«БЕКІТЕМІН»
Директордың оқу ісі
жөніндегі орынбасары
___________А.Б.Абдрахманова
|
Бөлім: |
Ү бөлім «Табиғат және адам» |
|
Оқытушының аты-жөні: |
Г.Ә.Төлеген |
|
Күні: |
14.04.2021 ж. |
|
Тобы: |
01-к-Т Студент саны: 10 Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы: |
Қадыр Мырза Әлінің «Қызыл кітап» поэмасы |
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты |
11.1.1.1 – әдеби шығармаға сюжеттік-композициялық талдау жасау арқылы жанрлық ерекшелігін түсіну; 11.1.4.1 – көркем шығармалардан алған үзінділерді, қанатты сөздерді, дәйексөздерді шығармашылық жұмыстарда қолдану. |
|
Сабақтың мақсаты: |
Әдеби шығармаға сюжеттік-композициялық талдау жасау арқылы жанрлық ерекшелігін түсіну; Көркем шығармалардан алған үзінділерді, қанатты сөздерді, дәйексөздерді шығармашылық жұмыстарда қолдану. |
|
Бағалау критерийлері: |
Барлық студенттер: әдеби шығармаға сюжеттік-композициялық талдау жасау арқылы жанрлық ерекшелігін түсінеді. Кейбір студенттер: Көркем шығармалардан алған үзінділерді, қанатты сөздерді, дәйексөздерді шығармашылық жұмыстарда қолданады. |
|
Пәнаралық байланыс: |
Қазақстан тарихы, география, биология, қазақ тілі, өзін-өзі тану |
|
Тілдік мақсат: |
Поэма, дәйексөз, қанатты сөз теориялық ұғымдарын қатыстырады. |
|
Құндылықтар: |
Жалпыадамзаттық және ұлттық құндылықтарға құрмет |
|
АКТ қолданылуы: |
Слайд, бейнематериал, guizizz.com |
|
Алдыңғы білім: |
Қадыр Мырза Әлінің өмірімен шығармашылығымен таныс. |
Сабақтың барысы
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет |
Ресурстар |
||||||||||||||
|
Сабақтың басы 7 мин
|
Қызығушылықты ояту Сабақтың тақырыбы мен мақсатын таныстыру. Бағалау критерийін құру. «Топтастыру» әдісі арқылы өткен сабақпен байланыстыру.
Тақырыпқа байланысты тақырыпашар сұрақтарын қою.
|
11-сыныптың оқулығы, жұмыс дәптері Слайд Қадыр Мырза Әлінің өмірі мен шығармашылығы Өсімдіктер мен жануарлардың суреттері |
||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы 26 мин
|
Назарын шоғырландыру Тапсырма №1. Топтық жұмыс Топ ішінде «Самаралық» әдіс арқылы студенттер поэманы өзара бөліп алып, топта түсіндіреді. ҚБ. Топтық жұмыс нәтижесінде топта ақылдасу арқылы толықтырып, нәтижелерімен бөліседі. Тапсырма №2. Шығармаға композициялық талдау жасаңдар. Оқиғаның шиеленісуіне кеңінен тоқталыңдар. Оқиғаның басталуы: Оқиғаның дамуы: Оқиғаның шиеленісуі: Оқиғаның шарықтау шегі: Оқиғаның шешімі:
Тапсырма №3. Жеке жұмыс Студенттерге «Атырау облысында браконьерлікпен күрес күшейтілді» (https://youtu.be/dAzqGALxBNQ) тақырыбында бейнематериал ұсынылады.
Броконьерлерге табиғатқа орны толмас зиян келтіреді. Бұл мәселені қалай шешуге болады? Шығармадан қанатты сөздерді, үзінділерді қолдана отырып, «Броконьерлікке жол жоқ?» тақырыбында үндеу жазыңдар.
|
Оқулық, «Қызыл кітап» поэмасы
Слайд
|
||||||||||||||
|
Сабақтың соңы
7 мин
|
Кері байланыс Студенттер оқытушы жіберген сілтеме арқылы guizizz.com сайтына кіріп, сұрақтарға жауап береді. Рефлексия «Еркін микрофон» әдісі
|
guizizz.com сайты, тест тапсырмалары
«Еркін микрофон» әдісі
|
|
Оқытушы рефлексиясы |
||
|
|
Сәтті тұстары |
Кедергілер |
|
Сабақ мақсатының жүзеге асуы |
|
|
|
Әдіс-тәсілдердің қолданысы |
|
|
|
Бағалауды жүзеге асыру |
|
|
|
Уақытты пайдалану |
|
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Қадыр Мырза Әлінің "Қызыл кітап" поэмасы
«БЕКІТЕМІН»
Директордың оқу ісі
жөніндегі орынбасары
___________А.Б.Абдрахманова
|
Бөлім: |
Ү бөлім «Табиғат және адам» |
|
Оқытушының аты-жөні: |
Г.Ә.Төлеген |
|
Күні: |
14.04.2021 ж. |
|
Тобы: |
01-к-Т Студент саны: 10 Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы: |
Қадыр Мырза Әлінің «Қызыл кітап» поэмасы |
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты |
11.1.1.1 – әдеби шығармаға сюжеттік-композициялық талдау жасау арқылы жанрлық ерекшелігін түсіну; 11.1.4.1 – көркем шығармалардан алған үзінділерді, қанатты сөздерді, дәйексөздерді шығармашылық жұмыстарда қолдану. |
|
Сабақтың мақсаты: |
Әдеби шығармаға сюжеттік-композициялық талдау жасау арқылы жанрлық ерекшелігін түсіну; Көркем шығармалардан алған үзінділерді, қанатты сөздерді, дәйексөздерді шығармашылық жұмыстарда қолдану. |
|
Бағалау критерийлері: |
Барлық студенттер: әдеби шығармаға сюжеттік-композициялық талдау жасау арқылы жанрлық ерекшелігін түсінеді. Кейбір студенттер: Көркем шығармалардан алған үзінділерді, қанатты сөздерді, дәйексөздерді шығармашылық жұмыстарда қолданады. |
|
Пәнаралық байланыс: |
Қазақстан тарихы, география, биология, қазақ тілі, өзін-өзі тану |
|
Тілдік мақсат: |
Поэма, дәйексөз, қанатты сөз теориялық ұғымдарын қатыстырады. |
|
Құндылықтар: |
Жалпыадамзаттық және ұлттық құндылықтарға құрмет |
|
АКТ қолданылуы: |
Слайд, бейнематериал, guizizz.com |
|
Алдыңғы білім: |
Қадыр Мырза Әлінің өмірімен шығармашылығымен таныс. |
Сабақтың барысы
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет |
Ресурстар |
||||||||||||||
|
Сабақтың басы 7 мин
|
Қызығушылықты ояту Сабақтың тақырыбы мен мақсатын таныстыру. Бағалау критерийін құру. «Топтастыру» әдісі арқылы өткен сабақпен байланыстыру.
Тақырыпқа байланысты тақырыпашар сұрақтарын қою.
|
11-сыныптың оқулығы, жұмыс дәптері Слайд Қадыр Мырза Әлінің өмірі мен шығармашылығы Өсімдіктер мен жануарлардың суреттері |
||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы 26 мин
|
Назарын шоғырландыру Тапсырма №1. Топтық жұмыс Топ ішінде «Самаралық» әдіс арқылы студенттер поэманы өзара бөліп алып, топта түсіндіреді. ҚБ. Топтық жұмыс нәтижесінде топта ақылдасу арқылы толықтырып, нәтижелерімен бөліседі. Тапсырма №2. Шығармаға композициялық талдау жасаңдар. Оқиғаның шиеленісуіне кеңінен тоқталыңдар. Оқиғаның басталуы: Оқиғаның дамуы: Оқиғаның шиеленісуі: Оқиғаның шарықтау шегі: Оқиғаның шешімі:
Тапсырма №3. Жеке жұмыс Студенттерге «Атырау облысында браконьерлікпен күрес күшейтілді» (https://youtu.be/dAzqGALxBNQ) тақырыбында бейнематериал ұсынылады.
Броконьерлерге табиғатқа орны толмас зиян келтіреді. Бұл мәселені қалай шешуге болады? Шығармадан қанатты сөздерді, үзінділерді қолдана отырып, «Броконьерлікке жол жоқ?» тақырыбында үндеу жазыңдар.
|
Оқулық, «Қызыл кітап» поэмасы
Слайд
|
||||||||||||||
|
Сабақтың соңы
7 мин
|
Кері байланыс Студенттер оқытушы жіберген сілтеме арқылы guizizz.com сайтына кіріп, сұрақтарға жауап береді. Рефлексия «Еркін микрофон» әдісі
|
guizizz.com сайты, тест тапсырмалары
«Еркін микрофон» әдісі
|
|
Оқытушы рефлексиясы |
||
|
|
Сәтті тұстары |
Кедергілер |
|
Сабақ мақсатының жүзеге асуы |
|
|
|
Әдіс-тәсілдердің қолданысы |
|
|
|
Бағалауды жүзеге асыру |
|
|
|
Уақытты пайдалану |
|
|
шағым қалдыра аласыз




