
Оракбаева Кунимкул Ортаевна
ОҚО, Мақтарал ауданы, Еңбекші а/ә,
Абай атындағы жалпы орта мектебі
қазақ тілі мен әдебиеті пәні мұғалімі
Қысқа мерзімді жоспар
|
Сыныбы: 9 «А» Пәні: қазақ тілі |
Пән мұғалімі: К.Оракбаева Күні: 19.09.2017ж |
|
||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Қазақ тілі – Қазақстан Республикасының мемлекеттік тілі |
|
||||||||||||||||||
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) |
Қазақ тілінің мемлекеттік мәртебесі, мемлекеттік тіл ретінде қызмет етуі мен қолдану аясы туралы тапсырмалар беру арқылы теориялық білімдерін дамытуға ықпал жасау |
|
||||||||||||||||||
|
Мақсаты |
Қоғамдық қарым-қатынастағы қазақ тілінің мәнін білу, өзіндік тұжырым жасау, жалпы болжам жасап, ой қорыта білуге үйрену |
|
||||||||||||||||||
|
Сабақ нәтижесі |
Оқушылардың барлығы мынаны орындай алады: Оқулықта берілген және қосымша тапсырмаларды орындайды. Жазба жұмыс жасайды. Сұраққа жауап береді. Оқушылардың көбісі мынаны орындай алады: Топтық жұмысты бірлесе орындайды. Өз бетінше жұмыс жасайды. Сұраққа жауап береді. Қосымша үлестірме ресурстармен жұмыс жасайды. Оқушылардың кейбіреуі мынаны орындай алады: Оқулықтан тыс берілген қосымша тапсырмаларды орындайды, тақырып бойынша қосымша мәліметтер мен дәлелдер келтіре алады. |
|
||||||||||||||||||
|
Бағалау критерийлері |
1.Жеке, жұптық, топтық тапсырмаларды орындай алады. 2.Сабақ барысында тыңдаушының назарын өзіне аудара алады. 3. Дәйек сөздердің мәнін ашып, пікірлерін өмірмен байланыстырады, өз ойын дәлелдей алады |
|
||||||||||||||||||
|
Құндылықтарды дарыту |
Қазақ тілінің мемлекеттік тіл ретіндегі мәні мен маңызына терең мән беріп, қадірлеп, әлемдік тіл деңгейіне танылуына қызмет жасау жөнінде ой ұшқынын тастау |
|
||||||||||||||||||
|
Пәнаралық байланыс |
Тарих, әдебиет, музыка |
|
||||||||||||||||||
|
АКТ қолдану дағдылары |
Ноутбук, проектрлі экран |
|
||||||||||||||||||
|
Қолданылатын әдіс-тәсілдер: |
Топтастыру, РАФТ, «Шағын эссе» , «Кім алғыр?» |
|
||||||||||||||||||
|
С а б а қ б а р ы с ы : |
|
|||||||||||||||||||
|
Сабақ кезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет |
Ресурстар |
|
|||||||||||||||||
|
Сабақтың басы 6 мин |
1.Оқушылармен амандасу, түгелдеу. 2. Психологиялық дайындық 3. Топқа біріктіру Тірек сөздер топтамасы арқылы біріктіру 1-топ «Қазақ тілі» 2-топ «Орыс тілі» 3-топ «Ағылшын тілі» |
Тірек сөздер |
|
|||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы 25 мин
Сергіту жаттығуы |
Үй тапсырмасын тексеру 1-топ Даналар сөзі балалардың сөзімен 2-топ Қазақ тілі: кеше мен бүгін 3-топ Мақтанышым – ана тіл! Жаңа сабақ Қызығушылықты ояту «Кім алғыр?» Қажетті сөздерді тауып, орысша, ағылшынша айту 1.Ер қанаты -..... Мағынаны тану сатысы Тіл - адамзат баласына тән ғажайып құбылыс. Адамзат қоғамының аясында халық, ұлт және оның тілі жүздеген, мыңдаған жылдар бойы қалыптасады. Әр ел өз тілі арқылы әлемді, дүниені, өмірдің құнды тағылымдарын таниды. Өз елінің мәдениетін жасайды, өмірден түйген тағылым, тұжырымдарын келешек ұрпақтарына жеткізеді. Тіл ұлы қазына, баға жетпес асыл мұра. Тіл тек адамзатпен ғана емес, қоғаммен, тарихпен тығыз байланысты Дәптермен жұмыс.Шағын эссе жазу 1-топ «Мен – Ана тілім – Болашақ» 6-жаттығу 2-топ «Латын әліпбиіне көшуге өз көзқарасым» 7-жаттығу 3-топ «Мен – қазақ елінің ұланымын!» 10-жаттығу
К.Ахметова «Мен қазақпын!» бейнебаян тамашалау |
Плакат, маркерлер
А4 парағы
АКТ
АКТ |
||||||||||||||||||
|
Сабақтың соңы 7 мин 2 мин |
Сабақты қорытындылау РАФТ әдісі
2)Бағалау: Сабақ барысындағы жұмыстануы бойынша, сабақ критерийлеріне сәйкес оқушыларды сыныппен кеңесе отырып бағалаймын, бағаға түсініктеме беріп, жетілу жолдарын айтамын. 3)Үйге тапсырма: 9-жаттығу 4)Рефлексия: 1. Бүгінгі сабақта маған____________________ _______________ қызықты болды. 2.Маған_____________________________________қиындық туғызды. 3. Менің көңіл-күйім___________________
(рефлексия парақтарына түсіреді) - Сабақ аяқталды! - Сау болыңыздар! |
Бағалау парақтары
|
||||||||||||||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Қазақ тілі -- Қазақстан Республикасының мемлекеттік тілі
Қазақ тілі -- Қазақстан Республикасының мемлекеттік тілі

Оракбаева Кунимкул Ортаевна
ОҚО, Мақтарал ауданы, Еңбекші а/ә,
Абай атындағы жалпы орта мектебі
қазақ тілі мен әдебиеті пәні мұғалімі
Қысқа мерзімді жоспар
|
Сыныбы: 9 «А» Пәні: қазақ тілі |
Пән мұғалімі: К.Оракбаева Күні: 19.09.2017ж |
|
||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Қазақ тілі – Қазақстан Республикасының мемлекеттік тілі |
|
||||||||||||||||||
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) |
Қазақ тілінің мемлекеттік мәртебесі, мемлекеттік тіл ретінде қызмет етуі мен қолдану аясы туралы тапсырмалар беру арқылы теориялық білімдерін дамытуға ықпал жасау |
|
||||||||||||||||||
|
Мақсаты |
Қоғамдық қарым-қатынастағы қазақ тілінің мәнін білу, өзіндік тұжырым жасау, жалпы болжам жасап, ой қорыта білуге үйрену |
|
||||||||||||||||||
|
Сабақ нәтижесі |
Оқушылардың барлығы мынаны орындай алады: Оқулықта берілген және қосымша тапсырмаларды орындайды. Жазба жұмыс жасайды. Сұраққа жауап береді. Оқушылардың көбісі мынаны орындай алады: Топтық жұмысты бірлесе орындайды. Өз бетінше жұмыс жасайды. Сұраққа жауап береді. Қосымша үлестірме ресурстармен жұмыс жасайды. Оқушылардың кейбіреуі мынаны орындай алады: Оқулықтан тыс берілген қосымша тапсырмаларды орындайды, тақырып бойынша қосымша мәліметтер мен дәлелдер келтіре алады. |
|
||||||||||||||||||
|
Бағалау критерийлері |
1.Жеке, жұптық, топтық тапсырмаларды орындай алады. 2.Сабақ барысында тыңдаушының назарын өзіне аудара алады. 3. Дәйек сөздердің мәнін ашып, пікірлерін өмірмен байланыстырады, өз ойын дәлелдей алады |
|
||||||||||||||||||
|
Құндылықтарды дарыту |
Қазақ тілінің мемлекеттік тіл ретіндегі мәні мен маңызына терең мән беріп, қадірлеп, әлемдік тіл деңгейіне танылуына қызмет жасау жөнінде ой ұшқынын тастау |
|
||||||||||||||||||
|
Пәнаралық байланыс |
Тарих, әдебиет, музыка |
|
||||||||||||||||||
|
АКТ қолдану дағдылары |
Ноутбук, проектрлі экран |
|
||||||||||||||||||
|
Қолданылатын әдіс-тәсілдер: |
Топтастыру, РАФТ, «Шағын эссе» , «Кім алғыр?» |
|
||||||||||||||||||
|
С а б а қ б а р ы с ы : |
|
|||||||||||||||||||
|
Сабақ кезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет |
Ресурстар |
|
|||||||||||||||||
|
Сабақтың басы 6 мин |
1.Оқушылармен амандасу, түгелдеу. 2. Психологиялық дайындық 3. Топқа біріктіру Тірек сөздер топтамасы арқылы біріктіру 1-топ «Қазақ тілі» 2-топ «Орыс тілі» 3-топ «Ағылшын тілі» |
Тірек сөздер |
|
|||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы 25 мин
Сергіту жаттығуы |
Үй тапсырмасын тексеру 1-топ Даналар сөзі балалардың сөзімен 2-топ Қазақ тілі: кеше мен бүгін 3-топ Мақтанышым – ана тіл! Жаңа сабақ Қызығушылықты ояту «Кім алғыр?» Қажетті сөздерді тауып, орысша, ағылшынша айту 1.Ер қанаты -..... Мағынаны тану сатысы Тіл - адамзат баласына тән ғажайып құбылыс. Адамзат қоғамының аясында халық, ұлт және оның тілі жүздеген, мыңдаған жылдар бойы қалыптасады. Әр ел өз тілі арқылы әлемді, дүниені, өмірдің құнды тағылымдарын таниды. Өз елінің мәдениетін жасайды, өмірден түйген тағылым, тұжырымдарын келешек ұрпақтарына жеткізеді. Тіл ұлы қазына, баға жетпес асыл мұра. Тіл тек адамзатпен ғана емес, қоғаммен, тарихпен тығыз байланысты Дәптермен жұмыс.Шағын эссе жазу 1-топ «Мен – Ана тілім – Болашақ» 6-жаттығу 2-топ «Латын әліпбиіне көшуге өз көзқарасым» 7-жаттығу 3-топ «Мен – қазақ елінің ұланымын!» 10-жаттығу
К.Ахметова «Мен қазақпын!» бейнебаян тамашалау |
Плакат, маркерлер
А4 парағы
АКТ
АКТ |
||||||||||||||||||
|
Сабақтың соңы 7 мин 2 мин |
Сабақты қорытындылау РАФТ әдісі
2)Бағалау: Сабақ барысындағы жұмыстануы бойынша, сабақ критерийлеріне сәйкес оқушыларды сыныппен кеңесе отырып бағалаймын, бағаға түсініктеме беріп, жетілу жолдарын айтамын. 3)Үйге тапсырма: 9-жаттығу 4)Рефлексия: 1. Бүгінгі сабақта маған____________________ _______________ қызықты болды. 2.Маған_____________________________________қиындық туғызды. 3. Менің көңіл-күйім___________________
(рефлексия парақтарына түсіреді) - Сабақ аяқталды! - Сау болыңыздар! |
Бағалау парақтары
|
||||||||||||||||||
шағым қалдыра аласыз













