|
Бөлім: |
|
|
|
Педагогтің Т.А.Ә. (болған жағдайда) |
|
|
|
Күні: |
|
|
|
Сынып: |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Тәрбие тақырыбы |
Қазақстан республикасының білім туралы заңы тәрбие сағаты |
|
|
Мақсаттары |
оқушыларға құқықтық білім беру,оның ішінде бала құқығы жөнінде түсінігін кеңейту, әрбір адам өз құқығын біліп, өзгенің құқығын бұзбауға үйрету, баланың бойында еліне, халқына деген патриоттық сезімдерін ояту, елін сүйетін ұрпақ етіп тәрбиелеу. |
|
Сабақтың барысы:
|
Сабақтың кезені/ уақыт |
Педагогтың әрекеті |
Оқушылардың әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы |
Қазақстан Республикасының Конституциясы, «Бала құқығы» туралы конвенция, қанатты сөздер. «Ата заң әркімнің бойтұмары болып оның әрбір қағидасы мүлтіксіз орындалғанда ғана ортақ мақсатқа қол жеткіземіз». (Нұрсұлтан Назарбаев) «Заң – мемлекеттің тоғыз қабат тор көзді сауыты» (Шерхан Мұртаза) «Жер бетіндегі адамдар арасында тәртіп орнату үшін заңды қолдану шөлге жауған жаңбырдай қайырымды» (Хадис. Мұхаммед Пайғамбар) Сабақтың барысы: Мұғалім: Сәлеметсіздер ме, ұстаздар мен оқушылар. құқықтық мәдениеттіліктеріңді арттырып, өз құқықтарыңды жетік білуге көмектеседі деген сенімдемін. Сонымен ойынға 2 топ қатысады. Командалар өздерін таныстырып өтсін. 1 топ «Азамат». Ұраны: «Азамат атанған адам – өзі туған мемлекетінің міндеті мен құқығына ие». 2 топ «Әділет». Ұраны: «Әділеттікті іздесең, өз құқықтарың мен міндеттеріңді біл!» Сайыстың әділ төрелігін беретін қазылар алқасын сайлап алайық. Қазылар:
Оқушылар, енді сендерді бүгінгі ойынның негізгі бөлімдерімен таныстырайын. 1-бөлім: «Менің құқықтарым мен міндеттерім» 2-бөлім: «Кім тапқыр?» (сұрақ-жауап) 3-бөлім: «Сөз шебері» 4-бөлім: «Сен білесің бе?» («Ертегілер еліне» саяхат) 5-бөлім: Сөзжұмбақ шешу
Жарысушы топтар, енді ойынның «Менің құқықтарым мен міндеттерім» атты І бөлімін бастаймыз. Оқушылар баптарды айтады. Енді ойынның «Кім тапқыр?» атты ІІ бөлімін бастаймыз. Бұл бөлімде жүргізуші тарапынан сұрақтар қойылады. Әр бір дұрыс жауапқа 1 ұпай беріледі. Егер топ жауабын таба алмаса, қарсы топ жауап береді де 1 ұпайға қол жеткізеді. 1 топтың сұрақтары:
2 топтың сұрақтары:
ІІІ бөлім. «Сөз шебері» деп аталатын бөлімде әр топқа мақал-мәтелдердің бөліктерін жинап мақал-мәтелдерді дұрыс құрастыруы керек. Әр дұрыс құралған мақал-мәтелге 1 ұпайдан беріледі. 1 топқа.
2 топқа.
Келесі IV бөліміміз «Сен білесің бе?» деп аталады. Бұл бөлімде «Ертегілер еліне» саяхат жасай отырып Бала құқықтары туралы конвенцияның баптарымен таныстыру үшін саяхат айналымын өткізбекпіз. Жауабын дұрыс тапқан топқа 3 ұпай беріледі. Балалар, Конвенцияда қаралған құқықтар жөнінде біршама түсініктерің болуы керек. Енді сен сендерге өздерің білетін ертегілерден үзінді оқимын, сендер конвенцияда қандай құқық туралы айтылғандығы жөнінде түсінік бересіңдер. Бар екен де жоқ екен, Ерте, ерте, ерте екен, Ешкілері бөрте екен, Қырғауылы қызыл екен, Құйрық жүні қызыл екен.
5 бөлім Сөзжұмбақ шешу. Бөл бөлімде сөзжұмбақтың шешімін дұрыс тапқан топқа 5 ұпай беріледі.
1
2 топқа «Азамат» сөзін шешу
Қорытынды: «Батырдың қорғаны қалқаны болса,біздің қорғанымыз – Ата заңымыз». Бауыржан Момышұлының «Азамат жолы – ар жолы» деп айтқандай, ешкімнің ала жібін аттамай, өзгенің құқығын бұзбай тәуелсіз елдің арқа сүйер айбынды ұл-қызы болып өсіңдер. Қорытынды бөлімде екі топтың білімдері бағаланып, озаттары марапатталады. |
|
|
презентация |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Тақырыбы:
Қазақстан Республикасының білім туралы заңы тәрбие сағаты
Өткізген.
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Қазақстан республикасының білім туралы заңы тәрбие сағаты қмжсы
Қазақстан республикасының білім туралы заңы тәрбие сағаты қмжсы
|
Бөлім: |
|
|
|
Педагогтің Т.А.Ә. (болған жағдайда) |
|
|
|
Күні: |
|
|
|
Сынып: |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Тәрбие тақырыбы |
Қазақстан республикасының білім туралы заңы тәрбие сағаты |
|
|
Мақсаттары |
оқушыларға құқықтық білім беру,оның ішінде бала құқығы жөнінде түсінігін кеңейту, әрбір адам өз құқығын біліп, өзгенің құқығын бұзбауға үйрету, баланың бойында еліне, халқына деген патриоттық сезімдерін ояту, елін сүйетін ұрпақ етіп тәрбиелеу. |
|
Сабақтың барысы:
|
Сабақтың кезені/ уақыт |
Педагогтың әрекеті |
Оқушылардың әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы |
Қазақстан Республикасының Конституциясы, «Бала құқығы» туралы конвенция, қанатты сөздер. «Ата заң әркімнің бойтұмары болып оның әрбір қағидасы мүлтіксіз орындалғанда ғана ортақ мақсатқа қол жеткіземіз». (Нұрсұлтан Назарбаев) «Заң – мемлекеттің тоғыз қабат тор көзді сауыты» (Шерхан Мұртаза) «Жер бетіндегі адамдар арасында тәртіп орнату үшін заңды қолдану шөлге жауған жаңбырдай қайырымды» (Хадис. Мұхаммед Пайғамбар) Сабақтың барысы: Мұғалім: Сәлеметсіздер ме, ұстаздар мен оқушылар. құқықтық мәдениеттіліктеріңді арттырып, өз құқықтарыңды жетік білуге көмектеседі деген сенімдемін. Сонымен ойынға 2 топ қатысады. Командалар өздерін таныстырып өтсін. 1 топ «Азамат». Ұраны: «Азамат атанған адам – өзі туған мемлекетінің міндеті мен құқығына ие». 2 топ «Әділет». Ұраны: «Әділеттікті іздесең, өз құқықтарың мен міндеттеріңді біл!» Сайыстың әділ төрелігін беретін қазылар алқасын сайлап алайық. Қазылар:
Оқушылар, енді сендерді бүгінгі ойынның негізгі бөлімдерімен таныстырайын. 1-бөлім: «Менің құқықтарым мен міндеттерім» 2-бөлім: «Кім тапқыр?» (сұрақ-жауап) 3-бөлім: «Сөз шебері» 4-бөлім: «Сен білесің бе?» («Ертегілер еліне» саяхат) 5-бөлім: Сөзжұмбақ шешу
Жарысушы топтар, енді ойынның «Менің құқықтарым мен міндеттерім» атты І бөлімін бастаймыз. Оқушылар баптарды айтады. Енді ойынның «Кім тапқыр?» атты ІІ бөлімін бастаймыз. Бұл бөлімде жүргізуші тарапынан сұрақтар қойылады. Әр бір дұрыс жауапқа 1 ұпай беріледі. Егер топ жауабын таба алмаса, қарсы топ жауап береді де 1 ұпайға қол жеткізеді. 1 топтың сұрақтары:
2 топтың сұрақтары:
ІІІ бөлім. «Сөз шебері» деп аталатын бөлімде әр топқа мақал-мәтелдердің бөліктерін жинап мақал-мәтелдерді дұрыс құрастыруы керек. Әр дұрыс құралған мақал-мәтелге 1 ұпайдан беріледі. 1 топқа.
2 топқа.
Келесі IV бөліміміз «Сен білесің бе?» деп аталады. Бұл бөлімде «Ертегілер еліне» саяхат жасай отырып Бала құқықтары туралы конвенцияның баптарымен таныстыру үшін саяхат айналымын өткізбекпіз. Жауабын дұрыс тапқан топқа 3 ұпай беріледі. Балалар, Конвенцияда қаралған құқықтар жөнінде біршама түсініктерің болуы керек. Енді сен сендерге өздерің білетін ертегілерден үзінді оқимын, сендер конвенцияда қандай құқық туралы айтылғандығы жөнінде түсінік бересіңдер. Бар екен де жоқ екен, Ерте, ерте, ерте екен, Ешкілері бөрте екен, Қырғауылы қызыл екен, Құйрық жүні қызыл екен.
5 бөлім Сөзжұмбақ шешу. Бөл бөлімде сөзжұмбақтың шешімін дұрыс тапқан топқа 5 ұпай беріледі.
1
2 топқа «Азамат» сөзін шешу
Қорытынды: «Батырдың қорғаны қалқаны болса,біздің қорғанымыз – Ата заңымыз». Бауыржан Момышұлының «Азамат жолы – ар жолы» деп айтқандай, ешкімнің ала жібін аттамай, өзгенің құқығын бұзбай тәуелсіз елдің арқа сүйер айбынды ұл-қызы болып өсіңдер. Қорытынды бөлімде екі топтың білімдері бағаланып, озаттары марапатталады. |
|
|
презентация |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Тақырыбы:
Қазақстан Республикасының білім туралы заңы тәрбие сағаты
Өткізген.
шағым қалдыра аласыз













