Назар аударыңыз. Бұл материалды сайт қолданушысы жариялаған. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзса, осында жазыңыз. Біз ең жылдам уақытта материалды сайттан өшіреміз
Жақын арада сайт әкімшілігі сізбен хабарласады
Бонусты жинап картаңызға (kaspi Gold, Halyk bank) шығарып аласыз
қазақ тілі пәнінен 2 сыныпқа арналған сабақ жоспары
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады
«Төменгі Пенжім орта мектебі мектепке дейінгі шағын орталығымен» коммуналдық мемлекеттік мекемесі
Мұғалімнің аты-жөні: |
Ажинурова Б.К. |
|||||
Пән/Сынып: |
Қазақ тілі 2 сынып |
|||||
Күні |
01.09.2022ж. |
|||||
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: |
Өзім туралы |
|||||
Сабақтың тақырыбы: |
Менің ана тілім-қазақ тілі. Сөйлеу не үшін қажет? |
|||||
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты |
2.1.1.1 - тыңдаған материал бойынша түсінбеген сөздерін белгілеу, мәтін мазмұны бойынша қойылған сұрақтарға жауап беру 2.4.1.1әріптерінің емлесін сақтап жазу |
|||||
Сабақтың мақсаты: |
Барлық оқушылар: мәтін бойынша түсінбеген сөздерін белгілейді, сұраққа жауап береді, әріптердің емлесін сақтап жаза алады. Көптеген оқушылар: мәтін мазмұнын анықтауға бағытталған сұрақтар құрастырады және жауап береді. Кейбір оқушылар: жіберілген қателерді тауып түзетеді және құрастырған сөйлемін толықтырады. |
|||||
Саралап оқыту тапсырмалары |
||||||
Ұжымдық жұмыс Жаңа тақырыптың түсіндірілуі Тапсырманы ұсыну және дұрыс жауапты ұсыну арқылы үйрету |
Жеке жұмыс Тапсырманы ұсыну, оқушылар өз бетімен орындауы |
|||||
Уақыты |
Кезеңдері |
Педагогтың әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
3минут |
Басы |
Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру: «Ізгі тілек» әдісі. Оқу материалын жариялау: «Шатасқан әріптер» әдісі («Ана тілі, сөйлеу, монолог, диалог» сөздері). -Ана тілі туралы не білесің? – Сөйлеу не үшін қажет? -Монолог деген не? -Мәтін туралы не айта аласың? |
Оқушы жақсы тілек жазады, не тікелей ауызша айтады. Әріптерден «ана тілі, сөйлеу, монолог, диалог» сөздерін құрастырады. Сұрақтарға жауап береді. |
Мадақтау |
|
|
40 минут |
Ортасы |
(Д) 1- тапсырма «Еркін әңгіме» әдісі арқылы жүзеге асады. 1-жаттығу. Өлеңді көтеріңкі дауыспен мәнерлеп оқы. Сұраққа жауап бер. -Өлең не туралы? -Ақын неліктен «Өзге тілдің бәрін біл, өз тіліңді құрметте!» дейді?
Сергіту сәті Бір, екі, үш Жинап алдық күш. Төрт, бес, алты Біз жазамыз мықты. Дәптерімізді ашайық Көрсетілген үлгіге, Әдемі етіп жазайық! (Д) 2- тапсырма дәптермен жұмыс. 4-жаттығу. Көп нүктенің орнына тиісті сөздерді қойып көшіріп жаз. Сөйлеу-адамға тән құбылыс. Жануарлар сөйлей алмайды. Олар тек дыбыс шығарады. |
Дескриптор: -Өлеңді түсініп оқиды. -Сұрақтарға жауап береді.
Дескриптор: -Көп нүктенің орнына тиісті сөздерді қойып сауатты көшіріп жазады. |
ҚБ: 1-10 балдық жүйе.
ҚБ: 1-10 балдық жүйе. |
Оқулық 4- бет |
|
2минут |
Кері байланыс |
Кері байланыс: «Менің сөзім» әдісі бойынша өтеді. |
Бүгінгі сабақта не білгенін, үйренгенін, түсінгені туралы бөліседі. |
|
|
«Төменгі Пенжім орта мектебі мектепке дейінгі шағын орталығымен» коммуналдық мемлекеттік мекемесі
Мұғалімнің аты-жөні: |
Ажинурова Б.К. |
|||||
Пән/Сынып: |
Қазақ тілі 2 сынып |
|||||
Күні |
05.09.2022ж. |
|||||
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: |
Өзім туралы |
|||||
Сабақтың тақырыбы: |
Ауызекі және жазбаша сөйлеу |
|||||
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты |
2.1.6.1 интонацияны, вербалды емес тілдік құралдарды (қимыл, ым-ишара) қолданып, тақырыпқа (Сіз қалай ойлайсыз? Сіз не ұсынар едіңіз? ) назарын аударту |
|||||
Сабақтың мақсаты: |
Барлық оқушылар: интонацияны, қимыл, ым-ишара қолданып, тақырыпқа назарын аударта алады. Көптеген оқушылар: мәтіннің тақырыбын және негізгі ойды анықтайды. Кейбір оқушылар: мәтіндегі дауыссыз дыбыс түрлерін (қатаң, ұяң, үнді) ажыратады. |
|||||
Саралап оқыту тапсырмалары |
||||||
Ұжымдық жұмыс Жаңа тақырыптың түсіндірілуі Тапсырманы ұсыну және дұрыс жауапты ұсыну арқылы үйрету |
Жеке жұмыс Тапсырманы ұсыну, оқушылар өз бетімен орындауы |
|||||
Уақыты |
Кезеңдері |
Педагогтың әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
5минут |
Басы |
Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру: «Досыңды таныстыр» әдісі. Баяу оқушыға мұғалім жетелеуші сұрақтар қояды. Мысалы: -Досыңның аты кім? -Оның шашы қандай? -Көзі қандай түсті? -Мінезі қандай? тсс Оқу материалын жариялау: «Сұрақтар тізбегі» әдісі. -Кітап туралы не айтуға болады? – Хат жазу не үшін қажет? -Радио деген не? -Теледидардың пайдасы қандай? |
Оқушы өзінің досын таныстырады. Мысалы: Менің досым Ержан, оның бойы ұзын, шашы қара, көзі қоңыр, тсс. Сұрақтарға жауап береді. |
Мадақтау |
|
|
35 минут |
Ортасы |
(Д) 1- тапсырма «Ашық микрофон» әдісі арқылы жүзеге асады. 7-жаттығу. Мәтінді түсініп оқы. Сұрақтарды жалғастырып көр, жауап бер. Мәтіннің алғашқы бөлігін көшіріп жаз. Алғашқы адамдар суреттермен не туралы айтқысы келгенін түсіндіріп көр.
Сергіту сәті: Оңға, оңға түзу тұр, Солға, солға түзу тұр. Артқа қарай бір адым Алдыға қарай бір адым Жоғары төмен қарайық Орнымызды табайық. (Д)2- тапсырма дәптермен жұмыс. 8-жаттығу. Алдымен суретте берілген заттардың алғашқы әріптерінен сөз шығарып айт. Содан соң әріптері арқылы жазылған мақалды оқы. Ауызекі сөзін осы сияқты басқа суреттердің көмегімен құрастырып жаз. Мақалды жатқа жаз. Тіл қаруы-сөз. Сөз қаруы-ой. |
Дескриптор: -Тапсырманы түсініп оқиды. -Жұмбақты шешеді. -Сұрақтарға жауап береді. - Түсінбеген сөзді белгілейді, талқылайды.
Дескриптор: -Суретті әріптерден сөз шығарып айтады. -Ауызекі сөзін суретпен құрастырады. - Мақалды жатқа жазады. |
ҚБ: 1-10 балдық жүйе
|
Оқулық 8-9 бет |
|
5минут |
Сабақтың соңы |
Кері байланыс: «Қол белгісі» әдісі бойынша өтеді. Бас бармақ- өзімді қалай сезіндім? Балан үйрек- басқаларға көмегім тиді ме? Ортан терек- бүгінгі көңіл күйім қандай болды? Шылдыр шүмек- бүгінгі сабақ ұнады ма? Кішкентай бөбек- бүгін не үйрендім? |
Бүгінгі сабақта не білгенін, үйренгенін, түсінгені туралы бөліседі. |
|
|
«Төменгі Пенжім орта мектебі мектепке дейінгі шағын орталығымен» коммуналдық мемлекеттік мекемесі
Диалог. Монолог.
Мұғалімнің аты-жөні: |
Ажинурова Б. Тексерілді: |
|||||
Пән/Сынып: |
Қазақ тілі 2 сынып |
|||||
Күні |
06.09.2022ж. |
|||||
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: |
Өзім туралы |
|||||
Сабақтың тақырыбы: |
Диалог. Монолог. |
|||||
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты |
2.1.1.1 тыңдаған материал бойынша түсінбеген сөздерін белгілеу, мәтін мазмұны бойынша қойылған сұрақтарға жауап беру |
|||||
Сабақ мақсаты: |
Барлық оқушы: мәтін бойынша түсінбеген сөздерін белгілейді, қойылған сұраққа жауап береді, талапқа сай жаза алады. Көптеген оқушы: мәтіннің тақырыбын және негізгі ойды анықтайды. Кейбір оқушы: тақырыпқа сай жағдаят құрастырады. |
|||||
Саралап оқыту тапсырмалары |
||||||
Ұжымдық жұмыс Жаңа тақырыптың түсіндірілуі Тапсырманы ұсыну және дұрыс жауапты ұсыну арқылы үйрету |
Жеке жұмыс Тапсырманы ұсыну, оқушылар өз бетімен орындауы |
|||||
Уақыты |
Кезеңдері |
Педагогтың әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
5минут |
Басы |
Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру:
Оқу материалын жариялау: «Шатасқан әріптер» әдісі. Берілген әріптерді дұрыс орналастырып, сөзді оқы. -Бұл сөздер туралы не айтуға болады? -Тіл не үшін қажет? -Ана тілі деген не? -Біздің ана тіліміз туралы не білесің? |
Берілген әріптерді дұрыс орналастырып, «қазақ, ана, бала, тіл» сөздерін оқиды. |
Мадақтау |
Музыкалық аппарат қима әріптер «заққа, наа лаба, |
|
35 минут |
Материал ұнаса әріптестеріңізбен бөлісіңіз
Ашық сабақ, ҚМЖ, көрнекілік, презентация
жариялап табыс табыңыз!
Материалдарыңызды сатып, ақша табыңыз.
(kaspi Gold, Halyk bank)
Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!
Материал іздеу Сіз үшін 400 000 ұстаздардың еңбегі мен тәжірибесін біріктіріп, ең үлкен материалдар базасын жасадық. Төменде пәніңізді белгілеп, керек материалды алып сабағыңызға қолдана аласыз Барлығы 663 959 материал жиналған
Осы аптаның ең үздік материалдары Педагогтардың біліктілігін арттыру курстары
Аттестацияда (ПББ) 100% келетін тақырыптармен дайындаймыз Аттестацияда (ПББ) келетін тақырыптар бойынша жасалған тесттермен дайындалып, бізбен бірге тестілеуден оңай өтесіз Өткен жылы бізбен дайындалған ұстаздар 50/50 жинап рекорд жасады Толығырақ |