Материалдар / Қазақстандағы ХІХ ғасырдың бірінші жартысындағы патшалық Ресейдің отарлау саясаты.
МИНИСТРЛІКПЕН КЕЛІСІЛГЕН КУРСҚА ҚАТЫСЫП, АТТЕСТАЦИЯҒА ЖАРАМДЫ СЕРТИФИКАТ АЛЫҢЫЗ!
Сертификат Аттестацияға 100% жарамды
ТОЛЫҚ АҚПАРАТ АЛУ

Қазақстандағы ХІХ ғасырдың бірінші жартысындағы патшалық Ресейдің отарлау саясаты.

Материал туралы қысқаша түсінік
сабақ жоспары
Авторы:
Автор материалды ақылы түрде жариялады. Сатылымнан түскен қаражат авторға автоматты түрде аударылады. Толығырақ
12 Қырқүйек 2018
629
0 рет жүктелген
770 ₸
Бүгін алсаңыз
+39 бонус
беріледі
Бұл не?
Бүгін алсаңыз +39 бонус беріледі Бұл не?
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады

Сыныбы 11

14.11.2017 ж.

Сабақтыңтақырыбы

Қазақстандағы ХІХ ғасырдың бірінші жартысындағы патшалық Ресейдің отарлау саясаты.


Мақсаты



Қазақ жерін отарлау жөнінде білім алу

Күтілетін нәтижелер

а/ негізгі ұғым қалыптастыру

в/ Мәтіннің кезеңдерін ажырату

с/ Тарихи оқиғаға талдау жасау.

Керекті жабдықтар

Электрондық оқулық, оқулық, әдістемелік әдебиеттер, интернет желісі, дидактикалық тапсырма, интерактивті тақта.

Қолданылатын әдіс- тәсілдер

Визуалды оқыту «Мағынаны тану» әдісі арқылы үй тапсырмасын сұрау, «Басбармақ» арқылы бағалау, зерттеушілік әңгіме, «Мозаика» әдісі арқылы жаңа сабақты түсіну. 2 жұлдыз, 1 ұсыныс айту. «Стоп кадр» әдісі, «Блум сұрақтары» арқылы сабақты қорытындылау, «Бағдаршам», «Басбармақ» әдісі арқылы бағалау. Кері байланыс ««Бүгінгі сабақ саған ұнадыма?»

Тапсырмалар

2 Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру және №3 оқушылардың сұрақ қою және олардың жауаптарына қарай әрекет ету.

Сабақбарысы:

Сабақкезеңдері

Мұғалімәрекеті

Оқушы әрекеті

Кіріспе

2 минут










7 минут

1.Ұйымдастыру

2. Топтарға бөлу: Қазақ«үш» топқа бөлу.

Әлихан Бөкейханов, Мұстафа Шоқай, Сәкен Сейфулин

3.Өткен сабақты«Мағынаны тану» әдісі арқылы үй тапсырмасын сұрау.


Оқушыларға интербелсенді тақта арқылы суреттер беріліп сұрақтар қойылады.

1.Сабаққа әзірлеу

2. Топпен бірлесе топ ережесін еске түсіреді

I топ – Алаш партиясы

II топ – Түркіфилдер

III топ – «Үш жүз» партиясы


Суреттер бойынша оқушылар сұрақтардың жауаптарын айтады.


Топ басшысы бағалайды.

Тұсаукесер

1 минут

«СТОП КАДР»әдісі. Бүгінгі өтетін тақырып бойынша оқушыларға интерактивті тақта арқылы байланыстың түрлері беріледі, сол туралы ойларын сұрайды.

Сабақтың тақырыбы:

ХХ ғ басындағы Қазақстандағы ұлттық интелегенция және ұлттық демократиялық қозғалыс.

Оқушылар берілген сөздер бойынша дүрыс сөзді тауып, өз түсініктерін айтады.





Оқушылар дәптерлеріне тақырыпты

жазып алады.

Негізгі бөлім







11 минут






10 минут

дайындалу


Жаңа тақырыппен жұмыс.

«Мозаика» әдісімен жүргізіледі.

Әр топқа:

Сол кезеңде қалыптасқан қоғамдық бірлестіктер негізінен іш бағытқа жіктелді. Көздеген мақсаттары бір болғанымен, жету жолдары ерекше еді.

Аталған кезеңдегі жалпы жағдай /1,1,1/

Қоғамдық бағыт және оқу орындары /2,2,2/

Баспасөз және қаралған мәселелер /3,4/

Әр топ берілген сұрақтарды талқылауға және ойларын флипчартқа түсіруге минут беріледі. Уақыт аяқталған соң, басқа топтың сол сұраққа дайындалған жұмысымен танысып, ортақ ой шығарады.


Постер қорғау

Жаңа тақырыппен жұмыс .

Топта ішінде талқылайды.

Керекті мәліметтерді дәптеріне түртіп алып, флипчартқа түсіреді.




Белгілі уақыттан кейін әр сұрақтары бойынша басқа топтың оқушыларымен түйіндеп, жауаптарын айтады.




2 жұлдыз, 1 ұсынысты айтады.

1 топ – 2 жұлдыз, 2 топ – ұсыныс

Осылай кезектесіп отырады.

Қорытынды












6 минут

«Өзіңізді тексеріңіз:

Бұл мәлімет ШЫНДЫҚ па немесе ЖАЛҒАН ба?

» әдісі арқылы сабақты қорытындылау.

Алған білімдерін көрсету үшін, сөйлемдерін кеңейту қажет.

Берілген сұрақтарға сай, оқушылар сөйлемдерін кеңейтіп, мәліметтерді толығырақ береді, бүгінгі өткен тақырып бойынша алған білімдерін пайдаланады, сараптайды, сыни ойлайды, жауап береді.

Қазақ газеті негізінен ресей империясының мүддесін көздеді, өйткені қазақ халқының ұлттық интелегенциясы өте әлсіз еді.

«Түркфилдер» ІІ дж соғыс кезінде әскери тұтқындар, Қазақстанда өз мемлекетін құрғысы келді

Алаш партиясының көрнекті өкілі және төрағасы-Әлихан Бөкейханов

Жатақтар – көрші Өзбекстан мемлекетінен қоныс аударғандар.

1920 жылғы Ақпан революциясы, елдегі жадайды біршама реттеді, жұмысшылар жеңіске жетті

«Батысшылдар» тобының көрнекті тұлғалары, Көлбай Тоғысов және Мұстафа Шоқай

4 минут




3 минут





1 минут

Бағалау критериі арқылы топ сарапшылары бағалайды

Кері рефлексия парағын толтыру.

«Бүгінгі сабақ саған ұнадыма?»

Сабақ барысыныың графигін сызу


Үйге тапсырма: ХХ ғ басындағы Қазақстандағы ұлттық интелегенция және ұлттық демократиялық қозғалыс.

Оқушылардың сабаққа қатысы туралы топ басшылары сараптап, бағалайды.



Оқушылар бүгінгі сабақ бойынша өздерінің қандай білім алғандарын өз өздерін бағалап, пікірлерін жазады

Оқушылар бағаларын қойғызады.

Берілген сұрақтарды толтырады

Үй тапсырмасын жазып алады.









Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!