Қысқа мерзімді жоспар
|
Мектеп |
|
||||
|
Бөлім |
Мамандықтар әлемі |
||||
|
Педагогтің аты-жөні |
Л.Бектасова |
||||
|
Күні: |
23.12.2024ж |
||||
|
Сынып:4 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|||
|
Сабақтың тақырыбы |
№62 Біздің жобамыз |
||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
4.2.6.1 Белгілі бір тақырыпта берілген мәтіннің түрлерін, жанрын, стилін (мақала, репортаж, жаңалық, өмірбаян, мінездеме, жарнама, хабарландыру) салыстырып, ұқсастықтары мен айырмашылықтарын анықтау |
||||
|
Сабақтың мақсаты/критерийі |
Белгілі бір тақырыпта берілген мәтіннің түрлерін, жанрын, стилін салыстырып, ұқсастықтары мен айырмашылықтарын анықтайды |
||||
|
Құндылыққа баулу |
Біртұтас тәрбие» тәрбие бағдарламасындағы құндылықтарды оқу процесіне ұйымдастыру кезіңінен бастап, сабақтың әрбір кезеңінде жүргіземін.Құндылық: бірлік және ынтымақ бірлескен жетістіктерге ұмтылу және ұжымдық күш жігерді ынталандыру |
||||
|
Сабақтың барысы |
|||||
|
Сабақтың кезең уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
|
Сабақ тың басы 3 мин |
Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру үшін ширату жаттығуларын жасату. Күн жарығын алақанға саламын Жүрегіме басып ұстай қаламын Ізгі, әрі нәзік, жарық мейірімді Болып кетер сонда менің жан-жағым! Үй тапсырмасын сұрау. 5-жаттығу. Оқушылар "Мамандық әлемі" тақырыбында кеш ұйымдастырмақшы. Кештің шақыру қағазын жазуға көмектес. Ол үшін шақыру қағазын жазуға арналған төмендегі нұсқаулықты басшылыққа ал. Күрделі сөздерді қолдан. Құрметті Әлия апай! Сізді "Мамандық әлемі" тақырыбында өтілетін кешімізге шақырамыз. Өтетін орны: мектептің акт залы Уақыты: 15:00-де
|
Мұғалімнің тапсырмасын орындайды. |
ҚБ «ӨББ» өз біліміңді бағала
Дескриптор: Тапсырманы орындайды 2 балл
|
компьютер, модем, теледидар, ұялы телефон суреттері |
|
|
Сабақтың ортасы 7 мин |
ФС 1,2 – тапсырма Топтық жұмыс «Күбірлеп оқу» әдісі. ОДД:білу,түсіну,қолдану Біртұтас тәрбие» тәрбие бағдарламасындағы құндылықтарды оқу процесіне ұйымдастыру кезіңінен бастап, сабақтың әрбір кезеңінде жүргіземін.Құндылық: бірлік және ынтымақ бірлескен жетістіктерге ұмтылу және ұжымдық күш жігерді ынталандыру Нұсқау Бұл сөздерді қандай тақырыпқа біріктіруге болады? Тағы қандай сөздерді қоса аласың? Бұл сөздерді "Ана тілім" тақырыбына біріктіруге болады. Ұлттық мұра, бабамның тілі, өз тілім, туған тілім. Мәтінді тыңда ЕББҚ ететін (ойлау деңгейі төмен) балаға тапсырма Әр сөзді оқу барысында қандай күйде болдың? Қай сөз қуаныш сезімін тудырды? Әр сөзді оқу барысында кеудемді қуаныш кернеді. Мына сөздер: қазақ тілі, ана тілім,құрметтеу, мәдени мұра, қуаныш сезімін тудырды. |
Берілген сөздерді қандай тақырыпқа біріктіруге болатынын айтады. Әр сөзді оқу барысында қандай күйде болғанын сипаттайды. . |
Бағалау критерийі Белгілі бір тақырыпта берілген мәтіннің түрлерін, жанрын, стилін салыстырып, ұқсастықтары мен айырмашылықтарын анықтайды Дескриптор: Берілген сөздерді қандай тақырыпқа біріктіруге болатынын айтады. 1балл Әр сөзді оқу барысында қандай күйде болғанын сипаттайды.1балл |
Оқулық, дәптер |
|
|
2мин |
Сергіту сәті |
Балалар бірге орындайды |
Жарайсыңдар |
|
|
|
10 мин |
ҚБ 3,4,5 -тапсырма Жұптық жұмыс «Бес минут» әдісі ОДД:білу.түсіну 1 жұп -Әр сөз қай сөз табына жатады? Қай сөзге антоним, синоним таба аласың? Осы сөздердің ішінде түбірлес сөздер бар ма? 2 жұп -Тіл туралы өлең үзінділерін оқы. Саған қай сөз немесе тіркес ерекше ұнады? Маған тіл туралы өлең үзінділерінен "Туған тілім-бабам тілі-өз тілім",өлең жолы ерекше ұнады. Қазақ тіліне қатысты сөздердің сөздігін құрастыр. Қазақ тілі-Қазақстан Республикасының мемлекеттік тілі. Мәдениеттілік-дәстүрлі құндылықтарды құрметтеу және оны әрі қарай дамыту. |
Әр сөз қай сөз табына жататынын анықтайды. Сұрақтарға жауап береді. Тіл туралы өлең үзінділерін оқиды. Қазақ тіліне қатысты сөздердің сөздігін құрастырады |
Дескриптор Әр сөз қай сөз табына жататынын анықтайды.1б алл Сұрақтарға жауап береді.1балл Тіл туралы өлең үзінділерін оқиды.1балл Қазақ тіліне қатысты сөздердің сөздігін құрастырады1 балл |
оқулық
|
|
|
5 мин |
ҚБ 7 -тапсырма Өзіндік жұмыс 132-беттегі тірек сөздерді, жинаған мақал-мәтел мен өлең шумақтарын пайдаланып, "Ана тілім-ардағым" тақырыбына әңгіме құрастыр. Құрастырған әңгімеңді сыныптастарыңның алдында қорғап, бағала. Ана тілім-ардағым Тіл-қай ұлтта, қай елде болсада қастерлі,құдыретті. Ол әрбір адамға ана сүтімен бірге еніп, қалыптасады. Тіл байлығы-әрбір елдің ұлттық мақтанышы. Ол атадан балаға мирас болып қалып отыратын баға жетпес мұра. Ана тілі-біздің ең басты байлығымыз. Тіл-халықпен бірге өмір сүріп дамиды, әр ұлттың тілі-оның бақыты мен тірегі. Тілімізді қастерлеу-парыз. |
132-беттегі тірек сөздерді, жинаған мақал-мәтел мен өлең шумақтарын пайдаланып, "Ана тілім-ардағым" тақырыбына әңгіме құрастырады.Құрастырған әңгімесін сыныптастарының алдында қорғап, бағалайды. |
Дескриптор: 132-беттегі тірек сөздерді, жинаған мақал-мәтел мен өлең шумақтарын пайдаланып, "Ана тілім-ардағым" тақырыбына әңгіме құрастырады.1баллҚұрастырған әңгімесін сыныптастарының алдында қорғап, бағалайды.1балл |
|
|
|
Сабақ тың соңы 3 мин |
-Бүгін қандай тақырып өттіңдер? -Сабақтың мақсаты қалай? Рефлексия «ӨББ» кестесі
Үй тапсырмасы: 6- жаттығу |
Сабаққа кері байланыс жасайды. Жинаған балдары бойынша рефлексия жасайды. Үй тапсырмасын жазып алады
|
|
|
|
Тексерілді:--------------Г.Меймашева
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Қазақ тілі.62 сабақ Біздің жобамыз.4 сынып
Қазақ тілі.62 сабақ Біздің жобамыз.4 сынып
Қысқа мерзімді жоспар
|
Мектеп |
|
||||
|
Бөлім |
Мамандықтар әлемі |
||||
|
Педагогтің аты-жөні |
Л.Бектасова |
||||
|
Күні: |
23.12.2024ж |
||||
|
Сынып:4 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|||
|
Сабақтың тақырыбы |
№62 Біздің жобамыз |
||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
4.2.6.1 Белгілі бір тақырыпта берілген мәтіннің түрлерін, жанрын, стилін (мақала, репортаж, жаңалық, өмірбаян, мінездеме, жарнама, хабарландыру) салыстырып, ұқсастықтары мен айырмашылықтарын анықтау |
||||
|
Сабақтың мақсаты/критерийі |
Белгілі бір тақырыпта берілген мәтіннің түрлерін, жанрын, стилін салыстырып, ұқсастықтары мен айырмашылықтарын анықтайды |
||||
|
Құндылыққа баулу |
Біртұтас тәрбие» тәрбие бағдарламасындағы құндылықтарды оқу процесіне ұйымдастыру кезіңінен бастап, сабақтың әрбір кезеңінде жүргіземін.Құндылық: бірлік және ынтымақ бірлескен жетістіктерге ұмтылу және ұжымдық күш жігерді ынталандыру |
||||
|
Сабақтың барысы |
|||||
|
Сабақтың кезең уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
|
Сабақ тың басы 3 мин |
Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру үшін ширату жаттығуларын жасату. Күн жарығын алақанға саламын Жүрегіме басып ұстай қаламын Ізгі, әрі нәзік, жарық мейірімді Болып кетер сонда менің жан-жағым! Үй тапсырмасын сұрау. 5-жаттығу. Оқушылар "Мамандық әлемі" тақырыбында кеш ұйымдастырмақшы. Кештің шақыру қағазын жазуға көмектес. Ол үшін шақыру қағазын жазуға арналған төмендегі нұсқаулықты басшылыққа ал. Күрделі сөздерді қолдан. Құрметті Әлия апай! Сізді "Мамандық әлемі" тақырыбында өтілетін кешімізге шақырамыз. Өтетін орны: мектептің акт залы Уақыты: 15:00-де
|
Мұғалімнің тапсырмасын орындайды. |
ҚБ «ӨББ» өз біліміңді бағала
Дескриптор: Тапсырманы орындайды 2 балл
|
компьютер, модем, теледидар, ұялы телефон суреттері |
|
|
Сабақтың ортасы 7 мин |
ФС 1,2 – тапсырма Топтық жұмыс «Күбірлеп оқу» әдісі. ОДД:білу,түсіну,қолдану Біртұтас тәрбие» тәрбие бағдарламасындағы құндылықтарды оқу процесіне ұйымдастыру кезіңінен бастап, сабақтың әрбір кезеңінде жүргіземін.Құндылық: бірлік және ынтымақ бірлескен жетістіктерге ұмтылу және ұжымдық күш жігерді ынталандыру Нұсқау Бұл сөздерді қандай тақырыпқа біріктіруге болады? Тағы қандай сөздерді қоса аласың? Бұл сөздерді "Ана тілім" тақырыбына біріктіруге болады. Ұлттық мұра, бабамның тілі, өз тілім, туған тілім. Мәтінді тыңда ЕББҚ ететін (ойлау деңгейі төмен) балаға тапсырма Әр сөзді оқу барысында қандай күйде болдың? Қай сөз қуаныш сезімін тудырды? Әр сөзді оқу барысында кеудемді қуаныш кернеді. Мына сөздер: қазақ тілі, ана тілім,құрметтеу, мәдени мұра, қуаныш сезімін тудырды. |
Берілген сөздерді қандай тақырыпқа біріктіруге болатынын айтады. Әр сөзді оқу барысында қандай күйде болғанын сипаттайды. . |
Бағалау критерийі Белгілі бір тақырыпта берілген мәтіннің түрлерін, жанрын, стилін салыстырып, ұқсастықтары мен айырмашылықтарын анықтайды Дескриптор: Берілген сөздерді қандай тақырыпқа біріктіруге болатынын айтады. 1балл Әр сөзді оқу барысында қандай күйде болғанын сипаттайды.1балл |
Оқулық, дәптер |
|
|
2мин |
Сергіту сәті |
Балалар бірге орындайды |
Жарайсыңдар |
|
|
|
10 мин |
ҚБ 3,4,5 -тапсырма Жұптық жұмыс «Бес минут» әдісі ОДД:білу.түсіну 1 жұп -Әр сөз қай сөз табына жатады? Қай сөзге антоним, синоним таба аласың? Осы сөздердің ішінде түбірлес сөздер бар ма? 2 жұп -Тіл туралы өлең үзінділерін оқы. Саған қай сөз немесе тіркес ерекше ұнады? Маған тіл туралы өлең үзінділерінен "Туған тілім-бабам тілі-өз тілім",өлең жолы ерекше ұнады. Қазақ тіліне қатысты сөздердің сөздігін құрастыр. Қазақ тілі-Қазақстан Республикасының мемлекеттік тілі. Мәдениеттілік-дәстүрлі құндылықтарды құрметтеу және оны әрі қарай дамыту. |
Әр сөз қай сөз табына жататынын анықтайды. Сұрақтарға жауап береді. Тіл туралы өлең үзінділерін оқиды. Қазақ тіліне қатысты сөздердің сөздігін құрастырады |
Дескриптор Әр сөз қай сөз табына жататынын анықтайды.1б алл Сұрақтарға жауап береді.1балл Тіл туралы өлең үзінділерін оқиды.1балл Қазақ тіліне қатысты сөздердің сөздігін құрастырады1 балл |
оқулық
|
|
|
5 мин |
ҚБ 7 -тапсырма Өзіндік жұмыс 132-беттегі тірек сөздерді, жинаған мақал-мәтел мен өлең шумақтарын пайдаланып, "Ана тілім-ардағым" тақырыбына әңгіме құрастыр. Құрастырған әңгімеңді сыныптастарыңның алдында қорғап, бағала. Ана тілім-ардағым Тіл-қай ұлтта, қай елде болсада қастерлі,құдыретті. Ол әрбір адамға ана сүтімен бірге еніп, қалыптасады. Тіл байлығы-әрбір елдің ұлттық мақтанышы. Ол атадан балаға мирас болып қалып отыратын баға жетпес мұра. Ана тілі-біздің ең басты байлығымыз. Тіл-халықпен бірге өмір сүріп дамиды, әр ұлттың тілі-оның бақыты мен тірегі. Тілімізді қастерлеу-парыз. |
132-беттегі тірек сөздерді, жинаған мақал-мәтел мен өлең шумақтарын пайдаланып, "Ана тілім-ардағым" тақырыбына әңгіме құрастырады.Құрастырған әңгімесін сыныптастарының алдында қорғап, бағалайды. |
Дескриптор: 132-беттегі тірек сөздерді, жинаған мақал-мәтел мен өлең шумақтарын пайдаланып, "Ана тілім-ардағым" тақырыбына әңгіме құрастырады.1баллҚұрастырған әңгімесін сыныптастарының алдында қорғап, бағалайды.1балл |
|
|
|
Сабақ тың соңы 3 мин |
-Бүгін қандай тақырып өттіңдер? -Сабақтың мақсаты қалай? Рефлексия «ӨББ» кестесі
Үй тапсырмасы: 6- жаттығу |
Сабаққа кері байланыс жасайды. Жинаған балдары бойынша рефлексия жасайды. Үй тапсырмасын жазып алады
|
|
|
|
Тексерілді:--------------Г.Меймашева
шағым қалдыра аласыз














