Қысқа мерзімді жоспар
|
|
|
||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Қала мен ауыл |
|
|||||
|
Ұзақ мерзімдегі оқу мақсаты |
1.1.3.1 өз мекенжайын атау және елді мекенінің географиялық орналасқан жерін сипаттау |
||||||
|
Сабақ мақсаттары |
Барлықоқушылар: Жаңа білімді меңгереді Көбі:қала мен ауылды салыстыра алады. Кейбір оқушылар: қала мен ауыл тақырыбына әңгімелей алады. |
||||||
|
Бағалаукритерилері |
Өз мекенжайын атайды. Тұрғылықты жерінің (қаласының/ауылының) ерекшелігін, географиялық орнын сипаттайды. |
||||||
|
Тілдікмақсаттар
|
Оқушылар: Үйіне, өз отбасына, өзінің қауымдастығына қатынасы бойынша өз ойлары мен сезімдерін, уақыт өте келе отбасы мен қоғамдық өмір қалай дамығанын сипаттайды және түсіндіреді Пәнге қатысты лексика мен терминология нысандар,естеліктер, фотосуреттер, портреттер; үйдің/пәтердің мекен-жайы - көшелердің атауы, аудан, пошталық индекс; Диалогқа/жазылымға қажетті тіркестер Сіздің үйіңіз қандай? Өткен заманда қазақтардың үйлері қандай болды? |
||||||
|
Құндылықтардыдарыту |
Біз Мәңгілік Елдің мызғымас Жеті тұғырын нығайту. Оқушыларды тазалыққа баулу. |
||||||
|
Денсаулықжәне техника қауіпсіздігінің сақталуы |
Сабақта қолданылатын қауіпсіздік ережесі, сергіту сәттері, белсенді әрекеттер Қауіпсіздік ережесін сақтау. |
||||||
|
Пәнаралықбайланыстар |
Бейнелеу өнері, сауат ашу, |
||||||
|
АКТқолданудағдысы (сабақтақолданылатынболсакөрсетіңіз) |
Интербелсенді тақта, слайдтар |
||||||
|
Алдыңғымеңгерілген білім |
Қала мен ауыл туралы ұғымдары қалыптасқан |
||||||
|
Сабақбарысы |
|||||||
|
Сабақтыңжоспарланғанкезеңдері |
Сабақтажоспарланғаніс-әрекет |
Ресурстар |
|||||
|
Сабақтыңбасы Ынтымақтастық атмосферасы 5 минут |
Балалар сабақты бастамас бұрын, қонақтарға амандасып, бір-бірімізге сәттілік тілейік . Шеңбер болып тұрайық жылы жүзбен, Бізге келсін қуаныш, нұр іздеген. Шуақ толған жанымыз, жүрегіміз Үлгі алсын көрген жан мына бізден.
1 топ – Астана 2 топ – Алматы 3 топ – Орал
Оқушыларға осы қалалар туралы мағлұмат беремін.
|
Шаттық шеңбері
Топқа бөлу
Бәйтерек, кеме, медеу суреттері
|
|||||
|
Сабақ ортасы
20 минут
|
Қызығушылықты ояту. «Ия немесе жоқ» ойыны
Бүгінгі сабағымыз Қала мен ауыл Жаңа сабақты түсіндіру
1.топ - Суретпен жұмыс ( қала мен ауыл суретін салу) 2. топ - Сурет бойынша қысқаша әңгіме 3. топ - Қала мен ауылдың айырмашылығы мен ұқсастықтарын салыстыру
Дескриптор: - оқушылар суреттерді сала алады. - сурет бойынша әңгімелей біледі - қала мен ауылды салыстыра алады.
Сергіту сәті
1-тапсырма Мекен жайыңызды атаңыз. Алыстағы досыңызға хат жолдау үшін конверттің сыртына сол мекенжайыңызды толтырыңыз. 3 - деңгей. - оқушылар өз мекен - жайын атайды 2 - деңгей - хат жазады 1 - деңгей. - Хатқалта жасап, хат жазады.
Дескриптор: Білім алушы - өз мекенжайын атайды; - мекенжайын жазып көрсетеді. - хатқалта жасап, хат жазады.
2-тапсырма Жұптық жұмыс. Алыстағы немесе шетелдегі досыңызбен ғаламтор (скайп) арқылы сөйлесуді сахналап көрсетіңіздер. Оған өз еліңіз, оның тұрған орны туралы не айтар едіңіз?
Дескриптор: Білім алушы - өз елінің, мемлекетінің, қала/ауылының атауларын атайды; - өзінің тұрғылықты жерінің орны, ерекшелігі туралы әңгімелейді. |
Ой шақыру
Белсенді оқу
Сурет, плакаттар
Видеоролик
Саралау Қалыптастырушы бағалау
«Ойлан жұптас» ойыны.
|
|||||
|
Сабақтың соңы 3 минут |
|
|
|||||
|
Дифференциация – оқушыларға көбірек қолдау көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай тапсырмалар қоюды жоспарлап отырсыз? |
Бағалау – оқушыларды ңматериалды меңгеру деңгейін тексеру жоспарыңыз? |
Денсаулық және қауіпсіздік
техникасының сақталуы |
|||||
|
Саралау іріктелген тапсырмалар, нақты бір оқушыдан күтілетін нәтижелер, оқушыға дербес қолдау көрсету, оқу материалдары мен ресурстарын оқушылардың жеке қабілеттерін есепке ала отырып іріктеу (Гарднердің жиындық зият теориясы) түрінде болуы мүмкін. Саралау уақытты ұтымды пайдалануды есепке ала отырып, сабақтың кез келген кезеңінде қолданыла алады
|
|
Денсаулық сақтау технологиялары. Сергіту сәттері мен белсенді іс-әрекет түрлері. Осы сабақта қолданылатын Қауіпсіздік техникасы ережелерінің тармақтары. Сандық техникаларады қолдануда қауіпсіздік шараларын еске түсіру және сақтау |
|||||
|
Сабақ бойынша рефлексия
Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары дұрыс қойылған ба? Оқушылардың барлығы ОМ қол жеткізді ме? Жеткізбесе, неліктен? Сабақта дифференциация дұрыс жүргізілді ме? Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталды ма? Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды, неліктен? |
-ОМ дұрыс қойылған Барлығы ОМ қол жеткізді.
|
||||||
|
Барлық ОМ қол жеткіздім. Сабақтың уақыт кезеңдері сақталды. |
|||||||
|
Жалпы баға Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралы да, оқу туралы даойланыңыз)? 1:жұптасып жұмыс жасау кезінде ұнады 2: Сабақты жақсартуға не ықпал ете алады (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? 1: 2:жұпта жұмыстану тиімді себебі оқушы – оқушыны жақсы түсінеді. Сабақ барысында сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістік/қиындықтары туралы нені білдім, келесі сабақтарда неге көңіл бөлу қажет? |
|||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
"Қала мен ауыл" ҚМЖ 1-сынып
"Қала мен ауыл" ҚМЖ 1-сынып
Қысқа мерзімді жоспар
|
|
|
||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Қала мен ауыл |
|
|||||
|
Ұзақ мерзімдегі оқу мақсаты |
1.1.3.1 өз мекенжайын атау және елді мекенінің географиялық орналасқан жерін сипаттау |
||||||
|
Сабақ мақсаттары |
Барлықоқушылар: Жаңа білімді меңгереді Көбі:қала мен ауылды салыстыра алады. Кейбір оқушылар: қала мен ауыл тақырыбына әңгімелей алады. |
||||||
|
Бағалаукритерилері |
Өз мекенжайын атайды. Тұрғылықты жерінің (қаласының/ауылының) ерекшелігін, географиялық орнын сипаттайды. |
||||||
|
Тілдікмақсаттар
|
Оқушылар: Үйіне, өз отбасына, өзінің қауымдастығына қатынасы бойынша өз ойлары мен сезімдерін, уақыт өте келе отбасы мен қоғамдық өмір қалай дамығанын сипаттайды және түсіндіреді Пәнге қатысты лексика мен терминология нысандар,естеліктер, фотосуреттер, портреттер; үйдің/пәтердің мекен-жайы - көшелердің атауы, аудан, пошталық индекс; Диалогқа/жазылымға қажетті тіркестер Сіздің үйіңіз қандай? Өткен заманда қазақтардың үйлері қандай болды? |
||||||
|
Құндылықтардыдарыту |
Біз Мәңгілік Елдің мызғымас Жеті тұғырын нығайту. Оқушыларды тазалыққа баулу. |
||||||
|
Денсаулықжәне техника қауіпсіздігінің сақталуы |
Сабақта қолданылатын қауіпсіздік ережесі, сергіту сәттері, белсенді әрекеттер Қауіпсіздік ережесін сақтау. |
||||||
|
Пәнаралықбайланыстар |
Бейнелеу өнері, сауат ашу, |
||||||
|
АКТқолданудағдысы (сабақтақолданылатынболсакөрсетіңіз) |
Интербелсенді тақта, слайдтар |
||||||
|
Алдыңғымеңгерілген білім |
Қала мен ауыл туралы ұғымдары қалыптасқан |
||||||
|
Сабақбарысы |
|||||||
|
Сабақтыңжоспарланғанкезеңдері |
Сабақтажоспарланғаніс-әрекет |
Ресурстар |
|||||
|
Сабақтыңбасы Ынтымақтастық атмосферасы 5 минут |
Балалар сабақты бастамас бұрын, қонақтарға амандасып, бір-бірімізге сәттілік тілейік . Шеңбер болып тұрайық жылы жүзбен, Бізге келсін қуаныш, нұр іздеген. Шуақ толған жанымыз, жүрегіміз Үлгі алсын көрген жан мына бізден.
1 топ – Астана 2 топ – Алматы 3 топ – Орал
Оқушыларға осы қалалар туралы мағлұмат беремін.
|
Шаттық шеңбері
Топқа бөлу
Бәйтерек, кеме, медеу суреттері
|
|||||
|
Сабақ ортасы
20 минут
|
Қызығушылықты ояту. «Ия немесе жоқ» ойыны
Бүгінгі сабағымыз Қала мен ауыл Жаңа сабақты түсіндіру
1.топ - Суретпен жұмыс ( қала мен ауыл суретін салу) 2. топ - Сурет бойынша қысқаша әңгіме 3. топ - Қала мен ауылдың айырмашылығы мен ұқсастықтарын салыстыру
Дескриптор: - оқушылар суреттерді сала алады. - сурет бойынша әңгімелей біледі - қала мен ауылды салыстыра алады.
Сергіту сәті
1-тапсырма Мекен жайыңызды атаңыз. Алыстағы досыңызға хат жолдау үшін конверттің сыртына сол мекенжайыңызды толтырыңыз. 3 - деңгей. - оқушылар өз мекен - жайын атайды 2 - деңгей - хат жазады 1 - деңгей. - Хатқалта жасап, хат жазады.
Дескриптор: Білім алушы - өз мекенжайын атайды; - мекенжайын жазып көрсетеді. - хатқалта жасап, хат жазады.
2-тапсырма Жұптық жұмыс. Алыстағы немесе шетелдегі досыңызбен ғаламтор (скайп) арқылы сөйлесуді сахналап көрсетіңіздер. Оған өз еліңіз, оның тұрған орны туралы не айтар едіңіз?
Дескриптор: Білім алушы - өз елінің, мемлекетінің, қала/ауылының атауларын атайды; - өзінің тұрғылықты жерінің орны, ерекшелігі туралы әңгімелейді. |
Ой шақыру
Белсенді оқу
Сурет, плакаттар
Видеоролик
Саралау Қалыптастырушы бағалау
«Ойлан жұптас» ойыны.
|
|||||
|
Сабақтың соңы 3 минут |
|
|
|||||
|
Дифференциация – оқушыларға көбірек қолдау көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай тапсырмалар қоюды жоспарлап отырсыз? |
Бағалау – оқушыларды ңматериалды меңгеру деңгейін тексеру жоспарыңыз? |
Денсаулық және қауіпсіздік
техникасының сақталуы |
|||||
|
Саралау іріктелген тапсырмалар, нақты бір оқушыдан күтілетін нәтижелер, оқушыға дербес қолдау көрсету, оқу материалдары мен ресурстарын оқушылардың жеке қабілеттерін есепке ала отырып іріктеу (Гарднердің жиындық зият теориясы) түрінде болуы мүмкін. Саралау уақытты ұтымды пайдалануды есепке ала отырып, сабақтың кез келген кезеңінде қолданыла алады
|
|
Денсаулық сақтау технологиялары. Сергіту сәттері мен белсенді іс-әрекет түрлері. Осы сабақта қолданылатын Қауіпсіздік техникасы ережелерінің тармақтары. Сандық техникаларады қолдануда қауіпсіздік шараларын еске түсіру және сақтау |
|||||
|
Сабақ бойынша рефлексия
Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары дұрыс қойылған ба? Оқушылардың барлығы ОМ қол жеткізді ме? Жеткізбесе, неліктен? Сабақта дифференциация дұрыс жүргізілді ме? Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталды ма? Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды, неліктен? |
-ОМ дұрыс қойылған Барлығы ОМ қол жеткізді.
|
||||||
|
Барлық ОМ қол жеткіздім. Сабақтың уақыт кезеңдері сақталды. |
|||||||
|
Жалпы баға Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралы да, оқу туралы даойланыңыз)? 1:жұптасып жұмыс жасау кезінде ұнады 2: Сабақты жақсартуға не ықпал ете алады (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? 1: 2:жұпта жұмыстану тиімді себебі оқушы – оқушыны жақсы түсінеді. Сабақ барысында сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістік/қиындықтары туралы нені білдім, келесі сабақтарда неге көңіл бөлу қажет? |
|||||||
шағым қалдыра аласыз



















