Қазақ тілі сабағында

Тақырып бойынша 11 материал табылды

Қазақ тілі сабағында

Материал туралы қысқаша түсінік
Қазақ тілі сабағында
Материалдың қысқаша нұсқасы



2/ 41- сабақ

Тақырыбы: Қазақ тілі сабағында

Сыныбы: 5 «Б» сынып

Күні:

Мақсаты: - мәтіннің негізгі ойын анықтау,

- сұрақ қою дағдысы мен сөйлеу тілін жетілдіру, сөздік қорды дамыту;

- «Қазақ тілі сабағында» тақырыбында диалог құрастыру, танымдық қабілетті дамыту;


Күтілетін нәтиже: - мәтіннің негізгі ойын анықтайды;

-сұрақ қою дағдысы мен сөйлеу тілін жетіледі, сөздік қорды дамытады;

- «Қазақ тілі сабағында» тақырыбында диалог құрастыру, танымдық қабілетті дамытады;


Қолданылған модульдер: «Оқыту мен оқудағы жаңа тәсілер», «сыни тұрғыдан ойлауға үйрету», «оқыту үшін бағалау және оқуды бағалау», «оқыту мен оқуда ақпараттық- коммуникациялық технологияларды пайдалану», «талантты және дарынды балаларды оқыту», «оқушылардың жас ерекшеліктеріне сәйкес оқыту мен оқу», «оқытуды басқару және көшбасшылық».

Әдіс-тәсілдер: «Шаттық шеңбері», «Ыстық алақан», «Миға шабуыл», Сергіту сәті «Жер сілкінісі»,Екі жұлдыз, бір тілек»

Сабақ кезеңдері/ уақыты

Жоспар мазмұны

Мұғалімнің іс-әрекеті

Оқушылардың іс-әрекеті

бағалау

Негізгі дереккөздер

Кіріспе

5 минут

Шаттық шеңбер

Мақсаты: жағымды ахуал қалыптастыру.

«Ыстық алақан» стратегиясы

Мақсаты:бір-біріне тілек айту,көңіл –күй сыйлау

«Себет» әдісі

Мақсаты: үй тапсырмасын тексеру


Оқушыларды шаттық шеңберге тұрғызып, көңіл күй сыйлайды, тілек айтады.

Психологиялық жағымды ахуал тудырады

Қалыптастырушы бағалау:

"Бас бармақ»

«Өте жақсы!»,

«тамаша!»,

«Керемет!»,

«Жарайсыңдар!»

Ауызша мадақтау, смайликтер, жұлдызша.

Оқулық,

Интербелсенді тақта, жұмсақ

ойыншық, плакат, жіп, түрлі-түсті маркер, асыл тастар.

Слайд- таныстырылым


Тұсаукесер

8 минут

«Миға шабуыл»

Мақсаты: жаңа сабақтың тақырыбын ашу

Рефлексия «Бір сурет, бес сөз» әдісі

Мақсаты: кері байланыс

Рөлдік ойын мозайкалық Джиксо әдісі

Мақсаты:тақырыпты оқыту арқылы талқылау, талдау жасау


Топқа бөлу






Сабақтың тақырыбы мен мақсаты таныстырылады.

Оқушылар сұрақтарға жауап береді.









Оқушылар сабақтың мақсатына өз мақсаттарын қосады.


«Өте жақсы!»









«тамаша!»,


Слайд-таныстырылым


Негізгі бөлім

22 минут

Жаңа сөзбен жұмыс



Жаңа сөздермен таныстырады

Жаяу- пешком

Қабат – этаж

Мәжіліс- заседание

Гүлзар- клумба

Жабдықталған- оснащаться

Шағын топтарға сөз тіркестерін, сөздіктегі етістіктерді қатыстырып сөйлем құратады.


Сөзікті көреді - оқиды-түсінеді – қайталайды – есте сақтайды





Өзара ортада ойларын қосып, құраған сөз тіркестері мен сөйлемдерін айтып шығады (кезектесіп, я бір оқушы айтады).


«Өте жақсы!»









«тамаша!»,


Интербелсенді тақта




Оқушылар әр шағын топта алдымен мәтінді жеке оқып шығады, содан кейін ортада қалай түсінгендері туралы ортаға

салып пікірлеседі,

түсінгендері бойынша ватман қағазға суретін салады. Әр шағын топтың көшбасшылары шығып қорғайды.




Мәтін бойынша сұрақтар құрастыру



Мәтін бойынша сұрақтар құрастыртады

Мәтін бойынша сұрақтарды тізбекпен қояды, жауап береді

«тамаша!»,




Сергіту сәті

«Жер сілкінісі»

Мақсаты:бойды сергіту,көңіл күй туғызу



Экранда көрсетілген жаттығуды қайталайды

«Өте жақсы!»


Интербелсенді тақта


Грамматикалық бөлік

септік жалғаудың жасалу жолын жетілдіру;

Оқушыларға тірек сызбалар беріледі, сөйлем құрастырып, түрін анықтаулары тиіс.

Берілген сызбалар арылы сөйлем құрап, түрлерін ажыратады.

«Жарайсыңдар!»


Сызба-таратпалар

Қорытынды

10 минут

Рефлексия

«Екі жұлдыз, бір тілек»

Оқушылардан бүгін не үйренгендерін, не түсінікті, не түсініксіз болғанын сұрайды.

Оқушылардың жауабы тыңдалады, сызба- кестеге стикер жабыстырлады.


Стикер


«Қазақ тілі сабағында» тақырыбын диалог құрастырады






Үйге тапсырма

Үйге тапсырма: 3-тапсырмадағы сөйлемдерді аударып келу.

Күнделіктеріне үй тапсырмасын жазып алады


Күнделік, қалам



Қалай бағалау керектігін түсіндіреді.





Мұғалім әр оқушыға өзінің бағасын береді.

Әр шағын топ келесі топқа баға береді. Жалпы топтық жұмыстарды қалай орындағандары, қалай қатысып белсенділік танытқандарына баға береді. Сосын әркім өзін-өзі бағалайды




Бағалау парағы

Мақсаты: өзін-өзі және өзара бағалау






"Бас бармақ» әдісі арқылы

Стикерлер, бағалау парақшалары








Жүктеу
bolisu
Бөлісу
ЖИ арқылы жасау
Файл форматы:
docx
26.11.2018
690
Жүктеу
ЖИ арқылы жасау
Бұл материалды қолданушы жариялаған. Ustaz Tilegi ақпаратты жеткізуші ғана болып табылады. Жарияланған материалдың мазмұны мен авторлық құқық толықтай автордың жауапкершілігінде. Егер материал авторлық құқықты бұзады немесе сайттан алынуы тиіс деп есептесеңіз,
шағым қалдыра аласыз
Қазақстандағы ең үлкен материалдар базасынан іздеу
Сіз үшін 400 000 ұстаздардың еңбегі мен тәжірибесін біріктіріп, ең үлкен материалдар базасын жасадық. Төменде керек материалды іздеп, жүктеп алып сабағыңызға қолдана аласыз
Материал жариялап, аттестацияға 100% жарамды сертификатты тегін алыңыз!
Ustaz tilegi журналы министірліктің тізіміне енген. Qr коды мен тіркеу номері беріледі. Материал жариялаған соң сертификат тегін бірден беріледі.
Оқу-ағарту министірлігінің ресми жауабы
Сайтқа 5 материал жариялап, тегін АЛҒЫС ХАТ алыңыз!
Қазақстан Республикасының білім беру жүйесін дамытуға қосқан жеке үлесі үшін және де Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық материалыңызбен бөлісіп, белсенді болғаныңыз үшін алғыс білдіреміз!
Сайтқа 25 материал жариялап, тегін ҚҰРМЕТ ГРОМАТАСЫН алыңыз!
Тәуелсіз Қазақстанның білім беру жүйесін дамытуға және білім беру сапасын арттыру мақсатында Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық жұмысын жариялағаны үшін марапатталасыз!
Министірлікпен келісілген курстар тізімі