|
Көркем еңбек |
Мектеп: «Алтыншоқы орта-мектеп бақшасы»КММ Педагогтің аты-жөні: Н.С.Токсеитова |
|
|||||
|
Бөлім: |
Кескіндеме |
|
|||||
|
Сынып: 3 Күні: 05.02.2024 |
Қатысушылар саны: 10 |
Қатыспағандар саны: |
|
||||
|
Сабақтың тақырыбы |
«Пуантилизм техникасы». Нүктемен сурет салу. |
|
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
3.1.2.1 – Пуантилизм туралы түсінігін тереңдету; акварель, гуашь, бояуларын мақта таяқшалары арқылы нүктелеп сурет салуға үйрету; 3.3.2.1 – Оқушылардың көру, бейнелі ойлау қабілеттерін дамыту; шығармашылық ойлау қабілетін, ой-қиялын арттыру; |
|
|||||
|
Мақсаты: |
Барлық оқушылар жасай алады: • өзінің шығармашылық жұмысының идеясын, жасалу жолдары мен қолданған материалдары туралы айта алады; Оқушылардың көбі жасай алады: • Алған білімі бойынша жоба жасап, мұғалімнің көмегімен түсіндіре алады. Оқушылардың кейбірі жасай алады: • Тақырыпқа байланысты қосымша тапсырмаларды орындай алады. |
|
|||||
|
Сабақтың барысы. |
|
||||||
|
Сабақтың кезең |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
||
|
Басы |
І.Ұйымдастыру кезеңі: а) Оқушылармен сәлемдесу, түгендеу,сабаққа қажетті құрал-жабдықтарын түгендеп, жұмыс орнын ұйымдастыру. «Көңіл-күй» жаттығуы әдісін пайдаланып, психологиялық жағымды ахуал туғызу. Психологиялық ахуал қалыптастыру. «Көңіл-күй» жаттығуы Орнымыздан тұрайық !!! 1.Көңіл-күйлерің қалай ? (Бес) 2.Сабаққа дайындықтарың қалай? (тамаша) 3.Ынталарың ше? (Ға-жа-п) Ал ендеше, сабағымызды бастайық! (ООО) Отыра қойыңдар !!!
|
Психологиялық ахуалға берілген тақпақтарды дауыстап айтып, тілді жаттықтыру және жаңа сабаққа назар аудару. |
. |
Психологиялық ахуал. Алдыңғы білімді еске түсіру тапсырмалары. |
|
||
|
Сабақтың соңы Ой толғаныс. Рефлексия 7 мин. |
Жаңа сабақ Сонымен бүгінгі сабақтың тақырыбы «Пуантилизм техникасы». Нүктемен сурет салу. Жаңа сабақ
Кескіндемедегі бұл бағыт 19 ғасырдың 2 жартысында пайда болған. Пуантилизм бағытымен жұмыс жасаған суретшілер кенеп бетіне таза араласпаған бояуларды жағып отырған. Бөліктермен қатарлап жағу арқылы сурет салған. Олардың түрлі түсті боп араласып көрінуі картинаға жалпылай қарағанда білінеді. Мұндай тәсіл оптикалық араластыру деп аталады. Бұл жанр адамның алдында болып жатқан физикалық қозғалысты суреттейді. Басты ерекшелігі нүкте арқылы салынған бейнеде екі немесе одан да көп бояулар салу жұмысы аяқталған соң басым бір түстің өте әдемі бейнені көрсетуі. Біз өткен сабақта пуантилизм техникасын үйрену үшін фломастерлерді қолданған едік.Енді акварель немесе гуашь бояуларын қолданып, мақта таяқшаларының көмегімен нүктемен сурет салып көрейік. Үлгі суреттер көрсету.Бейне көрсетілім көрсету.
Бізге қажетті құрал-жабдықтар:
Пуантилизм техникасын бояу және мақта
таяқшаларымен сурет салу кезеңдерін
түсіндіру(Слайдтан
көрсету) Негізгі түстерді атаңдаршы (қызыл, көк, сары)
Санитарлық-гигиеналық талаптарды еске тісіру Өзіндік жұмыс жеке жұмыс Оқушылар еркін тақырыпта салған суреттерін пуантилизм техникасымен бояйды.
* Сергіту сәті: Нейрожаттығу жасату
Сабақты қорытындылау
Оқушылардың дайын жұмыстарына шолу жасап, үздік жұмыстарды мадақтау(Шағын көрме ұйымдастыру)
|
. |
|
. Презентация. Бейнелеу өнері сабағына қажеттіқұрал-жабдықтар, гуашь,бейнематериал
«Еркін микрафон» әдісімен сабақты қорытындылау Өте жақсы,жақсы төсбелісімен марапаттау. Мені қатты қуанттың,мен сені мақтан етемін сынды стикелермен бағалау. |
|
||
|
К |
Бүгінгі сабақты қаншалықты түсінгендерін,қандай әсер алғанын білу үшін «Білім қоржыны» әдісін пайдалана отырып сабағымызды қортындылаймыз.Оқушылар қолдарыңдағы стикерлерді тақтадағы үш қоржынның біреуіне жабыстырады. Бүгінгі сабақта барлық оқушылар белсене қатысып, өз үлестерін қосып еңбектерін көрсете білді.Шығармашылық жұмыстарын стикерлермен бағалаймын. Үйге тапсырма: Пуантилизм техникасымен суреттер салып келу |
Оқушылар бүгінгі сабақты қандай деңгейде түсініп,білгендерін айтады |
|
«Білім қоржыны» кері байланыс парағы |
|
||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
"Пуантилизм техникасы "Нүктемен сурет салу.
"Пуантилизм техникасы "Нүктемен сурет салу.
|
Көркем еңбек |
Мектеп: «Алтыншоқы орта-мектеп бақшасы»КММ Педагогтің аты-жөні: Н.С.Токсеитова |
|
|||||
|
Бөлім: |
Кескіндеме |
|
|||||
|
Сынып: 3 Күні: 05.02.2024 |
Қатысушылар саны: 10 |
Қатыспағандар саны: |
|
||||
|
Сабақтың тақырыбы |
«Пуантилизм техникасы». Нүктемен сурет салу. |
|
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
3.1.2.1 – Пуантилизм туралы түсінігін тереңдету; акварель, гуашь, бояуларын мақта таяқшалары арқылы нүктелеп сурет салуға үйрету; 3.3.2.1 – Оқушылардың көру, бейнелі ойлау қабілеттерін дамыту; шығармашылық ойлау қабілетін, ой-қиялын арттыру; |
|
|||||
|
Мақсаты: |
Барлық оқушылар жасай алады: • өзінің шығармашылық жұмысының идеясын, жасалу жолдары мен қолданған материалдары туралы айта алады; Оқушылардың көбі жасай алады: • Алған білімі бойынша жоба жасап, мұғалімнің көмегімен түсіндіре алады. Оқушылардың кейбірі жасай алады: • Тақырыпқа байланысты қосымша тапсырмаларды орындай алады. |
|
|||||
|
Сабақтың барысы. |
|
||||||
|
Сабақтың кезең |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
||
|
Басы |
І.Ұйымдастыру кезеңі: а) Оқушылармен сәлемдесу, түгендеу,сабаққа қажетті құрал-жабдықтарын түгендеп, жұмыс орнын ұйымдастыру. «Көңіл-күй» жаттығуы әдісін пайдаланып, психологиялық жағымды ахуал туғызу. Психологиялық ахуал қалыптастыру. «Көңіл-күй» жаттығуы Орнымыздан тұрайық !!! 1.Көңіл-күйлерің қалай ? (Бес) 2.Сабаққа дайындықтарың қалай? (тамаша) 3.Ынталарың ше? (Ға-жа-п) Ал ендеше, сабағымызды бастайық! (ООО) Отыра қойыңдар !!!
|
Психологиялық ахуалға берілген тақпақтарды дауыстап айтып, тілді жаттықтыру және жаңа сабаққа назар аудару. |
. |
Психологиялық ахуал. Алдыңғы білімді еске түсіру тапсырмалары. |
|
||
|
Сабақтың соңы Ой толғаныс. Рефлексия 7 мин. |
Жаңа сабақ Сонымен бүгінгі сабақтың тақырыбы «Пуантилизм техникасы». Нүктемен сурет салу. Жаңа сабақ
Кескіндемедегі бұл бағыт 19 ғасырдың 2 жартысында пайда болған. Пуантилизм бағытымен жұмыс жасаған суретшілер кенеп бетіне таза араласпаған бояуларды жағып отырған. Бөліктермен қатарлап жағу арқылы сурет салған. Олардың түрлі түсті боп араласып көрінуі картинаға жалпылай қарағанда білінеді. Мұндай тәсіл оптикалық араластыру деп аталады. Бұл жанр адамның алдында болып жатқан физикалық қозғалысты суреттейді. Басты ерекшелігі нүкте арқылы салынған бейнеде екі немесе одан да көп бояулар салу жұмысы аяқталған соң басым бір түстің өте әдемі бейнені көрсетуі. Біз өткен сабақта пуантилизм техникасын үйрену үшін фломастерлерді қолданған едік.Енді акварель немесе гуашь бояуларын қолданып, мақта таяқшаларының көмегімен нүктемен сурет салып көрейік. Үлгі суреттер көрсету.Бейне көрсетілім көрсету.
Бізге қажетті құрал-жабдықтар:
Пуантилизм техникасын бояу және мақта
таяқшаларымен сурет салу кезеңдерін
түсіндіру(Слайдтан
көрсету) Негізгі түстерді атаңдаршы (қызыл, көк, сары)
Санитарлық-гигиеналық талаптарды еске тісіру Өзіндік жұмыс жеке жұмыс Оқушылар еркін тақырыпта салған суреттерін пуантилизм техникасымен бояйды.
* Сергіту сәті: Нейрожаттығу жасату
Сабақты қорытындылау
Оқушылардың дайын жұмыстарына шолу жасап, үздік жұмыстарды мадақтау(Шағын көрме ұйымдастыру)
|
. |
|
. Презентация. Бейнелеу өнері сабағына қажеттіқұрал-жабдықтар, гуашь,бейнематериал
«Еркін микрафон» әдісімен сабақты қорытындылау Өте жақсы,жақсы төсбелісімен марапаттау. Мені қатты қуанттың,мен сені мақтан етемін сынды стикелермен бағалау. |
|
||
|
К |
Бүгінгі сабақты қаншалықты түсінгендерін,қандай әсер алғанын білу үшін «Білім қоржыны» әдісін пайдалана отырып сабағымызды қортындылаймыз.Оқушылар қолдарыңдағы стикерлерді тақтадағы үш қоржынның біреуіне жабыстырады. Бүгінгі сабақта барлық оқушылар белсене қатысып, өз үлестерін қосып еңбектерін көрсете білді.Шығармашылық жұмыстарын стикерлермен бағалаймын. Үйге тапсырма: Пуантилизм техникасымен суреттер салып келу |
Оқушылар бүгінгі сабақты қандай деңгейде түсініп,білгендерін айтады |
|
«Білім қоржыны» кері байланыс парағы |
|
||
шағым қалдыра аласыз






ері
байланыс












