Пәні: Қазақстан тарихы | Сынып: 9 Пән мұғалімі: Г.И.Мадиярова | Мерзімі: 19.10.2017ж |
Тақырыбы: | §13. Қазақ АКСР-нің құрылуы. |
Мақсаты: | ҚазАКСР-нің Қазақ Кеңес Социалистік Республикасы болып қайта құрылуы, оның тарихи маңызы, Республиканың экономикалық өрлеуі туралы балаларға түсіндіру |
Күтілетін нәтиже: | ҚазАКСР-нің құрылуындағы тарихи маңызын бағалайды, оқушылар белсенділігін арттырады, білімдерін жетілдіру |
Бағалау критерийлері: | Теорияны түсіну, негізгі идеяны білу, рефлексия жасау
|
Әдіс-тәсілдер: | Джигсо әдісі, диалогтық оқыту, орамал тастау |
Сабақтың барысы: |
Кезеңі | Уақыты | Мұғалімнің іс-әрекеті | Оқушының іс-әрекеті | Бағалау | Ресурстар |
Кіріспе
| 2 минут
| СәлемдесуТүгендеуОқушылардың зейінін сабаққа аудару | Оқушылар оқу құралдарын дайындайды
| Оқушылардың белсенділігін арттыру үшін ауызша мадақтау | АКТ стикерлер |
| 2 минут | Оқушыларды топқа бөлу Қазақ зиялыларының есімімен | Оқушы қызығушылық танытып, белсенділігі артады | Жылдам отырған топқа 1 стикер беру | Тақырыпқа байланысты суреттер |
Таныстыр-ылым
| 4 минут | Үй тапсырмасын сұрау «Орамал тастау» әдісі арқылы | Оқушылар тыңдай біледі, тақырыпты әңгімелейді | Стикерлер арқылы ынталандыру | АКТ
|
Негізгі бөлім
| 15 минут | Джигсо әдісі 1920 жылғы 26 тамыз – Қырғыз (қазақ) Автономиялы Кеңестік Социалистік республикасын құру туралы декрет жарияланды. Астанасы-Орынбор қаласы (1920-1924) Территориясы – Семей, Ақмола Торғай, Орал облыстары, Маңғышлақ уезі, Астрахань губерниясының бір бөлігі. | Оқушы орындау керекМәтінмен жұмыс Қырғыз (Қазақ) АКСР-інің құрылуының тарихи маңызы:Қазақ халқының ғасырлық арманы орындалуының көрінісі.Отаршылдыққа қарсы күрес нәтижесі.Ұлттық қайта өрлеу жолындағы алғашқы қадам. | Белсенді топқа стикерлер | Қазақстанның саяси картасы А4 форматтағы қағаздар |
| 7 минут | БҮҮ тұжырымдамасы | Қазақстанның саяси картасымен жұмысДәптермен жұмыс, кестені толтырады7Оқушылар тыңдайды, жауап береді | Стикерлер арқылы | 9 сыныптың Қазақстан тарихы оқулығы
|
Қорытын-ды
| 10 минут | Суммативті бағалауРефлексия жасау Үйге тапсырма : оқу. Тестпен жұмыс жасау. | Оқушы өзін-өзі бағалайдыРефлексия
| Бағалау 3,2,1
| ноутбук
|