Пәні:Қазақстан тарихы | Мектеп : Тұрар Рысқұлов атындағы орта мектебі |
Күні:21.02.2018 ж | Мұғалімнің есімі: Ильясова Г.С. |
Сынып:11 | Қатысқандар саны: | Қатыспағандар саны: |
Сабақтың тақырыбы: | Қазақстандағы халықтар депортациясы |
Сабақ мақсаттары | Қазақстанның көп ұлтты мемлекет болуына әсер еткен тарихи жағдайлар жайлы білімді оқушыларға меңгерту.
|
Сабақ түрі | Жаңа білімді меңгерту сабағы |
Тілдік мақсат | Оқушылар ............(істей) алады.« deportatio.» терминінің мағнасын ашып ,депортациялаудың түрлерін жіктеп айтып бере алады. |
| Негізгі сөздер мен тіркестер: |
| «этностық белгілер бойынша депортациялау» , «әлеуметтік-таптық белгілері бойынша депортациялау», «саяси мүдде негізінде депортациялау» |
| Талқылауға арналған тармақтар: |
| Халықтар депортациясының басталуыҚазақстанға күштеп қоныс аударылғандарСоғыс жылдарындағы саяси қуғын-сүргін және халықтар депортациясы. |
| Айтылым бойынша ұсыныстар:Тақырыпты оқу кезіндегі түсінігін айта білуі. |
Жетістік критерийі | Депортация терминінің мағынасын ашып бере алады, түрлерін ажыратып бере алады.Депортация қорытындыларын , хронологиясын атап бере алады.Саяси-әлеуметтік және экономикалық жағдайды зерделейді.. |
Алдыңғы оқу 2 мин | ҰОС на Қазақстандықтардың қосқан үлесі.
|
Жоспар |
Жоспарланған уақыт |
| Ресурстар |
Басталуы
| 2 мин
2 мин | Топқа бөлу: Сабақ тақырыбына сәйкес, түрлі-түсті қағаз қиындылары арқылы топқа біріктіріледі.Стикерлерде үй тапсырмасына байланысты сұрақтар берілген , оқушыларды топқа бөліе отырып үй тапсырмасын да қорытындылайды.Жаңа сабаққа кіріспе: Суретке қарап әңгіме құра | Қағаз қиындылары Интерактивті тақтавидеоролик |
Ортасы
|
4 мин
10мин.
15мин
| Жұптық жұмыс: Тарихи мәліметті қалпына келтіру Үлестірмелік карточкалардағы мәліметтерді толықтыру, мәтінмен жұмыс жасау.Топтық жұмысІ-топ Халықтар депортациясының басталуыІІ-топ Қазақстанға күштеп қоныс аударылғандарІІІ-топ Соғыс жылдарындағы саяси қуғын-сүргін және халықтар депортациясы.ІV-топ мәліметтерді сәйкестендіру "Өкіл" әдісі арқылы жүредіЕкі жұлдыз, бір ұсыныс арқылы бағалауКері байланыс 1.Жұмыс барысында топтағы қарым - қатынас тапсырманың орындалуына қалай әсер етті?2. Тапсырма орындау барысында топта ауызбіршілік сақталды ма?3. Топтық жұмыс жасау кезінде қиындық келтірген тұстарыңыз болды ма?Жұптарда өзара бағалау |
Карта
Бағалау парағы
Үлестірмелі парақшалар |
ҰБТ мен қорытынды аттестаттауға дайындық |
5 мин | Тест тапсырмаларыДайын үлгі жауап арқылы бағалау Рефлексия | Үлестірмелі парақша |
Бағалау | 2 мин | Жеке бағалау парақшалары жүргізіледі | Үлестірмелі парақша |
Қосымша ақпарат |
Саралау-Сіз қосымша көмек көрсетуді қалай жоспарлайсыз?Сіз қабілеті жоғары оқушыларға тапсырманы күрделендіруді қалай жоспарлайсыз? | Бағалау-Оқушылардың үйренгенін тексеруді қалай жоспарлайсыз? | Пәнаралық байланыс Қауіпсіздік және еңбекті қорғау ережелері АКТ-мен байланыс Құндылықтардағы байланыс |
"Өкіл" әдісіСәйкестендіруТарихи диктант | Екі жұлдыз, бір ұсыныс арқылы бағалау Жұптардың өзара бағалауыДайын үлгі жауап арқылы бағалау | Қазақстан тарихы әдістеме АКТКарта |
Рефлексия Сабақ/оқу мақсаттары шынайы ма? Бүгін оқушылар не білді.Сыныптағы ахуал қандай болды? Мен жоспарлаған саралау шаралары тиімді болды ма? Мен берілген уақыт ішінде үлгердім бе? Мен өз жоспарыма қандай түзетулер енгіздім және неліктен? | Төмендегі бос ұяшыққа сабақ туралы өз пікіріңізді жазыңыз.Сол ұяшықтағы Сіздің сабағыңыздың тақырыбына сәйкес келетін сұрақтарға жауап беріңіз. |
|
Қорытынды бағамдау
Қандай екі нәрсе табысты болды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)?
1:
2:Қандай екі нәрсе сабақты жақсарта алады (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)?
1:2:Сабақ барысында мен сынып немесе жекелеген оқушылар туралы менің келесі сабағымды жетілдіруге көмектесетін не білдім? |