Материалдар / Қарапайым тригонометриялық теңдеулер ҚМЖ
2023-2024 оқу жылына арналған

қысқа мерзімді сабақ жоспарларын

жүктеп алғыңыз келеді ма?
ҚР Білім және Ғылым министірлігінің стандартымен 2022-2023 оқу жылына арналған 472-бұйрыққа сай жасалған

Қарапайым тригонометриялық теңдеулер ҚМЖ

Материал туралы қысқаша түсінік
Қарапайым тригонометриялық теңдеулер сабақ жоспар
Авторы:
Автор материалды ақылы түрде жариялады.
Сатылымнан түскен қаражат авторға автоматты түрде аударылады. Толығырақ
17 Мамыр 2023
121
0 рет жүктелген
Бүгін алсаңыз 25% жеңілдік
беріледі
250 тг 188 тг
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады

Сабақ жоспары


2 Бөлім: Тригонометриялық функциялар

Колледж: «Жаңаөзен қызмет көрсету және жаңа технологиялар колледжі»

Күні:

Мұғалімнің аты-жөні: Айтекенова С.Б.

Тобы

Қатысқандардың саны:

Қатыспағандар саны:

Сабақ тақырыбы

Қарапайым тригонометриялық теңдеулер

Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме)

10.2.3.8 - қарапайым тригонометриялық теңдеулерді шеше алу;

Сабақтың мақсаты

қарапайым тригонометриялық теңдеулерді шешу

Бағалау критерийлері

Студенттер:

- қарапайым тригонометриялық теңдеулерді шешуде формулаларды қолданады;

-қарапайым тригонометриялық теңдеулерді шешеді.

Тілдік мақсаттар

Білім алушы:

  • қарапайым тригонометриялық теңдеулердің шешімдерін түсіндіреді.

Бөлім бойынша лексика мен терминология

- тригонометриялық теңдеулер;

Диалогқа/жазылымға қажетті тіркестер

- қарапайым тригонометриялық теңдеулер деп … түріндегі

теңдеулерді атайды;

- теңдеудің шешімі болмайды, себебі … ;

берілген тригонометриялық теңдеуді шешу үшін … ;

Құндылықтарды дарыту


Құндылықтарды дарыту жеке жұмыс, жұптық жұмыс арқылы жүзеге асады. Пікірталас, өз ойын қорыту, пікірін көпшілік алдында дәлелдей білу, диалог кезінде өз ойын түсіндірумен қатар басқалардың да пікірін тыңдап, құрметтеу, өзара көмек көрсету сияқты әрекеттер жүргізіледі.

АКТ қолдану дағдылары

Интернет-ресурстармен және электронды кітаптармен және оқулықтар мен ғаламтор материалдары

Пәнаралық байланыстар

Информатика

Алдын ала меңгерілуге тиісті білімдер

Арксинус, арккосинус, арктангенс, арккотангенс туралы түсінік.

Сабақтың жүру барысы

Сабақтың келісілген кестесі

Жоспарланған іс–шаралар

Ресурсы

Басталуы

7 мин

Сабақта жағымды психологиялық ахуал қалыптастыру. Студентердің зейін сабаққа шоғырландыру.

«Ой түрткі» әдісі

С-1: а санының арксинусы дегеніміз не?

С-2: а санының арккосинусы дегеніміз не?

С-3: а санының арктантенсы дегеніміз не?

C-4 : а санының арккотангенсы дегеніміз не?

ҚБ. Оқытушының бағалауы.

Топқа бөлу. «Түрлі түсті стикерлер» әдіс

Саралау әдісі: жіктеу.

Аралас топқа бөлу.





Түрлі –түсті стикер



20 мин

Жаңа тақырыпты меңгеру

«Бейне кейс» әдісі арқылы видео материалды көре отырып студенттер жаңа сабақпен танысады және есептер шығарады.

Видео материал арқылы студенттер өздігімен қарапайым тригонометриялық теңдеудің аңықтамасымен танысып, формуларды жазып алады, дербес жағдайларын қарастырады.

Талқылау ұйымдастырады, жетелеуші сұрақтар қою арқылы туындаған мәселе аңықталып, кері байланыс беріледі.

Қ.Б. «Білім гүлі» әдісі


https://youtu.be/AOV7X93Jfgg









30 мин

Топтық жұмыс

«Әткеншек» әдісі

Қарапайым тригономометриялық теңдеулерді

шығару дағдысын жетілдіру мақсатында қолданылады. Үлестірме материалдар таратылады, әр студент кез келген тапсырманы таңдап, оның толық шешімін рәсімдеу керек. Егер білім алушы есебінің шешімінің немесе рәсәмделуінің дұрыстығына күмән келтірсе, осы есепті таңдаған басқа студентпен бірігіп топ құрайды. Есепті толық шешкен соң, бастапқы өз тобына есептің шешімін түсіндіреді.

Саралаудың «Тапсырма» тәсілі

Әр топқа күрделігіне қарай ілгерлеп отыратын тапсырмалары

бар карточкалар дайындалдады.

Білім деңгейі әр түрлі

студенттерге

арналған тапсырмалар, тапсырманы өздері таңдауға мүмкіндік беріледі.


1 Теңдеуді шешіңіз:

І топ

б)

Дескриптор:

- берілген теңдеуді қарапайым теңдеуге келтіреді;

-теңдеудің шешімін табады.

ІІ топ

г)

в)


Дескриптор:

- берілген теңдеуді қарапайым теңдеуге келтіреді;

-теңдеудің шешімін табады.

Қ.Б. өзін-өзі бағалау. «Үлгімен салыстыру»

Дайын жауаптар тақтада көрсетіледі.

Сабақты қорытындылау.

Студенттер тақырыпты қаншалықты меңгергенің тексеру мақсатында, Quizizz.com бағдарламасын пайдаланалып тест сұрақтары әзірленді.

https://quizizz.com/admin/quiz/6155d2c0598298001dc3bcd7

Қ.Б. Өзін-өзі бағалау.






















Тақта








https://quizizz.com/ бағдарламасы

соңы

7мин

Үй тапсырмасы: 19.2 есеп.

Рефлексия

«Ыстық орындық» әдісі.

Жаңа сабақты қорытындылау үшін екі топтан бір-бір студент шығады,орындыққа отырады. Студент ыстық орындыққа отырып қарсы топтың сұрақтарына жауап береді.




Саралау – Сіз қандай тәсілмен көбірек қолдау көрсетпексіз? Сіз басқаларға қарағанда қабілетті оқушыларға қандай тапсырмалар бересіз?

Бағалау – Сіз оқушылардың материалды игеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлап отырсыз?

Денсаулық және қауіпсіздік техникасын сақтау



Саралау әдісі: жіктеу.

Аралас топқа бөлу.

Саралау әдісі: «Дереккөз»

https://quizizz.com/ сайты арқылы тесттер орындайды, Ютуб каналы.

Саралаудың «Тапсырма» тәсілі. Тапсырмалар студенттердің қажеттіліктерін есепке ала отырып әзірленді.Әр топқа күрделігіне қарай ілгерлеп отыратын тапсырмалары бар карточкалар дайындадым. Білім деңгейі әр түрлі студентерге арналған тапсырмалар, тапсырманы өздері таңдауға мүмкіндік беріледі.


Сабақ барысында

Қ.Б. жүргізіледі. Келесі әдістер қоладанылады: өзін-өзі бағалау «Үлгімен салыстыру» әдісі, «Білім гүлі» әдісі,оқытушының бағалауы, «Ыстық орындық» әдісі

Денсаулық сақтау технологиялары. Сергіту сәттерімен өткізіледі, білім алушылар қимыл-қозғалыста болады.


Қорытынды баға

Қандай екі зат өте жақсы өтті (оқуда және оқу барысында)?

1:

Қандай заттар сабақты жақсартар еді (оқуда және оқу барысында)?

1:

Осы сабақта сынып өте белсенді қатысып отырды





Материал жариялап тегін сертификат алыңыз!
Бұл сертификат «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық жұмысын жарияланғанын растайды. Журнал Қазақстан Республикасы Ақпарат және Қоғамдық даму министрлігінің №KZ09VPY00029937 куәлігін алған. Сондықтан аттестацияға жарамды
Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!