Қысқа мерзімді жоспар
|
Күні: 01.10.20ж Сынып: 1 Пәні: Математика |
Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: Машықкер: Сырлыбай Аяжан |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: Ортақ тақырып: |
Қаншаға артық? Қаншаға кем? Сандар мен цифрлар |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) |
1.1.1.2 бір таңбалы сандарды оқу, жазу,салыстыру 1.5.1.2 сандарды салыстыру кезінде қолданылатын ұғымдарды пайдалану 1.5.2.3 сандарды қосуды ,алуды, салыстыруды (артық/кем), көрші сандарды сандық аралықтарды, сандар тізбегін көрсету үшін сандық сәулені қолдану. 1.5.2.2 «+», «-», «= », « > », « <» белгілерін,цифрларды пайдалану. |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаттары |
Барлық оқушылар: Бір таңбалы сандарды оқиды, жазады, салыстырады. Көпшілік оқушылар: Сандық сәулені қолданады, сандар тізбегін көрсетеді. Кейбір оқушылар: Сандық сәуле көмегімен есептер шығара алады, теңсіздік құрастырады. |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Бағалау критерийлері |
Сандарды салыстыра алады. |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Құндылықтарды дарыту |
Ашықтық, ынтымақтастық |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Пәнаралық байланыс |
Көркем еңбек, сауат ашу |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
АКТ қолдану дағдылары |
бейнежазба , таныстырылым. |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Тілдік құзыреттілік |
Салыстыру |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Бастапқы білім: Бұрыннан бар білімді белсендендіру, сүйену |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет |
Ресурстар |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру 5 минут
|
Ширату. Санамақ 1 дегенім-бұзау 2 дегенім-ешкі 3 дегенім-үй 4 дегенім-тауық 5 дегенім-балық 6 дегенім-алма ағашы 7 дегенім-жылқы 8 дегенім-сиыр 9 дегенім-түйе 10 дегенім-оймақ Бұның бәрі жұмбақ Білу. «Көршіңді ата!» Оқушылар сан түзуі бойында тұрған күйде өз көршілерін атайды. Ол қай сан? Екі жағыңда тұрған көршілеріңнен қай көршің үлкен және қай көршің кіші?
|
Сандық сәулені көрсету үшін сынып бөлмесінің ішіне тартылған кір ілетін жіп, қыстырғыштар, парақшалар, маркерлер
|
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы 15 минут
|
«Кір жаятын жіп» Жіптің ұзындығы бойынан бір-бірінен бірдей қашықтықта болатындай етіп түйнектер байлаймыз. Жіп-сандық сәуленің, ал түйнек-сандық сәуленің нүктелер рөлін атқарады. Дескриптор: сандық сәуле көмегімен есептер шығарады. Кері байланыс: Шапалақ!
Түсіну. Тапсырма «Қайсысы артық/кем?» Сурет арқылы жәндік пен жапырақтың қайсысы көп/артық немесе аз/кем екенін анықтау. — Неше жәндік бар? Санаңдар. (3) — Жәндіктер үшін неше жапырақ керек? Санаңдар. (5) — Егер әрбір жәндікке бір жапырақтан келсе, онда неше жапырақ артық қалады? (2) — Жапырақтар неліктен қалды, неге жәндіктер қалмады? (жапырақтар жәндіктерден артық) Қалған екі жапырақ жәндіктердің жапырақтардан кем екенін көрсететінін хабарлау. Және керісінше, жапырақтар жәндіктерден қанша артық. Оқулықтың 42-бетінде көрсетілгендей, екі санның айырмалық салыстыруын сандық сәуле көмегімен көрсету. Дескриптор: Сандарды «артық», «кем» ұғымдарын қолданып, ауызша салыстырады. Кері байланыс: Тамаша!
Тапсырма. Топтық жұмыс: «Мозайка әдісі» арқылы топқа бөлу. Үйлерді салыстыр Оқушыларға үйлерді қабаттарының саны бойынша салыстыруды ұсыну. Тапсырма оқулықтағы иллюстрация негізінде орындалады.Әр топ ішіндегі бір оқушы екі үйді биіктігі бойынша салыстыру үшін берілген сұрақтарды оқиды. Екінші оқушы жұптар құрастыру тәсілі бойынша салыстырып, қай үйде қабаттар саны артық немесе кем екенін, яғни қайсы үй биік не аласа екеніне жауап береді. Одан кейін үшінші оқушы үйдің неше қабат биік немесе аласа екенін нақтылайды. Төртінші оқушы жауапты ламинатталған параққа жазады. Тапсырманы орындап болған соң, топтар арасында жауаптарды өзара тексеруді өткізу. Жауабы: Д үйі В үйінен 3 қабатқа биік; Г үйі Е үйінен 2 қабатқа аласа; Ғ үйі А үйінен 7 қабатқа биік; ең биік үй ең аласа үйден 7 қабатқа биік. Дескриптор: Әрбір үйде неше қабат бар екенін біледі. Кері байланыс: Өте жақсы!
Бейнеролик |
(Оқулық) Қағаз қиындылары, ламинатталған қағаз http://https://m.youtube.com/watch?v=_8oT-7ejYhs
|
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сергіту сәті 5 минут |
«Санамақ әні»
|
|
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Аяқталуы 10 минут
|
Шығарып көр. Жазылым 9> 8 3< 7 1< 4 7< 10 10> 1
Жауабы: 9> 8 (1-ге); 3< 7 (4-ке); 1< 4(3-ке); 10> 1(9-ға); 7< 10 (3-ке) Қатені тап. Айтылым 9>10 2>4 6=9 3<6 5>3 1=10 8>2> 7<1 Жауабы: 9>10 2>4 6=9 3<6 5>3 1=10 8>2 7<1 Есептеп салыстыр: 3+5*4+4; 10-3*9-2; 7+2*9-3; 7-2*8-2. Жауабы: 3+5(8) = 4+4(8) 10-3(7) = 9-2(7) 7+2(9) > 9-3(6) 7-2(5) < 8-2(6) Дескриптор: Сандарды салыстыра алады. Кері байланыс: Жарайсың!
|
|
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Саралау 3 минут
|
Қызықты тапсырма: Сенде неше қарындаш бар? Сана. Сенің көршіңде неше қарындаш бар? Кімде артық? Кімде кем? Қаншаға? Дескриптор: Қарындаштар санын, «<», «>»ұғымдарын біледі. Кері байланыс: Керемет!
|
Пәнаралық байланыс Денсаулық және қауіпсіздік
техникасының сақталуы
|
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың соңы 2 минут
|
Рефлексия Бүгінгі сабақта болған көңіл – күйді бет – әлпеті салынған суреттерді таңдау. Түсінбедім Сұрағым бар Түсіндім
|
Смайликтер |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Қосымша мәліметтер |
ЖИ арқылы жасау
ЖИ арқылы жасау
Бөлісу 1 - айлық Материал тарифі-96% жеңілдік 00 05 00 ҚМЖ
Ашық сабақ
Тәрбие сағаты
Презентация
БЖБ, ТЖБ тесттер
Көрнекіліктер
Балабақшаға арнарлған құжаттар
Мақала, Эссе
Дидактикалық ойындар
және тағы басқа 400 000 материал
Барлық 400 000 материалдарды шексіз жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз 1 990 ₸ 49 000₸ 1 айға қосылу Материалға шағымдану Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз Жариялаған: Сырлыбай АяжанШағым жылдам қаралу үшін барынша толық ақпарат жіберіңіз Қаншаға артық? Қаншаға кем? Сандармен цифрлар
Тақырып бойынша 11 материал табылды
Қаншаға артық? Қаншаға кем? Сандармен цифрларМатериал туралы қысқаша түсінік
Қысқа мерзімді жоспар
Материалдың қысқаша нұсқасы Қысқа мерзімді жоспар
| ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||





















