Қысқа мерзімді жоспар.
|
10.2А бөлім. Тригонометриялық теңдеулер мен теңсіздіктер. |
Мектеп: |
|||||||||||||||
|
Күні: |
Мұғалімнің аты-жөні: Токабаева Райхан Хамитовна |
|||||||||||||||
|
Сынып: 10 |
Қатысқандар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||||||||||||
|
Сабақ тақырыбы |
Қарапайым тригонометриялық теңдеулер |
|||||||||||||||
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) |
10.2.3.8 - қарапайым тригонометриялық теңдеулерді шеше алу; |
|||||||||||||||
|
Сабақ мақсаттары |
тригонометриялық теңдеулерді шешу барысында білімдерін қолдана біледі, біліктіліктерін қалыптастырады |
|||||||||||||||
|
Бағалау критерийлері |
Оқушы: -тригонометриялық функциялар анықтамасын біледі; -тригонометриядық теңдеулердің шешу әдісін біледі және қолдана алады; -бұрыштар үшін тригонометриялық функциялар мәндерін біледі; -әртүрлі тригонометриялық түрлендірулер формулаларын біледі; -анықталу облысын ескере отырып жауабын дұрыс жазса, мақсатына жетеді. |
|||||||||||||||
|
Құндылықтарды дарыту |
бірлік және ынтымақ, әділдік және жауапкершілік, заң және тәртіп, еңбекқорлық құндылықтарын дамыту. |
|||||||||||||||
|
Сабақ барысы |
||||||||||||||||
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Педагогтің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||||
|
Сабақтың басы 2 мин |
Ұйымдастыру кезеңі Ұйымдастыру кезеңі Сыныпта жағымды атмосфера қалыптастыру мақсатында оқушылармен «Сәлем» бес саусақ арқылы амандасу |
оқушылар Сәлем сөзінен алақандарын беттестіруден бастап, әр саусаққа Мен бүгін саған сәттілік тілеймін деп бір – біріне тілек тілейді |
|
Презентация |
||||||||||||
|
Сабақтың ортасы 5 мин
10 мин
5 мин
10 мин
|
Бағалау парағы
Жеке жұмыс .«Миға шабуыл» .: Wordwall сервис арқылы сәйкестікті анықтаңдар Оқушы жауаптарын қадағалап , дұрыс жолға бағыттап отырады
Тексеру
« Есіңе сақта! ». Тригогонометриялық теңдеулерді шешу жалпы түрлері. Қайталайды дәптерге түрту арқылы
Жұптық жұмыс .«Сиқырлы гүл» ойыны Гүл жапырақтарында тригонометриялық теңдеулер шешудің дербес жағдайлары жазылған. Жапырақтарды тисті кесте үяшықтарына қою керек Дербес түрлері
Жұптық жұмыс. Тақтаға үш конвертте сары түсті, жасыл түсті және қызыл түсті есептер. Деңгейлік тапсырмаларды оқушылар өздері алып шығарады. Қиын есептерді тақтада көрсетіледі. Жұптар өздерінің шешімдерін ортаға салады. 1. Базалық деңгей. Сары қиықшасы бар оқушыларға: Теңдеуді шешіңдер.
2)
3)
2. Негізгі деңгей. Жасыл түсті қиықшасы бар оқушыларға: Теңдеуді шешіңдер.
2)
X2=
3)tg
3. Күрделі деңгей. Қызыл қиықшасы бар оқушыларға: Теңдеуді шешіңдер.
Кері байланыс 1.Тапсырманы орындау барысында қандай қиындық туындады? 2. Неліктен деп ойлайсыз? 3. Қандай қасиеттерді қайталау керек.
Үй тапсырмасы: Теңдеуді шешіңдер. Формулаларды жаттау. №19.8 , 153 бет
Бағалау |
Оқушылар бұрынғы білімдерін жаңғыртып еске түсіреді Тапсырманы орындайды
Тақтада әр оқушы бір жалпы түрін жазады
Дұрыс жауаптарын таңдап үяшықтарға қояды
Есептердің шығару жолдары талданады, түсініктеме беріледі
Сұрақтарға жауап береді
Оқушылар үй тапсырмасын күнделікке жазады Бағалау парағының баллдарын санап қорытынды шығарады |
Тапсырма орындаған сайын бағалау парағын толтырады
Дескриптор -сұрақтарға жауап береді
Әр дұрыс жауап-1 балл
Өзін –өзі бағалайды
Дескриптор -сұрақтарға жауап береді
Әр дұрыс жауап-1 балл, мұғалім бағалайды Оқушылар бірін бірі бағалайды
Дескриптор -дұрыс шешімін табады
Әр дұрыс жауап-1 балл
Оқушылар бірін бірі бағалайды
Дескриптор:
тригонометриялық функциялар анықтамасын біледі; -тригонометриядық теңдеулердің шешу әдісін біледі және қолдана алады; -бұрыштар үшін тригонометриялық функциялар мәндерін біледі; -әртүрлі тригонометриялық түрлендірулер формулаларын біледі; Жалпы балл - 2
Оқушылар бірін бірі бағалайды және мұғалімнің бағалауы жүзеге асады.
0-6 балл - «2» 7-11балл - «3» 12-14 балл - «4» 15-17 балл - «5» |
Шыныбеков Ә.Н. Алгебра және анализ бастамалары 10 сынып, https://wordwall.net/ru/resource/64207193
Презентация
Презентация
|
||||||||||||
|
Сабақтың соңы
3 мин |
Сабақ соңында жүргізілетін рефлексия:
|
Оқушылар сабақ бойынша білгендерін қорытындылап бағалау критерийлері бойынша, келесі сандықтарды таңдайды.
|
|
Презентация |
||||||||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Қарапайым тригонометриялық теңдеулер
Қарапайым тригонометриялық теңдеулер
Қысқа мерзімді жоспар.
|
10.2А бөлім. Тригонометриялық теңдеулер мен теңсіздіктер. |
Мектеп: |
|||||||||||||||
|
Күні: |
Мұғалімнің аты-жөні: Токабаева Райхан Хамитовна |
|||||||||||||||
|
Сынып: 10 |
Қатысқандар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||||||||||||
|
Сабақ тақырыбы |
Қарапайым тригонометриялық теңдеулер |
|||||||||||||||
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) |
10.2.3.8 - қарапайым тригонометриялық теңдеулерді шеше алу; |
|||||||||||||||
|
Сабақ мақсаттары |
тригонометриялық теңдеулерді шешу барысында білімдерін қолдана біледі, біліктіліктерін қалыптастырады |
|||||||||||||||
|
Бағалау критерийлері |
Оқушы: -тригонометриялық функциялар анықтамасын біледі; -тригонометриядық теңдеулердің шешу әдісін біледі және қолдана алады; -бұрыштар үшін тригонометриялық функциялар мәндерін біледі; -әртүрлі тригонометриялық түрлендірулер формулаларын біледі; -анықталу облысын ескере отырып жауабын дұрыс жазса, мақсатына жетеді. |
|||||||||||||||
|
Құндылықтарды дарыту |
бірлік және ынтымақ, әділдік және жауапкершілік, заң және тәртіп, еңбекқорлық құндылықтарын дамыту. |
|||||||||||||||
|
Сабақ барысы |
||||||||||||||||
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Педагогтің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||||
|
Сабақтың басы 2 мин |
Ұйымдастыру кезеңі Ұйымдастыру кезеңі Сыныпта жағымды атмосфера қалыптастыру мақсатында оқушылармен «Сәлем» бес саусақ арқылы амандасу |
оқушылар Сәлем сөзінен алақандарын беттестіруден бастап, әр саусаққа Мен бүгін саған сәттілік тілеймін деп бір – біріне тілек тілейді |
|
Презентация |
||||||||||||
|
Сабақтың ортасы 5 мин
10 мин
5 мин
10 мин
|
Бағалау парағы
Жеке жұмыс .«Миға шабуыл» .: Wordwall сервис арқылы сәйкестікті анықтаңдар Оқушы жауаптарын қадағалап , дұрыс жолға бағыттап отырады
Тексеру
« Есіңе сақта! ». Тригогонометриялық теңдеулерді шешу жалпы түрлері. Қайталайды дәптерге түрту арқылы
Жұптық жұмыс .«Сиқырлы гүл» ойыны Гүл жапырақтарында тригонометриялық теңдеулер шешудің дербес жағдайлары жазылған. Жапырақтарды тисті кесте үяшықтарына қою керек Дербес түрлері
Жұптық жұмыс. Тақтаға үш конвертте сары түсті, жасыл түсті және қызыл түсті есептер. Деңгейлік тапсырмаларды оқушылар өздері алып шығарады. Қиын есептерді тақтада көрсетіледі. Жұптар өздерінің шешімдерін ортаға салады. 1. Базалық деңгей. Сары қиықшасы бар оқушыларға: Теңдеуді шешіңдер.
2)
3)
2. Негізгі деңгей. Жасыл түсті қиықшасы бар оқушыларға: Теңдеуді шешіңдер.
2)
X2=
3)tg
3. Күрделі деңгей. Қызыл қиықшасы бар оқушыларға: Теңдеуді шешіңдер.
Кері байланыс 1.Тапсырманы орындау барысында қандай қиындық туындады? 2. Неліктен деп ойлайсыз? 3. Қандай қасиеттерді қайталау керек.
Үй тапсырмасы: Теңдеуді шешіңдер. Формулаларды жаттау. №19.8 , 153 бет
Бағалау |
Оқушылар бұрынғы білімдерін жаңғыртып еске түсіреді Тапсырманы орындайды
Тақтада әр оқушы бір жалпы түрін жазады
Дұрыс жауаптарын таңдап үяшықтарға қояды
Есептердің шығару жолдары талданады, түсініктеме беріледі
Сұрақтарға жауап береді
Оқушылар үй тапсырмасын күнделікке жазады Бағалау парағының баллдарын санап қорытынды шығарады |
Тапсырма орындаған сайын бағалау парағын толтырады
Дескриптор -сұрақтарға жауап береді
Әр дұрыс жауап-1 балл
Өзін –өзі бағалайды
Дескриптор -сұрақтарға жауап береді
Әр дұрыс жауап-1 балл, мұғалім бағалайды Оқушылар бірін бірі бағалайды
Дескриптор -дұрыс шешімін табады
Әр дұрыс жауап-1 балл
Оқушылар бірін бірі бағалайды
Дескриптор:
тригонометриялық функциялар анықтамасын біледі; -тригонометриядық теңдеулердің шешу әдісін біледі және қолдана алады; -бұрыштар үшін тригонометриялық функциялар мәндерін біледі; -әртүрлі тригонометриялық түрлендірулер формулаларын біледі; Жалпы балл - 2
Оқушылар бірін бірі бағалайды және мұғалімнің бағалауы жүзеге асады.
0-6 балл - «2» 7-11балл - «3» 12-14 балл - «4» 15-17 балл - «5» |
Шыныбеков Ә.Н. Алгебра және анализ бастамалары 10 сынып, https://wordwall.net/ru/resource/64207193
Презентация
Презентация
|
||||||||||||
|
Сабақтың соңы
3 мин |
Сабақ соңында жүргізілетін рефлексия:
|
Оқушылар сабақ бойынша білгендерін қорытындылап бағалау критерийлері бойынша, келесі сандықтарды таңдайды.
|
|
Презентация |
||||||||||||
шағым қалдыра аласыз




















