Назар аударыңыз. Бұл материалды сайт қолданушысы жариялаған. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзса, осында жазыңыз. Біз ең жылдам уақытта материалды сайттан өшіреміз
Жақын арада сайт әкімшілігі сізбен хабарласады
Бонусты жинап картаңызға (kaspi Gold, Halyk bank) шығарып аласыз
Қауіпсіздік ережесі. Ойыншының тактикалық іс- әрекеті
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады
Қысқа мерзімді сабақ жоспары
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: 7-бөлім – Спорт ойындарының тактикалық дағдылары |
Мектеп: Бауыржан Момышұлы атындағы 62 жалпы бiлiм беретiн орта мектебi |
||||||||
Күні: |
Мұғалімнің аты-жөні: Мустафаев Азамат Нурыллаевич |
||||||||
Сынып: 11 |
Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: |
|
|||||||
Сабақ тақырыбы |
Қауіпсіздік ережесі. Ойыншының тактикалық іс- әрекеті |
||||||||
Оқу мақсаты |
11.3.4.4. Өзгелердің денсаулығын нығайтуға бағытталған дене белсенділігі көмегімен қауіпсіз сабақтар өткізу. 11.1.1.1. Өзінің және өзгелердің спорттық арнайы қимыл-қозғалыс дағдыларының дәлдігін, бақылауды және икемділігін кең ауқымда жоғары дәрежеде көрсету және бағалау |
||||||||
Сабақ мақсаттары |
1.Допты жоғарыдан, төменнен беру, қабылдау техникасын жетілдіру 2.Әр-түрлі техникалық амал тәсілдерді ойын барысында қолдану.. |
||||||||
Бағалау критерийлері |
- Арнайы спорттық техникаларды орындау кезінде тактикалық дағдылар мен реттілікті салыстырады және талдайды - Тактикалық дағдыларды қолдану кезінде өзінің және өзгелердің қозғалыс қабілетін сын тұрғысынан бағалайды. |
||||||||
Тілдік мақсаттар
|
пас, доп беру |
||||||||
Құндылықтарды дарыту |
Денсаулық – арнайы жүгіру тапсырмаларды орындау кезінде; Адалдық – бір-бірін бағалау кезде; Толеранттылық, құрмет, жауапкершілік - жұптық, топтық жұмыс кезінде. |
||||||||
Пәнаралық байланыстар |
Физика |
Топтық тапсырма кезінде |
|||||||
АКТ қолдану дағдылары |
Оқушылар тақырыпақа сәйкес интернет желісінен мағлұматтар қарайды. |
||||||||
Бастапқы білім |
Оқушылардың алдыңғы сабақтардан және мектептен тыс қызметтен алған командалық ойындар туралы білімдері мен дағдылары бар. |
||||||||
Сабақ барысы |
|||||||||
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет
|
Ресурстар |
|||||||
Сабақтың басы 12 минут 7 минут 5 минут |
|
Арнайы бейімделу жаттығуларына сілтеме: |
|||||||
Сабақтың ортасы 23 минут 12 минут 11 минут |
1.Футбол ойынының презентациясы. №1тапсырма (С, ЖЖ) Оқушылар жұпта техника қауіпсіздігі бойынша нұсқаулықты меңгеруге арналған сұрақтар қойып, білімдерін тексереді Ұстаз осы тапсырманы үшін оқушыларды ойын тәсілі бойынша бөледі "Көзбен ату". Оқушылар шеңбер бойына тұрып, көздерін жұмады. Ұстаздың командасы бойынша көздерін ашып өз жұбын іздейді. Егер көздері кездессе, жұп құрып шеңберден шығады. (С, ЖЖ, Э, Ф) Оқушылар жұпта жұмыс жасап, арнайы әрекеттерді қарастырады: Оқушылар 10-12 м қашықтықта кеуде тұсынан (іш тұсы немесе одан төмен) көтерілудің ішкі бөлікте тұрып допты лақтырады. Серіктес денесінің тиісті бөлігімен, доптың түсуіне жол бермей, оны тоқтатып қабылдап алады және сол биіктікте қайтадан лақтырады. Дәл осылай жүгіріп бара жатып 15-18 м қашықтықта орындайды.
Дескриптор: -оқушы доппен жүру және қабылдау,беру техникаларын орындалуын салыстырады және талдайды ҚБ: өзін-өзі бағалау №2 тапсырма (С, Т, К, Ж) Оқушылар топтарға бөлініп, "Допты шаршы ішінде лақтыру" ойынын ойнайды (4-еуі 1-еуге қарсы, 6-ауы 2-еуге қарсы, 8 3-еуге қарсы) (С, Т, Э) Оқушылар топтарға бөлініп, "Жетеу жетеуге қарсы" ойынын ойнайды Екі команда жеті ойыншыдан және қақпашы қорғайтын бір стандартты қақпадан құралып, алаңның жарты бөлігінде ойнайды. 4 қорғаушы және 3 жартылай қорғаушы үш шабуылдаушыдан, үш жартылай шабуылдаушыдан және бір қорғаушыдан қапаны қорғайды. Шабуылдаушы команда қорқаушы қорғап тұрған қақпаға допты кіргізуге, қорғалушы команда шабуылды бұзып, допты алаңның орталық сызығы бойынша өткізуге тырысады. Ойын допты орталық сызыққа қарай шығарудан басталады. Шабуылдаушы команда допқа ие болып, шабуылда қақпаға қарай жүргізіп, допты кіргізуге тырысады. Егер допты кіргізсе, 3-4 ұпайға ие болады. Егер қорғалушы команда допты тартып ала алса, допты ұсыну арқылы, орталық сызыққа дейін жүргізіп және айналып және одан допты өткізіп шабуылды бастайды. Бұл үшін қорғалушы команда 1 ұпай Шабуылдаушы команда допты жоғалтқанда 1 ұпай алады. Шабуылдаушы команда допты жоғалтқан сәтте қорғанушы функциясын орындауға ауысып, допты орталық сызық арқылы өткізуге кедергі келтіреді
Ережеге сай оқушылар шабуылшы және қорғаушының тактикасын құрып екі топқа бөлініп футбол ойынын ойнайды. Дескриптор: Оқушы доппен орындалу техникаларын тактикалық әрекеттерде қолданады ҚБ: топтық бағалау |
Техника қауіпсіздігі бойынша нұсқаулықтан өту туралы қолтаңбаларды тіркеуге арналған журнал Футбол ойынының техникасын оқуға арналған сілтеме https://massaget.kz/layfstayl/sport/bul_kyzyk/46242 "Жетеу жетеуге қарсы" ойынына сілтеме http://footballtoplay. blogspot.com/p/blog-page_18.html
Шабуылшының үш бұрыш тактикасы. https://www.youtube. com/watch? v=AcnCDiioxO4 |
|||||||
Сабақтың соңы 5 минут |
Сабақтың соңында оқушылар рефлексия жасауйды: - нені үйренді; - не нәрсе түсініксіз болып қалды; - немен қайта жұмыс жасау керек. - шаңғы базасына қайту және құрал-жабдықтарды тапсыру |
Кең,таза кеңістік. |
|||||||
Саралау – оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз? |
Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз? |
Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы |
|||||||
-Оқушының жеке мүмкінідіктерін анықтау; -тапсырмалар күределі немесе жеңілдетілген; -диалог арқылы. |
- өзін-өзі бағалау; - бірін-бірі бағалау; - топтық бағалау - мұғалімнің бақылауымен. |
Денсаулық сақтау технологиялары. Сергіту сәттері мен белсенді іс-әрекет түрлері. Осы сабақта қолданылатын Қауіпсіздік техникасы ережелерінің тармақтары |
|||||||
Сабақ бойынша рефлексия Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары дұрыс қойылған ба? Оқушылардың барлығы ОМ қол жеткізді ме? Жеткізбесе, неліктен? Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме? Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталды ма? Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды, неліктен? |
Бұл бөлімді сабақ туралы өз пікіріңізді білдіру үшін пайдаланыңыз. Өз сабағыңыз туралы сол жақ бағанда берілген сұрақтарға жауап беріңіз. |
||||||||
|
|||||||||
Жалпы баға Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? 1: 2: Сабақты жақсартуға не ықпал ете алады (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? 1: 2: Сабақ барысында сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістік/қиындықтары туралы нені білдім, келесі сабақтарда неге көңіл бөлу қажет? |