Тақырыбы2- сабақ | Қазақ тілі-қазақ халқының ұлттық тілі.
|
Мақсаты | Қазақ тілінің ұлттық нышан екендігі туралы түсінік алады топпен талқылау арқылы тапсырманы орындауға пайдаланады |
Жалпы мақсат | Қазақ тілінің дүние жүзіндегі тілдер арасындағы беделі туралы, қоғамдық қарым-қатынастағы қазақ тілінің мәні екенін білу керек |
Күтілетін нәтиже | Тапсырмалар бойынша атқарушы ұғымын меңгерте отырып тапсырмаларды орындауда машықтандыру және тақырып ұғымын, түрлерін ажыратуға дағдыландыру. |
7 модульдің қолданылуы | “Оқыту мен оқудағы жаңа тәсілдер”, “Оқыту үшін бағалау және оқуды бағалау”, “Сыни тұрғыдан ойлауға үйрету”, “Оқытуды басқару және көшбасшылық”.
|
Қолданылатын әдіс-тәсілдер | Миға шабуыл,Салыстыру кестесі, Жиго,Эссе |
Қолданылатын ресурстар | Флипчарт, маркерлер, портреттер, тақта, стикерлер, ноутбук |
Сабақ барысы | Мұғалімнің іс-әрекеті | Оқушының іс-әрекеті |
Ұйымдастыру кезеңі
Тренинг | Топқа бөлу
| Мұғаліммен сәлемдеседі.
|
Білу Миға шабуыл
| Сұрақтарга оқушылардың кезекпен жауап беруі сұралады.Миға шабуыл әдісін пайдалану | Оқушылар еске түсіреді, талдайды.«Қайталау–оқу айнасы» әр түрлі деңгейдегі сұрақтар беріледі |
Түсіну
| Туган тилим Қазақ тілі-ардақті тілім» 5 жолды олен | Оқушылардың мақсаты тилдин манызын есте сактау |
ҚолдануЖигсо пайдалану | Оқушылар көлемді мәтінді әрқайсысы жеке-жеке топ ішінде оқып шығып топпен талқылайды, сосын топтар құрамы өзгертіліп, құрамында әр бастапқы топтан бір белсенді оқушы бар жаңа (сарапшылар тобы) топтар құрылды | Оқушылардың мұндағы мақсаты берілген тапсырманы өздері талқылап , өз ой-пікірлерімен санаса білуТоппен жұмыс жасау |
ТалдауСалыстыру кестесі | Оқушыларға такырыптарды салыстыру білімдерін талдату | Әр топқа салыстыру парағы таратылады, сол арқылы салыстырады нәтижесін тақтаға шығып көрсетеді
|
Жинақтау5 минуттык эссе Эссе | Эссе жазу, жинақтайды, бір-бірін бағалайды | Оқушылардың мақсаты берілген тақырыпқа арнап өз ойларын жеткізу |
БағалауБағалау шкаласы мен бағалау парақтарын тарату | Смайликтермен багалау |
|
Рефлексия | Екі жұлдыз , бір тілекСтикерлерді толтыру
| Оқушылар кері байланыс арқылы өздерінің сабақтан алған әсерлерін, ұсыныс, тілектерін жазады. |
Үйге тапсырма | Өлеңді мәнерлеп оқу. Менің Отаным шыгарма |
|