|
САБАҚ: Қазақ тілі мен әдебиеті |
Мектеп: |
||||||||||||||||||||||||||||||
|
Күні: 15.10 2018 ж. |
Мұғалімнің аты-жөні: Тлеубердиева Г |
||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сынып: 8-сынып
|
Қатысқан оқушылар саны: |
Қатыспағандар: |
|||||||||||||||||||||||||||||
|
Бөлім атауы |
13-тарау. Қазақстан - Байқоңыр-Ғарыш Нұртөре Жүсіп «Қыран қазақ» (деректі әңгіме) |
||||||||||||||||||||||||||||||
|
Жүзеге асатын оқу мақсаттары |
8.3.5.1 қосымша ақпарат көздерінен алынған мәліметтерді қолдана отырып, мәтінге өзгеріс енгізу, ерекшеліктерді бақылау; 8.4.5.1 тақырып бойынша сөздердің маңызды бөліктерін дұрыс жазу (жеке сөздер, бірге, бөлек және дефис арқылы жазылатын сөздер) |
||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ мақсаты |
|
||||||||||||||||||||||||||||||
|
Тілдік мақсаттар |
Тірек сөздер:
|
||||||||||||||||||||||||||||||
|
Осыған дейінгі меңгерілген білім |
Байқоңыр ғарыш айлағы, ғарыш кеңістігі туралы ақпараттармен физика, география пәндерінен таныс. |
||||||||||||||||||||||||||||||
|
Құндылықтар |
Жалпыадамзаттық құндылықтарды құрметтеу, жаратылыстану пәндеріне қызығушылықтарын арттыру. |
||||||||||||||||||||||||||||||
|
Пәнаралық байланыс |
География, физика, химия, тарих пәндері |
||||||||||||||||||||||||||||||
|
АКТ дағдыларын дамыту |
Бейнбаян материалдары, таныстырылым слайдтары. |
||||||||||||||||||||||||||||||
|
Жоспар |
|||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ кезеңдері |
Жоспарланған іс – әрекеттер |
Ресурстар |
|||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы 5 минут 2 минут |
Мәтіналды тапсырма. Оқушыларға сабақтың тақырыбы мен оқу мақсаттары таныстырылады. Сабақ барысында жүргізілетін жұмыс түрлеріне шолу жүргізіледі. Топта келесі тапсырмаларды орындайды: Суреттерге назар аудар. Мәтін мазмұнын болжап көр.
|
Таныстырылым |
|||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы 20 минут 5 минут 3 минут |
Сөздікпен жұмыс. Оқушылар топта кестеде ұсынылған сөздерге өз анықтамаларын жазады. Сөздікпен тексереді. Ең дұрыс тапқан топ жеңімпаз атанады.
Мәтінмен жұмыс кезеңі. 1-тапсырма. Мәтінді оқып, жер туралы негізгі ақпараттарды тізімдеп жазады. Өз ойыңмен бөліседі. 2-тапсырма. Мәтінді қайта оқып, орфографиялық ережелердің дұрыс қолданылғанын анықтайды.
Мәтінсоңы тапсырмасы. Орфографиялық ережелерді қолдана отырып, мәтінді қайта құрастырады. ЖЕР туралы өзге де ақпараттарды қосып, толықтырады. Сыныпқа таныстырады.
|
Таратпа материал Қосымша материал |
|||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың соңы 5 минут |
Бүгін сабақта не қызықты болды? Нені үйрендің? Нені үйренгің келеді? |
|
|||||||||||||||||||||||||||||
|
Қосымша ақпарат |
|||||||||||||||||||||||||||||||
|
Дифференциация – Сіз оқушыларға көбірек қолдау көрсету үшін не істейсіз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай тапсырма беруді көздеп отырсыз? |
Бағалау – Оқушылардың ақпаратты қаншалықты меңгергенін қалай тексересіз? |
Пәнаралық байланыс Қауіпсіздік ережелері АКТ-мен
байланыс |
|||||||||||||||||||||||||||||
|
Барлық оқушылар: мәтіндегі негізгі және жанама ақпаратты анықтайды. Көптеген оқушылар: әтіндегі негізгі және жанама ақпаратты анықтайды, өмірдегі жағдаяттармен байланыстырады. Кейбір оқушылар: Қабілеті жоғары оқушылар ұтымды ойлар айтады, мәселені жан-жақты талдай алады және бағалауда нақтылық көрсетеді. |
Сабақта дескрипторларға негізделген жүйеде бағаланады.
|
География, әдебиет, экономика пәндерімен байланысты. Сабақта таныстырылым көрсету үшін қолданылады. |
|||||||||||||||||||||||||||||
|
Ойлану Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары жүзеге асырымды болды ма? Бүгін оқушылар нені үйренді? Сыныптағы оқу атмосферасы қандай болды? Дифференциацияны жүзеге асыру қолымнан келді ме? Мен жоспарланғануақытымды ұстандым ба? Мен жоспарыма қандай өзгерістер енгіздім және неліктен? |
Төменде берілген бөлімді осы сабақ туралы ойларыңызды жазу үшін пайдаланыңыз. Сол жақ бағанда берілген сабағыңызға қатысты ең маңызды сұрақтарға жауап беріңіз. |
||||||||||||||||||||||||||||||
|
|
|||||||||||||||||||||||||||||||
|
Жалпы баға Сәтті өткен екі нәрсені атап көрсетіңіз (сабақ беру және оқытуға қатысты)? 1: 2: Қандай екі нәрсе сабақтың одан да жақсы өтуіне ықпалын тигізер еді (сабақ беру және оқытуға қатысты)? 1: 2: Осы сабақ барысында сынып немесе жеке оқушылар туралы менің келесі сабағыма дайындалу үшін қажет болуы мүмкін қандай ақпарат алдым? |
|||||||||||||||||||||||||||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Қазақ тілі пәні.
Қазақ тілі пәні.
|
САБАҚ: Қазақ тілі мен әдебиеті |
Мектеп: |
||||||||||||||||||||||||||||||
|
Күні: 15.10 2018 ж. |
Мұғалімнің аты-жөні: Тлеубердиева Г |
||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сынып: 8-сынып
|
Қатысқан оқушылар саны: |
Қатыспағандар: |
|||||||||||||||||||||||||||||
|
Бөлім атауы |
13-тарау. Қазақстан - Байқоңыр-Ғарыш Нұртөре Жүсіп «Қыран қазақ» (деректі әңгіме) |
||||||||||||||||||||||||||||||
|
Жүзеге асатын оқу мақсаттары |
8.3.5.1 қосымша ақпарат көздерінен алынған мәліметтерді қолдана отырып, мәтінге өзгеріс енгізу, ерекшеліктерді бақылау; 8.4.5.1 тақырып бойынша сөздердің маңызды бөліктерін дұрыс жазу (жеке сөздер, бірге, бөлек және дефис арқылы жазылатын сөздер) |
||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ мақсаты |
|
||||||||||||||||||||||||||||||
|
Тілдік мақсаттар |
Тірек сөздер:
|
||||||||||||||||||||||||||||||
|
Осыған дейінгі меңгерілген білім |
Байқоңыр ғарыш айлағы, ғарыш кеңістігі туралы ақпараттармен физика, география пәндерінен таныс. |
||||||||||||||||||||||||||||||
|
Құндылықтар |
Жалпыадамзаттық құндылықтарды құрметтеу, жаратылыстану пәндеріне қызығушылықтарын арттыру. |
||||||||||||||||||||||||||||||
|
Пәнаралық байланыс |
География, физика, химия, тарих пәндері |
||||||||||||||||||||||||||||||
|
АКТ дағдыларын дамыту |
Бейнбаян материалдары, таныстырылым слайдтары. |
||||||||||||||||||||||||||||||
|
Жоспар |
|||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ кезеңдері |
Жоспарланған іс – әрекеттер |
Ресурстар |
|||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы 5 минут 2 минут |
Мәтіналды тапсырма. Оқушыларға сабақтың тақырыбы мен оқу мақсаттары таныстырылады. Сабақ барысында жүргізілетін жұмыс түрлеріне шолу жүргізіледі. Топта келесі тапсырмаларды орындайды: Суреттерге назар аудар. Мәтін мазмұнын болжап көр.
|
Таныстырылым |
|||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы 20 минут 5 минут 3 минут |
Сөздікпен жұмыс. Оқушылар топта кестеде ұсынылған сөздерге өз анықтамаларын жазады. Сөздікпен тексереді. Ең дұрыс тапқан топ жеңімпаз атанады.
Мәтінмен жұмыс кезеңі. 1-тапсырма. Мәтінді оқып, жер туралы негізгі ақпараттарды тізімдеп жазады. Өз ойыңмен бөліседі. 2-тапсырма. Мәтінді қайта оқып, орфографиялық ережелердің дұрыс қолданылғанын анықтайды.
Мәтінсоңы тапсырмасы. Орфографиялық ережелерді қолдана отырып, мәтінді қайта құрастырады. ЖЕР туралы өзге де ақпараттарды қосып, толықтырады. Сыныпқа таныстырады.
|
Таратпа материал Қосымша материал |
|||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың соңы 5 минут |
Бүгін сабақта не қызықты болды? Нені үйрендің? Нені үйренгің келеді? |
|
|||||||||||||||||||||||||||||
|
Қосымша ақпарат |
|||||||||||||||||||||||||||||||
|
Дифференциация – Сіз оқушыларға көбірек қолдау көрсету үшін не істейсіз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай тапсырма беруді көздеп отырсыз? |
Бағалау – Оқушылардың ақпаратты қаншалықты меңгергенін қалай тексересіз? |
Пәнаралық байланыс Қауіпсіздік ережелері АКТ-мен
байланыс |
|||||||||||||||||||||||||||||
|
Барлық оқушылар: мәтіндегі негізгі және жанама ақпаратты анықтайды. Көптеген оқушылар: әтіндегі негізгі және жанама ақпаратты анықтайды, өмірдегі жағдаяттармен байланыстырады. Кейбір оқушылар: Қабілеті жоғары оқушылар ұтымды ойлар айтады, мәселені жан-жақты талдай алады және бағалауда нақтылық көрсетеді. |
Сабақта дескрипторларға негізделген жүйеде бағаланады.
|
География, әдебиет, экономика пәндерімен байланысты. Сабақта таныстырылым көрсету үшін қолданылады. |
|||||||||||||||||||||||||||||
|
Ойлану Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары жүзеге асырымды болды ма? Бүгін оқушылар нені үйренді? Сыныптағы оқу атмосферасы қандай болды? Дифференциацияны жүзеге асыру қолымнан келді ме? Мен жоспарланғануақытымды ұстандым ба? Мен жоспарыма қандай өзгерістер енгіздім және неліктен? |
Төменде берілген бөлімді осы сабақ туралы ойларыңызды жазу үшін пайдаланыңыз. Сол жақ бағанда берілген сабағыңызға қатысты ең маңызды сұрақтарға жауап беріңіз. |
||||||||||||||||||||||||||||||
|
|
|||||||||||||||||||||||||||||||
|
Жалпы баға Сәтті өткен екі нәрсені атап көрсетіңіз (сабақ беру және оқытуға қатысты)? 1: 2: Қандай екі нәрсе сабақтың одан да жақсы өтуіне ықпалын тигізер еді (сабақ беру және оқытуға қатысты)? 1: 2: Осы сабақ барысында сынып немесе жеке оқушылар туралы менің келесі сабағыма дайындалу үшін қажет болуы мүмкін қандай ақпарат алдым? |
|||||||||||||||||||||||||||||||
шағым қалдыра аласыз















