Жаңа
білім
7
минут
Сабақтың
ортасы
10
минут
7
минут
Сабақты
бекіту
8
минут
|
«Ыстық
доп» әдісі арқылы үй тапсырмасын
еске түсіру.
Сұрақтар дайындалып, қағаз
қиындылары оқушыларға допқа жапсырылып
беріледі.
«Кім алғыр»
әдісі арқылы жаңа сабақтың тақырыбын
ашу.
N2 + 3
Н2 ↔ 2
NН3 + Q
BaCl2
+
H2SO4
→
BaSO4↓ +
2HCl
Оқулықпен
жұмыс
«Ойлан, жұптас,
бөліс» әдісі арқылы жеке, жұптық
жұмыс
Тура және кері реакциялардың жылдамдықтары тең
болғандағы жүйенің күйін химиялық тепе-теңдік деп
атайды.
«Түртіп алу»
әдісі арқылы тапсырмаларды
орындау
1)концентрация әсері
Тәжірибе
№1
Темір (ІІІ) хлориді мен калий
роданидін әрекеттестірейік
FeCl3+ KCNS
Fe(CNS)3 +
KCl
Алынған темір(ІІІ) роданидін 3
бөліп сынауыққа құйып , келесі тәжірибеге
көшейік:
№2 FeCl3 конц
арттырайық
№3 KCNS конц
арттырайық
Қорытынды
жаса.
2) қысымның әсері (Тек газдар
үшін)
2NO+O2=
2NO2
3) температураның әсері
N2+3H2 ↔2NH3 H = -92,4
кДж
Дескриптор
-
Қайтымды және қайтымсыз
химиялық реакцияларды дұрыс
жазып,
түсіндіре
алады
-
Химиялық тепе-теңдіктің күйін
ажырата алады
1-есеп.Егер реакцияның температуралық коэффициенті үшке тең болса γ=3,
температураны
150°С-дан 200°С-ға көтергенде,
реакцияның
жылдамдығы
қанша
есе
артады?
Дескриптор
-
Есептің қысқаша шартын
өрнектейді
-
Есепті шешу барысында формула
қолданады
-
Математикалық есептеулерді
қатесіз орындайды
2-есеп
.Егер А затының бастапқы концентрациясы 0,22
моль/л, ал 10 секундтан кейін 0,215 моль/л болса, А+В=2С
реакциясының орташа жылдамдығы қандай екенін
есептеңіздер. Осы уақытта В затының концентрациясы қалай
өзгерді?
Дескриптор
-
Қайтымды және қайтымсыз
химиялық реакцияларды дұрыс жазып, түсіндіре
алады
-
Химиялық тепе-теңдіктің күйін
сипаттай алады
-
Химиялық реакциялардың
жылдамдықтарын ажыратады
|
«Білгеніңді пайдалан»
әдісі
Бас бармақпен
бағалайды
«Ойлан, жұптас, бөліс»
әдісі
Жұптық
бағалау
«Түртіп ал»
әдісі
«Бас бармақ» әдісімен
бағалау
«Бас бармақ» әдісімен
бағалау
«Бас бармақ» әдісімен
бағалау
|
Сабақтың
соңы
5
минут
Кері
байланыс
|
«Екі
жұлдыз
– бір
тілек» әдісі
арқылы
оқушылар
бір-бірін
бағалайды.
Топ басшысының
бағалауы
«Бес саусақ» әдісі
арқылы
-
Сендерге сабақ ұнады
ма?
-
Бүгінгі сабақта не
үйрендіңдер?
-
Қандай тапсырма сендерге
ұнады?
-
Өз жұмыстарыңды қалай
бағалайсыңдар?
-
Қай жерде
қиналдыңдар?
|
Топ басшы өз топ мүшелерін
бағалайды
Бүгінгі сабақ бойынша алған
әсерлерін бес саусаққа жазады.
|
Саралау – Сіз қандай
тәсілмен көбірек қолдау көрсетпексіз? Сіз басқаларға қарағанда
қабілетті оқушыларға қандай тапсырмалар
бересіз?
|
Бағалау – Сіз оқушылардың
материалды игеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлап
отырсыз?
|
Денсаулық және қауіпсіздік
техникасын сақтау
|
Сабақ бойынша
рефлексия
Сабақ мақсаттары немесе оқу
мақсаттары шынайы, қолжетімді болды ма?
Барлық оқушылар оқу мақсатына
қол жеткізді ме? Егер оқушылар оқу мақсатына жетпеген болса,
неліктен деп ойлайсыз? Сабақта саралау дұрыс жүргізілді
ме?
Сабақ кезеңдерінде уақытты
тиімді пайдаландыңыз ба? Сабақ жоспарынан ауытқулар болды ма және
неліктен?
|
Бұл тарауды сабақ туралы
рефлексия жасау үшін пайдаланыңыз. Сол бағандағы өзіңіз маңызды деп
санайтын сұрақтарға жауап беріңіз.
|