
Үйге
тапсырма Conversational
style ға сипаттама жазып келу
болатын...
Struggling
to find engaging conversation starters for
your time Look
no further! This page provides a list of 100
easy-to-understand questions that cover a variety of topics to get
your kids talking in English. From family and hobbies to
school and favorites, these questions are a great way to spark
conversation and help your students learn and practice English in a
fun and interactive
way.
|
Өткен сабақты
қорытындылау
(10
мин)
|
Қорытындылай келе, студенттер
Conversational және
artistic
style ережелерімен танысып,барлық
өтілген тақырыптар бойынша қорытындылау мақсатында ережелерді
жаттады,деңгейлік тапсырмалар орындады.
|
Жаңа сабаққа
түсіндіру
(25-мин)
|
Жаңа
тақырып:Progress
check.Questions
Questions About Their
Activities
-
What do you
like to do for
fun?
-
Do you play
sports? Which
ones?
-
What is your
favorite position to
play?
-
Does your
team have a
name?
-
What is your
favorite thing to do on the
weekend?
-
Do you
prefer to spend your time inside or
outside?
-
Do you like
to draw? What kinds of things do you
draw?
-
What do you
do when you get home from
school?
-
Do you like
to do puzzles? What about word puzzles? …number
puzzles?
-
Does your
family go on a vacation each
year?
-
Where does
your family go on
vacation?
-
Where is the
most exciting place you have been in the past
year?
-
Do you have
a bike? What does it look
like?
Questions About Cultural
Things
-
What is your
favorite TV
show?
-
Why do you
like it?
-
What is your
favorite movie
ever?
-
What was the
last movie you
saw?
-
Did you like
it or not, and
why?
-
What is the
best toy that you
have?
-
Do you like
to read?
-
What is your
favorite book?
-
What is your
favorite computer
game?
-
Do you like
to play video
games?
-
What kind of
video game system do you
have?
-
What is your
favorite game to ply on the Wii, Xbox,
etc?
-
Do you have
a portable game system like a PSP or DS? Which
one?
-
Do you like
to go out to
eat?
|
Ситуациялық
сұрақтарға жауап беру
(5-мин)
|
|
Қорытынды
бағалау:
(3-
5мин)
|
Студенттер сабақ
барысында барлық өтілген тақырыптар
бойынша өз білімдерін жүйелеп,сұрақтарға жауап берді.Кейбір
студенттер өте жақсы деңгейде сұрақтарды мұқият тыңдай алды және
транцкрипциясы да өте мәнерлі болды.Әр студент баллдық шкала арқылы
бағаланды.
|
Рефлексия
(3
-5мин)
|
Сабақтың соңында білімгерлер
рефлексия жасайды:
- нені
үйренді;
- немен қайта жұмыс жасау
керек.
|
Бағалау (3-5мин)
|
Көрсету режиміне қоюға
болады
Студенттерді жеке-жеке бағалау
,журнал
|
Үйге
тапсырма
(3-мин)
|
Homework:
Өтілген тақырыптар бойынша барлық ережелерді
жаттап келу
|
Дайындаған
оқытушы: Мирзахматова М.Ё