Пәні:қазақ
тілі
|
Мектеп:
А.Байтұрсынов
|
Күні: 25
.12.2019ж
|
Мұғалімнің аты-жөні:Н
Оразбаева
|
Сынып
6
|
Қатысқандар саны:
Қатыспағандар саны:
|
Сабақ
тақырыбы:
|
Қазақ киносының
саңлағы
|
Осы сабақта қол жеткізілетін
оқу мақсаттары:
|
6.2.4.1-ауызекі және
ресми стильдегі мәтіндердің тақырыбын,мазмұнын тілдік ерекшелігін
салыстыру; 6.4.3.1-көнерген сөз,эвфемизм,дисфемизм,табу сөздердің
қолданыс аясын түсіну және ажырата
білу;
|
Сабақ
мақсаттары:
|
Барлық
оқушылар:
мәтіннің мазмұны мен тақырыбын
анықтай алады.
Оқушылырдың басым
көпшілігі:
тілдік ерекшелігін,стилін
анықтайды. Кейбір
оқушылар:
неолагизмдерді қатыстырып,
«Артық болмас білгенің»айдарындағы мәліметтерді толықтыра
алады.
|
Бағалау
критерийі
|
*Мәтіннің мазмұны мен
тақырыбын анықтайды. *Мәтіннің стильдік ерешелігін ажыратады. *
Неолагизм сөздерді қатыстырып,ақпаратты өз ойларымен толықтырады..
*Хабарламалық эссе жаза алады. * Сурет бойынша мәліметті
толықтырып,сілтеме
көрсетеді.
|
Тілдік
мақсат
|
Негізгі сөздер мен
тіркестер:
саңлақ,әртіс,фильм,режиссер,идея т.б Сыныптағы диолог/жазылым үшін
пайдалы тілдік бірліктер:меніңше,болуы мүмкін,өзгелердің
пайымдауынша, салыстырғанда,тоқсан ауыз сөздің тобықтай
түйіні...Алған ақпаратты топ ортасында еркін
талқылайды. Жазылым бойынша
ұсыныстар:алған ақпараттар бойынша
шығармашылық жұмыс жүргізе
алады.
|
Құндылықтарға
баулу
|
Мәдениет,тарих пен тілдің
ортақтақтығы .Ұлттық тәрбие
|
Пәнаралық
байланыс
|
Тарих,қазақ
әдебиеті
|
Бастапқы
білім
|
Қазақ киносы саласымен
танысады.
|
Сабақтың
барысы
|
Сабақтың жоспарланған
кезеңдері
|
Сабақтағы жоспарланған
іс-әрекет
|
Ресурстар
|
Сабақтың
басы
|
Қызығушылықты
ояту. Сабақтың
тақырыбы,мақсаты,күтілетін нәтижесі хабарланды. Оқылымалды
тапсырмасы 1-тапсырма. 1.Қазақтың қандай атақты
киносын білесіңдер? 2. «Алдар көсе»киносында Алдардың рөлін ойнаған
кім?
|
ОӘК
материалдары
|
Сабақтың
ортасы
|
Топтық жұмыс
2-тапсырма:Мәтінді оқып,тақырыбы мен
мазмұнын анықтайды.стилін анықтайды.
3-тапсырма: Жұптық
жұмыс. Сұхбат айдарымен берілген
тапсырманы орындайды. 1.Шәкен сомдаған кейіпкерлердің қайсысын
білесіңдер? 2.Ш.Айманов қоржынындағы фильмдердің қайсысын
көрдіңдер? Ол фильмдер туралы не айтар
едіңдер? 4-тапсырма. Жеке
жұмыс Неологизмдерді қатыстырып,
«Қазақфильм»киностудиясы туралы мәліметті өз ойларыңмен
толықтыр. 5-тапсырма: Берілген суреттер бойынша
мәліметтер қарастырып,сілтемесін
көрсетеді.
|
ОӘК
материалдары
|
Сабақтың
соңы
|
Рефлексия. «Стикердегі диолог».Бүгінгі
сабақ туралы ойларын жазады.
Үйге
тапсырма: Эвфемизмдер мен табу
сөздерді қатыстырып,Ш.Аймановтың фильмдері туралы 2 минуттық
репортаж дайындайды.
|
|
Қосымша ақпарат Қазақ
киносына еңбек сіңірген актерлар туралы
мәлімет
|
Саралау
Қосымша кретерийілер арқылы
бағалау
Рефлексия
|
«Артық болмас
білгенің»айдарымен берілген мәліметті толықтырып айтады.
«Жетістіктер
баспалдағы»әдісі
Төмендегі бос ұяшыққа сабақ
туралы өз пікіріңізді жазыңыз.Сол ұяшықтағы сіздің сабағыңыздың
тақырыбына сәйкес келетін сұрақтарға жауап
беріңіз.
Сабақ/оқу мақсаты шынайы ма?
Бүгін оқушылар не білді? Сыныптағы ахуал қалай болды? Мен
жоспарлаған саралау шаралары тиімді болды ма? Мен берілген уақыт
ішінде үлгердім бе? Мен өз жоспарыма түзетулер енгіздім және
неліктен?
|
Қорытынды
бағамдау
Сабақтың жақсы өткен екі
аспектісі(оқыту туралы да оқу туралы да ойланыңыз)? 1. 2. Сабақты
жақсартуға не ықпал ете алады(оқыту туралы да,оқу туралы да
ойланыңыз)? 1. 2. Сабақ барысында сынып туралы немесе жекелеген
оқушылардың жетістік/қиындықтары туралы нені білдім,келесі
сабақтарда неге көңіл бөлу
қажет?
Тексерілді:
25.12.2019ж
|