Краснознаменное орта мектебі
Орта білім беру ұйымының педагогінің қысқа мерзімді сабақ жоспары
Сабақтың тақырыбы: І. Есенберлин «Көшпенділер» (үзінді)
|
Бөлім: |
Көшпенділер мәдениеті. Қазақтың халық күнтізбесі. |
||||
|
Оқытушының аты-жөні: |
Режабова Ж.Н. |
||||
|
Күні: 14.10.2022 |
Қатысқандар саны: |
||||
|
Сынып: 9 «б» |
Қатыспағандар саны: |
||||
|
Оқыту мақсаттары |
9.1.5.1. мәтіннің мақсатты аудиториясын,автордың негізгі ойы мен көзқарасын анықтау. 9.2.4.1 шығарманың идеясы мен мазмұнына байланысты «автордың ойын» бағалау; |
||||
|
Сабақтың мақсаты |
Барлық оқушылар: мәтіннің мақсатты аудиториясын анықтайды,автордың негізгі ойы мен көзқарасын табады. Оқушылардың басым бөлігі:«Көшпенділер» туындысының тарихи маңыздылығын айтады. Кейбір оқушылар: мақсатты аудиторияларды дәлелдермен баяндап, қорытынды тұжырым жасайды. |
||||
|
|
|||||
|
Сабақтың кезеңі / уақыты |
Педагогтің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
|
Сабақтың басы (2 мин)
(3 мин)
(2 мин)
(3 мин)
Сабақтың ортасы (12 мин)
(9 мин) |
І. Ұйымдастыру. Психологиялық ахуал тудыру Топқа бөлу. Шаттық шеңбері. «Ой шақыру»әдісі арқылы оқушыларғасұрақтар беремін. 1. Қандай қазақ хандарын білесіңдер? 2. «Көшпенділер» фильмін көргендеріңіз бар ма? Оқушылардың жауаптарын тыңдап, пікірлерін ескеріп, бүгінгі сабақтың тақырыбын анықтайды. Оқу мақсатымен таныстырамын: - Оқушылар, біз бүгін берілген ақпарат бойынша мәтіннің мақсатты аудиториясын анықтап, автордың негізгі ойы мен көзқарасын табамыз. Сөздікпен жұмыс (жаңа сөздер) мағыналас сөздерді сәйкестендір және жаңа сөздерді қатыстырып 1 сөйлемнен құраңдар. Алаш керуен көш қазақ сұлтан дара Ақорда патша мұрагер Алтын Орда дербес ұрпақ жерұйық мекен тіршілікке қолайлы орта жер жәннаты Фильм көрсету. 1-тапсырма. «Ойлан. Жұптас. Бөліс»әдісі.(Топтық жұмыс) 2-тапсырма (топтық жұмыс)«Балық қаңқасы» әдісі
Фильмнің мазмұнына сүйене отырып, шығарманың мақсатты аудиториясын анықтау мақсатында балық қаңқасына оқырмандарды (мақсатты аудиторияны) жіктеп, дәлелдер келтіріп,қорытындылаңдар. «Ашық микрофон» әдісі бойынша сабақты қорыту. |
жылы лебіздерін білдіріп, бірден үшке дейін санау әдісі арқылы 3 топқа бөлінеді сұрақтарға жауап береді. -Абылай, Әбілқайыр, Жәнібек, Керей -иә» немесе «жоқ»оқушылардың болжамды жауаптары Фильмді көріп, тыңдалым бойынша шығарманың идеясын, басты кейіпкерлерін анықтап, оқиға желісін сипаттап, пікір алмасып, ой бөлісіңдер. Үш топтан бір оқушыдан ойларын ортаға салады. сұрақтар қояды, сұрақтарға жауап береді |
Дескриптор: 1.Шығарманың басты идеясын айтады; 2. Тыңдалым бойынша 4 басты кейіпкерді атайды; 3. Эпизодтың сюжеттік құрылымын сақтайды. Дескриптор: 1. Туындының 3 мақсатты аудиториясын анықтайды; 2.Мақсатты аудиторияға дәлелдер береді; 3. Нақты тұжырым береді. |
«Көшпенділер» романының желісімен түсірілген фильм «Қазақ хандығы» (үзінді, бейнежазба) аудиожазба |
|
|
Сабақтың соңы 5 мин |
«Пирамида» (стикерге жазып, пирамидаға жапсырады)
· Бүгінгі сабақтың қызықты тұсы...
· · Түсінбедім...
Үй жұмысы: Қосымша ақпарат көздерін пайдаланып, шығарманың құндылығы туралы ой толғау. |
||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
қазақ тілі мен әдебиет" "І. Есенберлин «Көшпенділер» (үзінді)" 9 сынып
қазақ тілі мен әдебиет" "І. Есенберлин «Көшпенділер» (үзінді)" 9 сынып
Краснознаменное орта мектебі
Орта білім беру ұйымының педагогінің қысқа мерзімді сабақ жоспары
Сабақтың тақырыбы: І. Есенберлин «Көшпенділер» (үзінді)
|
Бөлім: |
Көшпенділер мәдениеті. Қазақтың халық күнтізбесі. |
||||
|
Оқытушының аты-жөні: |
Режабова Ж.Н. |
||||
|
Күні: 14.10.2022 |
Қатысқандар саны: |
||||
|
Сынып: 9 «б» |
Қатыспағандар саны: |
||||
|
Оқыту мақсаттары |
9.1.5.1. мәтіннің мақсатты аудиториясын,автордың негізгі ойы мен көзқарасын анықтау. 9.2.4.1 шығарманың идеясы мен мазмұнына байланысты «автордың ойын» бағалау; |
||||
|
Сабақтың мақсаты |
Барлық оқушылар: мәтіннің мақсатты аудиториясын анықтайды,автордың негізгі ойы мен көзқарасын табады. Оқушылардың басым бөлігі:«Көшпенділер» туындысының тарихи маңыздылығын айтады. Кейбір оқушылар: мақсатты аудиторияларды дәлелдермен баяндап, қорытынды тұжырым жасайды. |
||||
|
|
|||||
|
Сабақтың кезеңі / уақыты |
Педагогтің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
|
Сабақтың басы (2 мин)
(3 мин)
(2 мин)
(3 мин)
Сабақтың ортасы (12 мин)
(9 мин) |
І. Ұйымдастыру. Психологиялық ахуал тудыру Топқа бөлу. Шаттық шеңбері. «Ой шақыру»әдісі арқылы оқушыларғасұрақтар беремін. 1. Қандай қазақ хандарын білесіңдер? 2. «Көшпенділер» фильмін көргендеріңіз бар ма? Оқушылардың жауаптарын тыңдап, пікірлерін ескеріп, бүгінгі сабақтың тақырыбын анықтайды. Оқу мақсатымен таныстырамын: - Оқушылар, біз бүгін берілген ақпарат бойынша мәтіннің мақсатты аудиториясын анықтап, автордың негізгі ойы мен көзқарасын табамыз. Сөздікпен жұмыс (жаңа сөздер) мағыналас сөздерді сәйкестендір және жаңа сөздерді қатыстырып 1 сөйлемнен құраңдар. Алаш керуен көш қазақ сұлтан дара Ақорда патша мұрагер Алтын Орда дербес ұрпақ жерұйық мекен тіршілікке қолайлы орта жер жәннаты Фильм көрсету. 1-тапсырма. «Ойлан. Жұптас. Бөліс»әдісі.(Топтық жұмыс) 2-тапсырма (топтық жұмыс)«Балық қаңқасы» әдісі
Фильмнің мазмұнына сүйене отырып, шығарманың мақсатты аудиториясын анықтау мақсатында балық қаңқасына оқырмандарды (мақсатты аудиторияны) жіктеп, дәлелдер келтіріп,қорытындылаңдар. «Ашық микрофон» әдісі бойынша сабақты қорыту. |
жылы лебіздерін білдіріп, бірден үшке дейін санау әдісі арқылы 3 топқа бөлінеді сұрақтарға жауап береді. -Абылай, Әбілқайыр, Жәнібек, Керей -иә» немесе «жоқ»оқушылардың болжамды жауаптары Фильмді көріп, тыңдалым бойынша шығарманың идеясын, басты кейіпкерлерін анықтап, оқиға желісін сипаттап, пікір алмасып, ой бөлісіңдер. Үш топтан бір оқушыдан ойларын ортаға салады. сұрақтар қояды, сұрақтарға жауап береді |
Дескриптор: 1.Шығарманың басты идеясын айтады; 2. Тыңдалым бойынша 4 басты кейіпкерді атайды; 3. Эпизодтың сюжеттік құрылымын сақтайды. Дескриптор: 1. Туындының 3 мақсатты аудиториясын анықтайды; 2.Мақсатты аудиторияға дәлелдер береді; 3. Нақты тұжырым береді. |
«Көшпенділер» романының желісімен түсірілген фильм «Қазақ хандығы» (үзінді, бейнежазба) аудиожазба |
|
|
Сабақтың соңы 5 мин |
«Пирамида» (стикерге жазып, пирамидаға жапсырады)
· Бүгінгі сабақтың қызықты тұсы...
· · Түсінбедім...
Үй жұмысы: Қосымша ақпарат көздерін пайдаланып, шығарманың құндылығы туралы ой толғау. |
||||
шағым қалдыра аласыз














