Мектеп | С.Бердіқұлов атындағы орта мектеп |
Тақырыбы | Достықтың қадірі |
Күні: 29.11.2018 | Мұғалімнің есімі: Шаханова Г.С. |
Сынып: 10 «Г» «В» | Қатысқан оқушы саны: Қатыспаған оқушы саны: |
Сабақ негізделген оқу мақсаты (мақсаттары) |
|
Сабақ мақсаттары: | Барлық оқушы. Өткен тақырыптарды еске түсіре отырып, сұрақтарға жауап бере алады. |
| Оқушылардың басым бөлігі:Сұрақтарға жауап бере отырып,мәтіндегі негізгі идеяны түсіне алады. |
| Кейбір оқушылар:.Берілген тапсырмаларды орындай алады. |
Бағалау критерийлері |
|
Тілдік мақсат | Негізгі сөздер мен сөз тіркестер: |
| Мәтіндегі қиын сөздер:осы қасиеттері үшін де жақсы көреді. |
| Талқылауға арналған тармақтар: |
| Достың қадірі дегенімізді қалай түсінесің? |
| Сіз неліктен ..... екенін айта аласыз ба? |
| Адал дос болу үшін бойымызда қандай қасиеттер болуы керек? |
| Жазылым бойынша ұсыныстар: |
| Тапсырмаларды жазады, сұрақтарға жауап береді. |
Құндылық | Сауатты көркем жазу, оқу |
Пәнаралық байланыс |
|
Алдыңғы оқу |
|
Жоспар |
Жоспарланған уақыт | Жоспарланған жаттығулар | Ресурстар |
Сабақтың басы5 минут
| Оқушылармен сәлемдесу,түгендеу.Зейіндерін сабаққа шоғырландыруҮй тапсырмасын сұрау. «Ыстық орындық» әдісі арқылы тақырыптар бойынша сұрақтар қойып, тексеру.1. Достық дегенді қалай түсінесіңдер?2. Шын досты қалай білуге болады?3. Өзіңнің досың туралы не айтасың?4. Дос болу үшін адам қандай болуы қажет?ҚБ («Екі жұлдыз бір тілек» арқылы бағалайды. Екі ұтымды жағын, бір ұсынысын айтады.) |
|
Сабақтың ортасы
10 минут
7 минут
5 минут
5 минут | Сабақтың тақырыбы, мақсаты мен бағалау критерийлері таныстырылады.Жетекші сұрақтар:– Оқушылар, сендер достықтың қадірі деген сөзге қалай түсінесіңдер? - Сенің досың кім?- Сен ол туралы әңгімелеп бер бізге. - Достық тек адамдар арасында ғана бола ма?Тыңдалым. Оқылым.Жазылым. Жеке жұмыс.Сұрақтарға жауап жазу. Достық қалай сезіледі?1. Достық ұстаған кезде қандай болады деп ойлайсыңдар?2. Қандай ауа райын достыққа теңеуге болады?3. Достың қадірін білу Дескриптор:Сұрақтардың мағынасын түсінеді.Сұрақтарға жауаптар жазады.ҚБ («Екі жұлдыз бір тілек» арқылы бағалайды. Екі ұтымды жағын, бір ұсынысын айтады.)Тыңдалым. Оқылым. Топтық жұмыс. Мәтінді оқып мазмұндау, мәтіннің ішінен мақалдың мағынасын түсіндіру.Дос жылатып, дұшпан күлдіріп айтады”, “Досы жақсының, өзі де жақсыДескриптор:Мәтінді оқып, мазмұнын айтады.Мақалдың мағынасын түсіндіреді.ҚБ («Екі жұлдыз бір тілек» арқылы бағалайды. Екі ұтымды жағын, бір ұсынысын айтады.) |
ОқулықҚазақ тілі
|
Аяқталуы2 минут | Рефлексия: : «Ақ параққа бүгінгі тақырыпты қаншалықты түсінгені туралы» өтілген тақырып бойынша сұрақ немесе ұсыныс жазады.Бір- екі оқушының жазғанын оқып, кері байланыс беріледі. |
|
Үйге 1минут | Достық байланыс деген тақырыпқа дайындалып келу |
|
Қосымша ақпарат |
|
Саралау – Сіз қосымшакөмек көрсетуді қалайжоспарлайсыз? Сіз қабілетіжоғары оқушыларғатапсырманыкүрделендіруді қалайжоспарлайсыз? | Бағалау:Оқушылардың үйренгенін тексеруді қалай жоспарлайсыз?Өзін-өзі бағалау2минут | Пәнаралық байланыс:Қауіпсіздік және еңбектіқорғау ережелері:АКT-мен байланысҚұндылықтардағыбайланыс: |
РефлексияСабақ / оқу мақсаттары шынайы ма?Бүгін оқушылар не білді?Сыныптағы ахуал қандай болды?Мен жоспарлаған саралаушараларытиімді болды ма?Мен берілген уақыт ішінде үлгердім бе? Мен өз жоспарыма қандай түзетулер енгіздім және неліктен? |
|
Қорытынды бағамдауҚандай екі нәрсе табысты болды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)?1:2:Қандай екі нәрсе сабақты жақсарта алды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)?1:2: |
Директордың оқу ісінің меңгерушісі: |