Қазақстан Республикасының физикалық-географиялық орны

Тақырып бойынша 11 материал табылды

Қазақстан Республикасының физикалық-географиялық орны

Материал туралы қысқаша түсінік
Қазақстан Республикасының физикалық-географиялық орны геграфия пәні мұғалімдеріне көмегі тиеді
Материалдың қысқаша нұсқасы

2

География

8 сынып


Сабақ тақырыбы:

Қазақстан Республикасының физикалық-географиялық орны

Жалпы мақсат:

Оқушыларды география туралы және оның түрлерімен таныстыра отырып, қарапайым құралдармен, тиімді әдістерді қолдана отырып жұмыс істеуге үйрету

Сабақтың мақсаттары

ҚР физикалық герграфиялық орны туралы түсініктері қалыптасады , картамен жұмыс істеу арқылы білімдерін дамытады


Күтілентін нәтижесі:

Оқушылар Қазақстанның физикалық географиясы нені оқытатынын түсініп, үйренеді.

Негізгі идеялар:

Берілген тапсырмаларды дұрыс орындай отырып және дұрыс пайдалана отырып қатесіз орындау

Сабақта қолданылатын материалдар:

Үлестірмелі материалдар

Карта

Маркер, плакаттар

Оқыту әдістері:

ББҮ кестесі,

Жигсо әдісі, «Аквариум»

Эссе

  • Топтық жұмыс

  • Жұптық жұмыс

  • Шығармашылық жұмыс

Дерек көздері:

«8 сынып географиясы» тарауына берілген материалдар:

www.РефератOff.kz www.art.kz


Тапсырмалар:

І. Үй тапсырмасын сұрау.

ІІ. Ой қозғау.

ІІІ. Мағынаны тану.

ІV. Топтық жұмыс.

V. Шығармашылық тапсырма

Сабақ бойынша мұғалім мен оқушының іс-әрекеті:

Оқушыларға психологиялық ахуал туғызу (2 мин)

Сыныпты топқа бөлу (кескіндер арқылы)


Кезеңдері ,

Уақыты

Жұмыстың түрлері

Мұғалімнің іс-әрекеті

Оқушының іс-әрекеті

Ұйымдастыру

3 мин

Сәлемдесу


Түгендеу


Топқа бөлу. Шарты: топқа бөлу үшін қызыл, жасыл, сары түсті қағаздарды оқушылар өз қалауларынша ұнағандарын алады.

Топтық ереже құру. Ереже құру үшін алдымен оқушылар сабаққа кедергі болатын нәрселерді жазып шығады. Одан кейін соларды болдырмас үшін не істелетіндіктерін айтып, тақтаға жазады.

Оны «Алтын ереже» деп атайды


Барлық оқушыны ортаға шығарып шеңбер құрғызамын.

Сәлемдесемін. Сыныптағы оқушылардың келген-келмегендерін түгелдеймін.

Топқа бөлдіремін.

Қалай отыратындықтарын түсіндіремін.



Алтын ереже құрудың жолдарын айтып түсіндіремін.

Мұғаліммен сәлемдеседі.

Шеңбер жасап бір-біріне жылы сөздер айтты.


Сыныптың топ басшысы жоқтарды айтады.

Түрлі түсті қағаздарды алып сол бойынша топ құрып орындарына отырады.


Сабаққа кедергі келтіретіндерді болдырмау шараларын жазып шығады. Оны тақтаға шығып А1 форматтағы қағазға жазады.

Үй тапсырмасы

4 мин

Миға шабуыл

Үй тапсырмасын қайталау сұрақ-жауап арқылы жүргізу

Сұрақтар қою

1

Сұрақтарды ауызша айтып әрқайсысына қойып отырамын.

Оқушылар сол сұрақтарға жауап береді.

Негізгі бөлім

20 мин

Ой қозғау


Мағананы ашу

ЖИГСО әдісі

Жаңа тақырыпты үсіне отырып мағанасына тоқталу үшін өткен тақырыпқа қатысты тапсырмалар тарату

Жұппен оқу және талқылау

Бөлінген 3 топ бойынша, яғни топтарға жеке-жеке мәтін тартылады.


Оқушыларға мәтін таратып беремін. Оны алдымен оқуға, сосын жұппен , топпен талдауға беремін. Болғаннан кейін топ ішінен 1-ші номерлі оқушылар орындарында қалатынын ал қалғандары 2,3-ші орынға барып отыратынын айтамын.

Оқушылар мәтінді оқиды, талдайды. Сосын орын ауысып басқа топтан келген оқушылар,а сол топтың қалған оқушысы түсіндіреді. Сосын қалғандары бір-біріне айтады. Түсіндіріп болғаннан кейін орындарына келіп, әрқайсысы біліп келгендерін ортаға салады. Оны топ ішінен тұрып бір-екеуі айтады.

Мұнда оқушының тыңдай білуі, бір-бірін түсіне білуі, пікірлесуі, өздігінен жеткізе білуі, еркін сөйлеуі байқалады.


Бекіту

10 мин

Қызығушылығын ояту

Автор орындығы.












Бекіту үшін мен автор орындығы әдісін пайдаландым. Ортаға орындық қойдым. Оқушылырға Қазақстанның географиялық орнын қалай карта мен тапсырмалар арқылы не ойлайтынын, не білетіндерін ой толғаныс ретінде жаздырдым.

Эссе жазады.

Ортаға шығып оқиды.












Кері байланыс парағы

3 мин

Стикерлер таратылады.

1.Бүгін мен не үйрендім?

2.Сабақтан алған әсерім?

3.Бүгінгі көңіл-күйім?

Осы стикерлерге жауап жазатындарын айтамын.

Оқушылар өз ойларын жазып тақтаға іледі.

Бағалау

5 мин


Критерилері:

1.Үй тапсырмасы бойынша

2.Өз-өздерін бағалайды

3.Топ ішіндегі белсенділігі

4.Жалпы баға

Оқушыларды мадақтау арқылы және ынталандыра отырып бағалаймын. Олардың топқа берген бағаларын тыңдаймын. Жалпы бағасын шығарамын.

Оқушылар алдарына берілген бағалау парағын толтырады. Тақтаға шығып топқа баға береді. Ал қасындағылардың бағаларын ауызша айтады.

Үйге тапсырма

1 мин

.

Тапсырманы үйге беремін.

Оқушылар түртіп алады.






Жүктеу
bolisu
Бөлісу
ЖИ арқылы жасау
Файл форматы:
doc
21.12.2017
686
Жүктеу
ЖИ арқылы жасау
Бұл материалды қолданушы жариялаған. Ustaz Tilegi ақпаратты жеткізуші ғана болып табылады. Жарияланған материалдың мазмұны мен авторлық құқық толықтай автордың жауапкершілігінде. Егер материал авторлық құқықты бұзады немесе сайттан алынуы тиіс деп есептесеңіз,
шағым қалдыра аласыз
Қазақстандағы ең үлкен материалдар базасынан іздеу
Сіз үшін 400 000 ұстаздардың еңбегі мен тәжірибесін біріктіріп, ең үлкен материалдар базасын жасадық. Төменде керек материалды іздеп, жүктеп алып сабағыңызға қолдана аласыз
Материал жариялап, аттестацияға 100% жарамды сертификатты тегін алыңыз!
Ustaz tilegi журналы министірліктің тізіміне енген. Qr коды мен тіркеу номері беріледі. Материал жариялаған соң сертификат тегін бірден беріледі.
Оқу-ағарту министірлігінің ресми жауабы
Сайтқа 5 материал жариялап, тегін АЛҒЫС ХАТ алыңыз!
Қазақстан Республикасының білім беру жүйесін дамытуға қосқан жеке үлесі үшін және де Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық материалыңызбен бөлісіп, белсенді болғаныңыз үшін алғыс білдіреміз!
Сайтқа 25 материал жариялап, тегін ҚҰРМЕТ ГРОМАТАСЫН алыңыз!
Тәуелсіз Қазақстанның білім беру жүйесін дамытуға және білім беру сапасын арттыру мақсатында Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық жұмысын жариялағаны үшін марапатталасыз!
Министірлікпен келісілген курстар тізімі