Бөлім:
|
Қазақстандағы ұлттар
достастығы. Морфология
|
Педагогтің
аты-жөні
|
Зейнолова Гүлназ
Амантаевна
Машықтанушы: Алтаева Мадина
Аманжолқызы
|
Күні:
|
10.02.2025
ж
|
Сынып: 7«Б»
|
Қатысушылар
саны:
|
Қатыспағандар
саны:
|
Сабақтың
тақырыбы
|
Қазақтан халқы ассамблеясы –
татулық бастауы
Еліктеу сөздердің сөйлемдегі
қызметі
|
Оқу бағдарламасына сәйкес
оқыту мақсаттары
|
7.3.4.1 эссе
құрылымы мен даму желісін сақтап, тақырыпқа байланысты берілген
мәселенің оңтайлы шешілу жолдары немесе себептеріне өз көзқарасын
жазу (дискуссивті эссе);
7.4.4.2.еліктеуіш сөздердің
мәнмәтіндегі қолданысын
түсіну.
|
Сабақтың
мақсаты
|
- эссе құрылымы мен даму желісін
сақтап, тақырыпқа байланысты берілген мәселенің оңтайлы шешілу
жолдары немесе себептеріне өз көзқарасын жазуады (дискуссивті
эссе);
-
еліктеуіш сөздердің
мәнмәтіндегі қолданысын
түсінеді;
|
Сабақтың
барысы:
|
Сабақтың кезеңі/
уақыт
|
Педагогтің
іс-әрекеті
|
Оқушының
іс-әрекеті
|
Бағалау
|
Ресурстар
|
Сабақтың
басы
5
минут
|
Оқушылармен амандасу,түгендеу,
оқу құралдарын тексеру, сыныптың тазалығына көңіл бөлу. Оқушылардың
зейінін сабаққа
аудару.
|
Жаңа
сабақ
5 минут

|
Үйге берілген тапсырманы
5-6 оқушыдан
сұрайды.
Оқушылар үй
тапсырмасын айтып бергеннен кейін мұғалім оқушыларға сабақтың
тақырыбы, мақсатымен
таныстырады.
Дискуссивті эссе
– көтерілген мәселе бойынша ой
қозғау, шындықты айқындау; немесе пікірді, ұстанымды өзгерту;
проблеманы жан – жағынан көруге мүмкіндік береді. Дискуссивті эссе
талдай отырып жазылады.
|
Үй тапсырмасын
айтады.Сұрақтарға жауап
береді.
Берілген мақалдың
мәнін ашу, меймандос сөзінің мағынасын
түсіну
|
ҚБ
«Диалог және қолдау
көрсету» тәсілі көрінеді. «Жарайсың!
Дұрыс жауап!»
|
Оқулық, жұмыс дәптері,
интернет
материалдары.
«word woll»
платформасы
|
Сабақтың
ортасы
30 минут

|
1-тапсырма.
Көмекші етістіктерімен
берілген еліктеу сөздерден еліктеуіштерді теріп
жазыңыздар.
Зу-зу етіп. Елпең қақты.
Бұрқ етті. Жарқ-жұрқ етеді. Саңқ етіп. Шыр-шыр еткен. Селк ете
қалды. Шып-шып терледі. Сыңғыр еткен. Гүрс етіп атылды. Сарт-сұрт
ете қалды. Дір-дір етті. Күрк-күрк жөтелді. Салдыр-күлдір құлады.
Зып етіп. Қалт тоқтады. Жалт қарады. Пыс-пыс етіп
ұйықтады.
|
Оқушылар көмекші етістіктерімен
берілген еліктеу сөздерден еліктеуіштерді теріп
жазады
|
Дескриптор:
Жалпы -3
балл
– Оқушылар көмекші
етістіктерімен берілген еліктеу сөздерден еліктеуіштерді теріп
жазады.
|
|
2-тапсырма
«Ассамблея жылы – халықтар
бірлігінің кепілі» тақырыбында дискуссивті эссе
жазыңыз.
3-тапсырма
Мәтін мазмұны
бойынша сұрақтарға жауап
беріңіз.
Қазақстан халқы
Ассамблеясы қандай орган?
Аталған мекеменің
мақсаты қандай?
2015 жылы Халық Ассамблеясына
неше жыл толды?
|
Оқушылар тақырыпқа
сай дискуссивті эссе
жазады
Оқушылар мәтін мазмұны бойынша
сұрақтарға жауап
береді
|
Дескриптор:
Жалпы-3
балл
– Оқушылар тақырыпқа сай дискуссивті
эссе жазады
Дескриптор:
Жалпы- 4
балл
– Оқушылар мәтін мазмұны бойынша
сұрақтарға жауап
береді
|
Қима қағаздар, жұмыс дәптері,
стикерлер
|
Бекіту:
5
минут
|
Бүгінгі
сабақтан не түсіндіңіздер. «Өзіндік пікір» парағына жазыңыздар.

|
Оқушылар бүгінгі
сабаққа « Өзіндік пікір» әдісі бойынша
өз пікірін жазу арқылы сабаққа қорытынды
жасайды.
|
Мұғалім
1-10 баллдық жүйе бойынша
оқушылардың сабаққа қатысу белсенділігін
бағалайды.
|

|
Үй
тапсырмасы
|
Өткен
материалды қайталау
|
Оқушылар үй тапсырмасын
талаптарға сай орындап
келеді
|
|
дәптер
|