Сабақ жоспары
|
Ұзақ мерзімді жоспардың тарауы: 4А бөлімі Қайта өрлеу дәуірі Күні: 06.04.2018ж Сынып: 6 |
Мектеп: №17 Ы.Алтынсарин атындағы орта мектебі Мұғалімнің аты-жөні: Тулегенова Аида Досаналиевна Қатысқандар саны: 15 Қатыспағандар:0 |
|||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы |
||||||||||||||||||||||
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары(оқу бағдарламасына сәйкес) |
6.2.2.3-Антикалық мәдениетпен байланыс орнату арқылы Қайта өрлеу дәуірінің мәдениетін (бейнелеу, мүсін өнері) сипаттау; 6.2.3.2 – гуманистік идеялардың орта ғасырлық мәдениеттің дамуына ықпалын анықтау; |
|||||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты: |
Барлық оқушылар: Қайта өрлеу дәуірінің мәдениетін және ұлы шеберлердің туындыларын біледі. (білу) |
|||||||||||||||||||||
|
Оқушылардың басым бөлігі: Ұлы шеберлердің туындыларының ерекшеліктері мен ұқсастықтарын талдайды. (талдау) |
||||||||||||||||||||||
|
Кейбір оқушылар: Қайта өрлеу дәуірі туындыларын, қайталанбас туындылар екенін дәлелдейді. (бағалау) |
||||||||||||||||||||||
|
Бағалау критерийі |
Қайта өрлеу дәуірі мәдениетін және гуманистік идеялардың ықпалын анықтайды(білу,түсіну) Қайта өрлеу дәуірінің ұлы шеберлерінің туындыларын сипаттайды(қолдану) Қайта өрлеу дәуірі еңбектерін салыстырып, талдайды(талдау) |
|||||||||||||||||||||
|
Тілдік мақсаттар |
Негізгі сөздер: Қайта өрлеу мәдениеті, Флоренция, қайта өрлеу дәуірінің қайраткерлері. Талқылауға арналған тармақтар:Тақырып бойынша мәтінді оқиды және топпен талқылайды. (оқылым, айтылым) Жазылым бойынша ұсыныстар: Қайта өрлеу дәуірінің туындыларының ерекшеліктері мен ұқсастықтарын ажыратып жазады, талқылайды.(жазылым, тыңдалым) |
|||||||||||||||||||||
|
Құндылықтарға баулу |
Шығармашылық және сын тұрғысынан ойлау; Өзгелердің мәдениетіне және көзқарастарына құрметпен қарау. |
|||||||||||||||||||||
|
Пәнаралық байланыс |
Өнер, география |
|||||||||||||||||||||
|
Алдыңғы білім |
«Ұлы географиялық ашылулар және олардың нәтижелері» тақырыбын шаттық шеңбер жасай отырып «Допты лақтыру» тәсілі бойынша оқушылардан сұрақ қоя отырып, алдыңғы білімді сұраймын. (Тамаша, керемет, өте дұрыс деген сөздер арқылы бағалаймын.) |
|||||||||||||||||||||
|
Сабақ жоспары: |
||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған жаттығу түрлері |
Ресурстар |
||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы (10 минут) 5 минут 5 минут |
Мұғалім оқушылармен амандасып, назарларын сабаққа аударамын. 2.«Мозайка» әдісі бойынша төрт топқа бөлемін. 3. Мұғалім жаңа сабақтың тақырыбын «Миға шабуыл» тәсілі арқылы ашамын. Өрлеу, өркендеу деген сөздерді қалай түсінесіңдер? Оқушылар ойларын топтастырады
Оқушылардың ой-пікірлері топтастырылып болғаннан кейін, жаңа сабақтың тақырыбы мен мақсатын айтып өтемін. |
Суреттер, флипчарт |
||||||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы (20 минут) 5 минут
10 минут
5 минут
|
1.Тапсырма: «ЖИГСО» әдісі бойынша мәтінмен жұмыс жасайды. Дескриптор: -мәтінді жеке-жеке оқиды -топпен талқылайды - постер қорғайды -топ басшысы тақтаға шығып, постерді қорғайды. Смайликтер арқылы топтар басқа топтарды бағалайды
2. Тапсырма: Оқушылар өз қабілеттеріне қарай берілген тапсырмаларды орындайды. 1. Суретшілер мен олардың еңбектерін сәйкестендіру 1.Рафаель Санти «Мона Лиза» 2. Леонардо да Винчи «Аяусыз жаза» 3. Микеланджело «Сикст мадоннасы» 2. Кесте толтыру
3. «Венн диаграммасы» Дескриптор:
Оқушыларды жетондар арқылы бағалаймын
«Борт журналы» тәсілі арқылы жаңа сабақты қорытындылайды
|
Оқулық Флипчарт,маркер
смайликтер
Кесте
жетондар
|
||||||||||||||||||||
|
Сабақтың соңы: |
Бағалау парағы беріледі, оқушылар өз-өзін бағалайды.
|
Бағалау парағы |
||||||||||||||||||||
|
Саралау – Сіз қандай тәсілмен көбірек қолдау көрсетпексіз? Сіз басқаларға қарағанда қабілетті оқушыларға қандай тапсырмалар бересіз? |
Бағалау – Сіз оқушылардың материалды игеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлап отырсыз? |
Денсаулық және қауіпсіздік техникасын сақтау |
||||||||||||||||||||
|
Барлығы: «ЖИГСО» әдісі арқылы, мәтіннен қайта өрлеу дәуірі туындылары туралы білді. Басым бөлігі: «Венн диаграммасы» арқылы туындылардың ерекшеліктерін талдады. Кейбір оқушылар: « Борт журналы» тәсілі арқылы қайта өрлеу дәуірі туындыларын, қайталанбас туындылар екенін дәлелдеді. |
«Смайликтер» арқылы
бағалаймын0.
Алтын түсті жетон беріп бағалаймын Тамаша, керемет, өте жақсы деген сөздермен бағалаймын
«Борт журналы» тәсілі арқылы бағалаймын
Бағалау парағы беріледі, оқушылар өз-өзін бағалайды.
|
Оқушыларды қауіпсіздік ережелермен таныстыру. Сыныптағы санитарлық- гигиеналық ережелерді сақтау. АКТ қолданғанда бірқатар қауіпсіздік -техникасы ережелерін сақтау.
|
||||||||||||||||||||
|
Сабақ бойынша рефлексия |
||||||||||||||||||||||
|
Сабақ мақсаттары немесе оқу мақсаттары шынайы, қолжетімді болды ма? Барлық оқушылар оқу мақсатына қол жеткізді ме? Егер оқушылар оқу мақсатына жетпеген болса, неліктен деп ойлайсыз? Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме? Сабақ кезеңдерінде уақытты тиімді пайдаландыңыз ба? Сабақ жоспарынан ауытқулар болды ма және неліктен? |
Сабақта қолданған көптеген әдіс-тәсілдер арқылы оқу мақсатына қол жеткіздім. Сабақ барысында жоспардан басқа ешқандай ауытқулар болған жоқ. Уақытты тиімді пайдаланып, сабақ уақытында бітті. Оқушылардың қабілетіне қарай тапсырмалар берілді. |
|||||||||||||||||||||
|
Жалпы бағалау Сабақта ең жақсы өткен екі нәрсе (оқыту мен оқуға қатысты)? 1: 2: Сабақтың бұдан да жақсы өтуіне не оң ықпал етер еді (оқыту мен оқуға қатысты)? 1: 2: Осы сабақтың барысында мен сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістіктері/ қиыншылықтары туралы нені анықтадым, келесі сабақтарда не нәрсеге назар аудару қажет? |
||||||||||||||||||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Қайта өрлеу дәуірінде өнердің дамуы қалай өзгерді?
Қайта өрлеу дәуірінде өнердің дамуы қалай өзгерді?
Сабақ жоспары
|
Ұзақ мерзімді жоспардың тарауы: 4А бөлімі Қайта өрлеу дәуірі Күні: 06.04.2018ж Сынып: 6 |
Мектеп: №17 Ы.Алтынсарин атындағы орта мектебі Мұғалімнің аты-жөні: Тулегенова Аида Досаналиевна Қатысқандар саны: 15 Қатыспағандар:0 |
|||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы |
||||||||||||||||||||||
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары(оқу бағдарламасына сәйкес) |
6.2.2.3-Антикалық мәдениетпен байланыс орнату арқылы Қайта өрлеу дәуірінің мәдениетін (бейнелеу, мүсін өнері) сипаттау; 6.2.3.2 – гуманистік идеялардың орта ғасырлық мәдениеттің дамуына ықпалын анықтау; |
|||||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты: |
Барлық оқушылар: Қайта өрлеу дәуірінің мәдениетін және ұлы шеберлердің туындыларын біледі. (білу) |
|||||||||||||||||||||
|
Оқушылардың басым бөлігі: Ұлы шеберлердің туындыларының ерекшеліктері мен ұқсастықтарын талдайды. (талдау) |
||||||||||||||||||||||
|
Кейбір оқушылар: Қайта өрлеу дәуірі туындыларын, қайталанбас туындылар екенін дәлелдейді. (бағалау) |
||||||||||||||||||||||
|
Бағалау критерийі |
Қайта өрлеу дәуірі мәдениетін және гуманистік идеялардың ықпалын анықтайды(білу,түсіну) Қайта өрлеу дәуірінің ұлы шеберлерінің туындыларын сипаттайды(қолдану) Қайта өрлеу дәуірі еңбектерін салыстырып, талдайды(талдау) |
|||||||||||||||||||||
|
Тілдік мақсаттар |
Негізгі сөздер: Қайта өрлеу мәдениеті, Флоренция, қайта өрлеу дәуірінің қайраткерлері. Талқылауға арналған тармақтар:Тақырып бойынша мәтінді оқиды және топпен талқылайды. (оқылым, айтылым) Жазылым бойынша ұсыныстар: Қайта өрлеу дәуірінің туындыларының ерекшеліктері мен ұқсастықтарын ажыратып жазады, талқылайды.(жазылым, тыңдалым) |
|||||||||||||||||||||
|
Құндылықтарға баулу |
Шығармашылық және сын тұрғысынан ойлау; Өзгелердің мәдениетіне және көзқарастарына құрметпен қарау. |
|||||||||||||||||||||
|
Пәнаралық байланыс |
Өнер, география |
|||||||||||||||||||||
|
Алдыңғы білім |
«Ұлы географиялық ашылулар және олардың нәтижелері» тақырыбын шаттық шеңбер жасай отырып «Допты лақтыру» тәсілі бойынша оқушылардан сұрақ қоя отырып, алдыңғы білімді сұраймын. (Тамаша, керемет, өте дұрыс деген сөздер арқылы бағалаймын.) |
|||||||||||||||||||||
|
Сабақ жоспары: |
||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған жаттығу түрлері |
Ресурстар |
||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы (10 минут) 5 минут 5 минут |
Мұғалім оқушылармен амандасып, назарларын сабаққа аударамын. 2.«Мозайка» әдісі бойынша төрт топқа бөлемін. 3. Мұғалім жаңа сабақтың тақырыбын «Миға шабуыл» тәсілі арқылы ашамын. Өрлеу, өркендеу деген сөздерді қалай түсінесіңдер? Оқушылар ойларын топтастырады
Оқушылардың ой-пікірлері топтастырылып болғаннан кейін, жаңа сабақтың тақырыбы мен мақсатын айтып өтемін. |
Суреттер, флипчарт |
||||||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы (20 минут) 5 минут
10 минут
5 минут
|
1.Тапсырма: «ЖИГСО» әдісі бойынша мәтінмен жұмыс жасайды. Дескриптор: -мәтінді жеке-жеке оқиды -топпен талқылайды - постер қорғайды -топ басшысы тақтаға шығып, постерді қорғайды. Смайликтер арқылы топтар басқа топтарды бағалайды
2. Тапсырма: Оқушылар өз қабілеттеріне қарай берілген тапсырмаларды орындайды. 1. Суретшілер мен олардың еңбектерін сәйкестендіру 1.Рафаель Санти «Мона Лиза» 2. Леонардо да Винчи «Аяусыз жаза» 3. Микеланджело «Сикст мадоннасы» 2. Кесте толтыру
3. «Венн диаграммасы» Дескриптор:
Оқушыларды жетондар арқылы бағалаймын
«Борт журналы» тәсілі арқылы жаңа сабақты қорытындылайды
|
Оқулық Флипчарт,маркер
смайликтер
Кесте
жетондар
|
||||||||||||||||||||
|
Сабақтың соңы: |
Бағалау парағы беріледі, оқушылар өз-өзін бағалайды.
|
Бағалау парағы |
||||||||||||||||||||
|
Саралау – Сіз қандай тәсілмен көбірек қолдау көрсетпексіз? Сіз басқаларға қарағанда қабілетті оқушыларға қандай тапсырмалар бересіз? |
Бағалау – Сіз оқушылардың материалды игеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлап отырсыз? |
Денсаулық және қауіпсіздік техникасын сақтау |
||||||||||||||||||||
|
Барлығы: «ЖИГСО» әдісі арқылы, мәтіннен қайта өрлеу дәуірі туындылары туралы білді. Басым бөлігі: «Венн диаграммасы» арқылы туындылардың ерекшеліктерін талдады. Кейбір оқушылар: « Борт журналы» тәсілі арқылы қайта өрлеу дәуірі туындыларын, қайталанбас туындылар екенін дәлелдеді. |
«Смайликтер» арқылы
бағалаймын0.
Алтын түсті жетон беріп бағалаймын Тамаша, керемет, өте жақсы деген сөздермен бағалаймын
«Борт журналы» тәсілі арқылы бағалаймын
Бағалау парағы беріледі, оқушылар өз-өзін бағалайды.
|
Оқушыларды қауіпсіздік ережелермен таныстыру. Сыныптағы санитарлық- гигиеналық ережелерді сақтау. АКТ қолданғанда бірқатар қауіпсіздік -техникасы ережелерін сақтау.
|
||||||||||||||||||||
|
Сабақ бойынша рефлексия |
||||||||||||||||||||||
|
Сабақ мақсаттары немесе оқу мақсаттары шынайы, қолжетімді болды ма? Барлық оқушылар оқу мақсатына қол жеткізді ме? Егер оқушылар оқу мақсатына жетпеген болса, неліктен деп ойлайсыз? Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме? Сабақ кезеңдерінде уақытты тиімді пайдаландыңыз ба? Сабақ жоспарынан ауытқулар болды ма және неліктен? |
Сабақта қолданған көптеген әдіс-тәсілдер арқылы оқу мақсатына қол жеткіздім. Сабақ барысында жоспардан басқа ешқандай ауытқулар болған жоқ. Уақытты тиімді пайдаланып, сабақ уақытында бітті. Оқушылардың қабілетіне қарай тапсырмалар берілді. |
|||||||||||||||||||||
|
Жалпы бағалау Сабақта ең жақсы өткен екі нәрсе (оқыту мен оқуға қатысты)? 1: 2: Сабақтың бұдан да жақсы өтуіне не оң ықпал етер еді (оқыту мен оқуға қатысты)? 1: 2: Осы сабақтың барысында мен сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістіктері/ қиыншылықтары туралы нені анықтадым, келесі сабақтарда не нәрсеге назар аудару қажет? |
||||||||||||||||||||||
шағым қалдыра аласыз
















