Қазақстан Республикасының Оқу-ағарту министрлігі
«М.О. Әуезов атындағы педагогикалық колледжі» КМҚК

«Бекітемін»___________
Колледж әдіскері: Сербурина Н.А.
«Келісемін» ___________
Сынып жетекшісі: Кутуева Шынар
Тақырыбы:
Өтетін орыны: «№4 ЖОББМ» КММ
Сынып: 4«а»
Мерзімі:08.11.24
Тобы: БББ 22-09-03
Машықкер: Жакупова Акниет
Баға: «___»__________________
Семей, 2024
|
Бөлім: |
Гимнастиканың негізгі элементтері |
|
|||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Жакупова Акниет |
Күні:08.11.24 |
|||
|
Сынып: 4 |
Қатысушылар саны:17 |
Қатыспағандар саны:0 |
|||
|
Сабақтың тақырыбы |
Қауіпсіздік ережесі. Жалпы дамытуға арналған жаттығулар |
||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
4.3.4.1 денсаулықты нығайтуға ықпал ететін дене жаттығуларын орындау кезінде қиындықтар мен тәуекелдерді еңсеру үшін тиісті реакцияларды таңдау және қолдану |
||||
|
Сабақтың мақсаты |
Оқушыларр жалпы дамытуға арналған жаттығу элементтерін пайдалану арқылы қозғалыс дағдыларын,допты пайдалану арқылы комнадада жұмыс жасалу жағдыларын дамытады,қарапайым техниканы пайдалану арқылы тапсырмалар орындауды үйренеді. Жеке және топтық жұмыс арқылы гимнастикалық жаттығуларды орындайды. |
||||
|
|
Сабақ барысы |
||||
|
Сабақтың кезеңі/уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
|
Сабақтың басы 6 минут |
Ұйымдастыру кезені 1)Оқушылармен амандасу 2)Сапқа тұрғызу,түгендеу Сабақ барысын түсіндіру.Қауіпсіздік ережелерін еске түсіру. Шаттық шеңбері Дене мүшелерімен амандасу (көзбен,қол алысып,құлақпен,аяқпен амандасу) -Екі көз не үшін керек? -Екі құлақ не үшін керек? -Екі қол не үшін қажет? -Екі аяқ не үшін қажет? -Ал бас не үшін керек? Дұрыс балалар олай болса мен сендердің барлық дене мүшелеріне саулық тілеймін. Жұмыс ережесіне келісу Алдыңғы білімді еске түсіру (жеке,жұпта,топта,ұжымда) (Ұ)«Допты қағып ал» тәсілі бойынша сыныпқа сұрақтар қоямын. |
-Жақсыларды көру үшін -Ақыл-кеңес тыңдау үшін -Елге көмек беру үшін -Шетте жүрсең туған жерге жету үшін -Бәрін-бәрін ойлау үшін |
Мақтау, мадақтау |
|
|
|
Сабақтың ортасы 26 минут |
Жүру бағытында орындалатын жаттығулар: 1.Екі қолды жоғары көтеріп,аяқтың ұшымен жүру 2.Қол белде,өкшемен жүру 3.Қол желкеде,жартылай отырып жүру Жүгіру бағытында орындалатын жаттығулар: 1.Жеңіл жүгіріс 2.Тізені алға көтеріп жүгіру 3.Қолды артқа қойып,аяқты артқа сермей жүгіру (С.Т.ҚБ) Команданың ойыншылары ойын алаңының алдыңғы сызығында тұрады. Алаңның жаныңдағы сызық 0,5 м-ге бөлінеді. Мұғалім әр командадан бір-бір
ойыншыны шақырады,олар ортаға шығады,мұғалімнің белгісі бойынша
допты лақтырады,оны бар күштерін с Доп ауада болған кезде қанша бөлікті жүгіріп өтсе,сонша ұпай жинайды. Көп ұпай жинаған команда жеңіске жетеді. ( Параллель сызықтардың жанына ойыншылар жұп болып сапқа тұрады.Жұптардың арасындағы интервал 1 м болады.Бағытталушы ойыншылардың қолында доп болады.Қолында жоғары көтерген шеңбер бар ойыншы жұптардың арасында жүріп отырады. Шеңбер ойыншылардың алдында келген кезде допты шеңберге түсетіндей етіп беруі керек.Ойын команданың барлық ойыншылары допты беріп біткенге дейін жалғасады.Көп ұпай жинаған команда жеңіске жетеді. (С,Т,ҚБ) «Төрт жаққа бағытталған доп». О Допты кері алған соң ,оны екінші ойыншыға береді. Допты алған соңғы ойыншы шеңберге келеді де,шеңбердегі ойыншы саптағы бірінші ойыншы болып тұрады. Ойын шеңберде бірінші тұрған ойыншы қайта шеңберге келгенге дейін жалғасады. Ойында шеңберге көп ойыншысы болған команда жеңіске жетеді. |
Жалпы дене жаттығуларын оырндайды Оқушылар белсенділік танытады. Тапсырманы барлық оқушылар қатысып белсенді орындайды. Белсене командамен жұмыс жасайды. |
Мақтау, Мадақтау Мақтау, Мадақтау Мақтау мадақтау |
|
|
|
Сабақтың соңы 6 минут 2 минутт |
Жаңа білім мен тәжірибені қолдану. Ой толғаныс кезеңі. ( Сынып командаларға бөлінеді. Әр команда алаңның бір жағына екі жерге сапқа тұрады. Командалар допты қағып алып,қайта беріп дайындалады. Нұсқа:ойын екі команда жарысатын тор арқылы ойналады. Допты тек төменнен лақтырып,қайта алу керек. Допты көп қағып алған командаа жеңіске жетеді. |
|
Мақтау, мадақтау |
|
|
|
Рефлексия «Бас бармақ» әдісі
|
Кері байланыс жасайды |
|
|
||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Қауіпсіздік ережесі.Жалпы дамытуға арналған жаттығулар
Қауіпсіздік ережесі.Жалпы дамытуға арналған жаттығулар
Қазақстан Республикасының Оқу-ағарту министрлігі
«М.О. Әуезов атындағы педагогикалық колледжі» КМҚК

«Бекітемін»___________
Колледж әдіскері: Сербурина Н.А.
«Келісемін» ___________
Сынып жетекшісі: Кутуева Шынар
Тақырыбы:
Өтетін орыны: «№4 ЖОББМ» КММ
Сынып: 4«а»
Мерзімі:08.11.24
Тобы: БББ 22-09-03
Машықкер: Жакупова Акниет
Баға: «___»__________________
Семей, 2024
|
Бөлім: |
Гимнастиканың негізгі элементтері |
|
|||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Жакупова Акниет |
Күні:08.11.24 |
|||
|
Сынып: 4 |
Қатысушылар саны:17 |
Қатыспағандар саны:0 |
|||
|
Сабақтың тақырыбы |
Қауіпсіздік ережесі. Жалпы дамытуға арналған жаттығулар |
||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
4.3.4.1 денсаулықты нығайтуға ықпал ететін дене жаттығуларын орындау кезінде қиындықтар мен тәуекелдерді еңсеру үшін тиісті реакцияларды таңдау және қолдану |
||||
|
Сабақтың мақсаты |
Оқушыларр жалпы дамытуға арналған жаттығу элементтерін пайдалану арқылы қозғалыс дағдыларын,допты пайдалану арқылы комнадада жұмыс жасалу жағдыларын дамытады,қарапайым техниканы пайдалану арқылы тапсырмалар орындауды үйренеді. Жеке және топтық жұмыс арқылы гимнастикалық жаттығуларды орындайды. |
||||
|
|
Сабақ барысы |
||||
|
Сабақтың кезеңі/уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
|
Сабақтың басы 6 минут |
Ұйымдастыру кезені 1)Оқушылармен амандасу 2)Сапқа тұрғызу,түгендеу Сабақ барысын түсіндіру.Қауіпсіздік ережелерін еске түсіру. Шаттық шеңбері Дене мүшелерімен амандасу (көзбен,қол алысып,құлақпен,аяқпен амандасу) -Екі көз не үшін керек? -Екі құлақ не үшін керек? -Екі қол не үшін қажет? -Екі аяқ не үшін қажет? -Ал бас не үшін керек? Дұрыс балалар олай болса мен сендердің барлық дене мүшелеріне саулық тілеймін. Жұмыс ережесіне келісу Алдыңғы білімді еске түсіру (жеке,жұпта,топта,ұжымда) (Ұ)«Допты қағып ал» тәсілі бойынша сыныпқа сұрақтар қоямын. |
-Жақсыларды көру үшін -Ақыл-кеңес тыңдау үшін -Елге көмек беру үшін -Шетте жүрсең туған жерге жету үшін -Бәрін-бәрін ойлау үшін |
Мақтау, мадақтау |
|
|
|
Сабақтың ортасы 26 минут |
Жүру бағытында орындалатын жаттығулар: 1.Екі қолды жоғары көтеріп,аяқтың ұшымен жүру 2.Қол белде,өкшемен жүру 3.Қол желкеде,жартылай отырып жүру Жүгіру бағытында орындалатын жаттығулар: 1.Жеңіл жүгіріс 2.Тізені алға көтеріп жүгіру 3.Қолды артқа қойып,аяқты артқа сермей жүгіру (С.Т.ҚБ) Команданың ойыншылары ойын алаңының алдыңғы сызығында тұрады. Алаңның жаныңдағы сызық 0,5 м-ге бөлінеді. Мұғалім әр командадан бір-бір
ойыншыны шақырады,олар ортаға шығады,мұғалімнің белгісі бойынша
допты лақтырады,оны бар күштерін с Доп ауада болған кезде қанша бөлікті жүгіріп өтсе,сонша ұпай жинайды. Көп ұпай жинаған команда жеңіске жетеді. ( Параллель сызықтардың жанына ойыншылар жұп болып сапқа тұрады.Жұптардың арасындағы интервал 1 м болады.Бағытталушы ойыншылардың қолында доп болады.Қолында жоғары көтерген шеңбер бар ойыншы жұптардың арасында жүріп отырады. Шеңбер ойыншылардың алдында келген кезде допты шеңберге түсетіндей етіп беруі керек.Ойын команданың барлық ойыншылары допты беріп біткенге дейін жалғасады.Көп ұпай жинаған команда жеңіске жетеді. (С,Т,ҚБ) «Төрт жаққа бағытталған доп». О Допты кері алған соң ,оны екінші ойыншыға береді. Допты алған соңғы ойыншы шеңберге келеді де,шеңбердегі ойыншы саптағы бірінші ойыншы болып тұрады. Ойын шеңберде бірінші тұрған ойыншы қайта шеңберге келгенге дейін жалғасады. Ойында шеңберге көп ойыншысы болған команда жеңіске жетеді. |
Жалпы дене жаттығуларын оырндайды Оқушылар белсенділік танытады. Тапсырманы барлық оқушылар қатысып белсенді орындайды. Белсене командамен жұмыс жасайды. |
Мақтау, Мадақтау Мақтау, Мадақтау Мақтау мадақтау |
|
|
|
Сабақтың соңы 6 минут 2 минутт |
Жаңа білім мен тәжірибені қолдану. Ой толғаныс кезеңі. ( Сынып командаларға бөлінеді. Әр команда алаңның бір жағына екі жерге сапқа тұрады. Командалар допты қағып алып,қайта беріп дайындалады. Нұсқа:ойын екі команда жарысатын тор арқылы ойналады. Допты тек төменнен лақтырып,қайта алу керек. Допты көп қағып алған командаа жеңіске жетеді. |
|
Мақтау, мадақтау |
|
|
|
Рефлексия «Бас бармақ» әдісі
|
Кері байланыс жасайды |
|
|
||
шағым қалдыра аласыз
алып жерге
ұрып,жанындағы сызықтың бойымен
жүгіреді.
С.Ж.ҚБ)Сынып
екі командаға бөлінеді.Екі ойын алаңы дайындалады.Әр алаңда
бір-бірінен 5-6м қашықтықта орналасқан екі параллель сызық
сызылады.
йыншылар төрт
команда құрады.Әр команданың бір ойыншысы өз ойыншыларына
қарама-қарсы шеңберге тұрады.Мұғалімнің белгісі бойынша олар өз
командасының бірінші ойыншысына допты
лақтырады.

С,ЖЖ) «Қағып
ал да,қайтаа лақтыр»













