|
Қысқа мерзімді жоспар |
|||||||||||||||||||||||
|
Пән: Қазақ тілі Т2 |
Бөлім: 3. Менің мектебім |
||||||||||||||||||||||
|
Күні : |
Педагогтің аты-жөні: Пернебай А.С. |
||||||||||||||||||||||
|
Сынып: 2 б,в,г |
Қатысқан оқушылар: Қатыспаған оқушылар : |
||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: 1 сабақ. Менің мектебім |
|||||||||||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаттары |
2.3.1.1 Мәтінді қатесіз және мәнерлі дауыстап оқу 2.3.2.1 Таныс сөздерден құралған қарапайым сөз тіркестерінің мағынасын түсіну 2.3.4.1 Мәтіннің мазмұны бойынша қарапайым сұрақ қоя білу және жауап беру |
||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты : |
Барлығы: Мәтінді оқиды, таныс сөздерден құралған сөз тіркестерінің мағынасын түсінеді. Көбі: Мәтінді қатесіз оқиды, таныс сөздерден құралған сөз тіркестерінің мағынасын түсінеді, мәтіннің мазмұны бойынша қарапайым сұрақ қоя алады. Кейбірі: Мәтінді қатесіз оқиды, таныс сөздерден құралған сөз тіркестерінің мағынасын түсінеді мәтіннің мазмұны бойынша қарапайым сұрақ қойып, жауап бере алады. |
||||||||||||||||||||||
|
ЕБҚ үшін |
Мәтінді оқиды, таныс сөздерден құралған сөз тіркестерінің мағынасын түсінеді. |
||||||||||||||||||||||
|
Ойлау дағдыларының деңгейі |
Білу және түсіну, қолдану |
||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың барысы |
|||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі/уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы 5 минут |
1. ҚР ның Әнұранының қояды. Оқушылармен бірге орындау. 2. Психологиялық ахуал қалыптастыру. «Сәлем, сәлем!» видеожазбасын қосып, оқушылармен амандасу. Сынып реттілігін қадағалау. Оқушыларды түгелдеу. Оқу құралдарын тексеру. -Оқушылар қазір қай сабақ? 3. Үй жұмысын тексеремін. |
1. ҚР ның Әнұранының орындайды. 2. «Сәлем, сәлем!» видеожазба арқылы өлең сөзін айту барысында іс-қимылмен көрсете отырып, мұғаліммен сәлемдеседі. Оқу құралдарын түгендеп, сабаққа назар аударады. - Қазір қазақ тілі сабағы, - деп жауап береді. 3. Үй жұмысын жазылым тапсырмасы болса мұғалімге көрсетеді, айтылым тапсырмасын ауызша айтып береді. |
ҚБ Жарайсыңдар |
Слайд |
|||||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы 33 минут |
4. Жаңа сабақтың тақырыбына, мазмұнына сәйкес суреттерді, қысқаша видеоны проекторда ұсынамын. (мектеп туралы видео, сурет)
Сабақтың мақсатымен таныстырамын.
Тақтаға бүгінгі тапсырмалардың дескрипторлары көрсетілген бағалау парағын ілемін. (Онда оқушылардың аты-жөні жазылған тізім бар) 5.Сөздікпен жұмыс. Тыңдалым, айтылым. Жаңа сөздермен слайдтан, оқулықтан таныстырамын, оқушыларға қайталатамын: Осы сөздерді тездетіп дәптерлеріңе жаза қойыңдар.
6. Тыңдалым. Айтылым. 1 - тапсырма. Мәтінді мұқият тыңдап, сұрақтарға жауап беріңдер. (оқулықтағы дискті қосамын) Менің мектебім. Мынау менің мектебім. Мектеп үш қабатты. Бірінші қабатта асхана, спортзал, киім ілетін орын бар. Асхана кең, таза және жарық. Екінші және үшінші қабаттарда кітапхана, сынып бөлмелері орналасқан. Кітапханада қызықты кітаптар көп. Мектепте мұғалімдер, оқушылар бар. Сергіту сәті 7. Айтылым. 3-тапсырма Сөздер мен сөйлемдерді сәйкестендіріп айтыңдар
|
4. Жаңа сабақтың тақырыбын, мазмұнын мұғалім көрсеткен суреттер арқылы, қысқаша видео арқылы болжайды. - Сабақтың тақырыбы: "Менің мектебім" Жаңа сабақтың мақсатымен танысады. Оқушылар балл алу үшін дескрипторлармен әр берілген тапсырмада танысып отырапды. 5. Сөздікпен жұмыс. Тыңдалым,
айтылым. Асхана - столовая, Кітапхана - библиотека, Шеберхана - мастерская, Мүсінші - человек который делает скульптор. Тыңдайық, айтайық. 1- тапсырма Мәтінді мұқият тыңдайды, сұрақтарға жауап беруге талпынады. - Мектеп неше қабатты? - Мектеп үш қабатты. - Асхана қандай? - Асхана кең, таза және жарық. - Спортзал нешінші қабатта орналасқан? - Спортзал бірінші қабатта орналасқан. - Мектепте кімдер бар? - Мектепте мұғалімдер, оқушылар бар. ЕБҚ ҮШІН Жақсы оқитын оқумен бірлесіп жұмыс жасайды. Сергіту сәтін орындайды. Айтайық. 3- тапсырма. Берілген кестедегі сөздер мен сөйлемдерді ауызша сәйкестендіріп айтады.
ЕБҚ ҮШІН Мәтінді тыңдайды, оқиды, сұрақтарды жауаптарымен сәйкестендіреді. |
Қолпаштау сөздері Дескриптор: -мәтніді мұқият тыңдап, әр сұраққа дұрыс және толық жауап береді (әр дұрыс және толық жауап үшін 1 балл) жалпы: 4 балл ҚБ: «Тамаша», «Жақсы», «Ойлан» Жарайсыңдар Дескриптор: -кесте бойынша сөздерді сөйлемдермен дұрыс сәйкестен діріп, тілдік нормаларды сақтап, дұрыс айтады. (әр дұрыс және толық жауап үшін 1 балл) жалпы: 4 балл |
Оқулық 60- бет сөздік слайд
Слайд Оқулық 60- бет
Слайд Оқулық 61- бет
|
|||||||||||||||||||
|
Сабақтың соңы 5 минут |
Сабақты бекіту ретінде жаңа сөздерді пайдаланып қарайпайым сөйлем құрау. "Суреттер сөйлейді" әдісі. 2 немесе одан да көп сөйлем құраған оқушы 2 баллмен бағаланады Үй тапсырмасын беру: Жаңа сөздерді жаттау. 61 бет 2-тапсырма жаттау, 4 – тапсырма Көп нүктенің орнына керекті сөздерді қойып көшіріп жазу. |
|
|||||||||||||||||||||
|
Кері байланыс
|
|
||||||||||||||||||||||
|
Бағалау 2 минут |
Мұғалім формативті бағалауы бойынша қорытынды балл қояды. Тақтаға бүгінгі тапсырмалардың дескрипторлары көрсетілген бағалау парағының көмегімен оқушыларды бағалаймын. |
||||||||||||||||||||||
|
Мұғалім рефлексия сы |
|
||||||||||||||||||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
қазақ тілі т2 2 сынып қысқа мерзімді жоспар "Менің мектебім"
қазақ тілі т2 2 сынып қысқа мерзімді жоспар "Менің мектебім"
|
Қысқа мерзімді жоспар |
|||||||||||||||||||||||
|
Пән: Қазақ тілі Т2 |
Бөлім: 3. Менің мектебім |
||||||||||||||||||||||
|
Күні : |
Педагогтің аты-жөні: Пернебай А.С. |
||||||||||||||||||||||
|
Сынып: 2 б,в,г |
Қатысқан оқушылар: Қатыспаған оқушылар : |
||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: 1 сабақ. Менің мектебім |
|||||||||||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаттары |
2.3.1.1 Мәтінді қатесіз және мәнерлі дауыстап оқу 2.3.2.1 Таныс сөздерден құралған қарапайым сөз тіркестерінің мағынасын түсіну 2.3.4.1 Мәтіннің мазмұны бойынша қарапайым сұрақ қоя білу және жауап беру |
||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты : |
Барлығы: Мәтінді оқиды, таныс сөздерден құралған сөз тіркестерінің мағынасын түсінеді. Көбі: Мәтінді қатесіз оқиды, таныс сөздерден құралған сөз тіркестерінің мағынасын түсінеді, мәтіннің мазмұны бойынша қарапайым сұрақ қоя алады. Кейбірі: Мәтінді қатесіз оқиды, таныс сөздерден құралған сөз тіркестерінің мағынасын түсінеді мәтіннің мазмұны бойынша қарапайым сұрақ қойып, жауап бере алады. |
||||||||||||||||||||||
|
ЕБҚ үшін |
Мәтінді оқиды, таныс сөздерден құралған сөз тіркестерінің мағынасын түсінеді. |
||||||||||||||||||||||
|
Ойлау дағдыларының деңгейі |
Білу және түсіну, қолдану |
||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың барысы |
|||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі/уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы 5 минут |
1. ҚР ның Әнұранының қояды. Оқушылармен бірге орындау. 2. Психологиялық ахуал қалыптастыру. «Сәлем, сәлем!» видеожазбасын қосып, оқушылармен амандасу. Сынып реттілігін қадағалау. Оқушыларды түгелдеу. Оқу құралдарын тексеру. -Оқушылар қазір қай сабақ? 3. Үй жұмысын тексеремін. |
1. ҚР ның Әнұранының орындайды. 2. «Сәлем, сәлем!» видеожазба арқылы өлең сөзін айту барысында іс-қимылмен көрсете отырып, мұғаліммен сәлемдеседі. Оқу құралдарын түгендеп, сабаққа назар аударады. - Қазір қазақ тілі сабағы, - деп жауап береді. 3. Үй жұмысын жазылым тапсырмасы болса мұғалімге көрсетеді, айтылым тапсырмасын ауызша айтып береді. |
ҚБ Жарайсыңдар |
Слайд |
|||||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы 33 минут |
4. Жаңа сабақтың тақырыбына, мазмұнына сәйкес суреттерді, қысқаша видеоны проекторда ұсынамын. (мектеп туралы видео, сурет)
Сабақтың мақсатымен таныстырамын.
Тақтаға бүгінгі тапсырмалардың дескрипторлары көрсетілген бағалау парағын ілемін. (Онда оқушылардың аты-жөні жазылған тізім бар) 5.Сөздікпен жұмыс. Тыңдалым, айтылым. Жаңа сөздермен слайдтан, оқулықтан таныстырамын, оқушыларға қайталатамын: Осы сөздерді тездетіп дәптерлеріңе жаза қойыңдар.
6. Тыңдалым. Айтылым. 1 - тапсырма. Мәтінді мұқият тыңдап, сұрақтарға жауап беріңдер. (оқулықтағы дискті қосамын) Менің мектебім. Мынау менің мектебім. Мектеп үш қабатты. Бірінші қабатта асхана, спортзал, киім ілетін орын бар. Асхана кең, таза және жарық. Екінші және үшінші қабаттарда кітапхана, сынып бөлмелері орналасқан. Кітапханада қызықты кітаптар көп. Мектепте мұғалімдер, оқушылар бар. Сергіту сәті 7. Айтылым. 3-тапсырма Сөздер мен сөйлемдерді сәйкестендіріп айтыңдар
|
4. Жаңа сабақтың тақырыбын, мазмұнын мұғалім көрсеткен суреттер арқылы, қысқаша видео арқылы болжайды. - Сабақтың тақырыбы: "Менің мектебім" Жаңа сабақтың мақсатымен танысады. Оқушылар балл алу үшін дескрипторлармен әр берілген тапсырмада танысып отырапды. 5. Сөздікпен жұмыс. Тыңдалым,
айтылым. Асхана - столовая, Кітапхана - библиотека, Шеберхана - мастерская, Мүсінші - человек который делает скульптор. Тыңдайық, айтайық. 1- тапсырма Мәтінді мұқият тыңдайды, сұрақтарға жауап беруге талпынады. - Мектеп неше қабатты? - Мектеп үш қабатты. - Асхана қандай? - Асхана кең, таза және жарық. - Спортзал нешінші қабатта орналасқан? - Спортзал бірінші қабатта орналасқан. - Мектепте кімдер бар? - Мектепте мұғалімдер, оқушылар бар. ЕБҚ ҮШІН Жақсы оқитын оқумен бірлесіп жұмыс жасайды. Сергіту сәтін орындайды. Айтайық. 3- тапсырма. Берілген кестедегі сөздер мен сөйлемдерді ауызша сәйкестендіріп айтады.
ЕБҚ ҮШІН Мәтінді тыңдайды, оқиды, сұрақтарды жауаптарымен сәйкестендіреді. |
Қолпаштау сөздері Дескриптор: -мәтніді мұқият тыңдап, әр сұраққа дұрыс және толық жауап береді (әр дұрыс және толық жауап үшін 1 балл) жалпы: 4 балл ҚБ: «Тамаша», «Жақсы», «Ойлан» Жарайсыңдар Дескриптор: -кесте бойынша сөздерді сөйлемдермен дұрыс сәйкестен діріп, тілдік нормаларды сақтап, дұрыс айтады. (әр дұрыс және толық жауап үшін 1 балл) жалпы: 4 балл |
Оқулық 60- бет сөздік слайд
Слайд Оқулық 60- бет
Слайд Оқулық 61- бет
|
|||||||||||||||||||
|
Сабақтың соңы 5 минут |
Сабақты бекіту ретінде жаңа сөздерді пайдаланып қарайпайым сөйлем құрау. "Суреттер сөйлейді" әдісі. 2 немесе одан да көп сөйлем құраған оқушы 2 баллмен бағаланады Үй тапсырмасын беру: Жаңа сөздерді жаттау. 61 бет 2-тапсырма жаттау, 4 – тапсырма Көп нүктенің орнына керекті сөздерді қойып көшіріп жазу. |
|
|||||||||||||||||||||
|
Кері байланыс
|
|
||||||||||||||||||||||
|
Бағалау 2 минут |
Мұғалім формативті бағалауы бойынша қорытынды балл қояды. Тақтаға бүгінгі тапсырмалардың дескрипторлары көрсетілген бағалау парағының көмегімен оқушыларды бағалаймын. |
||||||||||||||||||||||
|
Мұғалім рефлексия сы |
|
||||||||||||||||||||||
шағым қалдыра аласыз















