|
Ұзақ мерзімді жоспардың тарауы: 5.3В Үйсіндер мен қаңлылар 2 сағат- 1 мақсат |
Мектеп: М. Әуезов атындағы №128 жалпы білім беретін мектеп |
|||||||||||||||||||||||||
|
Күні: |
Мұғалімнің аты-жөні: Усманова Гульмира |
|||||||||||||||||||||||||
|
Сынып: 5 сынып |
Қатысқандар: |
Қатыспағандар: |
||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Қаңлылардың қоғамдық құрылысы |
|
|
|||||||||||||||||||||||
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сәйкес) |
5.1.2.2 – әлеуметтік топтардың ерекшеліктерін түсіндіру 5.3.1.2 - ежелгі мемлекеттік бірлестіктердің құрылуын түсіндіру |
|||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Оқушылардың барлығы істей алады: -Әлеуметтік топтар туралы түсінік мәтіннен оқи алады Кейбір оқушылар істей алады: - Әлеуметтік топтардың ерекшеліктерін саралай алады - Топтардың міндеттерін біледі Оқушылардың көпшілігі істей алады: -Әлеуметтік топтардың аттарын атай алады |
|||||||||||||||||||||||||
|
Бағалау критерийі |
Әлеуметтік топтардың атауларын атайды, қызметін ашады және міндеттерін анықтайды. |
|||||||||||||||||||||||||
|
Тілдік мақсаттар
|
|
|||||||||||||||||||||||||
|
Құндылықтарға баулу
|
Ата бабаларымыздың шежіресін білуді насихаттау, патриоттық сезімдерін ояту. |
|||||||||||||||||||||||||
|
Пәнаралық байланыс |
География Дүние жүзі тарихы |
|||||||||||||||||||||||||
|
Алдыңғы білім |
Қаңлы ру бірлестігінің бүгінгі таңда қазақ қоғамында рулар ішінде бар екендігін біледі. Оның Ұлы жүздің құрамында болғанын біледі. |
|||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ барысы |
||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған жаттығу түрлері
|
Ресурстар |
||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы 5 мин
10 мин
|
Ұйымдастыру кезеңі Шаттық шеңбері арқылы топқа бөлу Күннің суретін бір-біріне сыйлау арқылы жақсы күн тілеу
«Миға шабуыл» әдісімен осыған дейінгі баланың білімін ашу алдына мақсат қойдырта білу
Шағын бейне ролик көрсету арқылы роликке тақырып қою Оқулықпен толықтыру
|
АКТ бейне роликтер Күннің суреттері
|
||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы 20 мин |
Оқушылар топта отырып бейне роликтен қаңлылар туралы көреді, түсінік қалыптасады. 1 тапсырма: «Жигсо» әдісі бойынша Қоғамдық топтардың әлеуметтік жағдайы және ерекшеліктері туралы мәтінді оқиды, өзара талдайды 4 топқа орын алмасу арқылы түсіндіреді. 2 -тапсырма Берілген тақырып бойынша постерге әлеуметтік топтарды құрастырады (жасау, қорғау) «Екі жұлдыз бір тілекпен» сабақ барысында бағалап отырамын. 3-тапсырма Қалыптастырушы бағалаудың тапсырмасы Топта отырған оқушылар жеке жұмыс жасау үшін түсінгендерін дәптерге кесте толтырады.
Әлеуметтік топтардың ерекшеліктерін саралай білген оқушыларды: Топтардың қызметтерін ғана білетін оқушыларды. Әлеуметтік топтардың аттарын ғана атай алатын оқушыларды деңгейге байланысты; Бас бармақ әдісі арқылы бағалаймын.
4-тапсырма «Есте сақта!» әдісімен терминдерді дәптерге түсіру. (Хан, көсем, ұлы хан,кіші хан, ру тайпа көсем. Уәзір)
|
Бейне ролик
Мәтін
|
||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың соңы 10 мин Үй тапсырмасы |
Сабақты жинақтау барысында ҚҚҚ құнды болған дүниені атаңдар: Құнды –2 Қызық –2 Қиын –2 дүниені атайды Сабақтың соңында оқушылар ұсыныстарын айтады, смайликтерге жазады, тақтаға жабыстырады. Қаңлы территориясын кескін картаға түсіру «Қаңлы» сөзіне сөз-жұмбақ жасау |
Смайликтер
|
||||||||||||||||||||||||
|
Саралау – Сіз қандай тәсілмен көбірек қолдау көрсетпексіз? Сіз басқаларға қарағанда қабілетті оқушыларға қандай тапсырмалар бересіз? |
Бағалау – Сіз оқушылардың материалды игеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлап отырсыз? |
Денсаулық
және
қауіпсіздік техникасын сақтау |
||||||||||||||||||||||||
|
2- тапсырма бойынша «Екі жұлдыз бір тілекпен» сабақ барысында бағалап отырамын. 3-тапсырма Қалыптастырушы бағалаудың тапсырмасы Топта отырған оқушылар жеке жұмыс жасау барысынды «Бас бармақ» әдісімен бағалаймын
|
Санитарлық және қауіпсіздік талаптарын сақтау. |
||||||||||||||||||||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Қаңлылардың қоғамдық құрылысы
Қаңлылардың қоғамдық құрылысы
|
Ұзақ мерзімді жоспардың тарауы: 5.3В Үйсіндер мен қаңлылар 2 сағат- 1 мақсат |
Мектеп: М. Әуезов атындағы №128 жалпы білім беретін мектеп |
|||||||||||||||||||||||||
|
Күні: |
Мұғалімнің аты-жөні: Усманова Гульмира |
|||||||||||||||||||||||||
|
Сынып: 5 сынып |
Қатысқандар: |
Қатыспағандар: |
||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Қаңлылардың қоғамдық құрылысы |
|
|
|||||||||||||||||||||||
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сәйкес) |
5.1.2.2 – әлеуметтік топтардың ерекшеліктерін түсіндіру 5.3.1.2 - ежелгі мемлекеттік бірлестіктердің құрылуын түсіндіру |
|||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Оқушылардың барлығы істей алады: -Әлеуметтік топтар туралы түсінік мәтіннен оқи алады Кейбір оқушылар істей алады: - Әлеуметтік топтардың ерекшеліктерін саралай алады - Топтардың міндеттерін біледі Оқушылардың көпшілігі істей алады: -Әлеуметтік топтардың аттарын атай алады |
|||||||||||||||||||||||||
|
Бағалау критерийі |
Әлеуметтік топтардың атауларын атайды, қызметін ашады және міндеттерін анықтайды. |
|||||||||||||||||||||||||
|
Тілдік мақсаттар
|
|
|||||||||||||||||||||||||
|
Құндылықтарға баулу
|
Ата бабаларымыздың шежіресін білуді насихаттау, патриоттық сезімдерін ояту. |
|||||||||||||||||||||||||
|
Пәнаралық байланыс |
География Дүние жүзі тарихы |
|||||||||||||||||||||||||
|
Алдыңғы білім |
Қаңлы ру бірлестігінің бүгінгі таңда қазақ қоғамында рулар ішінде бар екендігін біледі. Оның Ұлы жүздің құрамында болғанын біледі. |
|||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ барысы |
||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған жаттығу түрлері
|
Ресурстар |
||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы 5 мин
10 мин
|
Ұйымдастыру кезеңі Шаттық шеңбері арқылы топқа бөлу Күннің суретін бір-біріне сыйлау арқылы жақсы күн тілеу
«Миға шабуыл» әдісімен осыған дейінгі баланың білімін ашу алдына мақсат қойдырта білу
Шағын бейне ролик көрсету арқылы роликке тақырып қою Оқулықпен толықтыру
|
АКТ бейне роликтер Күннің суреттері
|
||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы 20 мин |
Оқушылар топта отырып бейне роликтен қаңлылар туралы көреді, түсінік қалыптасады. 1 тапсырма: «Жигсо» әдісі бойынша Қоғамдық топтардың әлеуметтік жағдайы және ерекшеліктері туралы мәтінді оқиды, өзара талдайды 4 топқа орын алмасу арқылы түсіндіреді. 2 -тапсырма Берілген тақырып бойынша постерге әлеуметтік топтарды құрастырады (жасау, қорғау) «Екі жұлдыз бір тілекпен» сабақ барысында бағалап отырамын. 3-тапсырма Қалыптастырушы бағалаудың тапсырмасы Топта отырған оқушылар жеке жұмыс жасау үшін түсінгендерін дәптерге кесте толтырады.
Әлеуметтік топтардың ерекшеліктерін саралай білген оқушыларды: Топтардың қызметтерін ғана білетін оқушыларды. Әлеуметтік топтардың аттарын ғана атай алатын оқушыларды деңгейге байланысты; Бас бармақ әдісі арқылы бағалаймын.
4-тапсырма «Есте сақта!» әдісімен терминдерді дәптерге түсіру. (Хан, көсем, ұлы хан,кіші хан, ру тайпа көсем. Уәзір)
|
Бейне ролик
Мәтін
|
||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың соңы 10 мин Үй тапсырмасы |
Сабақты жинақтау барысында ҚҚҚ құнды болған дүниені атаңдар: Құнды –2 Қызық –2 Қиын –2 дүниені атайды Сабақтың соңында оқушылар ұсыныстарын айтады, смайликтерге жазады, тақтаға жабыстырады. Қаңлы территориясын кескін картаға түсіру «Қаңлы» сөзіне сөз-жұмбақ жасау |
Смайликтер
|
||||||||||||||||||||||||
|
Саралау – Сіз қандай тәсілмен көбірек қолдау көрсетпексіз? Сіз басқаларға қарағанда қабілетті оқушыларға қандай тапсырмалар бересіз? |
Бағалау – Сіз оқушылардың материалды игеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлап отырсыз? |
Денсаулық
және
қауіпсіздік техникасын сақтау |
||||||||||||||||||||||||
|
2- тапсырма бойынша «Екі жұлдыз бір тілекпен» сабақ барысында бағалап отырамын. 3-тапсырма Қалыптастырушы бағалаудың тапсырмасы Топта отырған оқушылар жеке жұмыс жасау барысынды «Бас бармақ» әдісімен бағалаймын
|
Санитарлық және қауіпсіздік талаптарын сақтау. |
||||||||||||||||||||||||
шағым қалдыра аласыз













