|
Күні: Сынып: 6 сынып Тоганбаев.К.С |
Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Қарама-қарсы сандар. Бүтін сандар. Рационал сандарға есеп шығару |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) |
Қарама-қарсы сандар. Бүтін сандар. Рационал сандарға есеп шығаруды меңгеру |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Жетістік критерийлері |
Оқушылар қарама-қарсы сан ұғымын біледі, түснеді және есеп шығаруда пайдаланады. Модуль таңбасын қолдана отырып амалды орындай алады; -Рационал сандарға амалдар қолданады; |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Тілдік мақсаттар |
Пәндік лексика және терминология: - Рационал сандар; - Модуль; - Бүтін сандар Диалогқа/жазылымға қажетті тіркестер: - Бүтін сандарға .... жатады - модуль таңбасынан теріс сандар .... шығады. - Рационал сандар .... дер атайды - есептеуді тиімді тәсілмен орындау; |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Құндылықтарды дарыту |
Оқушыларды бір-біріне деген құрмет көрсетуіне тәрбиелеу. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Пәнаралық байланыс |
Физика, тарих |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
АКТ қолдану дағдылары |
таныстырылым. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Тілдік құзыреттілік |
Таңба, амалдар орындау тәртібі |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ барысы |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет |
Ресурстар |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру 2 минут |
"Қар кесегі" Оқушылыр қағаз парақтарына сұрақ немесе есеп жазып кар кесегін жасап лақтырады. Әр оқушы "қар кесегін" алып жауап жазып тағыда лақтырады. Соңғырет қағып алған оқушылар сұрақты немесе есептің жауабын тексереді. |
Қағаз парақтары |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы 9 минут |
«Кім жылдам» 2 минут Төмендегі сұрақтар тізіміне кім жылдам қолын көтереді сол жауап береді.
«Кім жылдам» кезеңін төмендегідей тізім бойынша бағалаймын: . жақсы . өте жақсы . тамаша 2- тапсырма «Сөйлесетін серіктес» 3 мин Бұл тапсырмаларады жұп болып орындайды:
1- жұп 1)
2)
2-жұп
3- жұп
2 -тапсырманы төмендегі бағалау кретерилері бойынша келесі жұп тексеріп балл қойып шығады.
3- тапсырма «Ойлан – топтас – бөліс» 4 мин Бұл тапсырмада жасырын сөзді табу (есептерді топ бойынша орындайды)
А. |-4,2|+3= Ж. (17-8,5:3,4)· 0,6= Л. 0,19+|-0,17|·3-|2,4|:6= Ы. |0,8|+|-4,5|:0,3= С. |7,5|+|-5,3|=
2-топ тапсырмасы
З. |-6,2|:|0,2|= Ы. |0,8|+|-4,5|:03= Л. |7,5|+|-5,3|= Қ. 0,19+|-0,17|·3-|2,4|:6= 3-топ тапсырмасы
А.|-6,2|:|0,2|= Ы. (17-8,5:3,4)· 06= С. |0,8|+|-4,5|:03= Р.0,19+|-0,17|·3-|2,4|:6= «Ойлан – топтас – бөліс» тапсырмасын төмендегі бағалау критерилері бойынша қарсы топ бағалайды:
|
Тақтада көрсетілген сұрақтар
Арнайы дайындалған тапсырмалар
Интерактивті тақтадағы көрсетілген бағалау критерилер
Арнайы дайындалған тапсырмалар
Интерактивті тақтадағы көрсетілген бағалау критерилер
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сергіту сәті 1 минут |
“шыңғысхан есептері” оқушыларға мәліміт беру
|
Сергіту сәтіне арналған жинақ |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Аяқталуы 5 минут
|
4- тапсырманы төмендегі дескрептрлері бойынша орындап өзін-өзі бағалайды:
|
Арнайы дайындалған тест тапсырмалары
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың соңы 1 минут
|
Рефлексия Бүгінгі сабақта болған көңіл – күйді бет – әлпеті салынған суреттерді таңдау. Түсінбедім Сұрағым бар Түсіндім
|
Стикрлер |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Үй тапсырмасы |
№ 159-160 131 бет .Ереже қайталау |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Қарама-қарсы сандар. Бүтін сандар. Рационал сандарға есеп шығару
Қарама-қарсы сандар. Бүтін сандар. Рационал сандарға есеп шығару
|
Күні: Сынып: 6 сынып Тоганбаев.К.С |
Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Қарама-қарсы сандар. Бүтін сандар. Рационал сандарға есеп шығару |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) |
Қарама-қарсы сандар. Бүтін сандар. Рационал сандарға есеп шығаруды меңгеру |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Жетістік критерийлері |
Оқушылар қарама-қарсы сан ұғымын біледі, түснеді және есеп шығаруда пайдаланады. Модуль таңбасын қолдана отырып амалды орындай алады; -Рационал сандарға амалдар қолданады; |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Тілдік мақсаттар |
Пәндік лексика және терминология: - Рационал сандар; - Модуль; - Бүтін сандар Диалогқа/жазылымға қажетті тіркестер: - Бүтін сандарға .... жатады - модуль таңбасынан теріс сандар .... шығады. - Рационал сандар .... дер атайды - есептеуді тиімді тәсілмен орындау; |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Құндылықтарды дарыту |
Оқушыларды бір-біріне деген құрмет көрсетуіне тәрбиелеу. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Пәнаралық байланыс |
Физика, тарих |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
АКТ қолдану дағдылары |
таныстырылым. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Тілдік құзыреттілік |
Таңба, амалдар орындау тәртібі |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ барысы |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет |
Ресурстар |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру 2 минут |
"Қар кесегі" Оқушылыр қағаз парақтарына сұрақ немесе есеп жазып кар кесегін жасап лақтырады. Әр оқушы "қар кесегін" алып жауап жазып тағыда лақтырады. Соңғырет қағып алған оқушылар сұрақты немесе есептің жауабын тексереді. |
Қағаз парақтары |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы 9 минут |
«Кім жылдам» 2 минут Төмендегі сұрақтар тізіміне кім жылдам қолын көтереді сол жауап береді.
«Кім жылдам» кезеңін төмендегідей тізім бойынша бағалаймын: . жақсы . өте жақсы . тамаша 2- тапсырма «Сөйлесетін серіктес» 3 мин Бұл тапсырмаларады жұп болып орындайды:
1- жұп 1)
2)
2-жұп
3- жұп
2 -тапсырманы төмендегі бағалау кретерилері бойынша келесі жұп тексеріп балл қойып шығады.
3- тапсырма «Ойлан – топтас – бөліс» 4 мин Бұл тапсырмада жасырын сөзді табу (есептерді топ бойынша орындайды)
А. |-4,2|+3= Ж. (17-8,5:3,4)· 0,6= Л. 0,19+|-0,17|·3-|2,4|:6= Ы. |0,8|+|-4,5|:0,3= С. |7,5|+|-5,3|=
2-топ тапсырмасы
З. |-6,2|:|0,2|= Ы. |0,8|+|-4,5|:03= Л. |7,5|+|-5,3|= Қ. 0,19+|-0,17|·3-|2,4|:6= 3-топ тапсырмасы
А.|-6,2|:|0,2|= Ы. (17-8,5:3,4)· 06= С. |0,8|+|-4,5|:03= Р.0,19+|-0,17|·3-|2,4|:6= «Ойлан – топтас – бөліс» тапсырмасын төмендегі бағалау критерилері бойынша қарсы топ бағалайды:
|
Тақтада көрсетілген сұрақтар
Арнайы дайындалған тапсырмалар
Интерактивті тақтадағы көрсетілген бағалау критерилер
Арнайы дайындалған тапсырмалар
Интерактивті тақтадағы көрсетілген бағалау критерилер
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сергіту сәті 1 минут |
“шыңғысхан есептері” оқушыларға мәліміт беру
|
Сергіту сәтіне арналған жинақ |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Аяқталуы 5 минут
|
4- тапсырманы төмендегі дескрептрлері бойынша орындап өзін-өзі бағалайды:
|
Арнайы дайындалған тест тапсырмалары
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың соңы 1 минут
|
Рефлексия Бүгінгі сабақта болған көңіл – күйді бет – әлпеті салынған суреттерді таңдау. Түсінбедім Сұрағым бар Түсіндім
|
Стикрлер |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Үй тапсырмасы |
№ 159-160 131 бет .Ереже қайталау |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
шағым қалдыра аласыз
























