Тақырыбы
|
Қазақстан Ресей империясының
құрамында
Қазақстандағы 1867-1868 жж.
Реформа
|
Мақсаты
|
Тақырыптың мазмұнын түсіндіру, басқа
тапсырмалармен айырмашылығы мен ұқсастығын ажырата білуді
үйрету
|
Жалпы
мақсат
|
Тақырыпты түсінін оқи білуге баулу. Тілін, сөздік
қорларын дамыту арқылы сабаққа деген қызығушылығын
арттыру
Ресей империясының отарлық саясатының себеп-
салдарын толық түсінеді
Патша үкіметі реформалары нәтижесіндегі
әкімшілік-аумақтық өзгерістерді
түсінеді
|
Күтілетін
нәтиже
|
Тақырыпты түсініп оқып, талдай білуге
жағдай жасайды, бір-біріне ортақ шешім қабылдауға
үйренеді
|
7 модульдің
қолданылуы
|
АКТ”, “Оқыту мен оқудағы жаңа тәсілдер”, “Оқыту
үшін бағалау және оқуды бағалау”, “Сыни тұрғыдан ойлауға үйрету”,
“Оқытуды басқару және көшбасшылық”.
|
Қолданылатын
әдіс-тәсілдер
|
Суреттер сөйлейді/видеоролик/,Жигсо, Кесте
картамен жұмыс,Кім біледі, Де Бононың ойлаудың алты
қалпағы
|
Қолданылатын
ресурстар
|
Флипчарт, маркерлер, портреттер, тақта,
стикерлер, ноутбук проектр
|
Ұйымдастыру
кезеңі
Тренинг
|
Сәлемдесу, шаттық шеңберіне шақырып бүгінгі
күндеріне сәттілік тілеп сыныпты боялған асықтар
арқылы 3 топқа бөлу
|
Оқушылардың мұндағы мақсаты сыныпта психологиялық
ахуал тудыру сабаққа ынталандыру арқылы топ болып
құралу
|
Сабақ кезеңдері
|
Тапсырма
|
Мұғалімнің іс-әрекеті
|
Оқушылардың іс-әрекеті
|
Білім
Қызығушылық
тарын ояту
|
Сұрақтар арқылы өткен тақырып бойынша тест
шешеді
/жауабы инт.тақтада
көрсетіледі/
Қазақстанның Ресейге қосылуы видео
көрсетіледі
|
Оқушылардың жеке жеке жұмыс жасауын және
бір-бірінің жұмысын тексеруде әділ болуларын
қадағалайды
Де Бононың 6 қалпағы арқылы оқушылар
талдайды
|
Оқушы берген тапсырманы
орындау
Әр топтағы жеке оқушылар
берілген сұрақтарға жауап жазып басқа топтармен алмастырады /
бірін-бірі тексеріп бағалау парағына балдарын
қояды/
Ақ –
Фактілер
Қызыл-Эмоция
Қара-негатив
сары-жақсы жақтарын
айту
жасыл –
идея
Көк-шешімін айтады,
түйін
|
Түсіну
|
Жигсо әдісі
бойынша тақырыптарды қайталау
|
Өткен тақырыпты толық меңгеріп жаңа тақырыпқа
қадам
Жигсо әдісі пайдалану
Ол
үшін әр топқа арнайы тапсырмалар беріп, сол тапсырмалар төңірегінде
оқушылар талдайды, пікір-алмасу арқылы тапсырманы орындап
түсінгендерін бір-біріне жеткізеді
|
Оқушылардың мұндағы мақсаты берілген
тапсырмаларды дұрыс түсіне отырып мағанасын ашу, түсіну
білу
Топпен жұмыс
жасау
|
Қолдану
|
Постер Тақырыптағы тапсырмалар
бойынша
|
Әр
топқа тапсырма тарату арқылы тараудан не біліп не үйренгендерін
қағаз бетіне түсіреді, постер арқылы қорғайды
|
Барлық топ өз ойларын тапсырма
бойынша қағазға салып, ойларын постерге салады, не білгендерін
постер арқылы көрсетеді
|
Сергіту сәті
|
«Қара жорға» атты жаттығу жасау
|
Оқушылармен бірге сергіту сәтін
жасау
|
Интербелсеңді тақтадағы
бейнероликтегідей жаттығулар
жасайды.
|
Талдау
|
«Кім білімді»
Топтар жарысы
|
Топтарға тапсырма мен сұрақтар беріледі, әр топқа
уақыт беріледі, қай топ бітсе, сол топ ортаға шығып жауаптарын
көрсетеді
|
Берілген тапсырманы уақытылы орындау, сұрақтарға
нақты жауап беру керек.Қай топтың тапсырмасы мен сұрақтары дұрыс
болса сол топ жеңімпаз болады
|
Жинақтау
|
Сәйкестендіру кестесін
толтыру арқылы сабақты жинақтайды
|
Тақырып бойынша білімдерін жинақтау үшін әр топқа
сәйкестендіру кестесін толтыру тапсырылады
|
Әр
топ өзара тақырыпқа қатысты сәйкестендіру кестесін толтырып жауабын
тақтадан көріп тақырыпты жинақтайды
|
Бағалау
|
Өзін-өзі бағалау (2 мин)
Бағдаршам, бағалау парақшалары
|
Бағалау парақшасы мен бағалау шкаласын
тарату
|
Өзін өзі топпен бағалайды
|
Рефлексия
|
Стикерлерді толтыру
|
Оқушыларға стикер толтыруды
ұсыну
|
Ұсынылған стикерді толтыру
|