Назар аударыңыз. Бұл материалды сайт қолданушысы жариялаған. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзса, осында жазыңыз. Біз ең жылдам уақытта материалды сайттан өшіреміз
Жақын арада сайт әкімшілігі сізбен хабарласады
Бонусты жинап картаңызға (kaspi Gold, Halyk bank) шығарып аласыз
Қазақстандағы сауда жарменкелер
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады
Қысқа мерзімді жоспар
Бөлім: |
|
|||||
Педагогтің аты-жөні |
Мирсалимова Шахназа Алимжановна |
|||||
Күні: |
|
|||||
Сабақ |
Қазақстан тарихы |
|||||
Сынып: 7 |
Қатысушылар саны: -20 |
Қатыспағандар саны:0 |
||||
Сабақтың тақырыбы |
Жәрмеңке саудасының дамуы. Зерттеу сұрағы: Қазақстанда неліктен жәрмеңке саудасы дамыды? |
|||||
Оқу мақсаты |
7.4.2.2 сауда қатынастарына жәрмеңкелердің әкелген өзгерістерін анықтау |
|||||
Сабақтың мақсаты |
|
|||||
Сабақ барысы |
||||||
Сабақ кезеңдері |
Мұғалімнің оқу іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
Сабақтың басы 10мин |
Ұйымдастыру кезеңі. Сәлеметсіңдерме балалар?! Көңіл-күйлерің қалай? Бүгінгі сабаққа дайынсыңдарма? Ендеше сабағымызды бастамас бұрын өткен сабақта берілген үй тапсырмасын «Wordwall» бағдарламасы бойынша жауап берейік Жарайсыңдар балалар,тақырыпты жақсы түсініп,орындағандарың көрініп тұр! Топқа бөлу Қазақ үйлері арқылы 4топқа бөлінесіңдер 1 – топ Бөкей Ордасы 2 – топ Ақмола 3- топ Семей Жаңа тақырыпты ашу Балалар,жаңа сабағымызды бастамас бұрын, бүгінгі сабақтың атауын тауып алайық!!! «Сатамын, сатып аламын» әдісі
Ол үшін Сауда жасайық Бір-бірімізбен ой бөлісетін боламыз. |
-Мұғаліммен амандасады -Сабаққа дайын екендігін көрсетеді «Wordwall» бағдарламасы бойынша өткен тақырыпқа шолу жасайды -Үй жұмысына берілген сұрақтарға жауап береді -Жаңа тақырыптың атауын болжау әдісі арқылы сауда бойынша ашады ашу Сабақтың тақырыбымен мақсатымен танысады |
Мадақтау Қб «Асық» әдісі арқылы бағалау
Мадақтау |
Сұрақ-жауап https://wordwall.net/ru/resource/29943238 |
||
Сабақтың ортасы 20 мин
5 минут |
Осы сабақ мақсатына жету үшін алда сынақтар берілген.Сол сынақтардан өту арқылы біз жетістік шыңына жетеміз.Ол үшін тақырыпты түсініп, білімімізді жетілдіріп алайық! «Бейнеметафора» әдісі Бейнематериал қосады. Тақырыпты талқылауға арналған ашық сұрақтар: 1- Нені байқадыңыз? 2 - Жәрменкелер қандай мақсатта ұйымдастырылды? 3 - Сауда, жәрмеңке дегеніміз не? 1-кезең.Роботтың миссиясын орында Жасанды интеллект арқылы робот тапсырманы күрделендіріп береді.Сол бойынша оқушылар діттеген мақсаттарына жетеді -Ендеше топтық жұмыс жасауға дайынсыңдарма?топқа лампа беріледі,соны фонарикке тақағанда қай кодты ашу керек екенін анықтайды.Тақтада ілініп тұрған әлеуметтік желілер кодын ашу арқылы берілген тапсырманы орындайтын боласыңдар Тапсырма «Бағытталған оқу»-мәтінмен топтық жұмыс Топтық жұмыс кодты сканерлеу арқылы тапсырманы ала алады 1топ ХІХ ғасырдағы сауда сипатының өзгеруін талдаңдар
2 Топ Қазақ өлкесінің Орта Азиямен жүргізілген керуен саудасы, сауда-саттықтың түрлерін анықтаңдар 3 топ Қазақ даласында ашылған жәрмеңкелер мен сауда-саттықтың түрлерін анықтаңдар
Дескриптор: Мәтінмен, оқулықпен, картамен жұмыс істейді. Пікірлерімен бөліседі 2-кезең Топтық жұмыс аяқталғаннан кейін тақтаға хат келеді. Хатта тапсырма беріледі Жұптық жұмыс Тарсия әдісі Жәрмеңкелерді орналасқан жерлерімен сәйкестендіру |
-Сабақтың мақсатына жету үшін сынақтардан өтуге дайындалады -Слайд бойынша сабақты түсінеді -Видеоматериал көреді Оқушылар бейнематериалдан көрген ақпараттары бойынша бірнеше сұрақтарға жауап береді -Кезеңнің бірінші бөлігінен өту үшін жасанды интеллект роботының миссиясын орындайды -Топтық жұмыс жасауға дайындалады -лампа таңдайды. -Жарыққа жалғайды -Жарықтан әлеуметтік желі түрін алып, сол кодты сканерлейді -Сканерлеген код балаларға автоматты түрде тапсырма лақтырады - келіп,тақтада ілініп тұрған әлеуметтік желілер кодын ашу бойынша тапсырмаларды орындайды Оқушылар: ХІХ ғасырдағы сауда сипатының өзгеруін картадан көрсете отырып, Орта Азиямен жүргізілген керуен саудасы, сауда-саттықтың түрлерін анықтап, талдайды -Топтық жұмысты аяқтап тақтадағы хатты ашуға ұмтылады -Хатты ашу ұшін келесі роботтың айтуымен жүреді Оқушылар: Жәрмеңкелерді орналасқан жерлерімен сәйкестендіреді -Әр жұп бір-бірімен ақылдасу арқылы ширату қабілетін жетілдіреді тез ойлануға дағдыланады -Бірін-бірі алып шығуға ат салысады |
Қб «Асық» әдісі арқылы бағалау
С деңгейі бойынша орындалған тапсырмаға – 10,9 балл, В-деңгейі бойынша орындалған тапсырмаға – 8.7 балл, А-деңгейі бойынша орындалған тапсырмаға – 6,5 балл жазылған Қб «Асық» әдісі арқылы бағалау
Материалды жүктеу
Материал ұнаса әріптестеріңізбен бөлісіңіз
Ашық сабақ, ҚМЖ, көрнекілік, презентация
жариялап табыс табыңыз!
Материалдарыңызды сатып, ақша табыңыз.
(kaspi Gold, Halyk bank)
Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!
Материал іздеу Сіз үшін 400 000 ұстаздардың еңбегі мен тәжірибесін біріктіріп, ең үлкен материалдар базасын жасадық. Төменде пәніңізді белгілеп, керек материалды алып сабағыңызға қолдана аласыз Барлығы 663 959 материал жиналған
Осы аптаның ең үздік материалдары Педагогтардың біліктілігін арттыру курстары
Аттестацияда (ПББ) 100% келетін тақырыптармен дайындаймыз Аттестацияда (ПББ) келетін тақырыптар бойынша жасалған тесттермен дайындалып, бізбен бірге тестілеуден оңай өтесіз Өткен жылы бізбен дайындалған ұстаздар 50/50 жинап рекорд жасады Толығырақ |