Сабақтың тақырыбы: Қайталау сабағы
Сабақтың девизі: Мектеп – кеме,
Білім – теңіз
Қайталау мен оқу – егіз
Сабақтың мақсаты:
а) білімділік: өткен материалдан алған білімдерін оқушы санасына бекіту. Өткен тақырыптар бойынша берілген әр түрлі есептерді шығара білу.
ә) тәрбиелік: оқушыларды есеп шығаруда шыдамдылыққа және ойын арқылы ұйымшылдыққа тәрбиелеу.
б) дамытушылық: іскерліктерін, өз бетімен еңбектену сезімдерін және оқушылардың білім дағдыларын дамыту.
Көрнекілігі: карточкалар, кубиктер, магнит тақта
Сабақтың түрі: «Ғажайып кубиктер-ойыны» топпен жұмыс, сұрақ-жауап
Сабақтың барысы:
-
Білім көрмесінің бағытымен танысу
-
Математикалық диктант
-
Кім көп біледі?
-
Топпен жұмыс
-
Кім тапқыр?
-
«Ғажайып текше» ойыны
-
Қызықты есептер
-
Қорыту. Бағалау
І. Математикалық диктант
1. Дәреже түрінде жаз
а) х7*х4
ә) (х6)2
б) а10:а5
2. Өрнекті ықшамда
а) ![]()
ә) ![]()
3. Көпмүше түрінде жаз
х*(х-3)-8(х-3)
4. Сөйлемді аяқта.
Бірмүшені көпмүшеге көбейту үшін бірмүшені көпмүшенің әрбір мүшесіне ...
ІІ. Кім көп біледі?
Көп жұлдызша жинаған оқушы «Ең білгір оқушы» - деген атаққа ие болады.
-
Негіздері бірдей дәрежелері қалай көбейтіледі?
-
Бірмүшені бірмүшеге көбейту
-
Дәрежені дәрежелеу
-
Көбейтіндінін дәрежелеу
-
Көпмүшені көпмүшеге көбейту
ІІІ. Топпен жұмыс
І топ ІІ топ
1. Көбейтуді орында
2х-(х2-7х-3) 3х2(х2+х+5)
2. Формуланы жалғастыр
(а+в)2= (а-в)2=
3. Теңдеуді шеш
3,5х-0,8=5,5-1,2х 2,4х-9,8=1,4х-9
ІҮ. Кім жылдам? Көп жұлдызша жинаған оқушы «Білгір де тапқыр» деген атаққа ие болады.
Ауызша есептер
-
х3*хn
-
32*23
-
(m-n)5*(m-n)3
-
-3ab*4a2b3
-
((x2)3)4
-
-3b2*(a+2b+3c2)
-
(a-2b)2
-
(4x-3y)(4x+3y)
-
27a3:3a
-
42xy2:7xy
V. «Ғажайып текшелер». Әр топқа сегіз текшелер беріледі, текшелерді дұрыс құрастырса формула шығады.
(а+в)2=а2+2ав+в2 а2-в2=(а-в)(а+в)
(а-в)2=а2-2ав+в2
а3+в3=(а+в)(а2-ав+в2)
а3-в3=(а-в)(а2+ав+в2)
ҮІ. Қызықты есептер
-
«Аққайың» газетінен келген есепті шығару
-
Құпияхатты шешу
2 13 9 6 - 14 15 16 9 3 17 5 3 19 18 10 11
10 11 6 3 19 5 11 3 19 1 12 2 3 11 19 2 3 15 10 2,
8 14 1 16 9 13 3 2 1 16 2 14 1 9 14 13 4 10 11 5 11 10
Г.Галилей
Құпияхатты дұрыс шешкенде, Галилео Галилейдің сөзі шығады.
-
Санау үшін қолданылатын сандарды қалай атайды? 1 2 3 4 5 6
-
Салыстыру нәтижелері 10 11 12
-
100 жыл қалай аталады? 7 2 8 9 5
-
Төрт түлік мал 13 14 15
-
Оқу құралы: 16 17 18 3 11 5
-
Қабат-қабат қалып
Іші толған әріп 10 19 3 2 18
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Қайталау сабағы 7 сынып
Қайталау сабағы 7 сынып
Сабақтың тақырыбы: Қайталау сабағы
Сабақтың девизі: Мектеп – кеме,
Білім – теңіз
Қайталау мен оқу – егіз
Сабақтың мақсаты:
а) білімділік: өткен материалдан алған білімдерін оқушы санасына бекіту. Өткен тақырыптар бойынша берілген әр түрлі есептерді шығара білу.
ә) тәрбиелік: оқушыларды есеп шығаруда шыдамдылыққа және ойын арқылы ұйымшылдыққа тәрбиелеу.
б) дамытушылық: іскерліктерін, өз бетімен еңбектену сезімдерін және оқушылардың білім дағдыларын дамыту.
Көрнекілігі: карточкалар, кубиктер, магнит тақта
Сабақтың түрі: «Ғажайып кубиктер-ойыны» топпен жұмыс, сұрақ-жауап
Сабақтың барысы:
-
Білім көрмесінің бағытымен танысу
-
Математикалық диктант
-
Кім көп біледі?
-
Топпен жұмыс
-
Кім тапқыр?
-
«Ғажайып текше» ойыны
-
Қызықты есептер
-
Қорыту. Бағалау
І. Математикалық диктант
1. Дәреже түрінде жаз
а) х7*х4
ә) (х6)2
б) а10:а5
2. Өрнекті ықшамда
а) ![]()
ә) ![]()
3. Көпмүше түрінде жаз
х*(х-3)-8(х-3)
4. Сөйлемді аяқта.
Бірмүшені көпмүшеге көбейту үшін бірмүшені көпмүшенің әрбір мүшесіне ...
ІІ. Кім көп біледі?
Көп жұлдызша жинаған оқушы «Ең білгір оқушы» - деген атаққа ие болады.
-
Негіздері бірдей дәрежелері қалай көбейтіледі?
-
Бірмүшені бірмүшеге көбейту
-
Дәрежені дәрежелеу
-
Көбейтіндінін дәрежелеу
-
Көпмүшені көпмүшеге көбейту
ІІІ. Топпен жұмыс
І топ ІІ топ
1. Көбейтуді орында
2х-(х2-7х-3) 3х2(х2+х+5)
2. Формуланы жалғастыр
(а+в)2= (а-в)2=
3. Теңдеуді шеш
3,5х-0,8=5,5-1,2х 2,4х-9,8=1,4х-9
ІҮ. Кім жылдам? Көп жұлдызша жинаған оқушы «Білгір де тапқыр» деген атаққа ие болады.
Ауызша есептер
-
х3*хn
-
32*23
-
(m-n)5*(m-n)3
-
-3ab*4a2b3
-
((x2)3)4
-
-3b2*(a+2b+3c2)
-
(a-2b)2
-
(4x-3y)(4x+3y)
-
27a3:3a
-
42xy2:7xy
V. «Ғажайып текшелер». Әр топқа сегіз текшелер беріледі, текшелерді дұрыс құрастырса формула шығады.
(а+в)2=а2+2ав+в2 а2-в2=(а-в)(а+в)
(а-в)2=а2-2ав+в2
а3+в3=(а+в)(а2-ав+в2)
а3-в3=(а-в)(а2+ав+в2)
ҮІ. Қызықты есептер
-
«Аққайың» газетінен келген есепті шығару
-
Құпияхатты шешу
2 13 9 6 - 14 15 16 9 3 17 5 3 19 18 10 11
10 11 6 3 19 5 11 3 19 1 12 2 3 11 19 2 3 15 10 2,
8 14 1 16 9 13 3 2 1 16 2 14 1 9 14 13 4 10 11 5 11 10
Г.Галилей
Құпияхатты дұрыс шешкенде, Галилео Галилейдің сөзі шығады.
-
Санау үшін қолданылатын сандарды қалай атайды? 1 2 3 4 5 6
-
Салыстыру нәтижелері 10 11 12
-
100 жыл қалай аталады? 7 2 8 9 5
-
Төрт түлік мал 13 14 15
-
Оқу құралы: 16 17 18 3 11 5
-
Қабат-қабат қалып
Іші толған әріп 10 19 3 2 18
шағым қалдыра аласыз













