|
Бөлім:«Мен балаң жарық күнде сәуле қуған» |
Мектеп: Пәні: қазақ әдебиеті |
|||
|
Күні: |
Мұғалімнің аты-жөні: |
|||
|
Сынып: 6 |
Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: |
|||
|
Сабақтың тақырыбы |
Қ. Әбдіқадыровтың "Қажымұқан" хикаятының жаңашылдығы |
|||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
6.3.2.1. Кейіпкерлер жүйесінің заманауи жаңашылдығын өзара салыстырып баға беру. |
|||
|
Сабақтың мақсаты |
Барлық оқушылар: «Қажымұқан» хикаятындағы кейіпкерлер бейнесін салыстырып талдау; Көпшілігі: Кейіпкерлер жүйесін өзара салыстырып баға беру; Кейбір оқушылар: Кейіпкерлер жүйесінің заманауи жаңашылдығын өзара салыстырып баға беру. |
|||
|
Сабақ барысы |
||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтыңбасы |
І. Ұйымдастыру кезеңі. Жағымды психологиялық ахуал қалыптастыру: -Мен саған тілеймін: -Бақыт -Денсаулық -Барлығын да -Барлық жерде -Сәлеметсің бе? Қызығушылықты ояту Оқушылар сынып бұрышында ілінген Қажымұқан Мұңайтпасұлының өмірінің әр кезеңінен сыр шертетін суреттер галареясына барып танысады. Жұптағы оқушымен суреттер туралы ой бөліседі.
Сабақтың тақырыбы мен мақсаты айқындалады. |
Оқушылар назарын сабаққа аудару. Оқушылар жағымды ахуал қалыптастырады. Оқушылар сынып бұрышында ілінген Қажымұқан Мұңайтпасұлының өмірінің әр кезеңінен сыр шертетін суреттер галареясына барып танысады. Жұптағы оқушымен суреттер туралы ой бөліседі. |
Қалыптастырушы бағалау ҚБ «Смайлик»
Өте жақсы Жақсы Орташа |
6-сынып Қазақ әдебиеті оқулығы |
|
Сабақтың ортасы |
Мағынаны тану.
Салыстырыңыз. Париж қаласында Ресейден келген балуандар қандай өнер көрсетті? Отан даңқын, абыройын арттыруға Мұқан қандай үлес қосты? Салыстыр. Дескриптор:
ҚБ 2- тапсырма. «Пирамидалық талқылау». Төмендегі сұрақтарды талқыла. Пирамиданың шеткі қабаттарына кейіпкер бейнесін қазіргі өмірмен байланыстырып талдап жазыңдар. Ортасына шығарманың жаңашылдығын жазыңдар. Тапсырма. Қажымұқан сияқты адамдар қазіргі заманда бар ма? Яғни, заманауи , осы заманда кездесе ме? Осы шығарманы оқу маңызды ма? Жаңашылдығы бар ма?- деген сұрақтарға жауап бере отырып толтырады.
Дескриптор:
ҚБ |
Оқушылар «Кубизм» стратегиясы арқылы кейіпкерлер жүйесін заманмен байланыстырып талдайды. «Пирамидалық талқылау» әдісімен шығарманың жаңашылдығын талдайды. Сабақты бекіту мақсатында ойларын қорытындылайды. |
Алмалар арқылы бағалау 1. Қызыл алма - түсінген жоқпын 2. Сары алма - сұрақтарым бар 3. Жасыл алма - барлығы түсінікті
Алмалар арқылы бағалау 1. Қызыл алма - түсінген жоқпын 2. Сары алма - сұрақтарым бар 3. Жасыл алма - барлығы түсінікті
|
6-сынып Қазақ әдебиеті оқулығы Оқулықпен жұмыс А3 парағы,оқулық, маркер стикер |
|
Сабақтың соңы |
Кері байланыс Кері байланыс: «3-2-1» стратегиясы Бүгінгі сабақтан алған 3 маңызды ақпарат; Бүгінгі сабақта қиындық тудырған 2 аспекті; Бүгінгі сабақта ұнаған 1 іс-әрекет. |
|
||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Қ. Әбдіқадыровтың "Қажымұқан" хикаятының жаңашылдығы
Қ. Әбдіқадыровтың "Қажымұқан" хикаятының жаңашылдығы
|
Бөлім:«Мен балаң жарық күнде сәуле қуған» |
Мектеп: Пәні: қазақ әдебиеті |
|||
|
Күні: |
Мұғалімнің аты-жөні: |
|||
|
Сынып: 6 |
Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: |
|||
|
Сабақтың тақырыбы |
Қ. Әбдіқадыровтың "Қажымұқан" хикаятының жаңашылдығы |
|||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
6.3.2.1. Кейіпкерлер жүйесінің заманауи жаңашылдығын өзара салыстырып баға беру. |
|||
|
Сабақтың мақсаты |
Барлық оқушылар: «Қажымұқан» хикаятындағы кейіпкерлер бейнесін салыстырып талдау; Көпшілігі: Кейіпкерлер жүйесін өзара салыстырып баға беру; Кейбір оқушылар: Кейіпкерлер жүйесінің заманауи жаңашылдығын өзара салыстырып баға беру. |
|||
|
Сабақ барысы |
||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтыңбасы |
І. Ұйымдастыру кезеңі. Жағымды психологиялық ахуал қалыптастыру: -Мен саған тілеймін: -Бақыт -Денсаулық -Барлығын да -Барлық жерде -Сәлеметсің бе? Қызығушылықты ояту Оқушылар сынып бұрышында ілінген Қажымұқан Мұңайтпасұлының өмірінің әр кезеңінен сыр шертетін суреттер галареясына барып танысады. Жұптағы оқушымен суреттер туралы ой бөліседі.
Сабақтың тақырыбы мен мақсаты айқындалады. |
Оқушылар назарын сабаққа аудару. Оқушылар жағымды ахуал қалыптастырады. Оқушылар сынып бұрышында ілінген Қажымұқан Мұңайтпасұлының өмірінің әр кезеңінен сыр шертетін суреттер галареясына барып танысады. Жұптағы оқушымен суреттер туралы ой бөліседі. |
Қалыптастырушы бағалау ҚБ «Смайлик»
Өте жақсы Жақсы Орташа |
6-сынып Қазақ әдебиеті оқулығы |
|
Сабақтың ортасы |
Мағынаны тану.
Салыстырыңыз. Париж қаласында Ресейден келген балуандар қандай өнер көрсетті? Отан даңқын, абыройын арттыруға Мұқан қандай үлес қосты? Салыстыр. Дескриптор:
ҚБ 2- тапсырма. «Пирамидалық талқылау». Төмендегі сұрақтарды талқыла. Пирамиданың шеткі қабаттарына кейіпкер бейнесін қазіргі өмірмен байланыстырып талдап жазыңдар. Ортасына шығарманың жаңашылдығын жазыңдар. Тапсырма. Қажымұқан сияқты адамдар қазіргі заманда бар ма? Яғни, заманауи , осы заманда кездесе ме? Осы шығарманы оқу маңызды ма? Жаңашылдығы бар ма?- деген сұрақтарға жауап бере отырып толтырады.
Дескриптор:
ҚБ |
Оқушылар «Кубизм» стратегиясы арқылы кейіпкерлер жүйесін заманмен байланыстырып талдайды. «Пирамидалық талқылау» әдісімен шығарманың жаңашылдығын талдайды. Сабақты бекіту мақсатында ойларын қорытындылайды. |
Алмалар арқылы бағалау 1. Қызыл алма - түсінген жоқпын 2. Сары алма - сұрақтарым бар 3. Жасыл алма - барлығы түсінікті
Алмалар арқылы бағалау 1. Қызыл алма - түсінген жоқпын 2. Сары алма - сұрақтарым бар 3. Жасыл алма - барлығы түсінікті
|
6-сынып Қазақ әдебиеті оқулығы Оқулықпен жұмыс А3 парағы,оқулық, маркер стикер |
|
Сабақтың соңы |
Кері байланыс Кері байланыс: «3-2-1» стратегиясы Бүгінгі сабақтан алған 3 маңызды ақпарат; Бүгінгі сабақта қиындық тудырған 2 аспекті; Бүгінгі сабақта ұнаған 1 іс-әрекет. |
|
||
шағым қалдыра аласыз

















