|
Бөлім |
7-бөлім. Шабуылдау ойындарында дағдыларды және түсінікті дамыту |
|||
|
Педагогтың аты-жөні |
Тулеева М.К |
|||
|
Күні |
3.04.2024ж |
|||
|
Сынып 7 А |
Қатысушылар саны 21 |
Қатыспағандар саны 0 |
||
|
Сабақтың тақырыбы |
Қауіпсіздік ережесі.Ойын жағдайларында допты меңгеру техникасы |
|||
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары |
7.3.4.4- денсаулықты нығайтуға бағытталған дене жаттығулары кезіндегі болуы мүмкін қауіп-қатерлерді анықтай білу 7.1.1.1 - кең ауқымдағы арнайы спорттық қимыл-қозғалыс әрекеттерінің дәлдігін, бақылауды және үйлесімділікті дамытуға арналған қимыл-қозғалыс дағдыларын жетілдіру. |
|||
|
Сабақтың мақсаты |
Допты қашықтыққа лақтыру әдісін қайталау |
|||
|
Бағалау критерииі |
Бір орында тұрып екі қолмен допты жоғарыдан берулі үйренеді Баскетбол сабағына қойылатын негізгі талартарды игереді. ойында әдіс-тәсілдер пайдалана алады. |
|||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыты |
Мұғалімнің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
|
|
Құндылықтарды дамыту. |
Оқушылардың арасында достықты нығайту. Топтық жолдастық сыйластықты арттыру |
|
|
|
|
Басы |
Сабақтың тақырыбымен, оқыту мақсатымен, жетістік критерилерімен таныстыру. Сабақтың негізгі мақсатын айту Қауіпсіздік ережесімен таныстыру. Жалпы жүру, жүгіру жатығулары Дем алу, дем басу Жалпы дамыту жатығулары Сабақтың тақырыбына көшер алдында кішігірім «Активиті» ойыны: «Кім жылдам?» Оқушылар жұптасып бір біріне арқамен отырады, мұғалім екі қолын көтеріп ысқырып қай қолды түсірсе сол жақтағы оқушылар орнынан тұра қашуы тиіс, екінші топ оларды ұстап алулары керек. Ойынның мақсаты: оқушылар жылдам орнынан тұрып залдың қабырғасына жетуі тиіс, екінші топ оларды дереу ұстап алу керек. Бұл ойын оқушылардың ептілігін, жылдамдығын, тез шешім қабылдау әрекетін арттырады. Залда айнала жүгіру жаттығулары: а) жүгіру ә) Оң жақ иықпен адымдап секіру. б) Сол жақ иықпен адымдап секіру. в) Қолды жамбасқа қойып аяқты артқа серпе жүгіру. г) Қолды алға ұстап, тізені жоғары көтеріп жүгіру. Қозғалыста адымдап жүріп, орындау жаттығулары. а) Қолды иыққа қойып айналдыру. ә) Әр адымға денені жан-жаққа иілдіру. б) Аяқтың ұшымен жүру. в) Өкшемен жүру. г) Аяқтың сырт және іш жағымен жүру. д) Отырып қаздар жүрісі. (қол белде) е) Отырып секіріп жүру. (кузнечик) ж) Жай жүріп, демді қалыпқа келтіру. |
Оқушы өз жұбын табады Әдіс арқылы қайталау Сұрақ жауап орындады |
Қол шапалақ |
|
|
Ортасы |
Сабақтың тақырыбына байланысты оқушыларды жұпқа бөліп, «Дойбы» ойынын ойнату. Допты алып жүру тәсілдері: а) оң қолымен жүру. ә) сол қолымен жүру. б) оң және сол қолымен алма кезек жүру. в) допты қолымен жүргізіп себетке лақтыру. Допты екі қолымен кеудеден беру және ұстау тәсілі. а) Кеуде тұстан қолды жаза сілтеп допты лақтыру. (қозғалыста, орын ауыстырып) ә) Кеуде тұстан қолды жаза сілтеп допты еден арқылы лақтыру. (қозғалыста, орын ауыстырып). Эстафеталық ойын. а) Жай жүріп, демді қалыпқа келтіру. Ойын ережесі. 1. Доппен жүгіруге рұқсат етілмейді, ойыншы екі қадам жасауға болады, үшіншісінде допты басқа ойыншыға беру керек. 2. Егер аулаушы допты ауада немесе қарсыластың серпілісі кезінде қағып алса, доп ұсталынған болып есептеледі. 3. Бір уақытта екі ойыншы допты қағып алса, онда дауды шешуші доп беріледі.
|
ойын барысында тактикалық әрекеттерді дұрыс қолданды қандай стратегиялар қолданатын ойын барысында көрсетеді ойын жағдайында барлығы жүзеге асатын тактикалық тәсілдерді көрсетедіә |
Смаликтер арқылы ҚБ өзін өзі бағалау ҚБ От шашу ҚБ Бағдаршам |
|
|
Сабақтыңсоңы |
|
Бүгінгі сабақтан түйген ойлары мен тұжырымдарына байланысты кері байланыс жасайды. |
|
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Қауіпсіздік ережесі.Ойын жағдайларында допты меңгеру техникасы
Қауіпсіздік ережесі.Ойын жағдайларында допты меңгеру техникасы
|
Бөлім |
7-бөлім. Шабуылдау ойындарында дағдыларды және түсінікті дамыту |
|||
|
Педагогтың аты-жөні |
Тулеева М.К |
|||
|
Күні |
3.04.2024ж |
|||
|
Сынып 7 А |
Қатысушылар саны 21 |
Қатыспағандар саны 0 |
||
|
Сабақтың тақырыбы |
Қауіпсіздік ережесі.Ойын жағдайларында допты меңгеру техникасы |
|||
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары |
7.3.4.4- денсаулықты нығайтуға бағытталған дене жаттығулары кезіндегі болуы мүмкін қауіп-қатерлерді анықтай білу 7.1.1.1 - кең ауқымдағы арнайы спорттық қимыл-қозғалыс әрекеттерінің дәлдігін, бақылауды және үйлесімділікті дамытуға арналған қимыл-қозғалыс дағдыларын жетілдіру. |
|||
|
Сабақтың мақсаты |
Допты қашықтыққа лақтыру әдісін қайталау |
|||
|
Бағалау критерииі |
Бір орында тұрып екі қолмен допты жоғарыдан берулі үйренеді Баскетбол сабағына қойылатын негізгі талартарды игереді. ойында әдіс-тәсілдер пайдалана алады. |
|||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыты |
Мұғалімнің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
|
|
Құндылықтарды дамыту. |
Оқушылардың арасында достықты нығайту. Топтық жолдастық сыйластықты арттыру |
|
|
|
|
Басы |
Сабақтың тақырыбымен, оқыту мақсатымен, жетістік критерилерімен таныстыру. Сабақтың негізгі мақсатын айту Қауіпсіздік ережесімен таныстыру. Жалпы жүру, жүгіру жатығулары Дем алу, дем басу Жалпы дамыту жатығулары Сабақтың тақырыбына көшер алдында кішігірім «Активиті» ойыны: «Кім жылдам?» Оқушылар жұптасып бір біріне арқамен отырады, мұғалім екі қолын көтеріп ысқырып қай қолды түсірсе сол жақтағы оқушылар орнынан тұра қашуы тиіс, екінші топ оларды ұстап алулары керек. Ойынның мақсаты: оқушылар жылдам орнынан тұрып залдың қабырғасына жетуі тиіс, екінші топ оларды дереу ұстап алу керек. Бұл ойын оқушылардың ептілігін, жылдамдығын, тез шешім қабылдау әрекетін арттырады. Залда айнала жүгіру жаттығулары: а) жүгіру ә) Оң жақ иықпен адымдап секіру. б) Сол жақ иықпен адымдап секіру. в) Қолды жамбасқа қойып аяқты артқа серпе жүгіру. г) Қолды алға ұстап, тізені жоғары көтеріп жүгіру. Қозғалыста адымдап жүріп, орындау жаттығулары. а) Қолды иыққа қойып айналдыру. ә) Әр адымға денені жан-жаққа иілдіру. б) Аяқтың ұшымен жүру. в) Өкшемен жүру. г) Аяқтың сырт және іш жағымен жүру. д) Отырып қаздар жүрісі. (қол белде) е) Отырып секіріп жүру. (кузнечик) ж) Жай жүріп, демді қалыпқа келтіру. |
Оқушы өз жұбын табады Әдіс арқылы қайталау Сұрақ жауап орындады |
Қол шапалақ |
|
|
Ортасы |
Сабақтың тақырыбына байланысты оқушыларды жұпқа бөліп, «Дойбы» ойынын ойнату. Допты алып жүру тәсілдері: а) оң қолымен жүру. ә) сол қолымен жүру. б) оң және сол қолымен алма кезек жүру. в) допты қолымен жүргізіп себетке лақтыру. Допты екі қолымен кеудеден беру және ұстау тәсілі. а) Кеуде тұстан қолды жаза сілтеп допты лақтыру. (қозғалыста, орын ауыстырып) ә) Кеуде тұстан қолды жаза сілтеп допты еден арқылы лақтыру. (қозғалыста, орын ауыстырып). Эстафеталық ойын. а) Жай жүріп, демді қалыпқа келтіру. Ойын ережесі. 1. Доппен жүгіруге рұқсат етілмейді, ойыншы екі қадам жасауға болады, үшіншісінде допты басқа ойыншыға беру керек. 2. Егер аулаушы допты ауада немесе қарсыластың серпілісі кезінде қағып алса, доп ұсталынған болып есептеледі. 3. Бір уақытта екі ойыншы допты қағып алса, онда дауды шешуші доп беріледі.
|
ойын барысында тактикалық әрекеттерді дұрыс қолданды қандай стратегиялар қолданатын ойын барысында көрсетеді ойын жағдайында барлығы жүзеге асатын тактикалық тәсілдерді көрсетедіә |
Смаликтер арқылы ҚБ өзін өзі бағалау ҚБ От шашу ҚБ Бағдаршам |
|
|
Сабақтыңсоңы |
|
Бүгінгі сабақтан түйген ойлары мен тұжырымдарына байланысты кері байланыс жасайды. |
|
|
шағым қалдыра аласыз














