Назар аударыңыз. Бұл материалды сайт қолданушысы жариялаған. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзса, осында жазыңыз. Біз ең жылдам уақытта материалды сайттан өшіреміз
Жақын арада сайт әкімшілігі сізбен хабарласады
Бонусты жинап картаңызға (kaspi Gold, Halyk bank) шығарып аласыз
Қатынас ыдыстар 7 сынып
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: |
Мектеп: Железин № 3 ЖОББМ |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Күні: |
Мұғалімнің аты-жөні: Нурлибаева А.У. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сынып: 7 «а» |
Қатысқандар саны: 18 Қатыспағандар саны: 0 |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақ тақырыбы |
Қатынас ыдыстар. |
|
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақ мақсаттары |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Жетістік критерийлері |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Тілдік мақсаттар
|
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Құндылықтарды дарыту |
Оқушыларды адамгершілікке, патриоттық сезімді бойларына сіңдіру. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Пәнаралық байланыстар |
Математикамен байланыс арқылы математикалық есептеулерді дұрыс жүргізуді, график салуда масштаб сақтауды жүзеге асыру. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
АКТ қолдану дағдылары |
Презентация және http://www.bilimland.kz/index.php/kz/ сілтемесін АКТ көмегімен ұсыну. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Бастапқы білім
|
Қысым. Паскаль заңы. Сұйықтың қысымы |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақ барысы |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет
|
Ресурстар |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың басы (0-10 мин) |
Оқушылардың қызығушылықтарын ояту. «Еске түсіру» стратегиясы бойынша үйтапсырмасын қайталау. Онлайн тест: Kahoot. Мұғалім: Ұйымдастыру кезеңі. Осы сурет арқылы нені түсінуге болады? не себепті бұл ыдыстардағы сұйықтың деңгейі барлық бөліктерінде бірдей? Оқушылар: Үй тұрмысындағы ыдыстар. Өйткені қысым барлық ауданға түседі. |
http://bilimland.kz/kk/content/category/search#p=1&pn=6&s=%D0%B0%D1%82%D1%8B%D0%BD%D0%B0%D1%81+%D1%8B%D0%B4%D1%8B%D1%81%D1%82%D0%B0%D1%80 |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың ортасы (10мин) Тапсырмалар: №1 (10мин) №2 (1мин) №3 Сабақты қорытындылау. Сабақ бойынша рефлексия (2 минут) |
Мұғалім: Қатынас ыдыстар деп екі ұшы ашық орталары жалғасқан ыдыстарды айтады.
Мұғалім: Қатынас ыдыстардың қасиеттері
Оқушы: Осы ыдыстарға құйылған ыдыстағы судың деңгейлері бірдей биіктікте болатынын айтады. Мұғалім:
Мұғалім:
Сұйықтардың тепе-теңдік шарты:
Қ атынас ыдыстардағы әртекті сұйық бағандарының биіктігі олардың тығызықтарына кері пропорционал.
Адам суда 9 м тереңдікке дейін жүзіп бара алады. Осы тереңдіктегі адамға әрекет ететін су қысымын есептеп табыңдар? Теңіз суының тығыздығы: 1030 кг/м3 . Берілгені: Талдау: Шешуі: Һ=9 м р = ρ g Һ р =1030кг/м3*10м/с2*9м=92,7кПа ρ=1030 кг/м3 g= 10Н/м3
Сергіту сәті: «Мен таптым» әдісі Қатысушылар дөңгелене отырып, кезекпен бірден жетіге дейін санайды. Жеті санынайтатын адам «жеті» деудің орнына, орнынан тұрып, «Мен таптым» деп айтуы керек. Кім жаңылысса, сол ойыннан шығады. Жеке жұмыс «Блум таксономиясы»
Рефлексия «Аяқталмаған сөйлемдер» әдісі арқылы оқушылар сабақтағы іс-әрекетіне рефлексия жасайды. 1. Мен
сабақта қызықты _____________ қызықсыз болды деп
ойлаймын. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың соңы (3мин)
|
«Табыс ағашы» Әр оқушының табыс ағашы болады, оқушылар сабақты қалай меңгергенін, қай деңгейге жеткендерін бояп көрсетеді. Үй жұмысы: §48 оқу. |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Саралау –оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз? |
Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз? |
Денсаулық және
қауіпсіздік техникасының сақталуы |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Барлық оқушылар: Бүгінгі игерген материалдар келесі сабақтардың негізі болатындықтан, тақырып бойынша теориялық білімдерін барлық оқушыда қалыптастыру. Оқушылардың басым бөлігі: үйкеліс және оның түрлерін біледі және ажырата алады. Үйкеліс күшінің формуласын пайдаланып есеп шығара алады. |
(1) Алдағы тақырыптың түсінуін. (2) Үй жұмысының орындалуын. (3) Жаңа тақырыпты меңгеруде пікірталастарға қатысып отыруын. (5) Сыни ойлау дағдыларын дамытуға бағытталған есептерде ойлау операцияларын қолдануы.
|
Оқушы құрал-жабдықтар мен жұмыс жасағанда өздерінің және басқалардың денсаулығына, мектеп мүлкіне жауапкершілікпен қарау. Алынған нәтижені талқылау барысында креативті, сыни тұрғыдан талқылау. Оқушылардың жұппен, топпен жұмыс жасауы, мұғаліммен біріге отырып жаңа білім алуға әрекет етуі олардың өзара , және мұғаліммен қарым қатынасын нығайтады. Олар өз пікірін айтуға дағдыланады.Тілдік дағдылары қалыптасады. |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Жалпы баға Сабақтың жақсыөткен екі аспектісі (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? 1: Оқушылар белсенді сұрақтарға жауап беріп отырды. 2: Тақырыпты оқушылар белсенді түрде ойларын айтып, аша білді. Сабақты жақсартуға не ықпал ете алады (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? 1: Оқушылардың қызығушылығын оятатындай жұмыстардың жасалуы. Сабақ барысында сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістік/қиындықтары туралы нені білдім, келесі сабақтарда неге көңіл бөлу қажет? 1: Топтық тапсырма кезінде оқушылардың деңгейлеріне байланысты бөлу.
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|