Қазақ тілі Тұрлаусыз мүше

Тақырып бойынша 11 материал табылды

Қазақ тілі Тұрлаусыз мүше

Материал туралы қысқаша түсінік
қазақ тілінен тұрлаусыз мүшелермен танысу
Материалдың қысқаша нұсқасы

Сабақтың тақырыбы: Тұрлаусыз мүшелер

Сабақтың мақсаты: Тұрлаусыз мүшелер туралы түсінік бере отырып, оларды сөйлемнен тауып, ажыратып, тұрлаусыз мүше екенін дәлелдету.

Табыс критерийлері: 1.Тұрлаусыз мүшелер туралы білім алады..

2.Сөйлемнен оларды таба алады.

3.Тұрлаусыз мүшелер екенін дәлелдейді.

Сабақтың түрі: Жаңа білім беру

Сабақтың әдіс-тәсілдері: «Әдемі есім» ойыны, «Топпен ойлан,бөліс», «Аялдама».

Негізгі дерек көздер: Қазақ тілі оқулығы, электронды оқулық.

Сабақтың барысы:

Сабақтың кезеңдері:

Мұғалім іс-әрекеті

Оқушы іс-әрекеті

Ресурстар,

көрнекіліктер

Білу

Ұйымдастыру кезеңі:

Шаттық шеңбері.

Топқа бөлу.

Үй тапсырмасын тексеру:

«Әдемі есім» ойыны.

 

Санамақ арқылы топқа бөлу.

Өткен сабақтарды еске түсіру үшін топтық жұмыс арқылы тұжырымдамалық карта толтырады.

1-топ Бастауыш

2-топ Баяндауыш

3-топ Бастауыш пен баяндауыштың арасындағы сызықша

4-топ Тұрлаулы мүшелер туралы білгендерін жазады.

 

Өздерінің есімдеріне сын есім қосып айтады.

Санамақ арқылы топқа бөлінеді.

 

 

 

«Аялдама» әдісі арқылы бір-бірінің жұмысын тексереді.

 

 

 

Флипчарт

Түсіну

Жаңа сабақ: Тұрлаусыз мүшелер.

66-жаттығу.Екі бағандағы сөйлемдерді салыстырып оқу.Қандай айырмашылық бар екенін анықтау.

Ереже құрастырады.

 

Талдау

Ауызша:

67-жаттығу.Сөйлемдерді оқы.Қарамен жазылған сөздерге сұрақ қой.

Сергіту сәті.

67-жаттығу.Сөйлемдерді оқы.Қарамен жазылған сөздерге сұрақ қояды.

 

 

Қолдану

Жеке жұмыс.

68-жаттығу.Жаңылтпашты оқып, жатқа жаз.

Бастауыштың астын –бір, баяндауыштың астын-екі,тұрлаусыз мүшенін астын ирек сызықпен сыз.

Топтық жұмыс:

70-жаттығу.Мәтінді оқы.Сөйлемдерден тұрлаулы,тұрлаусыз мүшелерді тауып, тиісті індеріне кіргіз.

Жаңылтпашты оқып, жатқа жаз.

Бастауыштың астын –бір, баяндауыштың астын-екі,тұрлаусыз мүшенін астын ирек сызықпен сызады.

 

 

Жинақтау

Топтық жұмыс:

71-жаттығу.Суретке қарап, әңгіме құра.Құраған әңгімеден тұрлаусыз мүшені тауып, астын сыз.

Суретке қарап, әңгіме құра.Құраған әңгімеден тұрлаусыз мүшені тауып, астын сызады.

 

Бағалау

Басбармақ

Екі жұлдыз, бір тілек.

Кері байланыс

Стикер арқылы кері байланыс жасайды.




Жүктеу
bolisu
Бөлісу
ЖИ арқылы жасау
Файл форматы:
docx
02.12.2018
454
Жүктеу
ЖИ арқылы жасау
Бұл материалды қолданушы жариялаған. Ustaz Tilegi ақпаратты жеткізуші ғана болып табылады. Жарияланған материалдың мазмұны мен авторлық құқық толықтай автордың жауапкершілігінде. Егер материал авторлық құқықты бұзады немесе сайттан алынуы тиіс деп есептесеңіз,
шағым қалдыра аласыз
Қазақстандағы ең үлкен материалдар базасынан іздеу
Сіз үшін 400 000 ұстаздардың еңбегі мен тәжірибесін біріктіріп, ең үлкен материалдар базасын жасадық. Төменде керек материалды іздеп, жүктеп алып сабағыңызға қолдана аласыз
Материал жариялап, аттестацияға 100% жарамды сертификатты тегін алыңыз!
Ustaz tilegi журналы министірліктің тізіміне енген. Qr коды мен тіркеу номері беріледі. Материал жариялаған соң сертификат тегін бірден беріледі.
Оқу-ағарту министірлігінің ресми жауабы
Сайтқа 5 материал жариялап, тегін АЛҒЫС ХАТ алыңыз!
Қазақстан Республикасының білім беру жүйесін дамытуға қосқан жеке үлесі үшін және де Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық материалыңызбен бөлісіп, белсенді болғаныңыз үшін алғыс білдіреміз!
Сайтқа 25 материал жариялап, тегін ҚҰРМЕТ ГРОМАТАСЫН алыңыз!
Тәуелсіз Қазақстанның білім беру жүйесін дамытуға және білім беру сапасын арттыру мақсатында Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық жұмысын жариялағаны үшін марапатталасыз!
Министірлікпен келісілген курстар тізімі