Тексерілді: ДОІЖО Б.Кишанова
|
Ашық сабақ |
Уақыты:05.02.19 ж |
Мектеп К.Төгісов |
Мұғалім:Ж.Баяхметова |
|
|
Сабақтың атауы |
Жұрнақ пен жалғау |
|||
|
Сынып: 2 Қазақ тілі |
Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: |
|||
|
Сабақтың тақырыбы |
Жұрнақ пен жалғау |
|||
|
Оқу мақсаты |
2.3.4.1 мұғалімнің көмегімен оқыған, тыңдаған және аудиовизуалды материалдар бойынша тірек сөздерді пайдалана отырып, қысқа жазба/мазмұндама жазу |
|||
|
Сабақтың мақсаттары |
Жұрнақ пен жалғаудың айырмашылығын ажырата білу Жұрнақ пен жалғау туралы
білімдері пысықталады. |
|||
|
Бағалау критерийлері |
Білім алушылар: Жұрнақ пен жалғау туралы
білімдері пысықталады; |
|||
|
Тілдік мақсат |
Қос әйнек, түзер, ағайынды. |
|||
|
Құндылықтарды дарыту |
Өзге пікірге сыйластықпен қарауға тәрбиелеу |
|||
|
Пәнаралық байланыстар |
Сезім мүшелері туралы әңгіме жүргізу барысында «Ғылымға кіріспе» пәнімен байланыс жүзеге асырылады. |
|||
|
Алдыңғы білімдер |
Оқушылар сөздің ұйқасын табуға жаттыққан |
|||
|
Топқа бөлу |
Сыныпты геометриялық фигуралар арқылы топтарға бөлу |
|||
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет |
Ресурстар |
||
|
Ынтымақтастық атмосферасы |
Көңілденіп шаттанып, Айналама қарайын. Қуанышын көршімнің Күн нұрына балайын Алақанды көршіме Соғып -соғып алайын, Бүгінгі келген қонақпен, Амандасып алайын. |
Бүгінгі сабаққа сәттілік тілейді. |
||
|
Қызығушылықты ояту |
Түбір мен қосымшаның ережесін
сұрау. |
|||
|
Сабатың ортасы |
Оқулықпен жұмыс «Жұрнақ» тобы: 2-жаттығу «Түбір »тобы: 3-жаттығу
Ойын: « Суретке
қарап сөйлеп көр!»
Суретпен жұмыс. Оқулықтағы жаттығуларды орындау |
|||
|
Сергіту сәті |
Шынығамыз, жастай бiз, Жаттығуды бастаймыз. Бiр, екi, үш, бiр, екi, үш Бойымызға жинап күш. Шынығамыз, жастай бiз, Жаттығуды бастаймыз. |
Оқушылар жаттығу жасайды |
||
|
Соңы |
«Жұбыңды тап» » Түбір сөздерге жұрнақ пен жалғаудың тиістісін сызбамен қос.
Алма жинау» ойыны. Бес жолды
өлең құрастырады |
|||
|
Үй тапсырмасы |
5-жаттығу |
Күнделіктеріне жазады |
||
|
Бағалау |
Жеке жұмыс бағасы қойылады. |
|||
|
Саралау – оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз? |
Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз? |
Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы |
|
Өлең құрастырып жазуға қиналатын оқушыларға бағыт бере отырып, жеке қолдау көрсету. |
Оқушылардың жұмыс жасау барысын, іс-әрекетін бақылау арқылы бағалау. |
Жазу барысында оқушылардың дұрыс отыруын қадағалау. |
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Қазақ тілі Сабақ жоспары Жұрнақ және жалғау 2 сынып
Қазақ тілі Сабақ жоспары Жұрнақ және жалғау 2 сынып
Тексерілді: ДОІЖО Б.Кишанова
|
Ашық сабақ |
Уақыты:05.02.19 ж |
Мектеп К.Төгісов |
Мұғалім:Ж.Баяхметова |
|
|
Сабақтың атауы |
Жұрнақ пен жалғау |
|||
|
Сынып: 2 Қазақ тілі |
Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: |
|||
|
Сабақтың тақырыбы |
Жұрнақ пен жалғау |
|||
|
Оқу мақсаты |
2.3.4.1 мұғалімнің көмегімен оқыған, тыңдаған және аудиовизуалды материалдар бойынша тірек сөздерді пайдалана отырып, қысқа жазба/мазмұндама жазу |
|||
|
Сабақтың мақсаттары |
Жұрнақ пен жалғаудың айырмашылығын ажырата білу Жұрнақ пен жалғау туралы
білімдері пысықталады. |
|||
|
Бағалау критерийлері |
Білім алушылар: Жұрнақ пен жалғау туралы
білімдері пысықталады; |
|||
|
Тілдік мақсат |
Қос әйнек, түзер, ағайынды. |
|||
|
Құндылықтарды дарыту |
Өзге пікірге сыйластықпен қарауға тәрбиелеу |
|||
|
Пәнаралық байланыстар |
Сезім мүшелері туралы әңгіме жүргізу барысында «Ғылымға кіріспе» пәнімен байланыс жүзеге асырылады. |
|||
|
Алдыңғы білімдер |
Оқушылар сөздің ұйқасын табуға жаттыққан |
|||
|
Топқа бөлу |
Сыныпты геометриялық фигуралар арқылы топтарға бөлу |
|||
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет |
Ресурстар |
||
|
Ынтымақтастық атмосферасы |
Көңілденіп шаттанып, Айналама қарайын. Қуанышын көршімнің Күн нұрына балайын Алақанды көршіме Соғып -соғып алайын, Бүгінгі келген қонақпен, Амандасып алайын. |
Бүгінгі сабаққа сәттілік тілейді. |
||
|
Қызығушылықты ояту |
Түбір мен қосымшаның ережесін
сұрау. |
|||
|
Сабатың ортасы |
Оқулықпен жұмыс «Жұрнақ» тобы: 2-жаттығу «Түбір »тобы: 3-жаттығу
Ойын: « Суретке
қарап сөйлеп көр!»
Суретпен жұмыс. Оқулықтағы жаттығуларды орындау |
|||
|
Сергіту сәті |
Шынығамыз, жастай бiз, Жаттығуды бастаймыз. Бiр, екi, үш, бiр, екi, үш Бойымызға жинап күш. Шынығамыз, жастай бiз, Жаттығуды бастаймыз. |
Оқушылар жаттығу жасайды |
||
|
Соңы |
«Жұбыңды тап» » Түбір сөздерге жұрнақ пен жалғаудың тиістісін сызбамен қос.
Алма жинау» ойыны. Бес жолды
өлең құрастырады |
|||
|
Үй тапсырмасы |
5-жаттығу |
Күнделіктеріне жазады |
||
|
Бағалау |
Жеке жұмыс бағасы қойылады. |
|||
|
Саралау – оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз? |
Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз? |
Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы |
|
Өлең құрастырып жазуға қиналатын оқушыларға бағыт бере отырып, жеке қолдау көрсету. |
Оқушылардың жұмыс жасау барысын, іс-әрекетін бақылау арқылы бағалау. |
Жазу барысында оқушылардың дұрыс отыруын қадағалау. |
шағым қалдыра аласыз













